TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

Zdravím všechny maminky. Je tu už taková, která čeká mimčo stejně jako my?
el267
16. únor 2011
@lubinka26 někdo právě má větší bolesti do kříže, bohužel 😞 dej si teplou vanu, to prý uvolnuje a pomáhá
maznacik007
16. únor 2011
Neviem ci to tu uz bolo ale aj tak gratulujem slavkav ma chlapceka Lukaška 3750 gramov a 50 cm... vsetko ok ...
tak vela stastia... a vela mliecka ... pre maleho 🙂
zuzufek
16. únor 2011
@arrett aha takže aj ty musíš odsávať....
ja som ešte nepočula v mojom okolí,že by niekto takto používal mm,ty si prvá 😃 hlavne,že ti na to ešte mužíček neprišiel 😃
arrett
16. únor 2011
@zuzufek nie nemusim. Odsavanim si narocky udrzujem nadprodukciu, aby som davala simonkovi. Kojila som ho 10 mesiacov a bolo mi luto, ze dlhsie sa nechcel, lebo mu mliecko nechutilo kvoli tehu. V mliecku ma najviac vitaminov a kade coho. Presli sme na kravske potom, ale zistili sme, ze je chudokrvny a kravske vlastne k tomu aj prispieva. Tak teraz sme presli nas5 na materske🙂 hehe.
arrett
16. únor 2011
@maznacik007 no super🙂 gratulujem @slavkav 😃 😃 😃
zuzufek
16. únor 2011
@lubinka26 mne doktorka povedala,aby som sa aj viac hýbala,nech sa to lepšie rozbehne....lenže to sa ľahko hovorí...lebo mne napríklad malá už tak tlačí hlavičkou,že každý pohyb je utrpenie,dokonca i pri močení to cítim :-|
zuzufek
16. únor 2011
@arrett no teda ty si teraz doslovne taká dojnica v dobrom 🙂 nachováš celú rodinu,deti, seba i muža 😃 nech ti to vydrží....
verunka90
16. únor 2011
Ahoj holky, tak dneska 40+6 a nic :-S To je už vážně otrava...Vy už si tu pěkně kojíte a já furt čekám jak blbec, každý furt otravuje smskama, přitom můžu stokrát opakovat, že dáme vědět, když pojedem do porodky a stejně otravují |-| Jinak jsem tu neviděla @neelaa Asi to na ni přišlo, si to přecejen vymodlila, holčina naše, aspoň nemusí na to blbé vyvolání. 🙂
lubinka26
16. únor 2011
@zuzufek no len ty si druhorodicka, ty mozes porodit aj do hodiny... mna by urcite poslali domov :-N no ja som v noci bola asi milionkrat na wcku a uz len vstavanie z postele bolo utrpeniiiim. dnes cely den lezim a tie bolesti nie a nie prestat... vylozila som jednu pracku a som k.o. uz to nejak dobojujeme, dufam. musim este dnes vydrzat, zajtra si chcem ist zajednat mojho gyn. na poslednu chvilu som sa rozhodla, dufam, ze to stihnem.
@el267 davam si teplu sprchu a ta na chvilku pomaha...
arrett
16. únor 2011
@zuzufek usetrim na mlieku🙂
zuzufek
16. únor 2011
@lubinka26 no tejto druhorodenej sa akosi nechce von, prvú som porodila 11 dní pred TP 😃
a ty sa aj otváraš,hlavička klesá,máš priechodné pôrodné cesty alebo čo ti hovoria?
nostek
16. únor 2011
kocky, co sa mi dnes stalo.

od polnoci som zacala mat kontrakcie, tak cca 15min. po hodke a pol sa skratili na 7 a potom okolo 3tej som mala kazdych 5 min. ale v klude sa to dalo vydrzat. potom som pred 4tou nejak zaspala a ked som sa o 6tej zobudila, boli prec. stalo sa vam to niektorej???
zuzufek
16. únor 2011
@arrett to verím 😃 😃 😃 😃 😃
mafynka
16. únor 2011
ahojte kocky

boooze my sme sa vcera dusili pri kojeni..som skoro infarkt dostala,,lebo hlce a vzdy zaspi pri tom ]-( ]-( ]-( ]-( ]-(

co tu nove? ziadne babatko??

neviete nieco o djefcatku??
lubinka26
16. únor 2011
@zuzufek vcera som mala poradnu a moj dr. nie je zrovna vyrecny. povedal len, ze sa to posunulo, ze vsetko je makke a ze do konca tyzdna by to mohlo byt.
@nostek uz som tu taketo nieco citala, ale neviem, kto to pisal... a ked mas kontrakcie, kde ta to boli?
zuzufek
16. únor 2011
@lubinka26 mne už 2 týždne doktor i doktorka hovoria,že sa otváram,pôrodné cesty priechodné,hlavička klesnutá, a stále nič....ale ak sa nič do utorka neudeje,mám prísť do pôrodnice aj s taškami a to mi teda prasknú plodovku a vyvolajú kontrakcie =-) tak možno nakoniec porodím v deň TP 22.2.
lubinka26
16. únor 2011
@zuzufek 2 tyzdne??? dobreeee a mas tolko aj take bolesti? mojej nalieha hlavicka uz od 24tt, od 34tt mam bolesti, pretoze sa ropracovala maternica, 2 tyzdne som brala lieky a potom, ze uz mozem porodit 😃 a kde sme??? 5 dni pred terminom a nic. kludne by som porodila v pondelok 21. aj 22. je pekny datum 😃 len nech prejdu tie bolesti lebo dnes som si uz aj poplakala...
leonard2002
16. únor 2011
ahojte mamicky a cakatelky🙂))
Ja som dnes mala taky brutal zivy sen, ze az🙂 Sa mi snivalo, ze to na mna prislo a ze som isla do nemocnice, bola som uplne kludna, ziaden stres, a ze ked ma doktorka pozrela, tak ze som uz bola otvorena na 8 cm a ze som isla hned na salu...povedala mi len, ze dvakrat zatlacim a krpec bude vonku🙂 potom som sa doma zobudila a velice som sa cudovala, preco mam este brucho, ked som porodila🙂 no a samozrejme, ze som potom uz nezaspala😞 takze sa citim ako neprebudena🙂
Ale dnes nam dosla hojdacka, tak sa vytesujem, drahy posklada, ked pride z prace🙂 pripajam fotecku...

@lubinka26 no stavim sa s Tebou, ze do 24h budes mat malu pri sebe🙂)) ja uz Ti aj tie bolesti zavidim, aspon vies, ze sa to blizi...ja mam iba tvrdnutie, ziadna bolest😞 takze my dalej cakame...
medunka1
16. únor 2011
@lubinka26 ja jsem mela taku posledni dva mesice bolesti jaxvina.. od krize pres bricho az do nohou mi vystrelovaly.. a posledni dny uz to bylo nonstop bolesti bez prestavky.. nemohla jsem se uz ani zvedat, ani chodit.. strasne.. jak invalida.. 8-( manzelmne musel kolikrat podpirat, abych se dostala z gauce do postele.. a kdyz nebyl po ruce.. i po ctyrech jsem lezla.. 😕
kdyz jsem pak mela v porodce kontrakce a ptali se mne, jestli to boli, tak jsem jen rikala, no boli .. ale tak jako obvykle.. 😃
lubinka26
16. únor 2011
@leonard2002 no tak to bol dost zivy sen, kokso 🙂 podvedomie pracuje na plno, len tie deturence to nejak nechapu :-N ze by uz mali ist von 🙂 pekna hojdacka 🙂 co si za nu dala?
no to nie je take isteee. mozno pojdes skor ako ja :-N ako tak citam, kazda to mala ineee...

@medunka1 dva mesiace????? :-o :-o :-o
medunka1
16. únor 2011
@lubinka26 a od sesteho mesice tehotenstvi jsem mela delohuposunutou vic doprava, takze mne tahly vazy do leveho trisla a nemohla jsem doslapnout na levou nohu.. musela jsem spat jen na levem boku, abych mohla chodit.. 😃
a nejlepsi je, ze ti pak vsichni rikaji.. no musis chodit, jinak se ti ten porod nerozbehne.. a nikoho ani nenapadne, ze chodit je asi tak to posledni, co zvladam 🙂
mela jsem to tak u obou tehotenstvi.. velike nepretrzite bolesti.. ale ted u druheho to bylo mnohem horsi..
lubinka26
16. únor 2011
@medunka1 moja, tiez si si vytrpela. ale uz to mas uspesne za sebou 🙂 a planujete aj dalsie mimi, dievcatko napr.? 🙂 mna zas strasne boli od toho 34tt lava strana. aj teraz krize neskutocne, ale len na lavej strane... neviem, cim to je.
zuzufek
16. únor 2011
@lubinka26 mňa bolí hlavne spodok,aj pri močení,niekedy mávam hrozné tlaky a nenormálne často mi tvrdne brucho...kontrakcie ja práveže nejak nepociťujem a keď,tak slabé...
tak to ti prajem,aby sa maličká rýchlo vypýtala von,keď máš také bolesti 😞
ja už 2 týždne ani nikam nechodím,čo sa bojím,aby to na mňa neprišlo...
medunka1
16. únor 2011
@lubinka26 my nastesti devcatko nechceme ani jeden 🙂 chteli jsme puvodne 3 kluky, ale doktori mi dalsi tehotensvi v nejblizsich peti letech nedoporucujou, tak zustaneme u dvou.. 😉 myslim, ze nam to tak vsem vyhovuje 😃 :-p
tanja61
16. únor 2011
@nostek ahoj ano stalo sa mi to pri prvom tehotenstve a to som si myslela ze to nieje az taka bolest ako vsetky hovorili 😃 teraz zatial nic :-| mne to trvalo 3dni pri prvom tehotenstve a po 3dnoch prisli tie naozaj prave kontrakcie 😃
janette4
16. únor 2011
@domigh gratulujem k dievčatku a prajem veľa,veľa zdravíčka 🙂
janette4
16. únor 2011
pardon, @domigb 🙂 malo byť
leonard2002
16. únor 2011
@lubinka26 hojdacka stala 100 eur, ale to mam dar od brata...ale aj keby nie, aj tak by som si ju kupila, lebo kamoska mala tiez podobnu hojdacku a si ju nevedela vynachvalit, mala v nej vydrzala aj dve hodiny sa hojdat a ona si zatial robila svoje veci🙂 tak len dufam, ze aj krpcovi sa v nej bude pacit🙂

Baby, mne sa tieto posledne tyzdne, co som na materskej a iba cakam zdaju dlhsie ako celych predoslych 7 mesiacov...😞 uz mi to lezie na mozog😞 to asi aj preto take sny🙂))
A tiez mi uz lezu na nervy otazky od vsetkych kolegyn a kamosiek a veskereho okolia, zakazdym, ked zavolaju alebo napisu, tak ako prva otazka je, ci som este vcelku...vrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr...uz mam toho tak akurat😞 esteze moja maminka je taka zlata a nevola mi kazdy den, ci som este neporodila...🙂)) ta sa ma aspon opyta, ako sa mam🙂
domigb
16. únor 2011
Cauko kočky....Píšem iba na rýchlo....Ako začať takže Stella sa narodila dnes rano o 9:00.. s mierami.....3030 gramov A 47 cm.....Je zdravá a to ma teší najviac....A čo tomu predchadzalo????V utorok som sla na vyvolavacku ta nezabrala tak mi pichli oxytocin asi o desiatej rano....Okolo 13:00 sa dostavili bolesti podobne menstruacnym a stale sa stupnovali potom som o 21:00 dostala dalsiu injekciu,lebo kontrakcie sice zaznamenalo aj ctg,no ja som bola stale sotva na prst otvorená...Tak som pretrpela v kontrakciach celu noc a rano opať tabletka,ta zabrala hned od 7 rana bolesti neskutočné o osmej rano prepichnuta plodova voda a o devaitej som rodila.....Počas kontrakcii som bola riadne vycerpana tym,že som celu noc ani den predtm nespala....A Stella vyklzla na 4 zatlacenie....Neuveritelny pocit ženy mali ste pravdu.....Na všetko zle som hned zabudla...Idem teraz susiť stehy ak su tu nove babtka gratulujem....A čaatelkam vela sil 🙂 🙂
potokin
16. únor 2011
@domigb gratulujem k malej stelle 🙂 vobec ti nezavidim co si prezila teraz sa len poriadne vyspat aby si nabrala sily spat 🙂 prajem vam obom vela zdravicka a vela mliecka 🙂