• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mony80 fuuuuu, drzim silno palce, aby bolo vsetko ok a aby ste sa co najskor dozvedeli vybornu spravu a vsetky testy dopadli vyborne. :slight_smile:
30. čer 2010 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
baby, blizi sa cas gulasov, opekaciek, grilovaciek.... co hovorite na divinovy gulas? mate povyberane nejake jedla, co zasadne nebudete?
30. čer 2010 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 vsetko budem :slight_smile: v piatok budeme u nas gril party, uz sa tesim a v sobotu ideme na divinovy gulas, uz sa mi slinky zbiehaju. zatial nemam povedomie o tom, zeby som to nemala jest.
30. čer 2010 ve 14:15  • Odpověz  • To se mi líbí
mna lekarka upozornovala, ze grilovane maso by sa nemalo
30. čer 2010 ve 14:17  • Odpověz  • To se mi líbí
30. čer 2010 ve 14:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 podla mna preto, ze nie je dost tepelne upravene.
30. čer 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 grilovane meso a nie je dost tepelne upravene? no ja ked grilujem, tak je dobre prepecene a vobec tam nie je nic surove....mozno preto, ze grilovane = karcinogenne, ale inak neviem co by mohlo vadit
30. čer 2010 ve 14:23  • Odpověz  • To se mi líbí
janicka86 - na revizi jsem byla v březnu, řekli mi tři měsíce počkat a pak že můžem. Musela jsem dodržet šestinedělí a pak jít znovu na kontrolu ke své lékařce a ta řekla, že se od května už můžeme začít snažit...no a vyšlo to hned na poprví...včera mi řekla, že to vyšlo, proto, že děloha byla vyčištěná, ty a ty dva měsíce se krásně prokrvila, tak proto to šlo tak snadno....je fakt, že já vím přesně, kdy mám ovu. Teď už jen aby bylo všechno v pořádku. Za 14dni jdu znovu na ultrazvuk a jestli bude srdíčko, tak se s ním domluvím, aby mne nechala doma. Do práce se mi už chodit moc nechce, je to hodně stresující.
30. čer 2010 ve 14:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 presne tak ako lubinka napisala, nedostatocna tepelna uprava
30. čer 2010 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 tebe sa sice zda, ze je dobre upravene, no istota tam kolise a preto sa neodporuca, karcinogeny s tym nic nemaju
30. čer 2010 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
toto som nasla:
#

Teraz je sezóna, kedy viac grilujeme. Je tento spôsob prípravy jedla vhodný pre tehotné a dojčiace matky a malé deti?

# Žalúdok budúcich mamičiek býva citlivejší a mastné druhy grilovaného mäsa či klobások im môžu spôsobiť nevoľnosť. Dráždivo pôsobia aj korenisté a dotmava ugrilované pokrmy. Grilovať však možno i tak, aby sa do organizmu dostávalo čo najmenej škodlivých látok. Chutnou a rozumnou voľbou je jemne grilované mäso s nižším obsahom tuku. Účinky škodlivých látok vznikajúcich pri grilovaní tlmíme marinádou s prídavkom byliniek a množstvom zeleninových príloh. Tehotné a dojčiace mamičky by mali dbať na dôkladnú tepelnú úpravu grilovaných pokrmov, aby predišli zbytočným poruchám tráviacej sústavy.
30. čer 2010 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 ci to upravite doma na panvici alebo na grile a je to teplene dostatocne upravene, tak nemoze byt problem a je jedno ci grilujete alebo peciete doma v rure. myslim si, ze je mozno to dostatocne prepiect na grile.
30. čer 2010 ve 14:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ja som si sama sebe napisala :slight_smile: chcela som isabelle, ale nejako ma to prekliklo
30. čer 2010 ve 14:28  • Odpověz  • To se mi líbí
ja nehladam na nete, snazim sa drzat aspon toho co mi lekarka povie, bo keby som stale hladala, tak by som casom zistila, ze nemozem nic, kazdopadne grilovane maso je vzdy riziko, nakolko si ho pripustis je len na tebe, ja si sem tam na grilovacke/opekacne cosi dam, ale vacsinou jem nieco uplne ine nez ostatni
30. čer 2010 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@kwetinka1 ved ja som si to nevymyslela, to lekari, ale tak mne to ani tak velmi teraz nechuti, je to vazne tazke :pensive:
30. čer 2010 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
robite mi chute s tymi grilovackami :grinning: :grinning: :grinning:
30. čer 2010 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
babyyyyy, ja by som si dala tak strasne gulaaaaaaas... uz nech je piatooook, ale najprv pozitivny stvrtok :wink:
30. čer 2010 ve 14:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 gulas veru,ani mi nevrav :grinning: :grinning: :grinning:
30. čer 2010 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 ja neviem nasi predkovia mali aku nezdravu stravu a bolo ovela menej postihnuti :wink: zhodou nahod v sobotu som jedla uzasny chatovy gulas a vobec sa koli tomu necitim vinna :grinning:
30. čer 2010 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak podla mna ani nemusis, to meso je dostatocne tepelne upravene, ale to je moj nazor. volekedy nasi predkovia co pojedli, nevedeli, co skodi a co nie....
30. čer 2010 ve 14:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@moniciak pytala som sa na nazory, kazda z nas si z toho urobi zaver, aky chce :wink:
30. čer 2010 ve 14:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@janicka83 to mi je veľmi lúto.Veľmi ti budem držať palce,aby sa to na jeseň podarilo a vlete si mala krásne,zdravé bábo.

@isabella_fly to si nejako skoro dostala.u nás sa to dostáva až okolo 20tt.

30. čer 2010 v 15:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja som bola včera na prvej poradni,robila mi aj sono,vyrátala mi termín na 5.2.2011,keďže som mala nepravidelný cyklus.Nabudúci týždeň mám prísť na krv,lebo som bola trochu najedená,a spraví mi ešte raz sono,lebo mimi sa jej zdalo malé,takže ešte raz pre istotu a vraj ma pošle ešte niekde na sono,neviem prečo.a dostala som knižku.Baby,ja som taká rada.

Ale dneska som trochu smutná,lebo mi písala kamarátka,ktorá bola rovnako tehotná ako ja,že asi potratila,že krváca.Je mi to moc ľúto,lebo viem,že to nechcela a zvažovala ísť na zákrok,lebo teraz je v dosť blbej životnej situácii-rozvádza sa a má nového partnera,ktorý je o dosť starší a už nechce byť otcom.Mám pocit,že čím je človek vzdelanejší,tým menej rozumu má. :unamused:
30. čer 2010 v 15:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 gratulujem, uz aj ja sa chcem tak tesit ako ty :slight_smile:
to vzdelanie ma pobavilo :slight_smile:
30. čer 2010 v 15:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 gratulujem ku knizocke :slight_smile:

co sa ma stat, sa stane :unamused:
30. čer 2010 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 kazdy gynekolog to ma asi inak
30. čer 2010 v 15:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 gratulujem ku knizocke :grinning: :grinning:

tu ide byt riadna burka,,joooj ani telka nejde,,takkaaa nudaa
30. čer 2010 v 15:58  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, hlasim se po delsi dobe. ja byla dnes na krvi a dalsi kontrola u doktora me ceka pristi patek, to uz bych mela koncit 11 tyden:slight_smile: ale nervy jsou to radne teda...jinak nevim, jak vam, ale uz je mi 14 dni v kuse zle, dnes na te krvi jsem opet zvracela, no sileny...at uz je mi normalne prosiiim :sweat_smile:

jinak gratulace vsem potvrzenym!
30. čer 2010 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@imzadi veru dlho si tu nebola,už som si robila starosti,či je všetko v poriadku.som rada,že je.

Bože,mňa to horko zabíja :stuck_out_tongue_closed_eyes: a to leto milujem
30. čer 2010 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte baby, dlhsie som tu nebola, mali sme s manzelom taku mensiu krizu vyvolanu jeho sokom z tehotenstva (alebo ako to nazvat), tak som Vas nechcela zatazovat negativistickymi spravami a len som Vas pravidelne citala. No ale uz je vsetko ok, tak uz sa opat mozem zapojit do debaty :slight_smile:

Baby, dnes som bola s manzelom v zdravotnom stredisku kvoli tomu, ze moja lekarka ma poslala na krv a moc, ale nepovedala mi, kedy si mam dojst po vysledky. Na na tej krvi (14. 6.) sme sa pytali, ze aky je dalsi postup a ako sa dozviem vysledky testov a povedali mi, ze po 10 dni sa mam objednat k svojmu lekarovi a ten mi ich povie. Tak som sa dnes isla akoze objednat k svojej lekarke a skoro ma prekotilo, lebo som sa dozvedela, ze vysledky sa dozviem az na prvej poradni u lekarky, ktoru mi dala na 6. 8.!!! Nechapem, ci toto je normalne aby som skoro 2 mesiace cakala na vysledky z krvi a mocu, teda ci su v poriadku. A akoze keby nahodou neboli (co si ale nemyslim), tak ako to nie je neskoro, ze mi to povedia az po 2 mesiacoch? Cele sa mi to zda nejake divne... Mate niekto podobnu skusenost?
30. čer 2010 v 19:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek