• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@maruska78 nic dohovaranie nezabera :wink: pockame si na nejaky pekny datum 3.3.napr alebo 11.3. ? :grinning: :grinning: :grinning:
1. bře 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ja som porodila pondelok na valentína o 00.45, do nemocnice som prišla na poslednu chvilu zo silnymi kontrakciami každe 2min tak mi už len odpustili plodovu vodu a išli sme rodit, pôrod bol velmi bolestivý najskor som aj zle tlačila, velmi kratko ale potom sa to rozbehlo. tak to ma mrzi že to máš také náročné a ked plače od bolesti tak je babo celé v kŕči a silno kope nohami, tak aspon ja viem kedy maleho boli bruško ale to je naštastie len občas. ešte že máš pomocníčky :wink: tak sa drž, každé obdobie prejde a aj tvoju malú to zachvílu prejde uvidíš :wink:
1. bře 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka No ja idem na kontrolu 3.3. a vraj mam pre istotu prist aj s taskou. Ale asi 3.3 to nebude...radsej aj nech nie je ...som chora jak pes...este nech babo vydrzi aspon do nedele....nech sa dam ako tak dokopy
1. bře 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka @maruska78 No cafte marcovky:slight_smile:)) Tak ako ste na tom? Ja som dnes v noci mala nejake divne pocity a bolesti, ale nebolo to nic silne, v pohode som lezala, nemusela som ani predychavat ani nic, tak to asi neboli kontrakcie, ze? Ale aj tak som sa nevyspala:( som dnes jak vypluta zuvacka, vonku krasne svieti slnko, ale mna to vobec netesi:( chyta ma nejake predporodna netrpezlivost, nemam uz na to nervy :cry: ale idem trochu zrelaxovat do vane, tak mozno ma to prejde :wink:
1. bře 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neelaa No tak to jsme dvě :grinning: Tak jsme to zvládly..ale je to krásný mít ty andílky u sebe, že :slight_smile:
1. bře 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 u nas nesvieti slnko...sa mas. Na mna to vobec nejde...ja si pamatam ze v den kedy som porodila moju dcerku, som rano vstala o 6h rano /uz bolo 7h lebo sa prave menil cas a bola nedela a do mojho som drgla ze asi dnes to pride a o 10 minut mi odtiekla plodova voda....
1. bře 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..prosím o radu. když malýho kojím tak už po chvíli jen čučí a netahá anebo u toho usíná, jak ho chci oddělat, tak popotáhne, ale pak zas přestane..když ho teda oddělám, tak se probere, když chci aby si odbrknul, a začne znova hledat a když ho dám hajnout tak kńourá a nechce spinkat. Kojím když se vzbudí a včera večer jsem ho teda vzbudila na popud doktorky, dneska máme týden, tak říkala at ho budím, at se rozkojím dobře..u prsa je tak 10-15 minut a krmím asi po 3-4 hodinách, jak kdy.
1. bře 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb drz sa ... mohla si kupit bebu ha ... tam su aj prbiotika tak sa lepsie kaka ... inak u nas aj alan je placko, ked sa zobudi , vresti ako keby sme ho vrazdili , az kym nezje cca 110ml mlieka je zle, kolko vytiahne z prs neviem, ale musim dokrmovat ... takze sme tak nastaveny ze cez dn kojim a ked taha a zacne sa jedovat a vrestat asi uz nic nejde, dorobim 30 a to ho dorazi a ukludni sa ... no a na noc mu dam um lebo on by sa mi budil, kazdu hodku dve ... proste on sa narodil a isiel nas zozrat ... uz bude mat skoro 5 kg, cm neviem, ale noci veci ze 2-4m a akurat su mu ...
1. bře 2011 v 11:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 nebud ho ved potom ti zaspi na ciciku, par krat cucne a buva ... a ved ty mas ukazkove kojenie ...
1. bře 2011 v 11:43  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka asi budem cakat s vami.... :sunglasses: dufam,ze do apriloviek sa uz nedostanem.. :sweat_smile:
1. bře 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki Tak zkusím nebudit...Ale co s tím spaním u prsa...dudlík?
1. bře 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 ahoj, ja malého kojím asi 15-20min tak, že ho budím aby si naťahal čo najviac mliečka, hladkám ho po ličku, po hlavičke alebo s nim hybem ked zaspava a necham ho skoro vždy kym zaspi uplne že už nereaguje na hladkania a pusti sam prso, vtedy je spokojný a ked sa zobudí pri odgrgnutí a hladá ešte tak mu dám aj druhé prso a pri tom už zaspí tvrdo. a moj malý spinká skoro stále, asi tak 2-3hodky mi prespí spokojne, niekedy len hodinu ked si dá iba z jedného prsa a ked ti nechce spinkat to nevadí ak je kludný, ja vidím na malom že je hladný ked ešte hladá a ked rozhadzuje nervozne s rukami, ked je spokojny tak len pozerá a kludne leží niekedy aj polhodinu, občas si zamrnká, zaplače ale nevystrája tak myslím že je spokojny. babetko sa má vraj kojit tak často ako si pýta a ja to vcelku dodržujem, ale zase ho nenecham aby vyše hodinu jedol z obidvoch, to by ma bolelo a jeho tiež by bruško mohlo bolet tak medzitym použivame aj dudel cez den.
1. bře 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer Tak moc děkuju, zrovna spinká, tak jak se probudí, tak budu zkoušet :slight_smile:
1. bře 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute kočky, tak sa hlásim po dlhom čase ...............
ešte sú tu tehulky alebo už máme všetky úspešne "po" :slight_smile:
všetky VÁS pozdravujeme :wink:
1. bře 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ty už chod porodit. Si v 43. tt :grinning::grinning::grinning:
@verunka90 podľa mna tiež ukazkovo kojis. Nič by som nemenila s nebudila
1. bře 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jo :slight_smile:
1. bře 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. bře 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no nie, este nas tu par je, co sa nevieme dockat :confounded: Jasminka je nadherna:slight_smile:
1. bře 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verunka90 to robi skoro kazde , len zrutikovia nie ... brnkaj mu do nosa :slight_smile:)) lebo asi ta len dudle ako dudulku :slight_smile: babo sa nauci uvidis za mesiac sa naje a bude vybavene ... mozno za dva ... do troch mesiacov su to take zabiatka :slight_smile: ale ked chce dudulkovat tak ked chces pouzi dudku ...
1. bře 2011 v 15:50  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jenny_fer tak nakoniec to bolo na valentína...heh sme sa o tom bavili nie??? tak to je super.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
No ja som zo svojho porodu neskutočne traumatizovana ale hadam to prejde... :unamused: :unamused: :unamused:
@kkiki tak faj kuim este tu bebu ...ty tiez kojis a davs bebu????
Ja tak isto v noci dam bebu,lebo po UM spi aspon 3 a pol hodky teda ak nemame nočnu smenu.... :unamused: :unamused: :unamused:
Nuž a cez den jej davam aj cicu,ale neviem este nejak nemame system.....apriklad dala som jej o pol štvrtej prsnik po 15 minutach chcela odgrgnut potom som jej dala druhy prsik na nom zaspala po piatich minutach...o pol hodiny bola hore tak som jej dala zasa prsik po 10 minutach spala a po patnastich rev najaty.... :unamused: :unamused: :unamused:
tak som urobila bebu vypila 10 ml a spala hodinu .....Už sa mi budí.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Ja už neviem ako ju naučiť pospať aspon 4 hodky... :angry: :angry: :angry:
1. bře 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,,,no mne sa vymazal cely prispevok :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

tak sa len pochvalim,ze za 7 dni sme pribrali 380gramov,,,,dokina nechapala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

budem reagovat neskor,,bo uz mam nervy na tento net
1. bře 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, prišla som len na chvílku po radu. Prosím, poraďte : Mám pocit, že strácam mliečko, malá mi spinká málo a krátko a na prsníku je prisatá aj hodinku. Neviete nejaký dobrý recept na zvýšenú tvorbu mliečka? Veľká vďaka
1. bře 2011 v 18:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki ty kokso tak Aln je riadny žríč :grinning: :grinning: :grinning:
Naša Stella je taká stale hladná,ale zato veci nosíme 0-0 lebo 0-3 v tych lietame dokonca vcera sme sa boli važiť tak nemame este ani porodnu vahu 3030 gramov ale len 2990 ale vraj pribera tak nestresujem...a dosť kakame azda po každom mliečku.... :unamused: :unamused: :unamused:
1. bře 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 ja som to riesila uz niekolko krat,,,kup si cajik pre kojace matky,,,ked dopapa,odsaj si z toho prsnika,co papala,,mne pomaha aj mlieko pit,,,a veeeela spat a oddychovat
1. bře 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka čajík pijeme. snažím sa aj oddychovať,ale veľmi sa nedá. Malá sa túto noc zobudila o pol druhej a zaspala až o šiestej. kojila som ju 4-krát a nie a nie zaspať. každú chvíľku je hladná a ja som už zúfalá. na začiatku som mala viac mliečka, ako som potrebovala a teraz je to opačne. :frowning2:
1. bře 2011 v 19:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 aj ja som si myslela že už nemam mliečko vobec tak teda som dva dni malu ani neprikladala k prsniku..a jedno rano som sa zobudila s mokrym trickom opať...tak asi sa vartilo...ja zas tiez nemam mliečka vela len tak cez den dam malej podudať,ale skor si z mojich ciciek robi cumlik :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Ale ten čaj pre dojčiace matky a mliečko pomaha :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
1. bře 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb
@mafynka ďakujem, vyskúšam ešte to mliečko
1. bře 2011 v 19:14  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 skus,,ja vypijem vecer liter,,a v noci sa zobudim,ze mam prsia ako skaly,,take naliate
1. bře 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, neviete, ako casto sa moze davat Espumisan???lebo maly kazdy vecer reve jak najaty, co ho boli brusko....po espumisane mu to prejde, len neviem, ci sa moze davat aj kazdy den :unamused:
1. bře 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silvika18 no... to je tazke takto cez net. Je spravne prisata na prsniku??? Ked taha mliecko, tak naozaj pije, prehlta, alebo si len dudlikuje? Ak sa znizi tok mliecka, babatko zaspava, treba ho troku pobudit. urobit mu zle. Ja by som kontaktovala laktacnu poradkynu, pripadne napis do temy "dakujeme annag"
Spokojne dietatko take malinke, by malo hned po kojeni zaspinkat a aspon 2 hodinky spat. MM tak nezasyti ako formula, preto sa baba na MM bud castejsie ako babatko na UM. Prikladaj k Dianku k obom prsnikom pri jednom dojceni. Najprv nech pije z jedneho, potom z druheho a potomsi este aj prsia odsaj. Nasledne dojcenie bude opacne. TO znamena, najpev z toho co pila naposledy, potom druhy prsnika zasa odsat. O par dni, by sa to malo upravit. Vela, vela tekutin, odpocinok, psychicka pohoda, ziadna poporodna depresia!!!!
@marhulka13 Nech si moc na ten espumisan nezvyka. Skus mu nozky pritlacat ku brusku, nech sa vyprdka. Daj ho na tigrika a hladkaj po chrbatiku... a pozor na stravu. Daj si feniklovy caj, je to dobre na prdniky.
@pepies Mala je nadherna!!!!
1. bře 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek