• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
nam sa este stale akosi nechce :grinning:
18. únor 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka mala Tamarka je krasna :wink:
18. únor 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287
@labudka gratulujem dievcata, vsetkym, vidim ze sme sa vsetky snazili a robili babetka ozaj z lasky :wink: su nadherne, gratulujem, aj vsetkym ostatnym maminkam, tiez pridavam foto nasej uz tyzdnovej prcky :grinning: viac foto v albume
18. únor 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 Ani nam:( Ale dnes v noci som mala take mensie bolesti v podbrusku, ale to este urcite neboli kontrakcie...aj ked som si nikdy nepredstavovala, ze sa budem tesit na to, ze ma bude nieco boliet:slight_smile:)) Ja mam dnes poradnu, tak uvidim, v akom sme stave a dam vam vediet:slight_smile:
18. únor 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. únor 2011 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všetkým mamičkám a bábetkám gratulujem, prajem hlavne veľa zdravíčka a mliečka a lásky. :wink:
18. únor 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no ja mam stale tvrdnutie a aj mensie bolesti, ale to uz niekolko tyzdnov. vcera som bola na poradni, dohodla som sa s dokim na vyvolani az po tyzdni prenasania. skor nechcem, bola by som rada keby sa maly sam vypatal na svet :slight_smile: uz to nejako vydrzime :slight_smile: ale vravim si, ze si musim tieto posledne dni uzivat, uz mozno nebudem mat deti a niektore veci mi budu na tehotenstve chybat. najma tie kopance. ved uz je to v kazdom pripade za par dni :wink:
18. únor 2011 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 Livka je kocka :wink: a mate aj krasne meno
18. únor 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 aj ja som mala dnes nadránom také bolesti v podbrušku ako spomínaš,aj som si hneď ráno umyla hlavu,aby som nešla do pôrodnice ako strašidlo,ale odvtedy zase nič :confused:
18. únor 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja som už zmierená,že mi budú asi vyvolávať,len sa čudujem,že mi kázali prísť v deň TP,keď väčšine z vás kážu až po týždni,prípadne 10 dňoch :confused:
18. únor 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 dakujeme, ja som rodila sekciou,ale tiez sme cakali do poslednej chvile na kontrakcie
18. únor 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 No ja by som velmi nechcela pranasat...mam z toho stres:( tiez dufam, ze sa maly vypyta na svet do konca februara, ofic. termin mam ako ty az 24/02, tak do toho 28/02 by som to este nejako zvladla :grinning:
Ale uz som unavena, uz neviem v noci spat tak ako predtym, cez den zaspat nejako neviem, aby som to dobehla, srdce mi busi, nos mam upchaty, podvozok ma boli :cry: :cry: :cry: takto o tyzden zo mna bude troska :grinning:
18. únor 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32
Tak a mam novinky sme otvoreny na 2 cm vraj dobry nalez uz aj trosku dopomohol aby sa to urychlilo
hlavicka je dost nizko a ocakavame to kazdym dnom tak snad stihneme aj termin
co ma aj veklmi potesilo lebo v noci spavat nemozem a dcerka nieje somnou a uz mi teraz velmi chyba.
18. únor 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
@zuzufek neviem, ja by som este v den terminu nevyvolavala. vela bab porodi normalne dva tri dni po termine. tak chcem dat malemu sancu.... ja inak mam termin podla 4D 21.2 a normalny termin mam 24.2. no inak je pravda, ze tieto posledne tyzdne su tazsie ako tie predtym, fyzicky aj psychicky. ale nemozem sa stazovat ako niektore baby, nemam nejake extra problemy.... akurat ked nieco robim alebo dlho chodim, velmi mi tvrdne brucho a taha ma nadol a mavam aj dost bolesti chrbta. inak v pohode. maly je uz inak velmi velky, minuly stvrtok sme mali odhad 3,5-4kg, uz za ten tyzden ktovie kolko pribral a este ak budem prenasat :grinning: som zvedava kto ho vytlaci :grinning:
18. únor 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lalinka3 drzim palce by sa vam to rychlo rozbehlo :wink:
18. únor 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lalinka3 ja mám takýto nález už druhý týždeň,na 2 cm otvorená,pôrodné cesty priechodné,hlavička klesnutá-to aj cítim a aj tak stále nič :frowning2:
18. únor 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. gratulujem vsetkym novym maminkam a babatkam zelam vela zdravicka :slight_smile:

ja uz trpim ako kon. take bolesti ako mam posledne dni :cry: :cry: :cry: krize, brucho, picha ma cely spodok, no otras. bola som sa ukazat v stredu mojmu gyn. v nemocnici, mal sluzbu, vsetko je pripravene, akurat sa neotvaram. mam dohodnuty porod na stredu, ak to dovtedy nepojde same.... ale neviem, ci vydrziiim, strasne ma vsetko boli... baby, tak vam zavidim, co sa nemate na co stazovat, samozrjem v dobrom. ja som dnes od rana urevana a uz sa mi nechce ani zit :frowning2:
bambulka ja mam termin presne ako ty, 21. prvy a 24. druhy.
18. únor 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja som sa tiež čudovala,keď mi dr.povedala,že ak sa to same nerozbehne,aby som toho 22.2. prišla aj s vecami...odôvodnila mi to tým,že na čo čakať,keď je to v takomto stave,malá vyvinutá.... :confused:
prvú dcéru som porodila spontánne po odtečení plodovej vody,tak sa trochu bojím ako bude prebiehať vyvolávanie,dúfam,že do utorka sa ešte voľačo udeje :unamused:
18. únor 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. únor 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek ja mam prist den pred terminom podla poslednej menstruacie. lebo moj dr. ide potom na dovolenku a aj tak u nas nechavaju prenasat iba 5 dni, takze to je uz jedno. ja by som prijala aj skooooor
18. únor 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek
Ja som minuly tyzden skoro vobec nebola otvorena a dnes mi aj dopomohol doktor tak by sa to uz mohlo pohnut
za ten tyzden to je asi aj pokrok ved uvidime a viete mi niekto povedat co znamena v tehotenskej knizke
CS: 7
18. únor 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 gratulujem prajem vam obom vela zdravicka:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: nech sa vam moc dari
18. únor 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lalinka3 tak za týždeň je to pokrok...,ja mám zase pocit,že som stále na tom istom :unamused:
@lubinka26 tak si ma ukludnila,lebo sa mi to zdalo divné,že tak skoro mi chcú vyvolávať...
mňa už totiž niekedy vie vytočiť aj vlastný muž,keď príde z roboty a opýta sa či už ideme,alebo keď mi robí problém vstať z gauča a prejsť aj na wcko a on sa opýta:"no čo už ideme?",vtedy by som ho volačím praštila :angry: ako keby to ja viem ovplyvniť...
18. únor 2011 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 Jůů ovečko, tak jsi mě předběhla :slight_smile: Mocinky gratuluju, jste šikulky :slight_smile: Hlavně hodně zdravíčka, ať se daří!
18. únor 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak už som sa aj ja prehúpla do 40 týždňa :slight_smile: .na chvíľku som si ešte ľahla a hľa - teraz som sa zobudila :grinning: .
No škoda, že v tomto štádiu tehotenstva to už neje spánok ktorý pridá energiu - vstávam a vše ma bolí - kým to rozchodím. (však to všetky poznáme :slight_smile:
No ale čaká ma upratovanie detskej izbičky - lebo sme maľovali - takže okná, záclona, podlaha - no jednoducho všetko a potom ostatné izby.
18. únor 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratulujem vsetkym novym maminkam, oteckom a ich babatkam :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. únor 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky

kedy pojdete na prve prechadzky? a kam??
18. únor 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem doma z kontroly. Dělaly jsme Hamiltonův hmat, o kterém jsem ani pomalu nevěděla, nebylo to nic moc nepříjemného, jako běžná kontrola. Jinak všechno je prý krásně měkké a připravené, hlava naléhá na vchod pánevní, čípek změklý, hrdlo volně pro prst, vak blan se klene. Také jsem paní doktorce říkala o jemné bolesti v podbřišku po večerech, a to zejména po sexu, takže jsme zapsaly i poslíčkové bolesti - to budou ony :grinning: Jsme dnes 41+1. Pokud se porod nerozběhne přes víkend, jakože já doufám že jo :sunglasses: , tak v pondělí na 7:15 na kontrolu placenty a zátěžový oxytocinový zátěžový test. Ale obě doufáme, že to proběhne pěkně přirozeně. Dnes mi totiž paní doktorka opět potvrdila mé nabyté poznatky, že vyvolání porodu nemá žádná pro (samozřejmě pokud se nevyskytla nějaká rizika ohrožující zdraví mé nebo miminka), ale zato má spoustu proti. Hlavně zmiňovala nepřirozené a velké bolesti :pensive: Tak to ještě s taťuldou zkusíme trochu pošťouchat, ať už ten náš ignorantek malej opustí svůj luxusní hotel - mámu :slight_smile:
18. únor 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no my sme pomaly zacali s otuzovanim pri otvorenom balkone a v pondelok ideme do poradne mala bude mat v sobotu dva tyzdne. a potom snou zacnem pomaly chodit aj von. a urcite len tak okolo domov po ulici do nakunych centier a obchodov urcite nepojdeme
18. únor 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamičky,chcem sa Vás spytat - ako je to s dudlíkom u malinkych babatiek?Použit,či nepoužit,napriklad pri velkom plačkani.Zatial mi malinká nie velmi chce sat prsník,tak len vytláčam mliečko a dávam jej každé tri hodiny 10ml.Nie je to málo?No mám vtom chaos.Prvy den z nemocnice doma,neviem kde mi hlava stojí,nemám čas ani net pozriet pre nejaké informácie.Dnes príde mama so svokrou,ach pomoc príde.Ešte musím uvarit,kupelnu poupratovat,prídu mi dve návštevy,su to dobré kamarátky,ktoré už nevedia vydržat aby nevideli malinku.Manžel pracuje do 18tej,potom ide ešte na nákup.To malinké stvorenie nám uplne zmenilo život.Manžel mal prestávku v práci,tak mi zavolal a telefonát sa točil len o princeznej :slight_smile:
18. únor 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek