• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mafynka ak malicky pribera dostava dost neboj :slight_smile: on by ti dal najavo keby nemal dost podla mna by nebol taky spokojny ako vravis :slight_smile:
24. únor 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky a moji februároví kamaráti a kamarátky.......ja mám už dnes jeden mesiačik......Nelka
24. únor 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak som sa sem konecne dostala a s radostou vam mozem oznamit, ze Lenka je uz na svete. Narodila sa v 40tt 16.02. a mala kraaasne miery (3650g a 50cm:slight_smile:. @natalca prosim, zapis ma do tabulky..
Vsetkym novym mamickam zo srdca gratulujem a cakatelkam zelam rychly porod:slight_smile:))

@mafynka - my sme mali problem s kojenim zo zaciatku, pretoze som po cisarskom a mliecko mi nabiehalo trosku dlhsie. Nevedela som, kolko mi mala saje a ci vlastne nieco saje, tak som si kupila dojcensku vahu a vyuzivam ju stale. Jednoducho si ju zvazim pred aj po kojeni a presne viem, kolko mi mala vypila..

Foto mojej lasky..
24. únor 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka bozinku aka je krasna:slight_smile: ako mala babika:slight_smile:
24. únor 2011 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aklimka81 Blahozelame:slight_smile:
24. únor 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aklimka81 srdečná gratuláci......nech ste zdravučké... :dizzy_face:
24. únor 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
dnes to s manželom asi popoženiem :slight_smile: .
24. únor 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. ja uvazujem nad tym cervenym vinom...dnes som ani nebrala tabletky na tlak a na poradni mi namerali dobry tlak...tak rozmyslam:slight_smile:
24. únor 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
My máme za sebou prvú poradňu.Mišenko pribral za týždeň 180g,dr.vravel,že síce to neni bohviečo,na to,že je aj dokrmovaný,ale vždy lepšie ako tých 20g,čo mal za minulý týždeň.Najbližšie ideme o 2týždne.

@iwka123456 aj náš cestuje po postieľke.dnes v noci som ho našla nacapeného na tyčkách,zatiaľ spáva v zavinovačke,ale málokedy mu ju zaväzujem,väčšinou ho ňou len prikryjem,lebo sa mi z nej vykope a prikryjem dekou.ale už mám kúpený spací vak,z toho mi "neujde" ani ho nestiahne na seba.
a inak,oprav si info v pase,si v 44tt :grinning:

24. únor 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka ,
@aklimka81 krásne dievčatká máte :slight_smile:

24. únor 2011 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, som tu zase len na skok, no uz mi chybate, ale akosi nic nestiham pri malom :frowning2: O chvilu mi zase vstane, len by som od vas potrebovala jednu radu :pensive: Mozno tie skusenejsie mamicky mi poradia...Maly ma len 2 tyzdne ale mam pocit, ze sa naucil velmi rychlo, ako na nas. Neviem ho totiz uspat inak ako na rukach, a to by mi az tak nevadilo, ale niekedy aj ked mi zaspi na rukach a polozim ho potom do postielky, zobudi sa samozrejme, lebo zisti ze som ho tam dala, a place ako pavian, kym ho zase niekto nezoberie. vacsinou sa vie ukludnit iba pri mne. je to dost vycerpavajuce uz teraz pre mna, hlavne v noci, tuto noc som ho tak uspavala 3 hodiny. dnes uz uvazujeme s manzelom ze ho nechame sa aj trosku vyplakat, mozno to pomoze a zaspi. co mi poradite? ako na neho? :frowning2:
24. únor 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
daj si ja som si už dala a nič :angry: , ale dnes to trošku popoženieme sexíkom :sunglasses: dúfam to pomôže.
24. únor 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 tiez som mala vino :grinning: ale male sa nechce akosi umudrit :confused:

@aklimka81 gratulujem k malej princeznicke

baby,kolko trva vybavenie rodneho listu na matrike? netusim,ci to stiham :confused:
24. únor 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 ty mas este casuuuuuuuuuuuuu:P
24. únor 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 Skus si prečítať knihu "každé dieťa sa vie naučiť spať" je tam písané o fáze spánku. Ak ti nevadí uspavanie na rukách, tak ak babo zaspinka, musíš počkať aspoň 15 minút, pokial sa dostane to fázy toho tvrdého spánku. Ináč sa ti preberie tak ako opisujes.
Na tvojom mieste by som to rýchlo riešila už teraz, lebo ináč nebude spinkat, iba na rukách.

Pošli mi mail. Poslem ti tu knihu. Vyber si z nej, čo si myslíš že je dobre a skús "aplikovať" na svoje bábätko. Ja som si vybrala a mamička mi zaspava sama v koliske. Ziaden prsnik, ani hojdanie, ani ruky. Tak ako pri prvom, tak aj teraz. Obe deti mi od siedmej spinkaju. Starší do rana, mladá do 12-1.
24. únor 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 ta kniha, co ti odporucila @arrett je myslim vhodna pre deti od 3 mesiacov.. ja to mam teraz tiez tak, ze su chvile, kedy sa len nosi na rukach, mal to aj starsi syn a preslo to samo..:slight_smile: je to narocne niekedy, ale este je babo hrozne malinke na to, aby si na nieco takto zvyklo..
24. únor 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka aj my sa niekedy krmime aj hodinu. najprv vytaha jeden prsnik, sladucko zaspinka :slight_smile: , posedim si s nim a kocham sa aky je krasny :grinning: , potom ulozim do kociarika, v priebehu 10 min je hore a tvari sa, ze este nejedol. tak ideme cucat z druheho :grinning: a hodina je v tahu :grinning:
24. únor 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 moj povodny termin bol 25.2. co je zajtra :grinning:
24. únor 2011 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 rodny list ti vydaju na pockanie. po rodny list na matriku moze ist aj otecko. mna prepustili v stredu z nemky a v piatok som si bola pre rodny list. trvalo to tak desat minut.
24. únor 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova no my budeme davat anglicky na matriku,takze to bude trvat asi dlhsie. vobec ma nenapadlo,ze to tak rychlo vybavuju,ked clovek rodi doma :slight_smile:
24. únor 2011 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sunny1112 Ano, áno od 3 mesiacov. Tam je to aj písané. No sú tam tie fázy spánku na začiatku, kedy nimi dieťatko prechádza, po akom čase. Opisuju tam tuším aj ten prípad, keď das dieťa z rúk do postielky a spustí zasa plač, no a uspavanie začína odznova. Preto som odporúčala.Na to vyplakanie sa má ešte čas.
No sú tam aj iné zaujímavé veci. Veď nezaskodi prečítať:grinning:
@yasminee212
24. únor 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, toto je naša Dominika :slight_smile: nakoniec sa naša "malá Januárovka" narodila 10.februára.
asi sa jej veľmi páčilo v Mamahoteli :D
sme zdravé, šťastné..a hoci je malá "cisárovná", mliečko nám chutí ostošesť :wink:
pozdravujeme všetky maminky a februárové bábätká :wink:
25. únor 2011 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som celú noc nespala s kontrakciami každých desať minut- som rozbitá jak cigánska hračka, ale kontrakcie pokračujú, len sa mi zdá, že sú akoby kratšie - (dĺžka sťahu), alebo menej bolestivé - tak neviem čo sa deje a čo robiť.
viem, že každá to má indivindi, ale fakt neviem čo mám robiť.
25. únor 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 Ahojky, já to měla taky tak s mým prckem, ale vymyslela jsem to aspoň tak, že ho nakojím, nechám krknout a pak ho kojím v leže a on usne, on už cecík jen tak cumlá a zaspí.A pak ho přenesu do jeho postýlky, ale až když tvrdě spinká :slight_smile:
25. únor 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucian26 ahoj, ja som presne to iste robila so svojou dcerou a urcite neodporucam praktizovat. si predstav ze ani ako 20 mesacne dieta inac nezaspala len mne na prsniku. bolo to namahave a unavne. radsej ho nechaj teraz troska poplakat, prinut sa a neskor to budes mat lahsie. zo skusenosti viem ze co si teraz ulahcis neskor sa ti to vrati ako bumeran a v ovela ovela horsej podobe.
25. únor 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 viem ze sa to lahko pise a tazko robi, sama som to nezvladla ale urcite stopnite uspavanie na rukach. ked mu zacnu ist zubky alebo bude vacsi a tazsi prides o chrbat a ruky. troska sa potrapite, poplaces si mozno aj ty ale potom to bude ok. trva to tak 4-7 dni podla dietatka. az bude starsi bude to tazsie .... poucila som sa na vlastnych chybach ktore verim pri druhom uz nezopakujem. drzim palce a zelam pevne nervy :slight_smile:
25. únor 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. No tak uz sa Ti to asi krati...a v akych intervaloch mas teraz kontrakcie? Stale tych 10 min? Nam na odskusanie, ci su to poslickovia odporucala dula teplu vanu...ked je to poslicek, tak sa Ti ulavi, a ak nie, tak sa Ti to urychli...:slight_smile: Alebo teplu sprchu...Ty este ten februar asi stihnes:slight_smile:
25. únor 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolittka Ahoj...blahozelam k malej Dominike...ako dlho si prenasala, ak sa smiem opytat?
25. únor 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 podľa otehotnenia a utz v 20.týždni som mala termín 27.1., podľa PM 31.1.
začiatkom februára hospitalizácia, štyri neúspešné vyvolávačky..a nakoniec išla von cisárskym
25. únor 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lolittka ďakujeme za blahoželanie :wink:
25. únor 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek