• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
moje baby......
23. únor 2011 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
táto čiapka sa nám vôbec nepááááči.....
23. únor 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka juuuj to je podarená foto - no pravé dievča - vie čo chce :grinning:
23. únor 2011 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 my tiez dnes nic. zajtra ma caka tiez kontrola, tak som zvedava co nove :slight_smile: veru 3.3. je pekny datum. to je buduci stvrtok, tyzden po druhom termine. a doky vravel ze po tyzdni zvyknu vyvolavat. takze je to realne.... ale mne je to uz vazne jedno, len nech sa ho uz konecne dockam :slight_smile:
23. únor 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak bucho tvrdne, v noci sa budim stale na bolest, tlaci ma vsetko dolu. len akosi sa to nechce rozbehnut :confounded:
23. únor 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka aka mala a uz si aj vybera co bude nosit :grinning:
23. únor 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka zabita fotka:slight_smile:
23. únor 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka urcite :grinning: uz budes tehotna maximalne dva tyzdne :grinning: :grinning: :grinning:
23. únor 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miselka22 toto ma prekvapuje. ja som vsade citala, ze predkozka sa nema stahovat.
baby poradte, ma sa stahovat, alebo nie ?
23. únor 2011 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova Ja sťahujem už ani neviem od kedy. Najprv som len tak umyvala a asi tipnem si keď mal 5 mesiacov som mu to trosku potiahla a potom na mna vyskočil pipik:grinning: :grinning: som sa normálne zľakla:slight_smile: No a doktor vravel, že keď to ide už teraz sťahovať, tak sťahovať a umyvat. Ja som aj rada, tak mu to stále kontrolujem, umyvam.
Heh.. Keď dám malého na nocnik, si tam chodí ruckami a hra sa s pindurom a potom mu stojí:grinning: a potom sa vycika von z nocnika, ach jo:slight_smile:
Ja teraz riesim dievčatko. Myslela som si, že stačí klasicky umyt pisulku, trosku roztishnut pisky. No dnes, som lepšie kukla, roztishla tie veľké, trosku kukla tie malé a tam mala taký bordel!!! Som bola normálne v šoku. Ja som jej tam nechcela moc chodiť, no pozerám že musím. Tak som jej to pekne povytierala. Ach jaj a to som žena:slight_smile: Proste som sa bala jej tam kukat:slight_smile: pochopite:grinning: No čo už:grinning: Ucim sa:slight_smile: Ved babu som ešte nemala :grinning:
23. únor 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
23. únor 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja naopak :slight_smile: babu som uz mala, ale teraz neviem co s chlapcom :grinning: . ja som Jakubkovi predkozku este nestahovala. ani ma to nenapadlo. ale vdaka za radu :slight_smile:
23. únor 2011 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova Ja by som mu to tak skoro ešte nestahovala. Resp. nepretahovala. Možno by som išla trosku dole zakaždým, nech sa mu to postupne "uvolnuje" a tak. Sú rôzne názory na sťahovanie. Ja osobne som za, ale iba keď to ide samo. Určite nie nasilu, alebo žeby to bolelo.
23. únor 2011 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett urcite suhlasim. uvidime ako to pojde. v ziadnom pripade mu nechcem ublizit. ten pipik je taky malicky :slight_smile:
23. únor 2011 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova nestahovat, mozes mu ju natrhnut a bude tam mat zrasty a to je este horsie ... ak to nepojde budes to riesit okolo 2r. a pokial nema problem, ze dobre cika a nezapaluje sa mu to ani to neries ... tu kozku len ked kupes zmol ale nikdy nestahuj ...
23. únor 2011 ve 23:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko
od večera kontrakcie (či falošné, alebo nie sa uvidí počas dňa)od 1. 00 do 4.00 som nespala kontrakcie každých 10. min. ako pri silnej menšt. keď som ich predýchavala tak bolesť super ustupovala - fakt to pomáha. Teraz ráno sa to zatiaľ ukľudnilo. včera a v noci mi odchádzala zátka s krvou - a keď už nemala aká tak aj zrazená krv - ale nie veľa. tak som zvedavá čo bude cez deň - či sa to už rozbehne.

Tie skúsené - čo mi na to poviete?
24. únor 2011 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,,

vcera som sla do roboty,,drahy zostal s malym,ale ako vravel odmieta mi krmit striekackou,,odstrekla som im 100ml mlieka,,ale nachovala som o piatej a este pred siestou ked som odchadzala,,a to som bola prec len dve hodinky a maly vypil aj tych 100ml z flase a ked som prisla domov uplne ine dieta,,,uz o osmej spalo ako zarezane,,co sa vzdy trochu varujeme,,a taky bol spokojnucky,,,kolko ma take babatko vytiahnut??? rozmyslam,ci nebude lepsie odstriekavat a krmit z flase,,lebo mam fakt obavy, ci mi dost papa,,,co vy na to?
24. únor 2011 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Dieta sa kojenym mliekom nikdy neprekrmi. Ja cez deň krmim na striedacku, raz zjedneho a raz z druhého prsníka. No večer dávam z oboch prsnikov. Proste mala sa nacuca k odpadnutiu. Je tak viac spokojná :grinning: potom mi vyspinka od 19.00-01.00. Napríklad dnes. Je to úplne na rodicoch, ako sa rozhodnú. Musíš si to zvážiť, či je lepšie vybrať sterilne mliecko, správne ohriate a vždy poruke z prsníka, alebo budeš hodiny odstriekavat, zmrazovat, sterilizovat,,,
babo si podľa mna vypije toľko, koľko potrebuje.
@ka.jo. Už sa ti to pekne rozbieha. No nepotesim tá. U mna to takto trvalo týždeň. No rovnako môžeš porodit aj dnes:grinning:
24. únor 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett takze mu to staci?
24. únor 2011 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. Jeeeeeeej...tak snad roztrhnes ten kos s nami vecnymi cakatelkami:slight_smile: drzim palceky:slight_smile:
Ja idem dnes na poradnu, tak vam dam vediet poobede:slight_smile: Mam taky pocit, ze na mna lezie nejaka choroba:( to z tej hroznej zimy a studeneho vetra:( Cele tehu som nebola chora, tak dufam,ze prave teraz, ked potrebujem najviac sil ma to nechyti:(
24. únor 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoj, ja od prveho dna odsavam a maly pije z flasky. co by som ja dala za to, keby papal pekne z prsnika. skor ta odradzam od odstriekavania - je to totiz casovo velmi narocne,kedze odstriekavat musis niekolkokrat denne - ja aj v noci..., pracne (mam rucnu aj elektricku odsavacku,ale prace je s jednou aj druhou) a potom tiez aj sterilita. stale umyvat, vyvarat flasky a aj tak nikdy 100% sterilitu nezabezpecis. ja takto fungujem mesiac a mam toho celkom dost. aj ked osobne dufam,ze mliecka bude este dlho dost...a keby to nie je pre maleho,tak s tym uz davno skoncim. mne maly totiz aj z tej flasky papa hodinu, potom pol hodinu odstriekavam a o 1,5 hodiny znova...a to ak ma dobry den a nic ho neboli.
24. únor 2011 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

@zebra41 to si dovedu představit, jak to máš náročný. Se mnou v nemocnici ležela maminka, co se jí narodili dvojčátka. Kojila oba dva a po kojení ještě odsávala a tím mlíčkem je ještě dokrmovala + UM. Zkončila s jedním a začala s druhým. Po pár dnech byla i psychicky na tom špatně. protože si vůbec neodpočinula. Trochu jsem se jí snažila pomoci. Byla neštastná, když jsem šla domů, jak to zvládne sama. Chudák :pensive:

@arrett já taky každý den fazolku otevírám a čistím :wink:

Tak jsem včera zkusila metodu po kojení a odříhnutí do postýlky. No byl neskutečnej řev. Nakonec zase usla u prsa :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak já kojím taky většinou i z druhýho prsa, když vydím, že je nespokojená. Tak se dorazí i u toho druhýho. I když radí kojit už jen z jednoho.
24. únor 2011 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. vypadá to, že budeš brzy držet malého v náručí :wink:
24. únor 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka souhlasím s arrett, mimčo si vypije kolik potřebuje :wink:
Podle nějakých tabulek, ale 100ml je dost. Mě třeba Anežka pije v průměru 70ml, ale často. Taky přibírá, tak je to dostačující. Tu 100ml vypila jen párkrát a z obou prsou a to mi potom odpadla na 5 hod :grinning:
24. únor 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@el267 A ako to cistic??? Ja dnes ráno som ju umyla ako stále pod tecucou vodou a potom som jej to vytrela olejcekom už keď lezala. Vo vode sa k susule neviem dostať.
@mafynka myslím si že stačí.
24. únor 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes išiel syncek zasa ku svokrovcom. A aj dobre, lebo tu vrtaju a buchaju a už mi to lezie na nervy:frowning2:
takze dnes zasa oddychujem. Nohy na stole, káva v ruke:slight_smile:
24. únor 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett když jsem doma, tak namočím ubrousek a roztáhnu jí a vytřu :wink: Ten olejíček jsem nezkoušela a ani to neznám :sweat_smile: Jinak při koupaní tam zajedu i prstem. To mám praxi od Elišky :grinning:
Jinak vytírám i vlhčeným ubrouskem.
Je fakt, že se taky divím, kde se jí ten marast bere :wink:
24. únor 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já si včera stihla udělat doma pořádek, tak mám ráno taky volnější. Malou jsem vypravila do školky, manžel odvezl. Malou nakojila a ted spinká. Ještě pověsím prádlo, pak zase nakojím, dojdu nakoupit a kolem poledne musím pro Elu do školky. To jsem si představovala, že budu mít větší pohodu až bude chodit do školky, ale to by tam musela být aspon do 15 hod :grinning:
24. únor 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale jednu krásnou pozitivní věc, ta školka má :wink: Když se najíme, tak jdeme po obědě spát :slight_smile: :slight_smile: To je moje siesta :wink:
24. únor 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, obdivuju vas, ja nestiham vubec nic, malej je silenej nespavec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek