• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@vladimira32 ahoj moja, ja nastupujem zajtra, lebo mojmu sa tiez nechce:slight_smile: Tak si drzme palce:0
2. bře 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 Ja 5 mesiacov po pôrode:grinning: :grinning:
2. bře 2011 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Drzim Vám palce:slight_smile: nech to je rýchle a bezbolestne!
2. bře 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett dakujem...ja som akasi kludna:slight_smile: si to nejak neuvedomujem...musim este skontrolovat, ci mam vsetko zbalene, lebo som uz tak davno balila, ze ani neviem, co tam mam a co nie;)
2. bře 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 Držme si navzájom :slight_smile:
2. bře 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32 aj vam drzim a drzte aj vy mne....a drzme si navzajom..... :grinning: tiez idem zajtra..ale na poradnu...a dufam,ze uz ma posle do nemocky :rolling_eyes:
2. bře 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32 neboj sa, aj mne vcera pohrozili ze ak do pondelka nic, tak skusime hamilton a potom vyvolavacku....a ja mam od 2.rana bolesti :D babo sa zlaklo a radsej pojde same, teda dufam, ze uz sa mi to nezastavi..

baby ja som este doma, kontrakcie tak 5-6 minut (neviem jak sa to pocita), uz som sa ich naucila predychat, tak to nie je take hrozne, stale neviem ci nie je prilis skoro ist z domu, i ked ja som planovala ze pojdem uz ked budu 10min od seba, porodnicu mame 15min, voda mi este nepraskla...a moj mm mi na poznamku ze nech sa dobre naje, ze moze byt dnes este dlha noc povie ze: a ty vazne chces ist dneskaj rodit?? :grinning: zacinam mat pochybnosti ci sa mi to len vsetko nezda...... :grinning:
2. bře 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka v nemocke mi povedali že celú hodinu musím mať 5min. kontrakcie / pravidelne /, a až potom mám prísť.
2. bře 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. tak sme naspat z nemocnice aj s nasim pokladom. princezna sa nam narodila v pondelok o pol dvanastej s porodnou vahou 2,5kg. je sice drobna,no ma krasne buclate licka :slight_smile:
nastastie mi stacila len jedna vyvolavacka,no bolo to aj tak velmi narocne a dlhe. este si musim zvyknut na kojenie a bude to dobre. vsetky rany by sa mali zahojit,lebo ma museli dost zasivat,no nastastie nemam problem so stolicou :sweat_smile:
2. bře 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka Super, len pekne predychavaj, iddychuj a tes sa na bábätko. Je lepšie byt doma, ako v porodnici. Voda ti nemusí prasknut. Držím palce:slight_smile:

@hrozienko11 Gratulujem, mala je krásna:slight_smile:
2. bře 2011 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb skus zmenit UM..my sme nasho maleho tiez dokrmovali Bebou, strasne plakal a v kuse sa pucil..zmenili sme to na nutrilon a je klud :slight_smile:
2. bře 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak baby, ja sa vypinam, drzte mi palce, v nemocnici nebudem mat pristup na net, tak sa vam ozvem, ked sa vratim:slight_smile: Dufam, ze to bude rychle a bezbolestne:slight_smile: budem mysliet na vsetky ostatne marcovky, ktore cakaju tak ako ja:slight_smile:
2. bře 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 rodila som normalne, bolesti zacali minuly piatok o pol druhej rano ako nepravidelne a stupnujuce kontrakcie. okolo obeda sme sli do nemky, kedze to neprestavalo. kontrakcie boli stale nepravidelne, otvorena som bola na 4cm. povedali, ze podvecer porodim, lebo to slo rychlo. ked som bola na 6, prepichli mi vodu, o chvilu som bola na 8. medzitym som bola v sprche, na lopte a tak. bolelo dost, ale dalo sa zvladnut. na 8 som bola otvorena okolo siestej, mozno aj skor. povedali, ze o chvilu rodime. este sa cakalo kym zajde branka, aby hlavicka mohla postupit nizsie. vraj par kontrakcii. no ale mne sa vtedy kontrakcie sa zastavili, bolesti som mala stale aj tak velke. chvilu sa cakalo, potom dali oxytocin, zabral, ale slabo, tak znovu dalsi. ja som bola velmi unavena, som nevladala. na chvilu som stratila vedomie pri tlaceni, lebo som tlacila do hlavy. a maly sa potom narodil 21:46. ono by to bolo vsetko v pohode, keby sa mne nezastavila kontrakcna cinnost. otvaranie sa dalo zvladnut, aj tlacit. to medzi tym bolo hrozne. a to, ze to trvalo dlho. 20 hodin bolesti. ale mala som super doktora, posledne dve hodiny bol stale pri mne, iny by uz asi robil cisarsky. aj mm tam bol stale, velmi mi to pomohlo.
ja uz som myslela, ze vsetky to mame za sebou, som na vas aj myslela ze ako sa mate. aj lubinka este nerodila? zajtra drzim palce. zajtra vyvolavate? to je pekny datum :wink:
2. bře 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32 neboj, nie je to nic strasne!! Ja som nastupila do nemocnice v utorok a hned mi aj pichli oxytocin a dali pasy na brucho, pozorovali, ako reaguje maternica, dostala som vtedy take slabe kontrakcie, druhy den mi zase dali ten oxytocin a nic, maternica uz nereagovala, tak dalsi den mi chceli dat nieco silnejsie.. No, v noci (1:30) som dostala kontrakcie a zacala postupne odtekat plodova voda.., vysetrila ma lekarka a bola som otvorena na 3, to som nastupovala do nemocnice otvorena na spicku prstu, porodne cesty nepripravene a maly este nezostupeny...
No, potom som sla do tej vzdycharne, tam som sa hojdala na fitlopte do rana a predychavala kontrakcie, celkom sa to dalo. No a rano ma vysetrili opat a to uz som bola na 9, takze sa slo rodit.. Ako dlho som rodila, to si nepamatam, to uz len tak urzkovite.. :slight_smile: , no, urcite sa to dalo vydrzat, maly sa narodil 8:50 rano 10.febr., a mala som aj vnutorne stehy, aj nastrih hradze, a teraz uz v pohode sedim, aj chodim.. pekne sa vsetko zahojilo, chvalabohu!! A to som to tam dolu mala dost opuchnute, modriny a pod.. lebo som mala slabu zrazanlivost krvi, tak som vyzerala po porode, akoby ma niekto riadne zmlatil.. ja som si na tie stehy davala repikovy obklad s betadinom a pomohlo. :slight_smile:
tak nic neboj, hlavne, u kazdeho to prebieha inak, ked uz sa to spusti, ono to nejako pojde, hlavne, nech je male v poriadku :wink: drzim palce! budem na teba mysliet.
2. bře 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett vdaka za rady,,,moj drahy uz stepuje,ze kedy skonci sestonedelie,,ale ja si to neviem predstavit,,,sa toho dost bojim,,,horsie ako keby som panna bola :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@leonard2002 tak jazvu budes mat asi tak ci tak,,uz si len vybrat,ze kde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
@marhulka13 este som neskusala,,ale skusim,,ja som zatial len repikom,harmancekom, a dubovou korou vyplachovala
@vladimira32 mne vyvolavali porod,,je to individualne,,ale ja som rano prisla,, dali mi dake cipky,,doki mi potom praskol vodu,ale mne nezacali ziadne bolesti, ani hlavicka neklesala,,,potom ma dako vysetril bolestivo, ze som aj zakrvacala a to nastali take sialene bolesti,,,a do polhodky bol maly na svete,,cca od odteceni vody sa maly za 2 hodinky narodil,,,takze porod rychly,,
@palesandra neskusala,,dakujem,,vyskusam,,a neboli to,ked nastriekas? bo ja to tam mam, akoby ma kombajn presiel
@domigb hovoris mi z duse,,radsej hojit brusko,,,no moj ked tlaci do plienky,tak sa puci a niekedy aj poplace pri tom,,ale to tam 30 sekund trva,,,ja hovorim vzdy drahemu,ze nech do 15 rata ked place, kym k nemu skoci,,bo on vzdy prestane a spi dalej,,,popuci sa a je zasa tuhy,,,dnes mame daky placlivy den,,neviem ci ho ritka boli,,bo ma cervenu,,alebo brusko,,ale place od rana a len by bol prisaty,,aj teraz o piatej vypil 125,,,ja som si odbehla do obchodu,,mamka,ze bude spat do osmej,,kdeeeeeeeee,,uz o siestej mi volala,ze mam prist domov,,,tak zasa papal,,potom len plackal a pucil sa,,teraz o siedmej zasa potahal a zaspal,,,teraz buvka,,som zvedava dokedy,lebo je cas kupania,,,no ak sa nezobudi,tak dnes bude bez,,,,no ale dnes plakal az tak,ze sa zadusal,,som sa aj bala,aby sa mu daco nestalo

taaa o antikoncepcii,,,priatel ani pocut,,ze naco hormony,,,ze on da pozor,,,ale ja si dam nieco predpisat,,,a pekne aj tatko bude davat pozor,ak vobec mu este niekedy daco dovolim :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,,,bo ja tak skoro nechcem otehu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 drziiiiiiiiiiiiiiiiime palce,,,aj tobimu ich budem celu noc drzat,,,myslime na vas
2. bře 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 kraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vladimira32aj tebe drzime speci palceky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
2. bře 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek my chodime von od deviateho dna. a to bola vacsia zima :slight_smile:
2. bře 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ako moja??
3. bře 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja tiez uvazujem nad odsavanim. trapime sa s papanim, dlho trvalo kym mi nabehlo mlieko, museli sme dokrmovat a ked mlieko nabehlo, tak jeden prsnik bol taky naliaty, ze sa mi vtiahla bradavka, tak som zacala pouzivat klobuciky. ked papame, papame dlho, niekedy to malemu staci, niekedy nie. v noci som kojila 2,5 hod, musela som aj dokrmit a o hodinu bol hore znovu hladny. ked on aj drieme pritom..... ja uz fakt neviem co robit. ked sa da, nedavam nutrilon, ale odsajem si mliecko a dokrmujem tym. mam elektricku odsavacku, tak to netrva dlho. mal by materske mlieko a rychlo by sa mi napapal. ale ja stale dufam, ze sa kojenie rozbehne. neviem ci stale kojit a potom pripadne dokrmit alebo cez den kojit a v noci dat odsate z flasky alebo nutrilon. aj tie klobuciky ma hnevaju, lebo potom netaha ako ma. vcera som skusila lepsiu bradavku prilozit bez klobucika, prisal sa, ale dnes ked som sla rano odsavat, tiekla mi z prsnika krv. a take mliecko mu sat nemozem, v nemocnici mi zakazali kvoli infekcii. takze musim doliecit. a co sa tyka toho druheho prsnika, bradavka je blba a neviem ci je schopny sa prisat. som z toho zmatena, mam pocit, ze neviem ani syna nakrmit. som si pred porodom vela citala o kojeni, lenze v reali mi prislo tazke vsetko dodrziavat ako radila napr. annag
3. bře 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamičky a bambuľky, tak už som od včera doma. :slight_smile: som rada, len stehy ma tak bolia až mi je do plaču.
Maminkám, ktoré pribudli gratulujem zo srdiečka a vlastne ostal ešte niekto?
3. bře 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. ahoj :slight_smile: porodili sme v jeden den :wink: ja 21.46 :slight_smile:
3. bře 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamičky..../hádam už všetky či?/ ani neviem kedy som tu bola naposledy..nejako nestiham =D....najradsej som pri malickej a ked nie pri nej tak sedim v skole =D
ako sa maju drobcovia???
ta moja poslucha /klop,klop,klop/ pekne papame mliecko, v noci niekedy prespime aj 6 hodin =D ale niekedy mame dni ze každe 1,5-2 sme hore potiahne si zaspi na prse a opat spinkame =D
s malinkou chodime uz aj do skoly...teda ja som v skole a ona v aute spinka s manzelom,ocinom alebo s maminou podla toho kto moze =D.....zatial vsetko zvladame tak sa tesim.....pekny den prajem

chcela som sa opytat v noci ako casto babatka prebalujete ??
3. bře 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja musim vzdy, kakame do kazdej plienky, hlavne ked tecie teple mliecko, takze aj ked sa zobudi a uz nema nalozene, tak papame a ked nenalozil , na 100% nalozi ... :grinning: :grinning: :grinning: a vzdy sa mi samozrejme preberie a taky najedeny ked je niekedy aj vypusti mlieko spat a mozem ho aj prezliekat ... :frowning2: tak mame , ze raz sa zobudi o 12 00 a to zaspi relativne do pol hodky, ale o 3-4 ked sa zobudi to vystraja aj hodinu a pol ...
3. bře 2011 v 10:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ani raz:slight_smile:
3. bře 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett xixi no ja tiez neprebalujem iba nadranom okolo 4,5 ked je nepokojna tak ju prebalim a spinkame dalej =D

este otazocka neviete kedy chodim materska? resp.ten prispevok 190 euro? mne od narodenia nic neprislo ci sa mam niekde stazovat alebo co =D....a kedze som porodila 30.1 to by mi malo prist aj za januar?
zatial mi prisli peniazky ta prva cast z toho prispevku na dieta co je okolo 800 eur spolu ci kolko teraz som podavala tu druhu ziadost po doziti 28dni
3. bře 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 materska je pol roka a vyplaca sa 60% z vymaeriavacieho zakladu. Rodicovsky prispevok sa dava potom to je tych 190. Mne chodi asi 15teho v mesiaci. Ty si studentka, tak neviem. Vyplaca sa podla abecedy. takze ak si nakonci, tak pocitaj aj 20teho v mesiaci
3. bře 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
moje deticky... mlada sa rehota mam pocit ze v kuse:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ach jaj.
3. bře 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett rozkošné..... :grinning: :grinning: :grinning:
A sú si ako vajce vajcu.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. bře 2011 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek