• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@labudka nas pustili domov v piatok, v utorok sme boli na poradni a pribrala 100g. Po dalsich 2 tyzdnoch 500kg.
23. únor 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka presne tak. Treba len zobrat, nakojit, a polozit hned spinkat. Ja ani svetlo nezapalujem, staci svetlo z ulice. Nic nerozpravam, nemojkam, nehladkam. Proste doplnit prisun mliecka a dalej spachtosit
23. únor 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett :grinning: :grinning: :grinning: 500kg :grinning: ty musíš mať dobré mliečko :wink:
23. únor 2011 v 11:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no este je tam sanca, ze to boli susene jahody co som mala v musli, teraz budem teda skusat, ze z coho to bolo, dam ju do poriadku a budem experimentovat :grinning:

@cinamon7 maminka ma dobre momentalne arasidove mliecko :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@labudka moja schudla v nemocke, potom zacala priberat a prepustali nas s nejakymi 3300g a odvtedy po 4 tyzdnoch, teraz co som bola na poradni pribrala na 4300g, ale podla mna to je velmi individualne ked casto vazis, ja nemam na com vazit a mne osobne sa zda, ze tak riadne pribrala len teraz za posledny tyzden :wink: .... aaaa ani ja v noci neprebalujem, lebo potom je o to horsie zaspavanie, ked mi pri kojeni zaspi, tak ju necham spat :slight_smile: obcas zaspim aj ja s nou :grinning:
23. únor 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly aj mne sa stane ze zaspim s malou, lebo kojme po leziacky, si ju k sebe pritulim, lahnem a o pol hodinku kukam na nu ci papa, ci spi ci co:grinning:DDD mm sa stale boji ze ju prilahnem tak ma kontroluje teraz
23. únor 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miselka22 no to dufam:grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
buducu stredu ideme na kontrolu po mesiaci, tak som zvedava kolko pribrala. Dufam, ze aspon kilecko dala
23. únor 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tak tak, aj my pri kojeni lezime... teda ked si to mozeme dovolit, ak nie sme doma, tak to nejde... a ked uz nechce a neplace a len cumakuje, tak ju dam odgrgnut a zvycajne chce potom este, len nemohla bo sa vzduchu nahltala :grinning: inak aj ja som sa najprv bala, ze by som ju mohla prilahnut, ale nakoniec som zistila, ze ked s nou spim a drzim si ju, tak sa za cely cas ani nepohnem, takze nie je sanca, ze by som ju prilahla :grinning: skor by som sa bala, keby je s nami v posteli, aby ju mm neprilahol, on ma predsalen teraz lepsi spanok ako ja
23. únor 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak uvidíme, čo mi povie na poradni a hlavne koľko bude vážiť v pondelok, inak papá krásne a stále, každé tri hodinky, no uvidíme.

Ja ju tiež v noci kojím po ležiačky, zaspím pri tom a zobudí ma mláčka pod prsom :D najsmiešnejšie je ked mi mlieko strieka a malá sa pustí prsa a celú tváričku jej to ostrieka :slight_smile:
@labudka nas maly mal pri narodeni 3600gr, ked nas prepustali z nemocnice tak zhodil na 3360gr a po tyzdni co sme doma sme vcera boli na poradni, tak ma 3810gr :grinning: velkyyyy jedak :slight_smile:
@arrett tak to vám držím palce :wink: ja dúfam, že moja už v brušku vela nepriberie lebo ma roztrhne
23. únor 2011 ve 12:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak dnes už máme za sebou vychádzku, boli sme na opakovanom odbere (skínning novorodencov) čo robili v nemocke, tak sme to absolvovali dnes ráno u pediatričky, mám dosť stres, že ako dopadnú výsledky, pevne verím, že fakt ide o zlý odber a nie o ochorenie, lebo ani nenapísali že kvôli ktorej tej chorobe chcú opakovať odber, ale že celkovo všetko, tak hádam to bude ok a neozvú sa (ak je dobrý výsledok tak sa neozvu)
23. únor 2011 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebonka - no skutočný papkáč :slight_smile: Musím si dať viac pozor na to koľko spapá, mám aj takú dig. váhu na detičky, tak budem vážiť pred apo papaní, aby som potom vedela na poradni povedať.
23. únor 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka no nasa mala ked sa narodila mala 2920 z nemocky sme odchadzali a mala 2880 a po ani nie dvoch tyzdnoch nabrala 510gramov doktorka hovorila ze je to dost ale najma preto ze bola malicka ked sa narodila
23. únor 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mali ste niektora spinal? plati sa za to?
23. únor 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miselka22 a kolko ma teraz?
@labudka neboj nic, oni len stratili krv a teraz sa robia ze nieco zle:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vsetko bude urcite v poriadku!!
23. únor 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Dievky tak dneska som prišla z nemocnice držali ma 6 dni na pozorovaní bábo bolo ohrozene ale už som doma a je všetko lepšie ešte sa vrátim na pôrodnicu porodiť a dúfam že bude všetko o.k
23. únor 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka to iste robili v pondelok aj nam. dosiel im papier z bystrice ze vysledok je nejasny ci co. doktorka mna ukludnovala ze sa im to obcas stava ale ze este nikdy nemali pozitivny vysledok tak dufam ze to tak bude aj u nas
23. únor 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka ahoj,tiez sa mi to zda malo, nasa presne po tyzdni pribrala 200g, mozno aj viac, ta vaha u lekarky sa mi zda dost nepresna, ale uz predbehla svoju porodnu vahu, skus si ju odvazit pred kojenim a po kojeni ze kolko si vytaha, ako casto ju kojis? moja si vypyta cca kazde 3 hodiny
23. únor 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ja som mala spinal a cisarsky, neplatila som nic, inac mi ho pichali az na 3x, nevedeli sa trafit asi, potom na 2.4.a 5. den som mala hroznu bolest hlavy, ale preslo to nakoniec, dufam ze sa to uz nikdy nevrati :wink:
23. únor 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin, @arrett - Ďakujem za podporu, potokin - určite to bude v poriadku, len je to zbytočný stres naviac :frowning2:

@cinamon7 - budem si ju vážiť, papá každé tri hodinky, a pekne ťahá, no musím si to viac odsledovať.
Idem malá sa zobudila, tak idem vážiť

23. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka no moj maly sa narodil s vahou 2700g po 4 dnoch schudol na 2400g a po tyzdni a pol pribral na vau 2800g. pediatricka vravela, ze to je dost vela, ale ze to je tym, ze je na Nutrilone a tam su popridavane dajake latky, aby deti dobre priberali, proste umela vyziva je ina ako materske mliecko, menej kvalitna, ale zase deti rychlo naberaju...
mne to pride ako sportovci, aby im narastli svaly, tak beru steroidy :grinning: a aby deti rastli, piju nutrilon :grinning:

inak maly narastol za 3 tazdne tiez o 4 cm, vyzera ako zachodovy pavucik, alebo maly somálčan. hlavne teraz, ked sa musi balit nasiroko a este furt mu neodznela uplne zltacka
23. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka mne malý po týždni pribral len 20g a dr,nám kázal po nakojení dokrmovať.UM mu dávam ale len raz,max.2krát za deň.Myslím,že už je to lepšie,lebo už aj čosi prespí.Tvoja vydrží aj 3hodiny,ale Miško bol na prsníku nonstop.Pol hodinu papal,potom pol hodinu driemal a zas bol hladný.A keď začal mať vodovú stolicu a po každom kojení mi plakal,nedalo mi to a bola som ho dať odvážiť.Sama som zvedavá,koľko od minulého týždňa pribral,lebo už mi prespí aj 3hodiny po kojení.

My sme mali včera hrozný večer.Miško mal prvú koliku.Po 3hodinách srdcervúceho plaču už som bola zúfalá,nič mu nepomáhalo.nakoniec zaspal pred pol11,ale asi skôr od vyčerpania,lebo bol hore od pol6.
Ja neviem,aj vaši drobci vydržia tak dlho hore?Miško nemá problém byť 4-5hodín hore než zaspí. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Navyše na mňa niečo lezie,starší syn mi na obed už nespáva,ja už som hrozne unavená,chodím jak mátoha. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Nestíham to tu sledovať,neviem,kto všetko má nové bábätká.Všetkým novým maminkám srdečne gratulujem a aj detičkám prajem hlavne veľa zdravíčka a mliečka. :slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 @miselka22 @bambulka0406 Ahojte spolucakatelky:slight_smile: Tak ako dnes? U nas na vychode nic nove:slight_smile: Zajtra mam doobeda poradnu, tak snad sa uz dohodneme na nejakom termine...ale uz keby ze sme mali byt marcovky, tak 03/03 je tiez pekny datum:slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ahoj kde si bola u ortopeda? mna posielaju s malym do galanty ale ja vobec netusim kde to je, jak vyzera, kde ma ambulanciu proste nic...jedine viem ze sa vola ciganek ci ako...nevies mi pomoct prosim ta ?
23. únor 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miselka22 aj mne povedali tri tyzdne pred porodom, ze ma 3,5 kg. Tyzden pred porodom bol ten isty odhad a maly mal nakoniec vyse 4 kg. Ale vytlacit som ho vytlacila v pohode a ani nastrih mi nerobili. neboj, zvladnes to :slight_smile:
23. únor 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka my sme po tyzdni pribrali 170g :slight_smile: a dosiahli sme porodnu vahu 4000g :slight_smile:
23. únor 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčata.Malinku kojím a včera som si dala mandarinku a myslím si,že Tamarke to ublížilo.Akoby mala krče a kaka mi také riedke a žlté.Inak som jedla len sviečkovu a knedlu,jogurt.Može byt,že má taky citlivy žaludok?Joj tak som rada,že mám mliečko,ale už mám strach hocičo jest.Dávam si aj na seba pozor,aby som jedla správne a mala normálnu stolicu,lebo mi vyšla zlatá žila pri porode :frowning2:
23. únor 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett my spime spolu v posteli, lebo mne sa nechce vstavat :grinning: . maly zamrnci, ja vytiahnem prsnik a spim dalej :grinning: a maly cucka.
ja prebalujem az rano a to ma plienka pol kila :grinning:
23. únor 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no ked ju merali pred tromi týždňami mala tri a pol..a minulý týždeň len doktor podotkol, že snád to nebude nad štyri..
@leonard2002 no dátum to je síce pekný..ale tak dlho už nevydržím :slight_smile:
@katarinasifrova ja viem, že to musím zvládnuť :slight_smile: ale bohužial je tam ešte problém, že mám nejak nizko položenú panvu, tak nie je isté či sa zmestí tá moja malá veľká slečna
23. únor 2011 v 15:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 riedka zlta stolica je ok neboj sa:slight_smile: po mandarinke by sa skor vyhadzala keby mala reakciu teda aspon podla mna
23. únor 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek