• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@leonard2002 no to sa veru netesim :( ale aj tak ist rodit v takychto bolestiach si neviem predstavit....dufam ze to este vydrzim a trosku sa to zmierni..
15. únor 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova my sme sa hrozne bali, ze bude zle reagovat, predsa len je to velky pes a jedno s druhym ale pritom to je rodinny milacik...tak inteligentny pes teda sucka :slight_smile: prisli sme s porodnice a maly zacal mrnkat no ona sa skoro zblaznila: stale za mnou behala, a naznacovala ze mam nieco urobit, ked mam zavrete dvere a kojim a maly sa jeduje lebo mu ide bud silno mlieko alebo sa nevie prisat tak Bria za dverami tak skuvina este horsie nez maly ked je hladny :grinning:
15. únor 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca a kde budeš rodiť? V Nitre?
15. únor 2011 v 16:20  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 jeeeeeeeeej...to je take zlate s tou fenkou:slight_smile:)) to ja som zvedava ako bude reagovat nas pes:((( v tom sa asi "materinske" starostlive city neprebudia:slight_smile: skor bude robit ziarlivostne sceny:slight_smile: ale snad to on aj my zvladneme...:slight_smile:
15. únor 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj :slight_smile:

Blahopřeju všem novým maminkám a miminkům přeju hodně zdraví a štěstí do života :slight_smile:

Dnes jsem byla s Anežkou na poradně. Za týden přibrala 300g. Už váží 3300g :slight_smile: Musela jsem kontrolně kojit, malá vypila 50 ml za 10 minut. To se doktorce zase zdálo málo, tak jsem vyfasovala domů váhu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@arrett s tím kojením to mám stejné. taky pije 10 min, pak si jen cucá prso a občas potáhne. Když jí nutím pít déle, tak pak zvrací, nebo škytá z přepití.
Holky jinak si nestěžuju, já mám fakt zlatý dítě, co spinká a papá a skoro nepláče. Jsem fakt š´tastná :slight_smile:
15. únor 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 tak to je super, ze je to taky spachtos...ale co tu pisu baby, tak vsetkym sa narodili nejaky spachtosi:slight_smile:)) tak dufam, ze ten nas nebude vynimka:slight_smile:
15. únor 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka já bych malého na kojení budila. Teda tak mi to řekli aspon v nemocnici, i jsem to tak musela dělat. Moje Anežka má taky žloutenku. Děti jsou prý spavější. A tím, že pravidelně pijou, tak i víc čurají a kakají a tím se tý žloutenky taky zbavují :wink:
15. únor 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no já jen doufám, že se to nezmění a malá mi to vynahradí za tu první, co jen plakala :grinning:
15. únor 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 :grinning: to iste ma moja kamoska...pri prvom baby skoro stratila nervy, lebo vkuse plakala a mrncala a bola na nej brutal zavisla, pri nikom inom nechcela byt na rukach, taze si toho uzila az az...a druhy je taky anjelik, ten iba papa a spinka...:slight_smile: tak kamoska je cela happy, lebo s dvoma "narocnymi" detmi to uz nieje sranda:slight_smile:
15. únor 2011 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ale psici vycitia, ze ako to je hlavne sa venujte obcas aj jemu, neignorujte ho, my sme Briusku dost obmedzili ona bola zvyknuta na jednu izbu tam spavala od narodenia, lenze ako som sa ja prestahovala k priatelovy tak som ju tam nechcela - proste som nebola zvyknuta na psa v domacnosti aj ked je velmi cistotna a vydrzi aj cely den (az kym ju niekto nevyvenci) tak zrazu nemohla chodit do tej izby to bol pre nu sok...potom mala miesto v izbe priatelovej sestry lenze ta si kupila novu postel a samozrejme ju tam uz tiez nepusta do spalne nemoze nijako...z obyvacky ju tiez uz vyhadzovali a aby nebolo toho malo kupil sa jej pelech...od malicka bola zvyknuta na kreslo a na postel normalne sedavala ako clovek :grinning: konecne ked si zvykla na pelech a na miesto kde ho ma na chodbe, doniesli sme kocik a tak pelech musel ist prec a tam "parkujeme" takze je trosku zmetena, ze kde ma miesto ale inak velmi empaticka, takze toho sa neboj ze by ziarlil psik, my sme jej kolko zmien narobili a napriek tomu sa neciti byt odstrcena a este je z nej aj strazca :wink:
15. únor 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ty kokos to fakt mi to moze ostat natrhnute?,,a co s tym potom? a ten rosalgin stipe? ja som si tam davala borovu vodu a repikove obklady
@katarinasifrova ja som vcera nekupala,kedze nam odpadol pupcek,,ale rozmyslam,ci ho mam kupat dnes,,,som ho na noc prelepila,,a teraz neviem,,mam ho nechat este prelepeny,alebo uz radsej na vzduchu? trosicky mal dnu este hnisik,,ale potrela som liehom a zalepila este,,alebo ho mam radsej susit tym liehom a nezalepovat??,,,nevadi mu ocikane v plienocke?
15. únor 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 No my sme mu najprv zrusili nocne spanie na manzelskej posteli, potom sme mu tiez pelech prestahovali z "tretej" izby, z ktorej sa stala "detska" izba, do obyvacky...zatial si zvykol, tak dufam, ze sa s prichodom noveho maleho votrelca nejako zmieri:slight_smile:))
15. únor 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka jaaaaaaaaaj baby...keby som uz aj ja riesila taketo problemy:slight_smile:))
15. únor 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 tak takhle přesně jak jsi popsala dítě kámošky jsem to měla já :confounded:
mamka mě celou dobu těhotenství s Anežkou utěšovala, že jsem si to vybrala už u Elišky a ta druhá bude hodná :wink:

15. únor 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 tak okolo baba riesit ti to veeeeelmi zelam,,,dockas sa aj ty neboj,,,ale bolesti ti nezelam riesit,,,je to fakt hrozne,,mna ani tak neunavuje maly,,ani to vstavanie,,ale tie bolesti ma ubijaju
15. únor 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preposlali mi kolegyne z prace:slight_smile:)) Mna to dost pobavilo:slight_smile:))
=========================================================
Výchova 1. až 3. dítěte

Oblečení
1. dítě - Začínáte nosit těhotenské oblečení, jakmile vám doktor
potvrdí, že jste těhotná.
2. dítě - Nosíte své normální oblečení tak dlouho, jak je to možné.

3. dítě - Vaše těhotenské šaty jsou vaše normální oblečení.

Jméno
1. dítě - Studujete knihy se jmény a trénujete vyslovování a psaní
kombinací všech vašich oblíbených jmen.
2. dítě - Někdo musí pojmenovat své dítě podle pratety Alfonsie.
Můžete to být klidně i vy.

3. dítě - Otevřete knihu se jmény, zavřete oči a přečtete jméno, do
kterého se zabodl váš prst.

Příprava na porod
1. dítě - Pravidelně trénujete dýchání.
2. dítě - Nezdržujete se trénováním dýchání, protože si pamatujete, že
posledně to vůbec nepomohlo.

3. dítě - Zažádáte o epidurál již v 8. měsíci.

Výbavička
1. dítě - Vyperete, roztřídíte oblečení podle barev a srovnané uložíte
do skříňky.
2. dítě - Zkontrolujete zda jsou oblečky čisté a vyřadíte pouze ty s
nejtmavšími skvrnami.

3. dítě - Chlapečci mohou taky nosit růžovou, ne?

Starostlivost
1. dítě - Při prvním náznaku zafňukání či zamračení zvedáte dítě do
náruče.
2. dítě - Zvedáte dítě v okamžiku, kdy hrozí, že vzbudí prvorozeně.

3. dítě - Naučíte 3-leté dítě jak natáhnout mechanickou houpačku.

Aktivity
1. dítě - Berete dítě na každé cvičení rodičů s dětmi a vyprávění
pohádek v knihovně či divadle.
2. dítě - Berete dítě na cvičení rodičů s dětmi.

3. dítě - Berete dítě do supermarketu a čistírny

Odchody z domova
1. dítě - Když poprvé zanecháte dítě doma s někým na hlídání, zavoláte
během té doby 5 krát domů.
2. dítě - Před tím než odejdete zanecháte telefonní číslo, na kterém
je vás možno zastihnout.

3. dítě - Zanecháte následující instrukce: Volat pouze tehdy, když se
objeví krev.

Doma
1. dítě - Strávíte velkou část dne pouze pozorováním dítěte.
2. dítě - Strávíte část dne hlídáním, aby starší sourozenec
nezmáčknul, nestrčil nebo neuhodil toho mladšího.

3. dítě - Strávíte většinu dne ukrýváním se před dětmi.

Co se všechno člověk naučí od dětí
1.Brzdová kapalina smíchaná se Savem vytváří kouř - spousty kouře...
2.Šestileté dítě dokáže křemenem založit oheň i přesto, že dospělý
tvrdí, že je to možné pouze ve filmu.

3.Lupou lze rozdělat oheň dokonce i za zamračeného dne.
4.Dříve než zapneš troubu, podívej se dovnitř.
5.Umělohmotné hračky nemají rády trouby.
6.Hasiči nikdy nepřijedou dříve než za 5 minut.
7.Lego je schopno projít zažívacím traktem čtyřletého dítěte.

8.Duplo toho schopno není.
9.Slova jako plastelína a mikrovlnná trouba by nikdy neměla být
vyslovena ve stejné větě.
10.Videopřehrávač nevyhazuje sendviče s nugetou.
11.Z pytlů do koše nelze vyrobit kvalitní padáky.

12.Kuličky v nádrži auta způsobují za jízdy spoustu hluku...
13.Odstřeďovací režim automatické pračky nezpůsobí žížalám točení
hlavy.
14.Avšak kočkám ano.
15.Ticho vždy neznamená - není třeba si dělat starosti.

16.Vodní dvojlůžko obsahuje tolik kapaliny, že stačí na vytopení 60 m2
bytu do hloubky 10 cm.
17.Když postříkáte chuchvalce prachu lakem na vlasy a přejíždíte přes
ně na kolečkových bruslích, můžou se vznítit.
18.Hlas tříletého chlapečka je pronikavější než hlasy dvou stovek
dospělých v narvané restauraci.

19.Když uslyšíte spláchnutí záchodu a slovo "jejda", už je pozdě.

Také zjistíte, že
20.80% žen tyto informace rozešle většině svých známých, ať už mají
děti nebo ne.
21.80% mužů po přečtení půjde zkusit smíchat brzdovou kapalinu se
Savem.
15. únor 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 ja si myslim, ze ti nasi domaci maznacikovia su inteligentne tvory a budu nase deticky ochranovat :slight_smile:
15. únor 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí

@mafynka koupat můžeš, ale raději nenamáčej pupíček, dokud není úplně zahojenej. Já bych už asi nezalepovala. Jen ho desinfikuj.
15. únor 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ohledně pupíku - udělal se mu tam stroupek asi z krve, co s tím, asi neodlupovat, že?
15. únor 2011 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 tak to ste jej sposobili vela zmien :frowning2: nas moze vsetko. tak ako predtym :slight_smile:
15. únor 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 jen potvrzuji, že já byla bez poslíčků, pořád otevřená na špičku prstu a nic nenasvědčovalo porodu, byla jsem 39 +3 a ráno ve 4 začaly kontrakce hned pravidelně po 7 minutách do 9 hodin, pak už s tlakem na konečník, pak rychle do porodnice a malý se narodil v 11:35, takže doktorka má pravdu, že to může začít zničehonic!!! Jo a mám první mimi a ani mě nenastříhli (ale to je zase kvůli epi-no - což je přístroj na cvičení hráze před porodem, je tady o tom jiná diskuze)

No a dneska je tomu 14 dní, to to letí!
15. únor 2011 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka urcite by som to neprelepovala. nechaj pekne vysusit. ja som nekupala vcera, takze dnes sa chystam. ma v pupiku este chrasticku
15. únor 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne na taku temu som sa chcela spytat...na pupik...Andrejkovy stale stade tecie krv, robi sa mu chrasticka, cistila som iba okolo, ked mu chrasticka konecne odpadne, na dalsie prebalovanie tam ma novu...doktorka na to nehovorila nic, povedala ze sa na to pozre pri prehliadke, na kt. pride mozno zajtra mozno az za 2 tyzdne...poradte co mam robit :unamused:
15. únor 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veverka_ určitě neodlupovat :wink:

já mám desinfekci, kterou pupík vždy zastříknu a nijak pupík nečistím. tak mi to řekla i doktorka
15. únor 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 já myslím, že jestli mu pupík nehnisá, tak můžeš být v klidu :wink:
15. únor 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 áno v Nitre, zajtra ráno idem na príjem
15. únor 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 ty si uz zmen status,,,ze 42tt :grinning:
15. únor 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kúpiť gazu, lieh a pekne pupcek vytierat. Nič nestahovat, neodtrhovat, len pekne dookola s navlhcenou Gazou v tím liehu vytierat. Ono sa to pekne vysusi a odpadne samo.
15. únor 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca a nevieš náhodou, kde je v nemocnici riziková poradna? vo štvrtok tam máme ísť a neviem, kde to je. vdaka a držím palce. možno sa tam stretneme, ak sa naša malá rozhodne :grinning:
15. únor 2011 v 17:36  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Nie, rosalgin vôbec nestipe. Ani nevieš že ho aplikujes:slight_smile:
15. únor 2011 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek