• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Všetkym čakatelkám prajem trpezlivost,lahučky porod a nech im bábatka robia radost.Neviem,kedy Vás dočítam,ale ak som si dobre všimla,tak aj Natalca a Doming rodili 16.2.
18. únor 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lalinka3 tak to je super, už aby si mala aspoň ty po ,,tom,, . Držím palce :slight_smile:
18. únor 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 poradim ti kasli na upratovanie vsak pomoc pride :slight_smile: najma odpocivaj aby sa ti spustilo mliecko neodsavaj ale prikladaj to aspon hovori moja laktacna. prikladat prikladat prikladat nic ine nepomaha lepsie :slight_smile: unas to zafungovalo. dudel by sa nemal davat kym mala nevie poriadne sat a chytit si bradavku. isty zastancovia kojenia su uplne proti ale ja tvrdim ze lahsie odnaucim od dudla ako od palca. ja dudel davam najma ked nemoze zaspat ju ukludnuje
18. únor 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja tiez otuzujem, casto vetrame aj ked je malinka v izbe a chodim s nou na terasu na 10-15 minutiek
18. únor 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ahoj...no ja som mala problem prve dni s malinkou a s papanim z prsnika...treba co najcastejsie priklad, moja nevedela uchopit ale chvalabohu sa to naucila a teraz veselo papkame..takze trpezlovist a caste prikladanie...urcite sa malinka chyti......ci je 10ml malo alebo vela to ja neviem
a co sa tyka dudlika ja jej davam.....ked dopapa a je mrzuta dam dudlik dudluje a zaspinka =D....myslim ze je to OK horsie su flasky lebo vtedy mozu deticky odmietnut prsnik
18. únor 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 a suhlasim s potokin kedze tvoju malicku nekojis asi by som dudlik davala minimalne dokym nezacne papkat s prsnika...vela sil .....
18. únor 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 Prvych 24 hodin dietatko nepotrebuje papkat. Vypije si iba par kvapiek kolostra. Druhy den stiahne uz 10ml, treti 20, 4 - 30.... a tak dalej. Ty si rodila 16 teho tusim, tak tych 10 by jej malo stacit.
Cumlik by som nedavala, potom sa ti nebude vediet spravne prisat. Baabtko potrebuje mat velku pusinku. Podrazdi jej hornu peru s bradavkou, alebo cistym malickom, nech prejavy hladaci reflex a ked bude mat pusinku dokoran tak sup tam celu bradavku aj s dvorcom. Saci reflex je u babatka horem za hornym dasienkom. Vyskus to tak, ze jej tam "pritlacis" malickom a uvidis ten tah:slight_smile:
Este sa vratim k cumliku a ku placu. Skus si ju casto prikladat aj ked sa ti zda, ze nesaje. Ked place tak troku pomojkat, prebalit, polozit na druhu stranu, ponosit. Tym placom vyjadruje nieco a musis skusat, co sa jej zapaci:slight_smile: Cumlik je to posledne, aj ked... my ho tiez pouzivame v nutnych pripadoch, ked mi revu obe deti a ja sa nestiham ani vysrat:slight_smile: :grinning:
18. únor 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem Vám velmi pekne za rady.
18. únor 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ahojte. tak ja nic. uz som na prasky z toho. nie koli terminu, sak ten mam az 27meho, ale kedze zijeme v zahtanici s opaterou pre simi to tu neni bohvieake. kamoska, co sem prisl ami pomoc v utorok odlieta a tak sa spolieham na susedov. ale tych simi moc nepozna, teda z videnia, ale nema k nim nejaky velky vztah. nechcem, aby sa citila opustena a vylakana. stavim sa, ze to pride na mna vtedy, ked to budeme najmenj ocakavat. murphyho zakon u mna funguje na 100%.
tak by som si chcela porod vychutnat, nemysliet, ci je simi v dobrych rukacha tesit sa na malinku, moju omrvinecku. strasne som posledne dni negativne naladena a to je zle. ja optimistka ako sivna , co sa to so mnou robi?!
18. únor 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek Ahojky, to jsou ty naše hormony. Já jsem taky sem tam pěkně mrzutá, je to šílené čekání :sweat_smile: Ale nemůžu seš dočkat malého, pak budeme vzpomínat, jak to rychle uteklo...Těhotenství utíká rychle, ale ty poslední dny jsou prostě nekonečné :slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 veru. pozeram na tvoj tt a tak si vravim, co sa stazujem :slight_smile: . mne nejde o mna. ale o simi. proste moje deti su pre mna vsetko. ale asi to primoc kombinujem a komplikujem. :unamused: :slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek To je přirozené, sice jsem prvorodička, ale je mi jasné, že až budeme čekat druhé miminko, pokud se nám tedy poštěstí, budou ty starosti úplně jiné. Teďka tak přemýšlím,. co budu zrovna dělat, když mě to chytne, jestli bude miláček doma nebo v práci, no a pak už se to bude samozřejmě točit hlavně kolem Michaelka...je to složité, ale snad to vyřešíte v pohodě. Co třeba pozvat sousedy na posezení nebo jít k nim, ať si Simonka aspoň trochu aklimatizuje. :slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek Můj tt radši neřešit :grinning: Já spoléhám na tento víkend :slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek neboj moja, ja som sa vcera skoro rozplakala, lebo drahy vypol telku bez toho, aby sa ma opytal, ci este chcem nieco pozerat...:slight_smile:)) ale dnes rano to uz bolo v pohode:slight_smile:

Takze som po kontrole, ziadna zmena...ale potesila ma, ze prenasat nechaju iba 5-6 dni, potom ze je uz hospitalizacia:slight_smile:

A najdolezitejsia sprava dnesneho dna - konecne nam po vyse dvoch mesiacoch cakania dorazil KOCIIIIIIIIIIIIIIK:slight_smile:)) Tak teraz uz Leo fakt nemusi na nic cakat...budu to silne prehovaracky do jeho malinkej hlavicky tento vikend:slight_smile:))
18. únor 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 Ja Ta obdivujem...ja keby som bola tyzden po termine, ta uz stres panika:slight_smile:))
18. únor 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Gratuluju ke kontrolce i ke kočárku. My už máme vše nachystané, i autosedačku a věci pro malého na odvoz z porodice :D Vždyť už taky pěkně přesluhuju :sweat_smile:
18. únor 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Tak všechno je v pořádku, pohyby cítím, malý je v pořádku, tak není důvod panikařit. Je normální rodit dva týdny před, ale i dva týdny po termínu, na co se často zapomíná. ale samozřejmě už se nemůžu dočkat!!!Tento víkend to zkrátka musí vypuknout :slight_smile:
18. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky, chci se zeptat, máte někdo zkušenost se zátěžovým oxytocinovým testem? Já mám opět nastudovanou odbornou literaturu, ale samozřejmě zkušenosti jsou k nezaplacení :wink:
18. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 a co chceš vědět? já si tím prošla ač termín s malou jsem měla stanoven na 23.2.
18. únor 2011 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 ahoj deni, nasla som v jednej teme ze si zacala davat malemu espumisa, ake mas skusenosti? nas maly v posledny tyzden ma nejake bolesti bruska a stale sa puci ked kaka, a vecer asi hodinu s nim pochodujeme co ho brusko boli. pediater nam dal cierne uhlie a podobne tablety kvoli zltacke, ale rozmyslam ze ci nedat aj ten espumisan. svagrina poradila ale muz velmi nechce, aby spolu s ostatnymi liekmi nejako nezaucinkoval..u vas zabral?
18. únor 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 Ano ano, to viem, ze dva tyzdne po termine je este v poho...ale u mna by to uz bola skuska nervov:slight_smile:))
Samozrejme prajem uspesne "vikendovanie" s manzelikom, aby sme v pondelok mohli blahozelat k babatku:slight_smile:
18. únor 2011 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra ahoj u nás espumisan zabera je to ked ma dieťa vetriky. Proste plače krči nožičky .Naša Nelka s tym mala problemy a ešte aj má. Pokojne môžte dať. neviem či sa to môže miešať s čiernym uhli. Ale čierne uhlie 2t babetku??? jeminky to ako ho do neho dostaneš???
18. únor 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 ahoj, a ako casto ten espumisan davas?ci podla potreby?
18. únor 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 @lanka a kedy sa prosím vás robí tento tesť?niečo som o tom čítala a väčšinou píšu,že sa robí najskôr v 41t+3d...prečo ho tebe lanka robili tak skoro,placenta prestala vyživovať alebo čo?Lebo ja sa mám hlásiť v pôrodnici 22.2.,čo je termín môjho pôrodu,to sa mám pripraviť,že mi ho budú robiť? :confused:
18. únor 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ano podla potreby. len ked ma vetriky.
18. únor 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@palesandra Neskusala si pocvicit nozkami? Ja keď malej zohnem nozky v kolienkach na bruško tak sa fajne vyprdka. Proste natiahnem - pokrcim. A stále keď pokrcim tak si prdne. Je to zábava. Vyprdi sa a je dobre. Alebo ju dám na bruško a nozky pod ňu. Tiež si v tedy poprdka.
Pri syncekovi sme dávali aj rektalnu trubicku do konecnika. To boli teda prdy, aj sa rovno niekedy vykakal.
18. únor 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak konecne sme doma z nemocnice, narodil sa nam Šimonko 10.02.2011 o 8:50, a mal 3000g a 47cm.
18. únor 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, @moniciak z vasej skupiny ma uz malu Moniku :slight_smile: mala asi 3160g, narodila sa asi v noci, bola za nou moja mama, tak newem presne info
18. únor 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 gratulujem k simonkovi prajem vam vela zdravicka a mliecka :slight_smile: coze ste boli tak dlho v nemocnici?
18. únor 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek