• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@yasminee212 aj moj niekedy ma chvilku,ze na rukach,,,my sme dnes mali take dve hodinky staleho placu,,nie a nie zaspat,,,asi koli ritke,,ale asi ho aj brusko bolelo,,,tak som ho nechala holeho,,zabalila a cicikala,,,niekedy tie nase deturence asi potrebuju pozornost,,vsak maju na to pravo :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: moj zasa u nasich spi so mnou v posteli,,som zvedava,ako bude spat doma v postielke,,booooze ako to znie,,ze mooooj :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@janocka951 gratulujem,,tak sa pridaj k naaaam,,,februarove deturence su najlepsie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale aj tie nase prvomarcove,co sa narodia :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@yasminee212 ja nekupem skor ako o pol deviatej,,,koli teplote, lebo u nas je od siedmej do osmej vyluka
@domigb pocuj,,nie sme my dvojcata?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tobias ked sa zobudi,tak jaci,ze chce jest stylom,ze vcera bolo neskoro,,pri prebalovani sa mi az zadusa,,v noci radsej strcim hned prsnik,,,az potom prebalujem,,,a tiez hlce a otom sa dusi a grcka,,,niekedy po papani cikutka aj hodinu,,ale ked sa mu gucne,ze aj mliecko vyvrati,tak on tak zatne dasna a zacne to prehltat naspat,,,potom mu mlieko ide aj nosom,,,no ani kvapka nazmar :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja si tiež myslím, že do siedmej. Ja kupem o pól siedmej, potom kojime a o pól ôsmej už pozerám s muzickom správy. Deticky už dávno spinkaju. Ako si deti naucite, tak budete mat. No netreba zabúdať aj na svoj odpočinok a chvíle s partnerom. Od pól ôsmej, sme už "len dvaja". Dám si dlhu sprchu, otvorime si vinko, pozrieme film, porozpravame sa, mame čas jeden pre druhého. Neviem si predstaviť, byt do 10. s deťmi. Asi by som lizala podlahu od únavy:grinning: :grinning:
Viem, že sme sa stali matkami. No stále sme aj partnekami a manzelkami. Všetko sa teraz točí okolo deticiek, no chvilka s milujucim mužom dodá energiu. Porozprávať sa, postazovat, polutovat, smiať sa, milovat..,
3. bře 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett my take budeme riesit,ked budeme sami,,zatial inu moznost nemame,,kedze sme natlaceni v jednej izbe,,,ale ked sa odstahujeme,,uz bude iny rezim,,
3. bře 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yasminee212 Aj my mame niekedy "blbec deň". Určite nie si neschopna, o tom ani neuvažuje. Jednoducho aj deticky majú svoje nalady. Niekedy sú dobrucke, pekne spinkaju, inokedy sa chcú iba nosiť. Možno je im smutno, nevedia zaspat, chcú byt s maminkou... Alebo ich len tlači odev, boli bruško, sú smedne, hladne... Alebo, alebo. Niekedy som aj ja v pyzame do 12. Pojem kávu z termohrnceka, aby bola stále tepla a zo zachodu odbehujem ratovat deticky. Niekedy sú u nás katastrofické scenáre. Netreba brat všetko tak vážne. Tes sa z babatka, užívaj si to, lebo o chvíľku vyrastie a už sa nebude chcieť mojkat a ani nosiť narukach. Môj Simon ani za svet nechce byt na rukách:slight_smile:
3. bře 2011 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka To je pravda. Najlepšie je keď je mladá rodinka sama. Nikto sa nemontuje do ich rozhodnutí a ich výchovy. Moja mama nemá ani sajnu, ako žijeme. Že u nás niekedy poháre letaju:slight_smile:))) Hehe, ale načo ju tým zatazovat. Zbytočne by dohovarala, poucala a neviem čo ešte.
3. bře 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett o nieco podobne sa snazim aj ja kupeme o siedmej potom malu nakojim ale nam obcas dlhsie trva zaspavanie a mala zaspi az okolo 9tej ale myslim ze to chce len cas aby sa naucila vsak bude mat mesiac len v sobotu. ale ty mi davas nadej ze to ide :slight_smile: a moze nejako fungovat. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: vdaka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
3. bře 2011 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ja sa uz tesim,ked budeme sami,,,bude to ine,,,telka v spalni nebude,,tak maly bude kludnejsi,,a my budeme mat cas aj pre seba
3. bře 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Ano, časom si dieťatko zvykne, že je čas ísť spinkat. Treba len dodržiavať ten rituál. Deticky to majú radi, vedia čo bude nasledovať.
Ja malej už teraz robím ritual. Ráno je v kresielku, potom spinka, potom sa dvihame za rucicky a hlavičku, zasa spinka, potom je pod hrazdickou, spánok, manduca, kupel spánok. Dieťatko treba unavit:slight_smile: nech dobre spí:slight_smile:
a starší chodieva o 10 a o 14 bezpardonu spať. Aj keď niekedy nespi, nechávam ho v postielke, aby si oddychol v ten čas. On si tam povyprava, polezi anajma oddychne.
3. bře 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Ani my nemáme telku v spani. Pre nás je to negatívny Rusic. V spalni sa má spať a milovat. Sem-tam citame:grinning: :grinning:
držím Vám palce, nech ste čím skôr vo svojom!!! Všetci pekne spolu. Je úžasné v nedeľu spolu ranajkovat, potom sa hrať a variť, nechať riad:slight_smile: ísť spolu kocikovat, poobede s deckami pospať... A ten riad umyt až na druhý deň a nikto nám do toho nekeca:slight_smile:
3. bře 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett znie to super,,mne zatial staci,ak bude konecne sukromie,,a ked si nieco polozim,ze to tam aj najdem,,,a hlavne sa tesim,ze konecne veci z kupelne budu v kupelni,,veci z kuchyne, v kuchyni :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a v spalni sa bude konecne len spat,,,,o milovani ani nesnivam,,mozno o 3 roky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ked sa zahojim :grinning: :grinning: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :sunglasses:
3. bře 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky,,ked krmite,,krmite z oboch prsnikov pocas jedneho kojenia?
3. bře 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: neboj nič, po 600nedeli už budeš ok:grinning: verím tomu:slight_smile:
3. bře 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka nie uz nie teraz krmim len z jedneho pri kazdom krmeni iba vecer ked je velmi hladna tak jej dam aj z druheho ale vacsinou netreba.
3. bře 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett asi posunieme aj my to kupanie na siedmu, potom papanie a ukladanie, a aj ked mi hned na zaciatku nezaspi o osmej, snad sa k tomu dopracujeme. :slight_smile: Ja by som si s nim tiez chcela cez den vytvorit nejaky rezim, ritual, no on nejako nechce sam byt nikdy v postielke, v podstate ho takmer vkuse mam na rukach aj to mi dost placka, sem tam je ticho a len kuka. ale zeby mi niekde sam polezal , v postielke, alebo v tom hojdacom kresielku, nehrozi asi. neviem si to predstavit. neviem ci to je tym ze je este malinky, alebo uz som ho ozaj naucila len na rukach :frowning2: Preto som sa aj pytala ci uz v takom veku aj vidi nieco, ci uz vnima nejake hracky alebo tak, lebo ozaj mam pocit, ze ho neviem nicim zabavit. este ho mam stale v zavinovacke, tak mozno je to aj tym. aj do toho hojdacieho kresielka sa ho bojim davat len tak bez zavinovacky, ci sa mi v tom nepolame :slight_smile: minule som ho tam dala na chvilu, ale taky pokrkvany sa mi zdal. no zavidim ti, samozrejme v dobrom, ako pekne to zvladas :pensive:
3. bře 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ahoj, no, ano mala.. teda vyzeralo to tak. Prijali ma do nemocnice skor, lebo mi prudko klesali trombocyty, a porodne cesta nepripravene, maly vysoko, tak to vyzeralo na sekciu.. aj predoperacne vysetrenia mi robili, ak by nahodou.. no, dva dni mi pichali oxytocin a sledovali, ako bude maternica reagovat.. potom som v noci dostala kontrakcie a slo sa normalne, porodila som rano o 8:50. Takze som bola noakoniec rada, ze som porodila normalne. Aj ked nervy som mala predtym v nemocnici riadne, stale mi robili nejake testy a ja som nevedela co so mnou bude.. ale vsetko dobre dopadlo, teraz sa vytesujeme z maleho.. :slight_smile:
3. bře 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja krmim cez den vacsinou z obidvoch. V noci len z jedneho.
3. bře 2011 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všetky spite, čo??? :grinning: :grinning: :grinning: v noci treba spať!!! Heheee
baby, ja som urobila pečene zemiaky s kuracim mäsom, len to mäso som tam akosi zabudla dať:slight_smile: :grinning: :grinning:
to už je čo povedať:wink: heheee ale rýchlo som to napravila. Dnes sme vstalo už o 7, tak mám všetko urobené, detvaky spia, idem ja nohy vylozit. Tatino dnes príde skorej domov, takze celé popoludnie budeme s deckami vonku. Jupiii. Idem do posilnovne, objednať sa na cvičenie: kurz chudnutia a potrebujem surne zájsť na pedikuru. Moje nohy vyzerajú hrooozne.
4. bře 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett prajem potom krasnu rodinnu prechadzku. aj my teraz spinkame ale poobede ideme urcite von ked je tam tak kraaaasne slnieckovo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
4. bře 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin Presne tak, aj my ideme nabrat trochu vitamínu D. Simonkovi už nedávam Vigantol, tak nech Ma prirodzený:slight_smile:
4. bře 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, aj my sa chystame vonku poobede :slight_smile: no uz sa ma vraj ochladit od nedele na vychode :frowning2:
4. bře 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky do kedy ste mali babätka v zavinovackach alebo perinkach? prvy mesiac, ci dlhsie?
4. bře 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett videla som že si písala aký mate pekný režim s maličkými:slight_smile: Chcem sa spýtať kupete malú každý den alebo obden? Lebo ten náš ked ho ideme kupkat tak predtým mu musím dat trošku napapat, lebo ináč jačí a nechce vydržat vo vaničke.Je to taký hladoš, len čo sa zobudí už chce cicík niekedy ked ho pred tým prebalujem tak pobudí celý panelák. No ale hádam aj my si nájdeme systém, inač v noci celkom pekne spinká:slight_smile:
Ešte sa chcem spýtat, ked dávate maličkú do postielky na noc, tak ako ju otáčate, lebo malo by sa vraj raz na jednej strane a raz na druhej ale ked ja mu potrebujem vidiet stále do tváre v noci, či je ok.
4. bře 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi pisem uz aj posledna, ale teraz sme sa len vratili z porodnice. Jakubko sa narodil 25.2., mal 50 cm a 3200g. Rodili sme v NZ a boli sme velmi spokojny.
4. bře 2011 ve 12:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@fialka12 nakoľko tým mojim detvakom umyvam zadky furt pod vodou, tak ich kupem každý druhý deň. Jeden deň simona, druhý deň dasu, potom zas simon.. Na zblaznenie:grinning::grinning:
deticky mi spinkaju na brusku:slight_smile: No keď som polohovala nazaciatku, tak aby som videla do tvare? Tak som malú otočila naopak. Tam kde mala nohy, mala hlavu, ďalšie kojenie naopak. Vždy som to striedala podľa prsníka, lebo som si nevedela zapamatat, z ktorého dom kojila. Takze, pravý prsnik, hlava napravo, ľavý prsnik, hlava nalavo:slight_smile: vždy tvárou ku mne:slight_smile:
@slavetka Gratulujem k Jakubkovi. No, ešte asi nie si posledná. Dnes išli nejaké baby na vyvolavanie. Tak im drzime palce.
@yasminee212 v zavinovacke, asi 3 týždne, potom sa vykopavala. Teraz ju používam ako paplonik
4. bře 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no moj maly ma dnes 3 tyzdne, a tiez sa mi uz dost vykopava z tej zavinovacky, uz mi to lezie na nervy niekedy...no v utorok mame prvu poradnu, tak sa spytam lekarky ci uz ho mozme nosit bez zavinovacky, lebo mne sa zda to mimino este take krehkucke, ale to je asi len moj pocit, ved inak on je uz dost velky :sweat_smile:
4. bře 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett aha uz viem co myslis aj mi balime nasiroko pameprska, plienka a potom taka vec na suchy zips..ja jej to ani dole nedavam ma to cely den....o 3 mesiace mam kontrolu kvoli tým klbikom
4. bře 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka este raz gratulujem vela zdravicka a mliecka tesim kedy sa stretneme na prechádzke potom sa ozvy ked tu budes
4. bře 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tiez sa mi paci ako si detickam nastavila rezim :slight_smile: moj maly vsak papa zhruba kazde tri hodiny,ale v noci robi jednu dlhsiu prestavku a podla toho papa kazde tri hodiny v dalsi den...tak o 18:30 niekedy spinka - on totiz spinka alebo vstane len na papanie a kakanie....ak ti mala o tom case spala,tak ju budis?
4. bře 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka Aj ja ti prajem veľa zdravíčka a samozrejme aj Jakubkovi.....
4. bře 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby tak prva poradna za nami, statocne odrevana :slight_smile:) tak vazime, 4,8kg a meriame 55cm ...
4. bře 2011 v 17:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek