• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@natalca jeej natalca tak aj ked neskoro ale predsa gratulujeeeeeeem. my sme narodený 23.1 2011 :wink: :wink: :wink:
27. únor 2011 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. gratulujeeem...Tak už ho máš vlasáča malého.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. únor 2011 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka ja som rodila 16 hodín...Prvé tri boli podobné menštruačným.....A zvyšok nič len bodanie,či pichanie do krížov....Mna podbruško nebolelo vobec...Odniesli si to kríže... :unamused: :unamused: :unamused:
Ale ja som bola napichana piatimi vyvolavačkami tak asi preto.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
27. únor 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ty si este neporodila??? :unamused: :unamused: :unamused:
27. únor 2011 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. uzasne miery a je nadherny, blahozelam celej rodinke, vela zdravia prajem, nech vam robi radost :slight_smile:
27. únor 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. srdečne gratulujem k synčekovi a prajem hlavne veľa zdravíčka.Šťastnému tatinovi tiež veľká gratulácia :slight_smile: malinký je krásny.
27. únor 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
@kika9999
@jezkomanka ahojte baby, este aj ja cakam , dnes mam termin...na stastie nic. som chora jak pes :frowning2: ...moju dcerku po konzultacii s porodnicou sme museli dat nasim, ma strasnu slintavku, vysoke horucky a ta jej hnisava papulka...na zaplakanie...vraj by nemala byt vmojej blízkosti, hrozí nákaza :frowning2: , a mne ten jej vyrus sadol na pravu stranu krcnych uzlin...velmi sa bojim o babo a aj o seba co ked porod fyzicky nezvladnem....cely den lezim a spim, berem vitamin c....
27. únor 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeeeej dalsie babatka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: gratulujeeeeem

no a je to tu,,moja mama mi rozmaznala dieta,,,uz mi nechce byt zviazany v zavinovacke a teraz len place a stichne az na rukach,,tak len varujem
27. únor 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tak veru aj ja mam strach ci sa tie stehy poriadne zrastu.....Máš tam aj ty take hrbolčeky???Ja asi tri citim...Som kdesi čitala že to može byť dive maso či čo a že to potom vypaluju... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
27. únor 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. Srdečne gratulujem:slight_smile: Tak sa teším:slight_smile: Branko je nádherný a veľký chlap:grinning: Vela zdravia prajem a skóre hojenie :grinning: Uzasne fotky!!!!
27. únor 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maruska78 booooooooooozinku...ty chudatko.... :frowning2: prajem rychle uzdravenie tebe aj malej :wink: my sa zatial drzime..v zdravi...klop klop....drzim palce....a nech uz to na nas pride... :wink: a nech to netrva dlho a nech su nase deticky zdraveeee..... :slight_smile:
27. únor 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ty kokos,,cozeeee????vypalovat??? dake hrboly mam,,,ale ja mam hlavne potrhane stehy,,,cize vidim si dake stehy,,ale tie su skoro az 2cm pod kozou,,,a tu kozu nemam zasitu
27. únor 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ahoj. ja som bola na tom podobne..prvý den super, aj noc..a na dalšiu sa jej nejak nechcelo piť. Problém bol v tom že som ju nevedela prisať. musíš mať len trpezlivosť a ešte raz si naštudovať ako prikladať. ten web :
http://dojcenie.wordpress.com/category/preco-nie/
je skvelý! naozay.
a ak naozay nič, tak my sme to v tú noc vyriešili tak, že som si odsala mlieko z druhého prsníka a dala ho malej zo striekačky. No a další den sme už boli kludnejšie a všetko išlo fajn.
27. únor 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby. Ja zasa idem iba s prosbami, ale možno že niektorá mi pomožete. Ja som nakoniec na antibiotikách zo zapáleným prsníkom:slight_smile: Tak som uplne neschopna. Neviem ani ako ide den za dnom. Snažim sa o maličkého postarat čo najlepšie a to je asi tak všetko čo zvládam. Dnes nam konečne vydali rodný list malého tak mm po to šiel a rovno aj na zdravotku. Chcem sa spýtať či niektorá nemáte zoznam čo všetko a do koľkých dní je potrebné na tých úradoch vybavit, lebo ja ako som sa chystala si to všetko naštudovat tak som to nestihla, a teraz som uplne mimo. Velmi by mi to pomohlo. Dakujem :wink:
28. únor 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 ahoj,,no neviem do kolkych dni co,,lebo my sme sa nejak neponahlali,,vybavovali sme vsetko az ked sme dosli z porodnice,,rodny list sme boli vyzdvihnut,,prefotili aspon 10 kopii..na smeti sme potrebovali,,zdravotnu poistovnu,,tam si rovno zober zo socialky,ze odkedy si na materskej,,a ak si bola na pn,,aby si s tym nemusela znova behat do zdravotnej,,detske pridavky, ten jednorazovy prispevok,,to sme asi boli na socialke vsetko,,potom na urade,,ak ma este nieco napadne, tak napisem,, ale my sme sa neponahlali
28. únor 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky a tehulky, dlho som tu nebola, ospravedlnujem sa ale velmi sa mi nechcelo od maleho ist k počítaču :grinning: slúbila som vám podrobnosti k pôrodu tak tu sú: vo štvrtok mi pomaličky začala odchádzat zátka, bolesti som mala v piatok v noci aj v sobotu v noci, potom celú nedelu ale iba slabé ako pri krámoch takže som tomu nevenovala pozornost, stále som si myslela že to nie sú kontrakcie a že to prejde ale už som sa necítila dobre, už som nevedela sediet ani ležat, tak som len chodila hore dole po dome, upratovala, varila a piekla...v nedelu večer som si lahla do postele o 21h, vtedy som začala cítit že tie bolesti zosilneli a boli už každých 5min takže som sa dost neskoro zbadala že fakt je to tu :grinning: ešte som sa samozrejme motkala po dome, chystala veci malej do školky, sprchovala sa atd... po 23h sme vyrazili z domu, kontrakcie boli už fakt silné a každé 2-3min, v aute bola fuška to vydržat tých 15min, brata som hnala cez dedinu 80,že pokuty su na mna :slight_smile: po 23.30 sme dorazili do nemocnice, mamina stresovala aj za mna lebo hladala nejaky príjem neviem načo, ja som vedela že mám ist na pôrodnú sálu tak sme išli rovno tam, okrem mna tam boli dalšie 3mamičky ktoré mali ešte bolesti slabé. doktorka ma hned pozrela, už som bola otvorená na 7cm, ešte rýchlo mi natočili monitor, to bolo nepríjemné tam ležat kedže bolesti boli velmi silné a o polnoci sme išli na sálu, odpustili mi plodovú vodu a ešte som musela zliezt z kozy a pár kontrakcií predýchat čo už bolo na nevydržanie a išli sme na to. Bohužial mi išlo velmi tažko tlačit pretože to velmi bolelo tak som nevydržala dlho tlačit, ale nakoniec sme to zvládli, velmi bolestivo ale malý Tomáško sa narodil na Valentína 14.02.2011 o 00.45. kedže už som predtým rodila dcérku viem to porovnat, ale veru pri dcérke to tak velmi nebolelo, pri nej ma to bolelo iba kým vyšla hlavička a nie až tak velmi ale tomáška som cítila celého až kým ho nevytiahli uplne von, robili mi večší nástrih až po zadok tak to dost bolelo aj zašívanie a štípalo ešte dost dlho, teraz už je to lepšie. Tomáško je velký papkáč, budí sa večšinou každé 2-3hodinky a papká z obidvoch prsníkov aby bol spokojný, občas prespí aj 5h v kuse ale to je tak raz za 2dni :slight_smile: ale je to zlaté bábenko, plače iba ked je hladný alebo pokakaný alebo sa chce popestovat trošku. V piatok sme boli u doktorky, Tomi už má 4100g a 54cm (ked sa narodil mal 3700g a 53cm).
Dodatočne gratulujem všetkým mamičkám a bábetkám a baby tehulky vydržte, stojí to za to a po pôrode si na tažkosti ako je kyselina alebo nespavost vôbec nespomeniete :wink:
28. únor 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
pridavam fotečky malého anjelika :slight_smile:
28. únor 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. únor 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky. Tak první hektické dny jsou za námi, od soboty už jsme se docela zajeli a všechno se nám krásně daří. Kojíme ostošest, maličký je klidný, skoro ani nepláče. Jen si zamrčí a mamka už celkem pozná, copak asi chceme :sunglasses: Taky nám to pěkně střílí, takže prdíky nás zatím netrápí a jdou pěkně ven :grinning:

A teď co se týče naší cesty na svět :slight_smile: V neděli večer mi praskla plodová voda, tak jsme se s taťkou v klidu nachystali a pomalu vyrazili do porodnice. Bolesti jsem zatím žádné neměla, takže jsme s úsměvem na rtech před jednou hodinou ráno (tedy už v pondělí), dorazili do Kroměřížské porodnice. Natočily jsme se sestřičkou monitor, vše bylo v pořádku, kontrakce téměř nulové. tak jsme poslaly tatínka ještě domů odpočívat s tím, že si ho zavolám, jakmile to na mě příjde. Sestřička mě ubytovala v pokojíčku, kde jsem měla k dispozici sprchu, balony a různé další úlevové pomůcky. zalehla jsem tedy a chvíli čekala, zda už se tedy něco začne dít, ale nic nepřicházelo, tak jsem šla spát... nedělo se nic ani celé pondělí..Čekání bylo dlouhé, ale pan personál i já jsme chtěli dát mému tělu šanci, přecejen je to lepší..Nakonce jsme se dočkali. Pod výhružkou vyvolávání kontrakcí se mi v úterý nad ránem rozběhly kontrakce. Byly sice slabé, ale aspoň něco. V 6 ráno jsme se sestřičkou udělaly klystýr, aby se to trošku rozjelo...No rozjelo se to, ale opravdu trošku. Pak jsem se sprchovala a hopsala na míči, ale pořád byly stahy krátké a slabé..Po dohodě s panem primářem jsme tedy přistoupili na vyvolávací injekci, která měla kontrakce prodloužit, aby byly efektivnější. Přecejen už to bylo 30 hodin od odtoku plodové vody a museli jsme už začít konat. Injekci jsme tedy aplikovali v 8 hodin a já už si zavolala přítele...čekali jsme, že už to bude potom rychlé. Bohužel pořád nic. Kontrakce sice zesílily, ale pořád to bylo málo. hlavička nestíhala za tak krátkou dobu sestupovat. Nebylo nazbyt, dostala jsem kapačku, která měla opět kontrakce zesílit. Ta už trochu pomohla, ale moje děloha je trošku zvláštní, a tak jsem jí musela pomáhat tlačením naprázdno. Byla jsem už zcela otevřená, tlak na konečník jako blázen. Takže jsem střídala různé polohy a v nich vždy na kontakci 3x tlačila...To bylo nekonečné. Potom mě prohlédla porodní asistentka a zavolala doktora. Ten mě také prohlédl s tím, že hlavička se otočila a půjdeo obrácenou polohu. A stoprocentně tam bude porodní nádor...To mě strašně vyděsilo. Vůbec jsem nevěděla o co jde. Myslela jsem si, že to je něco na mých rodidlech a dostala strach ze sekce. ani jsem se však nestihla zeptat a doktor mi oznámil, že jdeme na sál a už budeme tlačit naostro. Měla jsem radost a s úsměvem odcházela na sál, i když už totálně vyčerpaná tlačením :frowning2: Na sál jsme přišli ve dvě hodiny a malý se narodil 14:45. Tu třičtvrtě hodinku si pamatuju s mezerami. Jen vím, že jsem myslela, že se udusím. Nemohla jsem to absolutně udýchat. Byla jsem už strašně vysílená, kontrakce byly slabé, ale tlačila jsem co jsem mohla. Bohužel jsem tlačila špatně. Dvakrát jsem omdlela, přítel mě omýval a dvě sestry tlačily na břicho. Pak si jen pamatuju, že mě por. asistentka vybízela ať ještě trošku zatlačím na ramínka a malý byl venku :slight_smile: Bylo to náročné, ale i tak krásné...Mimochodem porodní nádor byl otok na hlavičce, byl kvůli tomu, že se malý otočil obličejem nahoru. Po pár hodinách už byl sotva znatelný, přes svůj hrozný název v podstatě o nic nejde :slight_smile:
28. únor 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tady je fotečka našeho andílka
28. únor 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,,davate babatkam aj kanavit?
28. únor 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 taaaaky krasny chlapceeeek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. únor 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 gratulujem mala si to ozaj narocne. drzim palceky aby si sa dala co najskor do poriadku a poriadne nabrala sily malemu miskovi prajem vela mliecka nech pekne rastie :slight_smile:
28. únor 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin @mafynka Moc děkuju holky :slight_smile: Naštěstí se mi aspoń takto poštěstilo, že stehy mě vůbec nebolí a hned druhý den po porodu jsem seděla na turka a lítám jakoby nic :wink:
28. únor 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 ze ticho zavidim to sedenie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. únor 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. Tak si predsa len stihla este februar:slight_smile: Blahozelam:slight_smile:
28. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoj ano davam raz tyzdenne som davala teraz ked ma mala mesiac raz mesacne tusim tak mi to hovoril doktor...plus vitamin D davam od 3 týždna 2xdenne
28. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem ci sem pisala slavetka ale uz aj ona ma od piatku Jakubka pri sebe, mal tusim 3200, a nakoniec isla cisárskym.....prajem jej vela mliecka a zdravicka

vcera sme mali krst tak foto pridavam do albumiku ked chcete pozriet =D
28. únor 2011 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb No nie moja:slight_smile: este som cela:slight_smile: Leo uz bude na 100% marcoviacik:slight_smile:
@verunka90 naaaaaaaaaadherny:slight_smile: a ten porodny nador teda znie strasidelne - tiez Ti mohli hned povedat, nech nestresujes, nie?:slight_smile:

Dnes po kontrole v nemke je status asi taky, ze vsetko je OK - aj monitor aj sono, akurat ze moje porodne cesty este nie su vobec pripravene na porod...teda, nie ze by som presne vedela, co to znamena:slight_smile: Takze pokial neporodim do stvrtku - to bude tyzden po termine, tak vo stvrtok sa hlasim na prijem do nemocnice a najneskor v piatok ma odrodia:slight_smile: Tak aspon tolko:slight_smile: Ale nejako nestresujem velmi, som myslela, ze budem viac, len dufam, ze nebude ta zelena plodova voda, to by som nerada:(

28. únor 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka do zdravotnej treba doniest nejaky papier, ze odkedy som na materskej? v zozname, ze co treba vybavit po porode som toto nenasla, ale minuly tyzden som to citala v jednej knihe, tak som sa na to chcela akurat opytat.
28. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek