• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@slavkav tak super ze nakoniec vsetko dobre dopadlo,ja som tiez sekciou a prve co som pocula ako klokta plodovu vodu,dost sa jej napila :slight_smile: to ma mrzi s tym kojenim,to je skoda,hadam sa to polepsi aj s tym placom, syncek byval tiez placlivy a nespavec a to ani koliky nemal ale teraz mame doma zlaticko, len sa napapa a spinka, zatial :wink:
6. bře 2011 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 no snazim sa casto - aby som to stimulovala - ale neviem, ci to robim zle. este som si objednala el. odsavacku - ale kym pride - bude uz asi zbytocna. :unamused:
este sa chcem odhodlat na odsavanie kazdu hodinu cez den a aj v noci aspon kazde 2h - ci sa to nezlepsi. - skusit to tyzden.
@bambulka0406 ale uz sa mi stalo,ze som ho musela dokrmit UM,lebo som proste neodsala tolko, co potreboval. a ty tiez odsavas?
@cinamon7 dakujem :wink:
6. bře 2011 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav mne elektricka dost pomohla. odsavala som tak 60 ml a elektrickou odsajem priemerne 90ml. ja odsavam pravidelne kazde 3 hodiny - aj v noci. ale teda priznam sa,ze sa mi stalo,ze som zaspala,ked maly nevstal na papanie :unamused: ja odsavam uplne od prveho dna - uz kolostrum slo do skumavky
6. bře 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 cez den sa snazim kojit, ale papanie nam trva velmi dlho. niekedy este dokrmim nutrilonom. po kazdom kojeni odsavam co v prsnikoch ostalo a to davam v noci. ked toho neni dost, dokrmim. proste komplikovane :confounded:
@bambulka0406 kojenie vobec nie je jednoduche to mas pravdu,ale netreba to vzdavat, baby pri prvom som trpela asi dva mesiace kym som rozchodila bolest a to mliecko, nakoniec som ho kojila vyse roka, teraz uz poucena som to rozbehala aj s bolestami za dva tyzdne, tak len nevzdavat,ak treba odsavat a prikladat co najcastejsie, velmi drzim palceky vsetkym kojacim mamickam, mateske mliecko je to najcennejsie co mozme dat svojim dietkam :wink:
@slavkav
@zebra41 presne, aj ja mam elektricku, rucnou by som tolko nevytiahla. niekedy to ide tazko. necudujem sa ze maly to nie vzdy vytiahne
6. bře 2011 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 dakujem. snazim sa, ale boli chvile ked som mala dost. som si poplakala, som sa citila neschopna nakrmit svojho syna. dufam, ze sa rozbehneme a pojde to
6. bře 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 no tak dufam, ze kym mi pride, bude mat este co odsavat :unamused:
6. bře 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav tak potom neviem, vravia ze pri castom odsavani sa to stimuluje. skusaj dalej, rozbehne sa to. pi vela vody, mne pomaha aj ked si dam mlieko. mojej svagrinnej pomohli tablety more milk plus, ale ja s nimi nemam osobnu skusenost. ked budes mat tu elektricku odsavacku, isto odsajes viac :slight_smile:
6. bře 2011 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 presne tak som sa citila aj ja,takze ta chapem uplne, prve dni som pobehovala po byte skoro naha a uvedomovala som si, ze zenske prsia nie su pre krasu, ani muzom pre potesenie,ale nasim detom na krmenie :grinning: citila som sa ako pojazdna mliekaren, mala som pocit ze nic ine nerobim len kojim,sestra ked ma videla, vravela, ze ked bude mat svoje deti nikdy v zivote nebude kojit,ked to je take, pretoze nevie sa tak obetovat. Ale potom ked si uz na to zvykneme, kojenie je take nadherne, spaja maminu s dietatkom nadhernym neviditelnym putom, je v nom vela vela lasky, len si este pockajme na tie nadherne pocity, este sme kratko po porode :wink:
6. bře 2011 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby fakt to nevzdavajte s kojenim ...ja mam odkojenych obidvoch chlapcov a aj malu Tabi vylucne len kojim od prvej chvile nedostala do pusy nic ine ...najhorsie je ale ked zacnete kombinovat MM s UM lebo satie s prsnika je uplne ine ako satie z flase ,potom vam drobci prestanu mat saci reflex potrebny na vytiahnutie mliecka s prsnika a mlieko sa Vam strati v priebehu par tyzdnov ,mozno skor mozno neskor ...mne mala v nemocnici tiez schudla a uz to tam zacinali riesit ze nech ju nosim castejsie na vazenie a treba trochu prikrmovat ...ja som povedala nie a mlieko sa castym prikladanim niekedy aj po pol hodine spustilo a to poriadne ....teraz mame dva tyzdne a boli sme u dr a uz aj krasne pribrala ...neriesim ci pri prsniku zaspi alebo nie ...vsak sama vie kolko potrebuje a ked sa jej chce spat tak nech si buva potom to zase pri prsniku dozenie ...
6. bře 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky, len som nazrela a hned zaujimava tema, kojenie. od vcera vecera riesim to, ze malinka spapa len z jedneho prsnika a z druheho len trosku. bojim sa, aby som nestratila takto mlieko. kedze nepije z oboch. chcem sa vyhnut odsavacke, aby som mala tolko mliecka ako malej treba. prve tehu som dosavala a bolo to komplikovane, ako pise @bambulka0406 . v utorok pride k nam hebame a ona je zaroven laktacna sestra, tak zas pokecame. velmi vela mi pomaha.
teraz citam prispevok od @teodorka a aj ja som podla vlastnych skusenosti podobneho nazoru.

drzte sa.
6. bře 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dievčatá, vidím že sa tu rieši kojenie. Tak s tým bojujeme aj my, ja som tiež bola na antibiotikách koli zápalu, teraz to už ustúpilo ale pre zmenu sa mi vytvrili hrčky ktorých sa neviem striast, aj masírujem aj neviem čo všetko skúšam, lebo sviňuchy držia sa jak kliešt. Malého kojím, aj ked z bolestami, lebo aby toho nebolo málo tak aj bradavky mám jak keby mi ich prešli žiletkami, takže bolest pri priložení neskutočná. No dúfam že to pretrpím, a uspešne potiahneme kojenie čo najdlhšie. Takže kočky fakt sa nevzdávajme, tie poklady na za to stoja. Takže kojeniu zdar :dizzy_face:
6. bře 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak toto je moja princeznička Elissa :slight_smile: narodila sa 24.02. o 15.50 v ružinovskej nemocnici s mierami 52 cm a 4050 g. napriek svojej veľkosti a nejakým maminkiným problémom s lonovou kosťou prišla na svet prirodzene a podľa jedného z doktorov to bol pôrod ako z učebnice :slight_smile:
6. bře 2011 v 17:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam pocit, ze som to pokaslala hned na zaciatku :confounded: :frowning2:
6. bře 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@miselka22 blahozelam. mas krasnu princeznu :wink: my sme rodili den po vas :slight_smile:
6. bře 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav
@zebra41 no, on nevydrzi ani hodku, ked mu dam 60 ml, tolko mi kazala Gallusova, lebo on este nema 3 kg, veeeelmi sme schudli po porode, takze este nema 3 kg... a tiez reve jak z retaze utrhnuty, tak mu davam viac a viac papat, az som napokon zistila, ze ked vypije okolo 110 ml, tak vydrzi byt ticho tie 3 hodky....a davam mu Nutrilon HA... a sem tam som dala aj cajik, ked uz bol moc upistany a zostal ticho....
6. bře 2011 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 davaj mu kolko si sam vypyta :wink: uz sa mas lepsie?
6. bře 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 nastastie uz je vsetko v poriadku, aj ked mi je luto, ze nemozem kojit maleho a bude len na UM, snad bude v poriadku... :confounded:
6. bře 2011 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 velmi sa s tebou tesim :wink: neboj sa, bude vsetko v poriadku :wink: viac deti tu je na UM. aj my musime prikrmovat trochu
6. bře 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav to ta obdivujem, ze tak poctivo odsavas!! Ja som zo zaciatku tiez, kym sa nerozbehla laktacia, a poviem ti, bolo to trapenie.. som odsavala aj pol hodiny a ledva 30ml.. som uz myslela, ze mlieko nebude. Ale rozbehlo sa mi po 2 dnoch, no myslim, ze skor tym, ako maly tahal. Drzim ti palce!! Hlavne, nech ste v poriadku a zdravi, kolko sa bude dat tolko.
6. bře 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ach baby, keď vás tak čítam, tak by som Vám najradšej dala svoje mliecko:slight_smile: My ho mame tak akurát pre Dasu, pre Simonka a aj do kávy:slight_smile: Len vydrzte, veľa troezlivosti Vám prajem a hektolitre mlieka
6. bře 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 jasne, ze bude v poriadku, neboj. Niekedy sa kojit neda, ak ked clovek velmi chce. Nie je to take jednoduche, ako sa zda.. Dobre, ze su tie UM, dolezite je, ze maly ma milujucu maminu :slight_smile:
6. bře 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 no to sa este len chystam - tak poctivo - ze kazdu hodinu - ak vyda. zatial tak kazde 2-3h
6. bře 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 chudacik, chvilku si musel na milujucu maminu pockat, no teraz sa mu snazim strateny cas vynahradit... alebo sebe :slight_smile:
@bambulka0406 dakujem za tvoje slova :slight_smile: kazde povzbudenie potesi :slight_smile:

inak ja aj napriek liekom na zastavu laktacie mam stale dost mlieka, tak snad nedostanem pri mojom stasti este aj zapal :grinning: zacnem ho ja pit
6. bře 2011 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nostek ak jej staci z jedneho prsnika tak je to dobre aspon sa Ti pekne cely vyprazdni ale ak pyta este viac kludne ju dokrm druhym ...inac ja som pri prvom babatku odsavala jak diva a potom som nevedela co s prsnikmi ebo sa nalievali jak besne ...pri druhom som odsavacku pouzivala len obcas a teraz pri tretom som odsavacku ani nekupovala a nemam ani zapal ani hrcky ...pri odsavani odsavackou treba davat pozor aby sa neodsaalo prilis vela lebo potom sa o to viac mlieko tvori a ked sa neodsaje dokladne tak sa robia zapaly aj hrcky ...
@fialka12 ak as problemy s bradavkami tak nechaj drobca na prsniku len kratko a ponukni mu hned druhy aby sa Ti bradavky dalej nenicili a medzitym si ich masti speci mastami na bradavky ...su aj homeo...a o hrckach som uz pisala ...malicku prikladaj teraz co najcastejsie nech Ti zapal ustupi ale ked ustupi snaz sa nastolit nejaky rezim aspon 1apol hodiny medzi dvoma kojeniami nech sa Ti nezacnu prsia znova prehnane naplnat ...
6. bře 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá,

ja sa tiež trošku trápim s kojením. Náš Adamko je riadny papkáč - stiahne si mliečko z obidvoch prsníkov a nestačí mu to, tak ho musím aj dokrmovať.
6. bře 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca aj ja tak.pol hodinu po nakojení z obidvoch prsníkov mi stiahne ešte 100ku UM :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. bře 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek