• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
tak konecne som vas ako tak docitala, zaktualizovala som tabulku, ak som na niekoho zabudla, ospravedlnujem sa uz teraz, napiste sem, alebo mne do IP a hned vas dopisem, pekny vecer, ja idem odsavat, nas Poklad v nemocnici zial naucili na flasku, aj ked som mala vela mliecka a po prichode domov sa mi stretilo, ale je pravda, ze malo spim :frowning2:
http://www.modrykonik.sk/fotoblog/natalca/album/februar-unor-2011/6428878/
1. bře 2011 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca to s mlieckom ma mrzi ale este nic nie je stratene, treba len prikladat co najcastejsie, skus si vytlacit pred kojenim mliecko na bradavku nech sa prisaje, inac ta tabulka sa nam krasne zaplnila, este je tam niekolko volnych policok, ja ta poprosim opravit mi datum narodenia 9.2. nie januar a meno babatka je Livia, dakujem, vela oddychuj :wink:
1. bře 2011 ve 20:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@potokin no máme sa tak divoko.Miško toho moc nenaspí,bežne mi je aj 4-5hodín hore,jedine vonku spí krásne.Je veľký papkáč,len nedočkavý,otvorí mi velikánsku pusinku a trepe hlavičkou,jasné,že mu to takto nejde chytiť,tak sa začne jedovať.Musíme sa aj dokrmovať,lebo kým som ho len kojila,nepriberal mi,tak musíme dávať aj UM,ale snažím sa dávať len 1-2razy za celý deň.Už som písala aj annag odtiaľto z koníka,ale nie všetky jej rady dokážem praktizovať,lebo musím fungovať aj pre Matúška. :frowning2: Na očkovaní sme boli,ale prišli sme poslední,lebo malý ráno dlho papal.aj som ťa videla odchádzať s maminou,máš nový melír?ale vy ste ma nevideli,lebo vy ste išli poza budovu a ja som akurát prichádzala.
vy sa máte ako?Malinká sa už tuším rozpapala.
1. bře 2011 ve 21:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 ako u nas ... davam mu v noci hlavne, lebo by bol cely dom hore nohami ... a suhlasim ze rady od laktacnych su velmi dobre, ale nie ked ma niekto dalsie male deti ... to proste nejde ...
1. bře 2011 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett vďaka, skúsim zmeniť techniku dojčenia, snáď pomôže.
1. bře 2011 ve 21:03  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 ani nasa mala toho vela nenaspi dnes cez den spala len tak po kuskoch viac hore ako by spala takze som unavena. pekne papa ale tiez ked nedostane bradavku hned hadze sa a hneva ale nevysvetlis im to:slight_smile: s tym kojenim sa skus spojit s gizou mozno ti pomoze. ja musim viac spat aby som mala viac mlieka pre toho naseho hladosa. melir nemam to asi robilo slniecko :slight_smile: drzim palce aby bolo pre miska vela mliecka
1. bře 2011 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 to odsatie mliecka na bradavku robim, to nepomaha, skusim vyhladat laktacnu poradkynu, teda on saje, ale len parkrat potaha a potom zaspinka, nepomaha ani steklenie... u nas je chyba aj v tom ze maly sa bez klobucika bradavky nechyti, asi je nejaky fajnovy :grinning: uz teraz ma rad balene mliecko :grinning: :grinning: :grinning:
ale nie, teraz vazne, mi sme mali vazny problem pri porode, maly bol na JIS, 2 dni v inkubatore :cry: :cry: :cry: vdychol pri porode plodovu vodu, nevedel sa nadychnut a isty cas za neho dychal pristroj, bol ozivovany, chrobacik moj jediny, teraz je uz lepsie ale cakame, ci sa neposkodil mozog :frowning2: :cry: v nemocnici som ho vela prikladala, ved aj doma, chytil sa po dvoch dňoch, mliecka bolo dost, ale po prichode domov sa akosi stratilo, teraz sa snazim viac oddychovat, vela vela pijem a mliecko sa zacina objavovat, len moje malinke taha len s klobucikom. V nemocnici mi ho najprv prikrmovali flaskou, ked sme prisli z nemocnice, mliecko sa zacalo stracat aj ked malinky bol aj hodinu a pol na prse, schudol, museli sme teda zacat prikrmovat, ja si mliecko odsavam a davam mu ho z flase, predtym ho ale prilozim k prsu jednemu aj druhemu a potom mu dam mliecko moje odsate, ak je malo tak dokrmim umelym, takto to je cez den a v noci sme uplne na umelom...
tabulku som opravila :wink:
1. bře 2011 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
a teraz nas trapi soor, ludovo povedane zabka, mate s tym niekto skusenosti?
1. bře 2011 ve 22:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett dakujem za radu..ale to asi skor malemu mam dat ten caj, nie?? :confused:
2. bře 2011 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@natalca my mae tu zabu stale :unamused: preliecime to, no vzdy sa vrati...mne dala pediatricka taku bielu vodicku, co mu treba do ustociek dat a krasne sa to vycistilo uz po prvom pouziti
2. bře 2011 v 09:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett ahoj, aka je to poloha na tigrika?
2. bře 2011 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 to uz akoze sexujete, ci? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2011 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@silvika18 mne na podporu tvorby mlieka v pôrodnici poradili bielu vineu,môže sa aj riediť....
@natalca aj mi máme žabu a dr.nám predpisala nizoral tabletky,dávam 1/4 tabletky na lyžičku s vodou 2x denne,vraj keď to aj vypluje,len aby to mala chvíľu v ústach...
inak my máme dnes 10 dní,od soboty sme doma,včera som bola s malou na poradni,takže sme boli cez obed chvíľu vonku,ale to som len prešla k dr.a naspäť,myslíte,že cez obed by som s ňou mohla ísť na chvíľu von,keď je tak príjemne?nechcem to uponáhlať,neviem....
aj ja pripájam jednu fotečku:
2. bře 2011 v 09:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@cinamon7 tak toto ma po troch prebdenych nociach a dnoch celkom pobavilo :wink:
2. bře 2011 v 09:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 nasej malej pomaha ked ju dam na brusko a skrcim jej nozky pod brusko a hladkam ju po chrbatiku, pripadne ked cvicime nozickami alebo jej masirujem brusko potom pekne prdka. a podla mna je lepsi fenyklovy cajik predsa len je to prirodnejsie ako kvapky uvidis ci pomoze. :slight_smile:
2. bře 2011 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 ahoj,a ako mu ten espumisan davkujes? mne Gallusova povedala,ze mu ho mam dat obcas,aby si nezvykol...zatial som dala len raz,ale myslim,ze to bola skor nahoda,ze malemu bolo uz lepsie.
2. bře 2011 v 09:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 humor neopustaj nas :wink: my sme tiez obaja chori,len sa modlim aby deti ostali zdrave, fungujem len na paralene a kave, inac Nelinka je nadherna a kludne chod von, aj my sme boli 2x a potom som ochorela,to som len nakukla do lekarne pre holtov krem pre malu, mame minipubertu a hrozne vyrazky na tvaricke :frowning2:
2. bře 2011 v 09:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 ja mu ho davam do flasky s mliekom. Galusovej som sa na ten espumisan este nepytala, kolko mu ho mozem dat....
@potokin no skusim aj tu polohu, aj ked na brusku sa mi vzdy pogrcka :unamused:
2. bře 2011 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 a davas mu tych 25 kvapiek ako je v navode?
2. bře 2011 v 09:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 davala som mu menej, mne tych 25 prislo vela, no neviem :unamused:
2. bře 2011 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
u mna sa asi nieco deje, od 2.rana mam ukrutne bolesti vystreluju mi do chrbta, teraz su tak 10 min od seba niekedy 15 neda sa to sledovat lebo ked to pride iba trpim, vobec sa mi to neda predychat :unamused: iba zatvorit oci a modlit sa kedy to skonci....ja neviem, myslela som si ze to budem lepsie znasat, takto som si to vobec nepredstavovala, neviete cim by som si mohla ulavit? v sprche to asi neustojim..
2. bře 2011 v 10:51  • Odpověz  • To se mi líbí
davate kojenym babatkam aj vodu alebo cajik?
2. bře 2011 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 ahoj, ja sice este nemam odrodene, ale na predpriprave nam hovorila dula, ze babo do pol roka vobec nepotrebuje ani vodu ani cajik, staci mu mliecko, mozno vynimka v lete, ked je prilis horuco...
Ale nech sa vyjadria "profi" mamky:slight_smile:))
2. bře 2011 v 10:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka Moja, tak na Teba to uz ide?:slight_smile: Tak si hlavne sleduj rozostupy medzi bolestami, nieze porodis doma :grinning:

U mna stale nic...vcera som z toho uz mala skoro depku, dnes sa z toho iba smejem... :grinning: Takze zajtra nastupujem do porodnice:P Moja predstava o tom, ako budem v krcoch sediet v aute a vrieskat na draheho, nech si pohne, sa pri tomto porode asi konat nebude... :grinning:
2. bře 2011 v 11:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@marhulka13 Ked kojis, tak si daj ty feniklovy čaj. Ak nie, tak kúp Hipp feniklovy čaj, ten je od 1 týždňa pre babo. Das mu trebárs po lyzickach piť.
@zebra41 Das si bábätko na ruku, tvárou k zemi a druhou mumozes hladkat chrbatik.

My sme dnes boli s mladou v poradni. Tak sme za mesiac pribrali 1050g, mame 4700 a 57cm.
2. bře 2011 v 11:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 Nie,do pól roka mu úplne stačí tvoje mliecko
2. bře 2011 v 11:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@jezkomanka No... Začal sa ti pôrod:grinning:
2. bře 2011 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett maly mi totiz uz skoro tri dni po kazdom papani place - zobudi sa asi po hodine a place...hladny nie je. vyprdka sa, vykaka a place dalej....krci rucicky, nozicky,tak som myslela,ze je to brusko - tak ci by som mu tiez nedala ten fenyklovy cajik. tak skusim ja.
2. bře 2011 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@zebra41 Ak pijes laktacny, tak ten obsahuje fenikel. No ja si dávam ak feniklovy. Striedam to, raz lak. ak dopijem urobím si feniklovy a tak. A mala prdi jedna radosť:grinning:
2. bře 2011 v 11:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte,,konecne som sa sem dostala na dlhsie
@kkiki ja som vcera v lekarni kupila vitamin d,,ten dam v 3tt, v 3mesiaci a v 6mesiaci,,,nejdem mu ja ten vigantol davat,,,a kupila som si ja vitaminy na kojenie,,,hadam mu to bude stacit
@leonard2002 no hadam ho to prejde,,mne sa ale nepaci, ze mam podmienku,ktoru nie je ochotny respektovat
@domigb ja som si vcera za tie stehy aj poplakala,,,uz sa hnusim sama sebe,,,o intimnom zivote ani nehovor,,ja si ho najblizsie 3 roky neviem ani predstavit,,straaaasne to mam dorypane,,,a ten steh na konecniku sa asi nezahoji, ak mi ho znova nebudu zasivat,,,trha sa mi vzdy,ked si sadnem,,,ani o sedeni neuvazujem,,,a mam tam aj taku hrcku,,aj vypadane stehy,,no proste hrozne to tam je,,,a straaasne zapalene,,je mi z toho zle
@potokin ocko sa z malickeho tesi,,neda na neho dopustit,,je to dobry tato,,,len keby tie akcie ozelel,bolo by super
@leginca gratulujeeeeem,,uz som ta tu hladala,,kraaaasne miery mate :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2011 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek