• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
moje včerajšie rátanie tvrdnutia bruška od 10.00 do 22.00 sa zastavilo na čísle 50.
dnes som bola na poradni a konečne ma aj pozrela - ale jediné čo mi povedala - tak je že sa pomaličky posúva dole.
a že dúfa, že sa to rozbehne samo a nebudú musieť do mňa vŕtať.
15. únor 2011 v 10:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@ka.jo. ja uz ani nepocitam tvrdnutia, ja mam pocit, ze ho uz mam stvrdnute stale:slight_smile:))
15. únor 2011 v 10:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002
to mi len včera napadlo, že si to zrátam - dnes by sa mi už nechcelo.
15. únor 2011 v 10:42  • Odpověz  • To se mi líbí
15. únor 2011 v 10:44  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte kocky

nestiham vas ani citat,,vcera nam odpadol pupcok,,bola u nas aj zdravotna sestra,,tak na kontrolu ideme v utorok, koli tomu streptokokovi,,aj na sono klbov sme uz objednani,,

zeny moje,,ako sa vam hoja rany? ja tam mam normalne si sice vidim dake stehy,,ale akoby som vrchnu kozu nemala zasitu,,,bojim sa,ze mi to budu zasivat znova..to uz fakt nechcem zazit :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:

moje dieta ma asi zltacku,,preto je taky spavy,,aj dnes v noci len 2 krat hore,,a to prechrnel cely den,,,,ale od pol siedmej do pol osmej na mna cumackoval,,teraz zasa chrni ako zarezany,,,ma stve,ze vobec negrga,ked ho dam,,,aj hodku ho mozem drzat a nic,,sa potom nevyspim,lebo stale kukam,ci sa nezadusil,ci negrcka a tak

inak ozvala sa djefcatko?? myslim,ze som ju videla v nemke,ked som bola
15. únor 2011 v 10:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@neelaa Ahoj, pozerám, že aj ty si ešte 2 v 1:slight_smile: aj ja, zajtra idem do poradne tak uvidím čo mi povie, nemám ani poslíčkov, ani žiadne tlak len bolesti v hornej časti brucha, ale brutálne, celú noc som hore a nedá sa mi spať. Sa mi zdá že sa to ani nerozbehne, mne tiež povedal že pôrodné cesty nie sú pripravené.
15. únor 2011 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@komarik Ahoj,gratulujem k dcérke,želám vela zdravíčka a krasnych spoločnych chvíl. My tiež čakáme dievčatko a sme po termíne zatial 3 dni.Aj mna budu zaujímat informácie o tvojom prenašaní a o porode.Ja idem dnes k lekárovi,som zvedavá,čo povie,ako rozhodne.Ja sa citim velmi dobre,bolesti nemám.
15. únor 2011 v 11:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@jenny_fer velka gratulacia :slight_smile:
15. únor 2011 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@jenny_fer Gratulujem k Valentínskemu babatku,vela zdravíčka a mliečka želam.Takže vykukol na svet tyzden pred termínom v taky krásny den.. :dizzy_face:
15. únor 2011 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Gratulujem vsetkym novym maminkam a ich babatkam

@mafynka niektore babatka po dojceni negrckaju, to sa nemusis bat. pokial spinka na boku a nahodou sa mu odgrckne tak to vypluje. Ak mas monitor dychu, tak sa nemusis bat, ze sa zadusi. Ale chapem ta, je to prirodzene. Moja dokonca spinka na brusku od narodenia. Aj simon tak spinkal. Babatka so zltackou su spave, preto ichtreba budit aspon po 4 hodinach, aby nestagnovali na vahe a mali ten svoj pocet kalorii. Mne dasa zo zaciatku v noci prespala aj 8 hodin. No cez den to potom s dojcenim dobehla, takze som sa o vahu nebala. Teraz kojim tiez 2x za noc. Spinka od 7 do 12, potom do 3 a potom do 6. Davaj drobceka casto na denne svetlo, ab zltacka cim skor pominula.
15. únor 2011 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka Na rany som pouzivala rosalgin. Kedze som tiez nemohla byt stale v sprche, zarobila som si ho do flase 1,5. Stale ked som isla na toaletu, tak som si ju poliala tou vodou s rosalginom. Dokonca som mala tu flasu, co ma hore taky sosak, takze som si to tam dobre vystriakala. Rosalgin urychluje hojenie a brani zapaleniu stehov. Tie stehy sa mozu roztahovat, zapalit, skor ti mozu odpadnut a nezrastie sa to. Ja som mala zasity lavy pysk a nezrastol sa. Teraz to tammam tak natrhnute:slight_smile: hehe.
15. únor 2011 v 11:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@mafynka aj nam dneska odpadol pupcek :slight_smile: aj my mame zltacku, takze tiez skoro stale spi. musis maleho budit. vcera som bola s malym v poradni a doktorka mi povedala, ze musi mat min 7kojeni za 24 hod. a aby maly odzltol davaj ho opalovat na slniecko, to najlepsie vytiahne zltacku. my to tiez tak robime :slight_smile: a maly si to uziva. je len v plienocke a vyhrieva sa :slight_smile:
15. únor 2011 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, ze začátku jsem se taky chodila... od 3.2. máme taky přírůstek, 3 dny před termínem... Malej zatím hodně spinká, tak je to pohoda. Gratuluju zároveň všem maminkám, které už mají svoje zlatíčka v náruči!
15. únor 2011 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, moc gratuluju ke krásným novým miminkům :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Jinak my jsme teď přišli z kontroly. Podle UTZ ve 20.tt jsme 40+5, podle UT'Z ve 13.tt jsme 39+5. Odminule opět žádná změna, tzn. čípek polotuhý, cca 1,5cm, hrdlo pro prst. O vyvolávání mi ještě nic neříkali, tak jsem ráda. Monitor také dopadl dobře, akorát teda dneska jsme si ho dávali na dvakrát a to ještě ten druhý byl pěkný boj :grinning: Nejdřív jsem ležela, nic, pak seděla, nic, pak stála, nic, pak jsem pila sladký čaj, nic. No až nakonec jsem si znovu lehla, tak se začalo něco dít. Sestřičky říkaly, že malý bude buď doktor, protože stávkuje anebo velký bojovník :grinning: Na další kontrolu jsem objednaná na pátek, tak snad už jí nedočkám :wink:

@neelaa : Ahojky zlati, tak jsem se ptala, jak to teda s náma je, jestli to teda vypadá nebo ne a doktorka říkala, že na toto nerada odpovídá, že se to takhle říct nedá. Že příroda a miminko si sami řeknou, ale že takovýto nález na porodních cestách znamená jednoznačně, že jsou připravené. Z poslíčků si prý taky nemáme dělat hlavu, někdo je prý vůbec nemá. A taky že se nedá určit kdy to příjde, protože se může "něco" začít dít opravdu zničehonic a nestihnu se ani nadát a bude to, že se to opravdu mění z minuty na minutu. Když jsem odcházela, tak mi říkala, že se na mě těší v pátek, tak jsem se smála a říkám no, já taky :grinning: a ona prý, no třeba už do té doby porodíte. Takže uvidíme, můžem závodit :slight_smile:
15. únor 2011 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@jenny_fer fiha, blahozelam :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak malicky je uz vonku, prajem vam vsetko dobre! vybrali ste inak krasn meno :wink:
15. únor 2011 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@komarik blahozelam k malej Melinde :wink: dockali ste sa teda. je nadherna :wink:
15. únor 2011 ve 12:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@verunka90 blahozelam ku kontrole, dufam, ze uz do piatku malicky sa vypyta na svet. vidis, podla toho prveho ultrazvuku este ani neprenasas :grinning: ja som tiez toho nazoru, ze to moze prist z minuty na minutu, takz to neni o tom kolko je zena otvorena a tak..... moja svagrina prenasala pat dni, ked bola u lekara, na monitoe nic nebolo, nebola absolutne otvorena, tak ju objednali na dalsi den do nemky na vyvolavacku. cely den sa citila uplne normalne, ale vecer o desiatej jej odtiekla voda a rano pred siestou bol maly na svete :slight_smile: nemavala ziadnych poslickov, ziadne tvrdnutie pocas tehu ani nic.
15. únor 2011 ve 12:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca ja som v noc tiez spala zle. nemala som kontrakcie, ale zobudila som sa na velku bolest celeho brucha, taku palivu, mala som ho ako kamen. zacala som teda chodit, nejako to preslo.... ale potom som sa este parkrat zobudila znovu ani nie na bolest ale priserne tvrdnutie.
15. únor 2011 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievčatá,máte niektorá skusenost s porodom do vody?
15. únor 2011 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte vsetci, tak aj my sme uz kompletna rodinka od vcera doma, velmi sa tesime, po dvoch tyzdnoch v nemocnici nam valentin doprial ten najkrajsi valentinsky ruzovy a vonavy darcek, nasu vytuzenu dcerku Livku, s mierami modelky 3280g a 51 cm, mozes prosim @natalca dopisat do tabulky, narodena v 40.tt v KE porodnici :slight_smile:
ako sa tu vsetci mate,kolko novych babetiek ? :slight_smile:
15. únor 2011 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 v ktorej porodnici v KE si rodila?
15. únor 2011 ve 14:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 v Novej, teda :grinning: cas tam zastal :confused:
15. únor 2011 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 srdečne ti gratulujem k Vášmu druhému slniečku a prajem celej rodinke len samé krásne a úsmevné chvíle :wink: do tabuľky som ťa pridala, neskôr zaktualizujem tabuľku na MK

tak aj ja mám po poradni, zajtra mám nástup do nemocnice s podozrením na gestózu, budú mi robiť vyšetrenia a ak sa potvrdí, Martinko bude musieť ísť von, doki bol celý čas ticho, len krútil hlavou, povedal, že Maťko je zatiaľ v poriadku, len ja mám problém, tie nočné poslíčky mám aj teraz ale nepravidelné, už mi aj viac puchnú nohy aj ruky, tak som rada, že budem na pozorovaní v nemocnici a berie si ma môj doki na starosti, on má na starosti aj rizikové tehotenstvá, tak budem v dobrých rukách
babuľky, vám gratulujem k dnešným úspešným kontrolám :wink:
do nemocnice si notebook brať pravdepodobne nebudem, preto nebudem aktualizovať tabuľku, len aby si mi vaše krásne pokladíky nestratili niekde v texte, tak mi, prosím Vás, údaje posielajte do IP, budem mať pravdepodobne net v mobile, tak sa vám potom ozvem :wink:
15. únor 2011 ve 14:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca Tak uz aj ty nas cakatelky opustas?:slight_smile: Len nech vsetko dobre dopadne a nech je dalsie stastne babo na svete:slight_smile: Prajem rychly porod a vela mliecka:slight_smile:
15. únor 2011 v 15:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 :grinning: No to som si myslela:slight_smile: ale vraj v Starej je to este horsie:slight_smile: preto ja idem so Sace, len dufam, ze tam nebude plno a ze ma neposlu do Novej, ked to na mna pride:slight_smile: lebo ze vraj je teraz vela rodiciek a maju nedostatok miesta:(
15. únor 2011 v 15:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 neopúšťam, ja len zmením pôsobisko čakania :wink: a ďakujem :dizzy_face: aj ja ti prajem to isté :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
15. únor 2011 v 15:13  • Odpověz  • To se mi líbí
gratulujem vsetkym novym mamickaaaam!! :wink: uz je nas tu len zopar..

baby mna zacali strasne boliet z vnutornej strany stehna :unamused: ale tak ze sa ani postavit nemozem, nedokazem ani nohy roztiahnut :rolling_eyes: nie to este ze by som mala babo vytlacit....kazdy krocik je utrpenie :unamused: moze sa uz nieco chystat????
15. únor 2011 v 15:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@katarinasifrova my mame pit bulla a ked place maly, place s nim :grinning:
15. únor 2011 v 15:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@iwka123456 nas tiez hned reaguje ked maly zacne plakat :slight_smile:
15. únor 2011 v 15:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka to poznaaaaaaaaaaam moja...mne to zacalo minuly tyzden a brutal to bolelo tak 3 dni, este stale to boli, ale uz menej...kamoska mala to iste a po tyzdni jej to preslo...ale citila som to v kazdom kroku a ani na posteli, ked som sa otacala, sa to nezaobislo bez bolesti...bolo to hrozne...teraz je to, no, povedzme, ze znesitelne...
15. únor 2011 v 15:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek