• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahojte dievčatá, nemám čas sem chodiť, ale už som zúfalá. Naša Simonka takmer nespí. Cez deň iba v kočíku hodinku, inak max. zadrieme na 10 minút. V noci spí tak tri hodiny, inak sme hore a mrnkáme či plačeme. Už nevládzem :frowning2: Papáme krásne, kakáme, prdkáme, bruško to asi nebude, ale prečo je malinká taká nepokojná? Ja už fakt neviem, čo s ňou :frowning2:
9. bře 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
nas Jakubko sa v noci budi len na papanie - tak 2-3krat a spinka dalej - az na to, ze zakazdym papa tak 45 min....a teda este sa budi ak ho boli brusko. ale on aj cez den celkom dost spinka - no snazim sa mu prihovarat a zabavat ho,aby bol co najviac hore. ako som si tu precitala rady,tak sa mu v noci neprihovaram - ked poplacka iba pohladkam, neberiem na ruky. v izbe mame v noci pritmie. cez den sme v obyvacke - ak som sama doma,ze tu nie su ziadne zvuky, tak minimalne pustam radio. ine to je ak ma bolesti bruska - to cvicime nozickami, masirujem,hojdam na rukach, spievam - a to je jedno, ci je noc alebo den
9. bře 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ja neviem či na to veríš,ale naša pravidelne je urevaná ked ju niekto vidí....Takže jej robime azda každy druhý den ( z oči).....A vždy ich od niekoho má..... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Potom je už pokojná.... :wink: :wink: :wink:
9. bře 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem baby za vase nazory ...upokojilo ma to =D
9. bře 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 aj moja sa budi len na papanie....niekedy spinka krasne aj 4,5 hodin nikedy ma dni ze sa budi skoro každu hodinu, mne to nevadi =D.....mozno sa budi preto castejsie lebo si cucne minutku mliecka a opat spinka a c asto aj na prsniku =D...potom znova to iste o dve hodinky
9. bře 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb s pocikanou plienkou? to nám vyšlo iba jediný raz :frowning2: návštevy ešte neprijímame a vonku v kočíku ju nik neobzerá... od včera ju dokážem upokojiť iba na sebe (poloha akoby bola v šatke) pričom predtým sme ju nenosili, takže zvyknutá nie je... keď ju položím, znova plač, už fakt neviem, ale dúfam, že to po šestonedelí prejde a upokojí sa. ešte minulý týždeň sa to dalo, v noci vstala dvakrát, papali sme síce dlho, ale potom zasa spala. ale už je zle, spinká tak do pol jednej, napapá sa a potom iba drieme, mrnká, krúti sa a pučí :frowning2:
9. bře 2011 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb mne akurát v pondelok jedna liečiteľka povedala,že keď sa na malého niekto cudzí pozerá,vždy si mám večer okúpať,lebo ľudia majú myšlienky kadejaké a môže to naňho prejsť.
9. bře 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko na to pestovanie mi laktačná poradkyňa povedala,že bábätko sa musí "donosiť" , lebo sa nosilo 9mesiacov v brušku a potrebuje ten kontakt s mamou.takže ja malého kľudne pestujem.ale budem si musieť kúpiť šatku,lebo na rukách mi je už ťažký
9. bře 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko - skús si pozrieť tieto články a diskusie,sú o náročných detičkách, či náhodou nie je aj vaša malá náročné dieťatko, síce je ešte malinká, aby sa to dalo presne určiť, ale možno ti v tých diskusiách niekto pomôže, poradí.
http://www.modrykonik.sk/forum/tema/narocne-deti/
http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/2162/vase_milovane_ale_narocne_dieta.html
http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Forums&page=MessagesList&MessageID=384304

9. bře 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 no to je jasné, ja malej zasa doprajem prsník tak často ako chce a ako dlho chce. býva na mne zavesená aj niekolko hodín s kratučkými prestávkami. vtedy sa jej prihováram, hladkám, spievam, tak ju pestujem. ale tá nespavosť a nočný nepokoj bude súvisieť s niečím iným. uvažujem nad refluxom, možno je skrytý. baby tu na MK v jednej téme popisujú tento problém presne tak, ako sa prejavuje u Simi...
9. bře 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka bože, nestraš :frowning2:
9. bře 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko - vôbec nechcem strašiť, len možno tam ti najlepšie poradia nejaké spôsoby ako s malinkou a taktiež všetky mamičky tam píšu o tom že keby to vedeli skôr mali by veci oveľa skôr pod kontrolou a tak to nie je o strašení ale skôr o prevencii. A vôbec nemusí ísť o toto, len je to podľa mňa ďalšia možnosť na zváženie tak ako zvažuješ aj ten skrytý reflux. Ale kľudne to môže byť o tom čo písala Janette že malinká ťa potrebuje momentálne intenzívne cítiť a postupne to odzneje.
9. bře 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@labudka dúfam že je ešte príliš maličká na to, aby sa dalo toto povedať, hoci mnoho vecí na ňu sedí :unamused: napríklad teraz spinká už tri hodiny, ale veľmi ľahkým spánkom a nemôžem ju položiť, lebo sa zobudí. nie je to bábätko, ktoré by bolo hore a len spokojne sledovalo okolie...
9. bře 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb co znamena,ze robite z oci?
9. bře 2011 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko a nie si aj Ty uz dost unavena?lebo ak si aj Ty uz nekludna tak sa to prenasa na malu ...viem to podla seba ked som s malou a 2 hodiny vrieska co ju boli brusko a nevie sa doprdiet tak zacnem byt ja nervozna a ten jej plac sa len stupnuje potom pride mm a zrazu sa ukludni ....jednoducho je nervozna uz aj zo mna....
9. bře 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko ahoj,ja som si nieco podobne zazila so starsim synom, nechapala som ze vobec nespi,ani cez den,iba vonku chcel spat v kociari, takze aj ked som nemohla ja, spal aspon na balkone, s bruskom ani s refluxom nemal problemy, hoci v kuse z neho mlieko lietalo. bol skratka pazravy, ale co chcem povedat,ze lekarka mi na to povedala ze preto nespi lebo je zvedavy a bude hyperaktivny, cudovala som sa ako to moze vediet v dvoch mesiacoch, ale nespal naozaj cely cas, vecer to bolo najhorsie, museli sme ho kocikovat po byte,este ho uspavala sedacka v aute :grinning: nakoniec z toho predsa len vyrastol a od 11. mesiacov konecne spal celu noc a dokonca v svojej izbe, cez den sa naucil iba vonku, musim poklopat,ale odvtedy spinka ukazkovo, vecer o osmej zalahne,prespi celu noc,ziadne svetielka,ziadne strasidla, mozu byt u nas aj navstevy, skratka ked je unaveny, ide spat, vsetci ho obdivuju ako super spi,tak ti drzim palce, nech tiez z toho cim skor vyrastiete, kazde babo je ine :wink:
9. bře 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas sa tiez casto hovori ze daj pozor nech ti na nu velmi nekukaju lebo dostane z oci.....vzdy ked bola mala nepokojna, plackala a to bola cista, prebalena napapana tak sme jej pretrela celicko a ocka prstom kt.som si predtym pretrela v ocikanej plienke...a zabralo.....niekto veri niekto nie...ale u nas tomu verime ze ju niekto uriekne a tak
9. bře 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ja si robim z oci,dodnes, nedavam prst do ocikanej plienky :grinning: ale hadzem 3 zapalky do vody a potom sa s nou poumyvam, mne to zabera, zrejme je to vsetko o viere a psychike, akurat vcera na malu pozrela svagrina, ze ved vy ani neviete ze dieta mate a hned vecer sa nam prvykrat predviedla, boli sme hore do pol tretej a netusim preco :confused:
9. bře 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 zase som ju vzala na seba, tak spinká, inak nie. a bol tvoj malý hore? teda otvorené očká a kukanie? lebo Simi ide z driemkania rovno do plaču, potom prso, driemkanie, zasa plač...

@teodorka na počudovanie som v pohode, síce vyčerpaná ale nie som nervózna...
9. bře 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko presne tak, kukanie,mrncanie,akokeby nespokojnost a tiez rad spinkal na mne, rano sa zobudil napriklad o piatej a uz nechcel spat, tak som ho polozila bruskom na seba a pospali sme aspon hodinku este spolu,alebo aj cez den spinkal na mne a kojila som ho pritom kedy chcel, kazde 2 alebo 3 hodiny, v noci aj 4-5 krat, bola som v kuse unavena,nevyspata :pensive:
9. bře 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko teraz ma napadlo, chce Simonka cumlik? lebo syn sa nevedel sam ukludnit a cumlik tiez odmietal, malinka sa zase vie ukludnit aj sama s cumlikom, pocula som ze dievcatka su pokojnejsie :dizzy_face:
9. bře 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá,kolko je teraz prispevok pri narodení dietata 800eur?
9. bře 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby už davate detičkam nejake hracky? alebo pouzivate ked sa s nimi hrate ?
som sa nepochvalila ze malinka po nas zacala opakovat vyplazuje jazycek otvara usta ked jej nieco hovorim po slabikach a opakuje po mne jeden zvuk a potom sa kraaaasne zasmeje...juuuj je to uzasne pozorovat ako vam to malicke stvorenie rastie pred ocami a zacina reagovat na okolie =D

este otazocka boli ste uz niektora na kontrole u gynekologa?? ako to prebiehalo a ked vas vysetroval bolo to nejak neprijemne?
9. bře 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 tak nejako..uz vam aj dosla ta prva cast?
9. bře 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 áno,niečo cez 800€.najprv dostaneš 150€,tie by si už mala mať a keď donesieš papier o tom,že sa dožila 28dní,tak ti vyplatia ten zbytok
9. bře 2011 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. Tak my mame dnes tiež blbec deň. Ale nie Dasa, tá spinka 2-3 hodinky, nakojim a drichme ďalej. Keď nie, je vo vibracnom kresielku a tam hulaka, viska, pisti, alebo je na aktívnej deje a dvíha hlavičku. No Simon dnes asi zjedol duracelky, lebo toto čo on dnes vystraja. Ja som úplne vystavena:slight_smile: Musim ho poobede unavit. No konečne už zaspinkal a ja mám 2 hodky klud. Idem si dať kaficko:slight_smile:
9. bře 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 mne v pôrodnici na silné mliečko radili jesť veľa mliečnych výrobkov, a zdá sa že to pomáha. Mliečko mi často tečie až na bruško, malá mi spí aj 3 hodiny po kojení, takže asi je mliečko dobré. Skús si uvariť aj kmínovú polievku s vajíčkom:slight_smile:
9. bře 2011 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pytam sa preto,lebo tu v Irsku je to 500eur,tak by som si to chcela vybavit na Slovensku.Predsa je to o tych 300 viacej.Len musím získat papier,neviem odkial a odkoho,že tu v Irsku som ten prispevok nežiadala.Este malinkej ideme vybavovat Slovensky rodny list,jáááj kolko papierovačiek.Este dobre,že mamina má splnomocnenie a može to vybavovat za mna.Ešte tu mám maminu a svokru do 21.3. Niekedy mám tažké dni so svokrou,usta sa jej nezatvoria,na všetko je zvedavá,vobec ma nepočuva,všetko si robí po svojom.Este dobre,že mi od nervozity neodišlo mliečko.
9. bře 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sigsauer dakujem ...a vajickovu polievocku papam a sem tam aj jogurt tie musim zvýšit
9. bře 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sigsauer hm,tak tie mliečne výrobky na mňa nefungujú :frowning2: denne vypijem takmer liter mlieka,acidko,zjem 2-3jogurty a mliečka je stále menej a menej :cry:
9. bře 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek