• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@teodorka - ja vypijem denne 2,5 litra tekutín :slight_smile:
8. bře 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky :slight_smile:
dlooouho jsem tady nebyla, i když se přiznám, že občas kouknu co je nového, ale už nemám čas přispívat :wink:
Už jsme komplet maminky? Dodatečně gratuluju všem miminkům a maminkám, kterým jsem nepopřála. Hodně zdravíčka a mlíčka :wink:
Nedávno jsme oslavili Eliščiny 3. narozeniny. To to letí, nedávno byla takový uzlíček jako Anežka :slight_smile:
Jinak musím říct, že už zvládám snad vše.Domácnost, děti i manžela:grinning: Ráno vstáváme po 6. hod a spát jdu kolem půlnoci.

Dnes jsme po poradně. A je nás kus ženský. Anežka měří 55cm a váží 4400g. Za dva týdny přibrala 700g
:wink: Je to můj papánek :slight_smile:

Očkování: rotaviry dávat nebudu. Budu dávat nehrazenej Prevenar 13.

Elišku čeká očkování proti klíštatům a pak dám na žloutenku.

8. bře 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a musím se pochlubit, Aňa se už na nás usmívá a začíná na nás broukat :slight_smile: :slight_smile:
8. bře 2011 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca a mas problem s kojenim ci kvoli comu si ju kontaktovala?

8. bře 2011 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mam otazky par budem rada za vase rady a postrehy =D
1.malinka ma dost casto stikutku je to normalne? vacsinou ju dostane ked ju prebalujem =D
2. co viete poradit na dobre mliecko? a nech je ho vela? pijem vela vody cez den, cajik pre kojace matky, sem tam vinea...co este pomaha?
3.ake ovocie vlastne mozeme ked kojime? lebo ja nejem ziadne ...zedla som pred par týzdnami jablko a banan a mala som pocit ze malinku bolelo brusko tak ze co mozem ....
4. a malinka ma viac ako mesiac a stale vidim ze ma zltacku najma v ockach to vidno na bielkach je to normalne ze sa tak dlho drzi zltacka? co pomaha ? davam ju na slniecko kde mozem...bojim sa aby mi ju nezobrali do nemocnici ked pojdem o tyzden na kontrolu...dakujeeeem

a hrozne ma boli chrbat ale nato mi asi neporadite nic =D =D
dakujem za odpovede a rady
8. bře 2011 v 16:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
my sme dnes boli u doktorky kvoli bolavemu brusku a drobec uz nie je drobec :wink: za necelych 5tyzdnov doma z porodnice pribral 1,5kg... - co je aj zrejme dovod bolesti bruska :frowning2: teraz mame 3700g a 55cm.Musime zacat trosku kontrolovat davky....aj ked netusim ako to spravit. a dnes sikovniatko sa na gauci pregulal z bruska na chrbatik - je pravda,ze gauc je trosicku nakloneny,tak mu zrejme trosku pomohol :slight_smile: ale vacsiu cast zvladol sam :slight_smile:
8. bře 2011 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 my sme mali v nedelu 6 tyzdnov a zltacka pretrvava...aj robili testy a dokonca sa mu hodnoty zvysili, no v nemocnici si nas nakoniec nenechali
a tiez ma stitkutku a niekedy aj 20 minut
mna by zaujimalo aku zeleninu mozem a ci mozem pri kojeni cokoladu - lebo uz neviem z coho ho to brusko moze boliest...
8. bře 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamičky a hlavne ženy, krásny sviatok prajem :slight_smile:

@alexis13 -
2 - na mliečko je najlepšie často malú prikladať na prsník, a nezlakni sa teraz pôjdete do 6 týždňa a to mi doktorka spomínala, že v 6 týždni môže nastať situácia že bude mliečka menej, ale že je to normálne, len to treba vydržať prikladať a mliečka bude viac než dosť. Ja ešte pijem okrem toho čo si písala - gravimilk ten je dobrý aj pri dojčení.
3 - čo sa týka ovocia, môžeš všetko naše domáce ovocie, ktoré ťa nenafukuje, jablká skús jesť bez šupiek
4-aj moja malá ma mesiac a má žlté bielka stále, ale je to ok, najmä keď ešte kojíš, pomáha slniečko a postupne to prejde neboj sa.
a na chrbát, skús kojenie po ležiačky a mačací chrbát.

pekný dník

8. bře 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 to si ma upokojila ze aj vy mate este zltacku a aj stikutku =D
ja som si dala jeden den cokoladu a malinka mala krce tak som ju vyradila =/ a taaaaaaaak by som si dala
zeleninu mozes vsetku okrem tých co naduvaju....ja som vyradila hrach,fazulu,sosovicu,kapustu
cibulu a cenak papam len obcas a to len v polievke
8. bře 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka dakujem, kojenie po leziacky som skusala, ale nakolko mam male prsia a ,,nevysia´´ =D nejde mi to....ale tak davam si malu na vankus a aj za chrbat vankus trosku mi to pomaha ale zaujimave boli ma prava strana ked kojim na lavom prse =D...
dufam ze mliecka teda bude stale .....vsimla som si ze cez den ho mam menej a v noci mam niekedy uplne tvrde naliate prsia co mala nepapa tolko v noci len sa zobudi cucne par krat a opat spinka =D =D
8. bře 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
už ste davali prepichovat uska? mi chceme teraz na najblisej kontrole neni to skoro?
8. bře 2011 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 mám málo mliečka (aj keď pijem aj viac ako 3l tekutín, najmä čistú vodu a nesladené čaje a beriem aj homeopatiká na tvorbu mliečka, a Martinko sa nevie dobre prisať :unamused:
8. bře 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 aj v porodke prepichovali uz uska, za mnou prisla dokina, ze ci aj ja chcem dat malej prepichnut uska.. a ja ze ved to je chlapec, no schladila ma, ze vyzera uplne ako dievca :stuck_out_tongue_closed_eyes: takze asi to skoro nie je
zltacka este aj nas trochu trapi, preto sme chodili do rizikovej poradne
no nas stikuta skoro pravidelne po jedle, ma to aj mensiu vyhodu, vtedy neplace, lebo nestiha oboje :grinning: vraj je to z toho, ked pazravo papa, okrem ineho
8. bře 2011 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Stikutka je normalna a aj zltacka trosku ešte. Na zltacku iba slniecko pomáha.
Uška dávam až keď bude mat pól roka.
Čo sa týka kojenia a stravy.., ja jem všetko, tak ako v tehu, tak aj teraz. No záleží na dietatku, postupne prídete na to, čo mu môže robiť zle.
8. bře 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 mne v nemocke povedali, že štikúta preto, že sa mu rozťahuje bruško, že si to nemám všímať :confounded:
8. bře 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja som dávala malej prepichovať ušká už v pôrodnici,takže si myslím,že to nie je skoro,keď dáš maličkej prepichnúť na najbližšej poradni :wink:
8. bře 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte! ja som tu sto rokov nebola :grinning: ako sa mate?nam Andrejko rastie jak z vody - za 4 tyzdne 1450 g navyse ...takze dokopy 4450g a 53,5cm taka buchticka nasa :slight_smile: vcera sme akurat boli u ortopeda na jaderka, drobusik ich ma uz uplne vyvynute takze dalsia kontrola az za 3 roky taka som radaaa :slight_smile:
a co vase deticky?posluchaju? pekne spinkaju v noci? chcela som sa spytat hlavne tych co maju podobne stare babenka(5tyz.), lebo andrejko je niekedy aj kazde 2 hodky hore :unamused:
8. bře 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek ja dávam fenyklového čajíku denne asi 20-30 ml....mne sa osvedčil i ked doktorka mi kazala robiť čierny čajik...vraj ked kojiš tak sa čajik nemá davať a ked davaš umelé tak možeš
Moja Stella ma koliky a z fenyklového tak pekne poprdkáva.... :wink: :wink: :wink:
8. bře 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my sme prepichovali uška na porodnici a už nemáme ani chrastičku... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. bře 2011 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 moja mala ma stikutku takmer kazdy den niekedy aj viac krat a stikuta aj 20min. pytala som sa doktorky a vraj to moze byt aj z toho ked je babanku zima takze ked ju prebalujes asi to jej vadi ale vraj je to normalne mam dat napit trochu mliecka a ono to zvycajne prestane ja tiez jem vsetko ale jablka si supem lebo supky vraj naduvaju takze s tym radsej opatrne :slight_smile: chrbat boli aj mna ale ako na to neviem :unamused:
8. bře 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 aj nas jakubko je hore coraz castejsie. dnes bol hore skoro cely den. aj teraz ma ocka ako svet. spal len tri hodiny von na prechadzke :slight_smile:
8. bře 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova cez den my to nevadi vobec, ale pytala som sa na noc ze kolko razy sa budi ? mne sa to zda nejak vela, niekedy prespi celu noc a iba raz sa zobudi na papanie a niekedy kazde dve hodky a tak neviem co je "normal" :sweat_smile:
8. bře 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 my v noci spime. zatial :grinning: budi sa tak dva - trikrat na papanie
8. bře 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova ja neviem co mozem ocakavat, minule pekne spal az do 2 a potom sa najedol a dve hodiny ne a ne zaspat...uz som myslela ze bude mat rezim pretoceny a dalsiu noc spinkal celu iba raz sa zobudil na papanie, tak ja neviem...idem si lahnut kym spinka :wink: dobru noc
8. bře 2011 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 to treba vyuzit :grinning: dobru noc
8. bře 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
MDŽ = Miláčku, Dnes Žehlíš :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. bře 2011 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. bře 2011 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte vsetky a @natalca, hlasim uspesny prichod domov z nemocice:slight_smile:
Leo prisiel na svet cisarskym rezom v piatok 04/03 o 9h55, nase male vtacatko malo 3000 g a 51 cm.
Dnes mame za sebou prvu uspesnu/neuspesnu noc doma:slight_smile: Cez den je zlatucky anjelik, iba papa, kaka a spinka, ale uz druhu noc sme hore 3-4 hodiny...a zatial som neprisla na to, ze preco:slight_smile: Je mozne, ze v noci sa tvori menej mlieka a nie je mu dost to, co nataha? Lebo ked ho prilozim, tak neplace, ale to je potom na cicine aj pol hodinu a stale taha, ale nie naprazdno...tak neviem...v kazdom pripade som sa este nenaucila spat cez den, takze uz som dost off, ale snad dnes doma to uz pojde, lebo v nemke to bolo nemozne.
Inak moje dojmy z porodu: myslela som, ze to bude horsie:slight_smile: Najhorsich bolo 24hodin na JISke po porode, ale co sa tyka bolesti rany, preslo mi to dost rychlo.
Moje dojmy z porodnice v Saci: iba to najlepsie
Neskor vam napisem viac...
A ozaj, nechala som tam 9kg:slight_smile:
9. bře 2011 v 06:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 srdečná gratulácia k Leovi a prajem skoré zotavenie pre teba, Leuškovi veľa mliečka a tebe, Leuškovi a mm veľa pekných prespatých nocí :dizzy_face:
9. bře 2011 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 - ahoj - náš Adamko je tiež cez deň ako anjelik - napapá sa a spinká, ale v noci nám tiež zvykne dosť cirkusovať - a netuším, že prečo. :frowning2:
9. bře 2011 v 06:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek