• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
:grinning: :grinning: kockyyy aj ja sa na vas obratim s takym intimis problemom,,drahy ma nahana,ze ci malemu stahujem pri kupkani predkozku,,,to sa takym malym detickam robi??kedze doki mi zatial nic nespominala,ze mam robit,,,takze koceny,co mate chlapcov,,ako sa starate o pipiky?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja mam dvoch synov ale takymto malickym som pipik nestahovala
5. bře 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teodorka takze nemusim? lebo drahy cely den okolo mna beha,ze s tym mam nieco robit, ze mu to zrastie,,a mne to pride skoro,,,no neviem,necham si poradit
5. bře 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ja jem aj mak a ziaden problem nebol :slight_smile:
5. bře 2011 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja som sa tu na to uz pytala a vraj s tym zatial este nemam nic robit. v pondelok idem do poradne tak sa opytam
5. bře 2011 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
určitě nic s pindíkem nedělat, četla jsem to. ahojky!
5. bře 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko, dala som par fotiek do albumu, tak ak chcete mozete kuk na nas Pokladik najvacsi na svete :dizzy_face:
@mafynka aj ja som citala, ze teraz sa ma nechat pipik na pokoji, ja mu ho nijako neosetrujem, len umyvam pri kazdom pokakani a kupkani :wink:
6. bře 2011 v 05:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca pozerala som foto. maly je zlatunky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. bře 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja som niekde citala ze sa to ma robit ale az neskor, takze zatial stym nic nerobime, no v utorok mame prvu poradnu, tak tiez sa chcem na to popytat lekarky...tak ti potom dam vediet co povedala ked chces. :slight_smile:
6. bře 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@potokin dakujem :wink:
6. bře 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
no theda baby, dnes je tu mrtvo :grinning:

ktora vie, kedy zacne babatko reagovat na podavane hracky a tak??? stale pozera inam, este nereaguje.
a je normalne, ze maly kaka aj raz za dva tri dni?? nie je kojeny, takze neviem, ci je to ok, ci to sposobuje UM. vecer ho ulozim spat okolo 20.00 a zvycajne spi tak do tretej, napapa sa a potom sa budi az okolo osmej rano. takze kazdy den papa v tie iste hodiny. dokina nam vravela, ze mu mam podavat 60-70 ml mlieka, no jemu je to uz malo, este pyta, mozem mu dat aj viac???
pytam sa jak male decko, no ja v tom mam niekedy chaos, co sa smie a co nie :grinning:
6. bře 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 teeda, tak to je normalne sen, kby aj ten nas tolko spal.. ja ho kojim kazde 2 hodiny, niekedy si pyta aj kazdu hodinu.. a ked sa mi podari pospat si v noci aspon 4 hod. dokopy, tak to je uspech :slight_smile:
6. bře 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 mozno to mam v podstate "jednoduchsie" v tom, ze vzdy viem, kolko spapa, kedze je z flasky, ked som ho este kojila, tiez pytal castejsie papat, asi si nevytiahol tolko, kolko potreboval a vzdy zaspal na prse, teraz nema na akom, no stale ho to taha cecat...
6. bře 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 No, ja som si kupila tu dojcensku vahu, ked chcem vediet, kolko spapal, odvazim si ho pred papanim a potom po papani.. Lebo zo zaciatku nam plakal a nevedeli sme preco.. som myslela, ze je hladny a ze mam malo mlieka.. potom di doktorka poradila, nech si kupim tu vahu a budem vediet.
6. bře 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky :grinning:
dnes sa mi už smeje, ale po príchode z nemocnice mi bolo doma ešte horšie ako v nemocnici - tam som si behala, sedela a zrazu doma- som nebola schopná urobiť pár krokov a o sedení ani nehovorím. No takže stehy sa mi zapálili - des. Ale pipinu mám v jednom kuse namočenú v repíku a búrovom (tak sa to číta) roztoku, takže dnes mi je konečne lepšie - tak sa cítim jak znovuzrodená.
Branko je také dobručké bábo... nevieme sa naň vynadívať. Dnes mu odpadol pupček :grinning: tak sa teším na večerné kupkanie - keď už nemusím dávať pozor.my kúpavame medzi 18.00 a 18.30.
ako prebaľujete? a musím po papaní, lebo sa mi väčšinou dovalí pri papaní - takže kým som na to prišla - prebalovala som pred aj po :sunglasses:.
Inak s manželom sa smejeme, že som plačlivejšia ako cez tehu (ale svoje zohral aj zápal).
Inak sme šťastný máme nový zmysel života. a manžel prestal fajčiť - lebo mu nechce smrdieť - no krááása :grinning:
6. bře 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 ved pozri na krabicu ... kolko pisu tolko daj a pozri kolko ti necha viac krat po sebe a potom mu davaj tolko ... :wink:
6. bře 2011 ve 14:27  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, moj ked pije z flasky, stiahne aj 90ml. neni to vela? snazim sa aj kojit, ale dlho nam to trva, casto zaspava a ked ho ulozim tak sa zobudi a chce znovu. a mam taky problem, ze nakojim a bojim sa ze vypil malo. myslite, ze by to dal citit placom alebo by si pytal skor dalsie krmenie? dnes som mi po 2 kojeniach stiahol este 30ml nutrilonu
6. bře 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. ja si davam betadinovo repikove obklady. tiez to pomaha :wink: dnes aj nam odpadol pupcek :slight_smile:
6. bře 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 aj my sme skoro uplne na UM, len 1 davku ma zial mojho. viac neodsajem.

na skatuli od UM by si mala mat doporucene davkovanie - kolko moze vypit. co davas? moj pije 90ml vody + k tomu UM, co je tak 100ml. a to ho mam problem udrzat, aby vydrzal 3h do dalsieho jedla minimalne. mal by vydrzat 4h. a to pozeram, ze ste starsi nez my. on ti vypije 60-70ml a to mu staci na ako dlho? a to spanie v noci super. aj nas tak chvilu spal - uz je to minulost.
6. bře 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ak ma pekne nacikane plienky, tak ma asi dost. ja ked som mojho 2 dni sa snazila iba kojit na rozbehnutie laktacie - schudol 120g za 2 dni, z toho 1 den bol placlivy a druhy uplne kludny - az sa mi to nepacilo. odvazila som a skoro som odpadla ...ked som zbadala ako schudol.
6. bře 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@happyinka blahozelam, pekne miery, uz sme vsetky po? :grinning:
6. bře 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav jej,ahoj stratena, aky bol porod? blahozelam k syncekovi,ako sa mate?
6. bře 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 neviem,kedy ma zacat reagovat,ale ked mojemu ukazem hracku,tak ju zachyti pohladom a chvilocku sleduje. takisto aj kolotoc nad postielkou - ale nie som si ista,kedy zacal. ale urcite sa za nim nenatahuje...
co sa tyka papania,tak spapa tych 80-90ml a to mi hovorila Gallusova,ze zhruba tolko by mal. ale obcas ma vykyvy a spapa aj 140 alebo 60 ml....a co s nim robis,ked je hladny? my by sme pobudili cely barak....ale moj pije MM, UM som mu dala len parkrat vecer,ked sa mi nepodarilo odsat dostatocne.neviem,ci UM je ine
6. bře 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav no moj je stale rovnaky. myslim, ze pocikanych plienok ma dost. ja to robim tak, ze cez den sa snazim kojit, pripadne dokrmim nutrilonom ak sa mi zda, ze si nevytiahol vela. a po kazdom kojeni odsavam prsniky do dna. ide to niekedy tazko. a toto odsate davam v noci, ak je ho malo, davam nutrilon. som chora z tohto jedenia, neviem ako ho krmit. tak velmi som chcela kojit a ako to dopadlo :confounded: inak aj moj vypije ako vravis, 90ml vody a 3 odmerky mlieka na jednu davku. a odsateho v noci tak 80-100ml na davku.
6. bře 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 odsavas aj ty?
6. bře 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 este som zabudla.maly mal v pondelok 3370g. tvoj je predpokladam vacsi
6. bře 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 veru odsavam...maly mal na zaciatku problemy a bol v inkubatore. po roznych liecbach bol velmi zoslabnuty a mne sa nepodarilo ho kojit. riesila som to aj s laktacnou...ale proste to neslo. dolezitejsie v tom case bolo,aby zacal priberat
6. bře 2011 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 samozrejme, nemozes ho predsa nechat trpiet hladom. ma aspon materske mliecko :wink:
6. bře 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 to je uzasne, ze mas tolko mliecka, ze len na vecer dokrmujes :wink: ja za cely den nazbieram ledva 100ml :frowning2:
@cinamon7 - ahoj a dakujem :slight_smile:
porod - v pohode, kedze bola planovana sekcia. malinky mal obtocenu 3x snuru - takze sekciou by to skoncilo tak ci tak. ma sa fajn, len ja to kojenie/odsavanie nic moc a viacmenej sme na UM.
inak sa mame fajn, len teraz je maly trosku viac placlivejsi, tak neviem, ci je to UM alebo ho trapi brusko alebo co - no uvidime.
jaj a beriem atb. pri tom mojom pidi mnozstve mlieka sa mi podarilo uhnat zapal prsnika, cely minuly tyzden som kazdy druhy den mala teploty do 39 a straasne ma bolel prsnik. ale uz je to nastastie lepsie.
6. bře 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav a odsavas si casto? lebo ja kazde 3 hodiny okrem noci. ono s tym kojenim to neni take jednoduche ako som si myslela :confounded:
6. bře 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek