• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@zuzufek Ja jsem taky kojila prvniho jen tri mesice a ted jsem si rikala, ze udelam vsechno pro to, abych druheho kojila co nejdriv..
ted po dvou tydnech kojeni (pres den kazde 2 hodiny a v noci nekdy i po hodine) si kolikrat rikam, ze mam sto chuti se na to vykaslat a soupnout malemu flasku, jen abych se trosku vyspala :slight_smile: Ale pak hned druhy den mne tahle myslenka zase prejde a trpim statecne dal :slight_smile: :grinning:

jinak kdyz ma maly rustovy spurt, prolejvam se "Cajem pro kojici matky" od Lerosu a musim rict, ze fakt zabira.. pulka krabicky je v cestine a pulka ve slovenctine, tak predpokladam, ze ho u vas maji taky..
16. únor 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 :grinning: , ne odměrku nemám, ale včera jsem vyfasovala u doktorky váhu, tak vážím před a po kojení :wink:
16. únor 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 vahu na dite nebo vahu na prsa? :slight_smile: :grinning:
16. únor 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě vážně picene :angry: 2x napíšu příspěvěk a spadne mi internet :angry:

Tak znovu..... kojila jsem 3,5 měsíce( Elišku). Doktorce se nelíbilo, že jí mám u prsa pořád tak ,,chytrák poradila flašku. A co se stalo? Eliška se mi odstavila :angry:
Anežka pije 10 min , pak usíná. To vytáhne tak 50ml. Což je podle doktorky málo, ale přitom mi přibírá.
Někdy si řekne po kojení znovu a já kojím zase, to pak s přebalováním, protože se vždy pokadí a s odkrknutím kojíme nejmíň hodinu. V noci je to žůžo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak se snažím být trpělivá a přikládám. Ale jinak jí budím většinou na jídlo já a to po 3 hodinách. Kromě noci.
16. únor 2011 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 na dítě :grinning:
16. únor 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 ten čaj piju taky je i chutově dobrej, taky fenyklovej čaj a meltu. Taky jsem si pořídila homeopatika na podporu mlíka a zdá se , že fungujou.
Hele a jak se ten růstovej spurt projevuje?
Prý přichází ve 3.týdnech, v 6. týdnech a ve 3. měsících?
16. únor 2011 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 Ja prave podlehla tomu trimesicnimu.. :rolling_eyes: malej strasne chlastal a zacalo mi "dochazel mliko" .. kojila jsem jak vztekla a malej mel porad hlad.. a presne v tuhle chvili mi ma draha matinka rekla, ze mam malo mlika a ze to malymu nestaci, at se s tim smirim a dam mu flasku... :angry: a ja blba ji tenkrat poslechla.. :confounded:
az ted s druhym prckem jsem se dozvedela o rustovem spurtu, ktery se projevuje presne takhle, ze miminko roste a vyzaduje vic mlicka a mamince trva tak tyden, nez se jeji telo a tvorba mleka prizpusobi.. kdybych tenkrat vydrzela, mohla jsem kojit az do aleluja..
http://www.moje-rodina.cz/miminka/rustovy-spurt tady je to hezky napsany..
ty tri tydny jsou orientacni.. kazdy miminko to ma jinak..
16. únor 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 áno tu značku poznám,majú ho aj u nás,ja mám síce kúpenú inú značku,ale dúfam,že bude rovnako účinný :wink: ja viem,musí to byť únavné,keď tak často kojíš....máš teda veľkého papkáča :slight_smile: a ani sa nečudujem,že máš také myšlienky, je ľahšie zarobiť do fľaše,ohriať a určite by sa malý toľko nehral s fľašou ako s prsníkom :wink: ale zas keď človek niekdy ide,nemusí baliť UM,fľašu,termofľašu a pod.,vytiahneš prsník a ideš,dnes to už nie je také tabu :slight_smile:
tak ti prajem pevné nervy,nech ti to vydrží a viacej sa vyspíš :wink:
16. únor 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 s tim usinanim to mame stejne.. Samik mi po peti minutach u kozy usnea uz ho nedokazu vzbudit, takze se pak za hodinu budi znova na kojeni.. navic ho trapi prdiky a strasne tlaci.. vetsinou tlaci tak moc, ze se poblinka.. a nasleduje skytavka a hlad..
takze mame kolotoc kojeni, tlaceni, skytavka, prebaleni, prevlikani a zase kojeni, tlacenni atd.. porad dokola.. do zblbnuti.. :unamused:
16. únor 2011 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek no ja ziju v Arabii a tady vytahnout prso na ulici, tak by mne s nejvetsi pravdepodobnosti zastrelili.. :grinning:
kdyz jsem "venku" kojim ruzne ve stoje, po zachodech, prevlikarnach, schovana v aute apod..
u prvniho syna jsem tu flasku uvitala i z duvodu, ze jsem mu mohla dat napit kdykoliv a kdekoliv..
u druheho si ty vychazky holt musim dobre naplanovat.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 @medunka1 tak to sa pridávam k vám, aj som bola pri prvorodenej poriadne nevyspatá a známa mi poradila,aby som ju na noc prikrmovala UM,aby bola sýtejšia a ja som sa vyspala...tak sme sa postupne odstavili a prešli na fľašu aj mojou vinou... :unamused: chce to asi viac trpezlivosti....aj keď pravda je,že mne sa v jednom prsníku prestalo tvoriť mliečko a ten jeden jednoducho nestačil,preto som musela prikrmovať....
16. únor 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@minnehaha2005 nasla jsem na babywebu odkaz, kde je hezky napsane to cisteni a vsechny zmeny po porodu http://www.babyweb.cz/Clanky/a4067-Sestinedeli.aspx
myslim, ze najdes odpoved uplne na vsechno :slight_smile: :wink:
16. únor 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 aha vidíš to som si neuvedomila,prepáč :wink: u nás je to predsa iné, ak sa mamička nehanbí a nemá sa teda za čo,lebo je to prirodzené,prehodí plienku a dojčí bárs aj v nákupnom centre na lavičke :slight_smile:
16. únor 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin 3 týždne pokial vypadli:frowning2:
16. únor 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek Ahoj, ja mám zatiaľ odskúšanú zasmaženú vajíčkovú polievočku, je fakt dobrá a hlavne rýchla....
16. únor 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,vidim,ze sa rozbehla debata o kojeni. moj malinky bol prvy tyzden v inkubatore, kde mal zavedenu sondu do bruska a ja som odsavala. ked ho odtial vybrali,tak bol taky slabunky, ze nevedel sat. takze sme skoncili pri flaske - nie pri UM. ja odsavam a malinky papa materske mliecko. ale je to teda otrava, pretoze musim aj odsavat, plus mi pribudli flasky a vsetko okolo toho...a tiez neviem ako dlho mi mliecko takto vydrzi..ale tiez pijem ten caj Leros a naozaj zabera. jedinu vyhodu to ma,ze ho v nemocnici naucili na rezim papat kazde 3 hodin. a zatial to celkom dodrziavame
16. únor 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja kojim a odsavam bracekovi. Je to fakt otrava odsavat, no chcem aby mal to najlepšie. A mm si dávam aj do kávy a varenia. Mnam mňam:slight_smile:
16. únor 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett musim povedat,ze si si to dobre zorganizovala :slight_smile: uprimne zavidim. ja mam co robit zvladat tohto jedneho - kedze sme kazdy den hore asi od 3 a placeme a placeme...super,ze mas tolko mliecka
16. únor 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka vďaka,vidíš na tú polievočku by som aj zabudla,keby nepripomenieš :wink: ja ju väčšinou robievam so slížikami namiesto vajíčka...
@arrett to vážne,že dávaš mm do kávy aj do varenia?mne by nechutilo,asi som fajnová :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. únor 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 deti,ktoré sú v inkubátore sa asi potom dosť ťažko dajú "naučiť"na kojenie.... mám kamarátku,ktorá má trojičky,ktoré boli 2 mesiace v inkubátore a nakoniec zostali od začiatku na UM...a ďalšia známa síce nemala malú v inkubátore,ale nechcela sa prisať ani za svet,a keďže mliečka mala požehnane,tak musela odsávať a vydržalo jej to rok,potom malú odstavila...je to určite pracné,ale nech ti to vydrží,veď čo neurobíš pre synčeka :wink:
16. únor 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@medunka1 tak to byl u nás taky spurt, v těch 3. měs :angry:
já fakt doufám, že to tentokrát zvládnu :slight_smile: ...jo a škytavka taky u nás běžná věc, tak opět přiložím a jsem v tom kolotoči taky :unamused:
kluci na prdíky prý trpí víc :pensive: a zkusila jsi pít fenikl. čaj? U nás taky prodávají různé kapky a hodně si chválí probiotický kapky
16. únor 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. zasa strasna noc za mnou. dvakrat som si davala horucu sprchu lebo som mala v noci bolesti. a vobec to nepreslo :frowning2: strasne ma bolia krize na lavej strane a podbrusko. uz sa to asi blizi, ale fakt je to dost neprijemne :confounded: priatel sa boji, aby som neporodila doma :grinning: ze nech ideme do nemocnice. ale kym to nebudu ukrutne bolesti alebo kym mi neodtecie voda, nikam nejdem... hlavne si neviem predstavit, co su to pravidelne kontrakcie. mna to boli vkuse :astonished:
@zebra41 no niekedy je to o drzku, chce to naozaj iba rezim. Moja tiez vecer je nervoznejsia. Tak raz dam do vibracneho kresielka, potom do soica a raz tatinkovi a tak.
@zuzufek ano:slight_smile: ale moj manzel o tom nesmie vediet:slight_smile: hehe.. mne moc chuti miecko, take sladunke
první reakce Elišky v nemocnici, bylo, že se zeptala jestli mám mlíčko a že ho chce ochutnat :grinning: Tak jsem jí ho dala.
Ale už neuměla sát a asi jí i nechutnalo :grinning:
Jinak u nás probíhá akce kojení. Eliška si vezme mimino, vyhrne si tričko a lehne si a začne kojit :grinning: :grinning: :grinning:
16. únor 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 už se to blíží :wink:
holka já bych se na odtok vody nespolíhala. někomu neodteče vůbec. Až v nemocnici, těsně před tlačením.
16. únor 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 viem, ze nemusi odtiect. preto som aj napisala, ze pojdem aj ked uz tie bolesti budu neunosne...
a co znamena ta strasna bolest v krizoch? vela vydrzim, ale toto sakra boli :cry:
16. únor 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek presne tak - pre maleho to najlepsie. my sme to v nemocnici aj s kojenim skusali, lebo vraj maju deti, co sa prisaju aj po nejakom case. ale som rada,ze je aspon takto to ide :slight_smile:
16. únor 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja som mala včera poradňu a doktorka mi povedala,aby som prišla do pôrodnice aj keď mi neodtečie plodová voda,jednoducho,že keď budem mať bolesti a veľké tlaky,lebo malá mi už dosť tlačí hlavičkou,aby som kedykoľvek prišla.....
16. únor 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ten tvoj muž ani nevie od čoho priberie :wink: to ti tíško v dobrom závidím,že máš toľko mliečka :slight_smile:
16. únor 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek on by sa v okamihu asi dogrcal:slight_smile: RAz som mu vravela, ze mu dam do kavy a ani nezisti. Alebo ze prelejem do krabicky od mlieka:slight_smile: hahaahah chudacik, teraz vsetko kontroluje a ovoniava:slight_smile: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Ano, mliecka je dost.. skoda ze sa drobec neprisal. Nemusela by som tu furt chodit s odsavackou:_ň
16. únor 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek