• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@denisa287 To si taky říkám, že kdyby to bylo tak hrozné, tak jsou na světě jenom jedináčci :slight_smile:
14. únor 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumimacko gratulujeeeeem k Miskovi!! je strasne zlatunky!! :wink: fuuuuha porod si mala teda tazky :unamused: a ako inak v Rotunde?? mna to tam caka o par dni :confounded:
14. únor 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. dakujem za pochvalu fotiek. no robili sme narychlo, co sme mohli :grinning: .

ja akurat umyvam okna. dnes ma strasne pali zaha, idem umret. v noci a rano ma pobolievali krize, ale uz je dobre, teda nic necitim. som myslela, ze uz by sa to aj mohlo zacat. i ked prave dnes odisla moja kamoska, co mi prisla robit spolocnost a ktora je v zalohe, ked to na mna pride, aby ostala pri simi. ale stale je na telefone i ked cesta k nam jej trva hodinu. ale aj tak, keby sa to zacalo, isto to daku tu hodku este predycham doma, tak si na nu pockame.

zajtra mam ist fotit jednu rodinku, tak sa aj tesim, i ked mi je luto, ze si to neuzijem tak ako by som chcela. s tymto mojim bruskom sa uz vela nenazhynam a tak. ale sak hadam cosi sa podari.

tak nech sa nam to pekne krati a nech uz mame nase pokladiky pri sebe. drzkajte sa vsetci ;o)
14. únor 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 ja sa tiez snazim byt kludna, maly sam vie kedy ma prist a vravim si, ze ked som vydrzala doteraz tak par dni este zvladnem :wink: ale mam teraz strach,aby nebol cisarak, lebo sme nemali ktovieake ozvy naposledy, malemu bilo rychlo srdiecko... vraj z toho, ze ja mam tachykardiu.... a neviem ako to bude pri porode, aby sa to nezhorsilo a nechceli ho rychlo dat von. preto by som to uz chcela mat za sebou, lebo mam strach, ze co bude :confounded:
14. únor 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 pokial netreba tlmocnicku,tak je dobre. ale nejako to zvladneme. len mne pride malo jeden den v nemocnici po porode. aj ked domace prostredie je lepsie,no predsa len ak sa cosi stane,tak su vsetci po ruke.

@verunka90 slovenky a cesky sa o seba staraju :slight_smile: anglicankam je to uplne jedno. a mamicka by mala aspon trochu upravene vyzerat,nech sa jej manzel nezlakne a nezacne si hladat nahradu :sweat_smile:
14. únor 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumimacko blahozelam, je nadherny :dizzy_face:
14. únor 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky kočky..tak vám píšu co v poradně..no žádný změny od minula (od čtvrtka), vag. čípek cca 0,5 - 1 cm, sakrál., polotuhý, hrdlo propustné pro prst, velká část plodu volně naléhá, opět hamilton, zatím bez výraznější progrese od posledního vyšetření (čtvrtek)......žádala jsem o vyvolávačku již tento týden a prý to není ještě nutné, bylo mi řečeno, že se pacientky hospitalizují až 10. den po termínu a do 14 dní od termínu musí každá porodit..takže pokud to nepude samo, vychází mě vyvolávačka cca na 23.2., nechápu na co se jako u mě ještě čeká, když od minule není ani maličká změna a to mě ďáli hamiltona, dnes už po druhý.... :unamused: další kontrolu mám ve čtvrtek i s ultrazvukem a monitorem...
14. únor 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa Ahojky, já teda nevím, proč si furt myslíš, že už mimi musí ven a nepůjde samo, protože máme úplně stejný nález a čípek máš dokonce kratší :slight_smile: Nech Sebíka ještě nabrat síly a tělo taky :wink: Podle výsledků vyšetření to u tebe může přijít každou chvíli.
14. únor 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby....Tak po poradni....Doktor ma vysetril opať tak na boľavo,ale dobre je že som už aspon na prst otvorená....Nuž zajtra rano o pol siedmej ideme vyvolávať tak uvidíme,čo to bude...Ale trocha som sa zlakla lebo potom,čo som dosla domov som nasla na gatiach asi hlienovú zátku,teda dufam že to bola zátka....čo myslíte???Trocha červenej škvrny......Tak baby už asi neprídem,lebo idem umyť vlasy a oholiť sa.....Nestihla som prejsť či máme nové miminka,ale ak máme tak srdečne blahoželám.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
A čakatelkám prajem este vela trpezlivosti :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
@neelaa verím,že sa vo štvrtok už niečo zmení...budem na vás myslieť kočky!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. únor 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa Jinak u mě je tento stav už od 37.tt, takže téměř měsíc žádná změna, je to opravdu zcela normální :wink:
14. únor 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb Ahojky, já minule po kontrole taky měla na slipovce krvavý výtok, je to prý normální teď už, když v nás šťourají :grinning: držím pěsti, ať vše dobře dopadne!
14. únor 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, zabudla som Vám povedať, že v lidli majú akciu na detské veci. Tak sup nakúpiť: vlozky do podprsenku, vlhcene obrusky, podlozky pre babo a vynikajúce podprsenky na dojcenie
14. únor 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumimacko gratulujem k Miškovi,jenáááádherný.Máme spoločné meno aj dĺžku :grinning:
14. únor 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gumimacko blahozelame:slight_smile: a klobuk dole pred 20 hod, porodom:( davala si si aj epiduralku medzitym? a vacsinou si si to prezila doma alebo uz v porodnici?
14. únor 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 no tak jako já si myslím, že není nic špatného na tom, že si myslim, že by ve 41. týdnu měl být aspoň malý náznak na porod....já netvrdím, že hned ve 40+0 musí být mimčo vebku, ale určitě by už v tom těle, měly aspoň nějaké známky na porod být, takhle mi to bylo i řečeno.
14. únor 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb Ahoj,prečo idete vvolávat,ked máš termín až o dva dni?
14. únor 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb já na tebe budu myslet zítra!!!! ať to máš všechno v pohodě a co nejrychlěji za sebou a ať už máš maličkou u sebe:slight_smile: já už se snad také brzy dočkám:slight_smile:
14. únor 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 a tiez som za prirodzeny priebeh, ale vraj ani nie je dobre, ked sa babo dlho prenasa...to som uz pocula viacej pripadov, ze zelena plodova voda a ze to uz nakoniec pre istotu koncili cisarskym...ale nechcem nikoho strasit, to bolo par pripadov, co som pocula, nie ze zacnete stresovat, vy , co ste po termine
14. únor 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Aj mojej kamarátke urobili cisársky rez ,pretože mala zelenu plodovku 4 dni po termíne. :unamused:
14. únor 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 Zajtra k ultrazvuku a k vyšetreniu som si vypytala radšej tlmočníčku,dufam,že v nemocnici to bez nej zvládneme.Ked idem k midwife,tak to je v pohode.
14. únor 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa No však ano, ale však to u tebe vypadá na porod :slight_smile: Ještě nedávno jsi byla úplně uzavřená a uý jsi na prst a čípek máš dost zkrácený :wink:
14. únor 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Jj, to je jasné, to se musí hlídat. Někdo má i problémy s placentou, no snad u nás je vše v pohodě..Už se těším zítra na kontrolu, to vždycky nemůžu vydržet :grinning:
14. únor 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, mne dnes vkuse tvrdne brucho:( ale bolesti ziadne:( to je dobre, ci zle?
14. únor 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa vyvolavacka nie je ziadna sranda ja som lezala v porodnici s jednou a tej vyvolavali porod tyzden a nic sa nedialo a to jej malicky mal problemy s vyzivou z placenty. potom nakoniec mala aj tak cisarsky. takze ja by som sa do vyvolavacky moc nehrnula. je normalne ze sa zacne nieco robit ak sa babatko nechysta na svet az 10dni po termine. chapem ze chces mat drobca pri sebe ale asi mu je pri tebe velmi dobre :slight_smile:
14. únor 2011 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 No já myslím, že dobré :slight_smile: Asi už se to chystááá :wink:
14. únor 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ja mám to isté,ale mne už tvrdne dlhšiu dobu a tiež žiadne kontrakcie a obdobné bolesti,ktoré by naznačovali pôrod..akurát ma bolí spodok ako už malá tlačí hlavičkou....
14. únor 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka ano v rotunde, ale bolo super teda myslim nemocnicu, uasny pristup, mili personal, jedlo nam nabalili este aj na cestu domov, inac za epidural a vsetky ostatne veci od bolesti sa neplati, starostlivost naozaj na urovni. my sme boli v nemocnici tri dni lebo pocas porodu som mala mierne zvysenu teplotu tak sme brali antibiotika tak si nas nechali dva dni na pozorovanie kym neboli vysledky krvi nemas sa coho bat vsetko ti tam ochotne vysvetlia naozaj taku starostlivost treba hladat :wink:
14. únor 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujeme vsetkym za blahozelania, maly je uzasny, aj ked bol porod tazky rodila by som takeho druheho hoci aj zajtra :slight_smile: dlho to trvalo aj preto lebo ja som uz od zaciatku mala kontrakcie kazde 3minuty tak som bola dost vycerpana a otvarala som sa pomalsie,takze po 10tich hodinach som si uz pytala epidural, ale ten to troska spomalil tak mi pichli oxitocin potom na urychlenie, tlacit som zacala sama aj ked ja sama som nevedela ako kedze so si nic necitila ale dr ma chvalila ze super tlacim aj ked nakoniec hlavicku neotocil tak museli pomoct pumpou.Ale zasili ma super aj ma museli kvoli pumpe nastrihnut ale keby mi to priatel nepovedal tak ani neviem. Jasne ze bolest bola velka ako celkovo ale stalo to za to. Druheho porodu sa uz urcite bat nebudem, lebo horsi by uz nemal byt :grinning:
14. únor 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 no pokial budes rozumiet tym zakladnym pokynom pri porode,tak je dobre. mne jelen divne,ked su tu cudzinky,co vobec nevedia po anglicky,tak musia mat niekoho cudzieho pri porode. ved to aj ten druhy clovek musi mat ine nervy a soky :confused:
14. únor 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 Tak dvaja s manželom to zvládneme...Ved to chudatka tlmočníčky,aspon čo ja jednu poznám tak bližšie,ona bola 5 krát pri porode a prežívala to velmi.Bola aj pri dvojičkách a jedno dietatko aj jej dali podržat. Ty máš dobru angličtinu?
14. únor 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek