• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@dijefcatko kludne chod vonku.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
To nie je teplota... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. bře 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 BAMBULKA :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. bře 2011 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb dík, veď ja viem, len som taká vyplašená kvôli tomu, ako mi nespáva, že nechcem nič zanedbať. práve sa mi ju podarilo prevaliť zo seba na vankúš tak, že spí ďalej, už asi 5 minút! dokonca som mohla ísť na záchod... od rána od siedmej som ju prvýkrát dostala zo seba dole :slight_smile: v noci sme dávali espumisan, takže sa začala pučiť až okolo tretej, nie hneď od jednej, takže som driemala o čosi viac ako predminulú noc. ale stále nechápem, prečo nebýva v bdelom stave, max. 15 minút, proste iba driemať, na cici a tak dookola... ale vydržíme, nemáme inú možnosť
10. bře 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzufek hmmm...takze ked som odsavala od vcera poobedia, tak to zajtra doobedu uz nemozem pouzit? Do kelu, som myslela, ze aspon 48 hodin to vydrzi:(
10. bře 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky :slight_smile: to je dnes deň, tuším je to moje dieťatko meteosenzitívne, je oveľa nepokojnejší ako iné dni. ráno stále odgrckával okrem kakania - tak som mu uvarila 1x čajík - pekne ho pil z fľašky - čo ma teší, lebo sa bojím ako ho bude mamina kŕmiť mojim mliečkom, keď ja budem v škole. po čajíku tak zaspal až sa spotil - ale nie nadlho lebo bruško bolo hladné, ale už našťastie spinká. Aj keď má dnes horší deň ešte stále je dobrý.
Mne začali vypadávať stehy :grinning: - tie čo ste už zahojené - bude to teraz už lepšie?
no len si musím riadne doliečiť ten zápal. :unamused:
10. bře 2011 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no nemala by si to už použiť,jedine ak by si využila mrazničku,ale zas neviem či je dobré za taký krátky čas mliečko zamraziť a opätovne rozmraziť....
ja som vybavovala niektoré papiere v ten deň,keď som bola s malou na očkovaní,takže bola s nami,niektoré vybavil muž a zvyšné som našťastie vybavila za hodinu,kedy malá prespala,takže ja som zatiaľ neuskladňovala mlieko :wink:
10. bře 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko nie si určite vyplašená.....Aj ja to prežívam...Len som teraz frajerka,lebo tu mam mamu pomocnicu a ešte aj babku tretí den....Občas som mala pocity,že to nezvladnem a trpím už poporodnou psychozou ked som sama riešila svoje zapaly a podobne,že sa treba v prvom rade postarať o dieťa a nie o seba...Je to náročné,ale stojí to zato..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Ozaj ty si mala aky porod,lebo vraj po ťažkom zvyknu byť babatka také nekludné....Na mna to s tym porodom sedí... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
10. bře 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. Ahoj moja:slight_smile: dlho sme sa nepoculi:slight_smile: Takze si tiez nakoniec isla cisarom? No ja tiez prave riesim uskladnenie toho mliecka, lebo zajtra idem vyberat stehy a maly sa medzitym urcite zobudi...myslis, ze bude stacit, ked vypije cajik z flase a ze nebude hladny? bojim sa, ako dlho sa v nemke zdrzim a potrebujem ist este pre rodny list, on sice doobedu pekne spinka, ale clovek nikdy nevie...
A aky zapal si chytila? Prsnikov?
10. bře 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. aj ty mas zapal???
Aj ja som mala ...teda ktovie či este namam....No mne vcera vypadol posledny steh.....A vidím že je to lepšie...Teda pohlad tam dole :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...nemam to už namodrale a začervenané i ked je to este citlive.....Prikladam teda este kamilku a betadine... :confused: :confused: :confused:
10. bře 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ka.jo. pockaj mala si sekciu???
@leonard2002 ja som to pochopila tak,že ka.jo mala asi prirodzeny porod... :confounded: :confounded: :confounded:
10. bře 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 ahoj :slight_smile: rodila som normálne ale dotrhalo ma riadne vo vnútri a vonku nástrih - v nemocnici to bolelo, ale dalo sa a ako som vyšla z nemocnice a sadla do auta- som myslela, že nevydržím tú cestu a doma rovnako - len som ležala ani sedieť ani chodiť - jak lazar (našťastie manžel ostal 4 dni doma) - len som si poplakávala. a naložená v repíku jak v octe :grinning: .
10. bře 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb no ja ho ešte mám ale už je to oveľa lepšie. ja som používala: výplachy - rosalgin, striekala dermochlorophylom, cez deň som striedam repík a roztok od sestričky z nem.
10. bře 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb no o tom pohľade zdola by som tiež pomlčala :confounded: .
10. bře 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ja som mala dobrý pôrod, klop klop klop. ja nechápem, ako malinká takto zmenila to spanie. zo začiatku, aj v pôrodnici, spavala cele dni, aj doma potom. a zrazu zo dna na den sa to zmenilo. keby som aspon vedela, preco...
10. bře 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.tak pozeram,ze nie som jedina,ktora sa trapi so spankom. mala nam nezaspala do druhej.to sme ju od polnoci len na rukach mali. ani neviem,kedy som ju dala milemu rano. al od pol deviatej si pokojne spi. vobec jej nevadi odsavacka. ale v noci spat,tak to nie :confused:
10. bře 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak som sa nahlasila na pilates pre sestonedielky a kojace maminy...treba sa uz chystat na leto - este mam stale 5kg navyse :frowning2: baby, ktore kojite aj cvicite? lebo som kdesi citala, ze by sa nejako moc cvicit nemalo...ale toto je kurz urceny pre kojace, tak hadam to bude oka.
10. bře 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 Ja som pri prvom začala cvičiť od 3 mesiacov. V posilke, potila som sa jak svinka a nemalo to žiaden vplyv na mliecko. Kojila som 10 mesiacov a kojila by som ďalej, keby sa simonneodstavil kvôli tehu.
10. bře 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute maminky, hlasim sa po dlhej dobe, vsetky vas pozdravujem a dufam, ze zvladate v pohode ....
ja som total vycerpana, je to narocne 2 male deti, no nejako sa musime zabehnut........
Jasmine za 2 tyzdne pribrala 900g, doktorka neverila vlastnym ociam......... Inac je to totalna sova, spi minimum, dokaze byt aj 4 hodiny hore, kuka na nas a na hracky ako sova, doktorka povedala, že je vyspela ako 2 mesacne dieta, drzi hlavicku a ked je na bruchu, tak sa uz dviha na rukach hore ..... no je to nezmar......... najhorsie ze stale tlaci, puka a kaka do kazdej plienky, to ju budi a asi ju boli aj brusko, lebo zvykne plakavat - to sme pri Jakubkovi nepoznali, ten iba jedol a spal ............ v noci sme pravidelne hore a ked uz uz zaciname aspon ako - tak driemat, tak place zase Kubko, ze chce maminku...... no proste raz jeden raz druhy, prip. obaja naraz. esteze babiny pomahaju a bravaju si Jakubka, lebo nonstop kojim a ked ho nemam na ociach, robi zlobu ............
Najhorsie ze Jakubko zacina strasne ziarlit, nechce ma a ja to tazko prezivam, lebo sme boli velmi na seba naviazani, uz som si aj poplakala, lebo nas nepocuva, robi zle, totalne vzdoruje , no proste - je to tazke.......
Ale inac sme zdravi a to je hlavne ....... Ja dokonca nemam ani som nemala ziadne bolesti a krvacala som asi tyzden, od prveho dna od porodu normalne sedim, to po prvom porode som si nemohla sadnut asi mesiac ......
Maminky tak ako zvladate? nestihnem vas precitat, tak len dufam, ze sa dobre drzite, aj babatky posluchaju ...........
No idem odpojit malu od ciciku a ulozit spinkat .........
10. bře 2011 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa prave maly vygrckal nosom - to je normalne?
10. bře 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 citala som, ze sa neodporuca cvicit v posilke, lebo sa uvolnuje nejaky hormon do mlieka a deti sa potom odstavuju prip. im prestava chutit mlieko ............ ja som to tiez postrehla, zacala som po polroku cvicit a maly odmietal mlieko, vyslovene som na nom videla, ze sa cosi deje, tak som prestala cvicit.........
ale ak je to pilates pre maminky, tak to nebude nejake narocne......... vsak uvidis ............................. podla mna vsetko postupne s mierou ......... :slight_smile:
10. bře 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja ked so m zacala cvicit tak mi mala mlieko odmietla. revala jak najata a tak sa mi sama odstavila od mlieka. teraz cvicit nebudem :grinning: aspon mam vyhovorku, ze nemozem :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, kolko kvapiek espumisanu davate malym? podla navodu, tych 25 kvapiek?
10. bře 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 jeej, blahozelam. maly je nadherny. preco si mala cisarsky?
10. bře 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett @pepies @katarinasifrova no tak skusim a uvidim...hadam tym nic nepokazim...ja hlavne uz musim medzi ludi, skor ako na mna tento stereotyp dolahne :wink:
10. bře 2011 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 no, bolo tam viac dovodov, mam septum (prekazku) na maternici, potom vysoky tlak som mala a este maly bol aj 8 dni po termine vysoko, tak vsetko dokopy...ale nakoniec som aj rada, aj ked som chcela urcite prirodzeny porod, uz to neriesim:slight_smile: akurat ze uz nikdy v zivote nepocitim kontrakcie:slight_smile: lebo ak sa rozhodneme aj pre druhe baby, povedali mi, ze automaticky bude cisar...Teraz je pre mna priorita cislo jedna nebolave bradavky:slight_smile:)) Nevies ako dlho to trva, kym si bradavky na to neustale ocucovanie zvyknu? Mne sa uz na jednej aj asi urobili ragady, boli to jak cert, zatial pouzivam cicadermu, ale rozmyslam, ze tuto cecku na jeden den vysadim a budem odsavat rucne...maly sa bude musiet uspokojit s jednou ceckou:slight_smile:
10. bře 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova aj mne sa to stalo, preto som prestala cvicit ........
@zebra41 no mne uz z toho zacina tiez hrabat, tiez potrebujem ist medzi ludi, aspon do tesca na nakup, to bude pre mna adrenalin, he he he :slight_smile:
10. bře 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky už ste si zaniesli žiadosť o tie príspevky na sociálne?
10. bře 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 no s bradavkami mam problem stale. kvoli tomu, ze maly sa nevedel chytit som zacala pouzivat klobuciky a teraz uz by sa asi aj chytil, ale ked ho chvilu kojim bez, bradavky priserne krvacaju. pediatricka mi zakazala kojit z takej bradavky. takze neviem ako z tohto von. celkovo sa trapime s papanim. odsavam po kazdom krmeni, maly je na mne zaveseny dve hodiny a ja aj tak musim dat nutrilon, lebo je hladny. on vypije uz 130ml na jednu davku. mam asi slaby spustaci reflex, lebo mliecko mi ide tazko von. dokrmujem ho odsavanym mlieckom a ked uz nemam, tak nutrilonom. som nestastna z tohto papania :confounded:
10. bře 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 mne sa to po tyzdni zahojilo - tie bradavky, velmi mi pomohli naplaste Multimam od Bioclinu a tiez lanolinova mast na bradavky Multimam .......... bradavky zakazdym natieram aj preventivne, uz som minula skoro celu mast ............
kupila som si aj Chicco specialne vlhcene obrusky na bradavky a tie pouzivam pred kazdym kojenim ........ a hlavne, neumyvaj si bradavky mydlom, to strasne vysusuje ................... len cistou vodou alebo si kup tie obrusky Chicco, su fakt dobre ........
a ozaj, v nemocnici mi dali calciovu mast, tak skus este tu, len tuto mast si musis pred kazdym kojenim zmyt ....
ale ak chces dlhsie kojit, tak ta nepotesim, lebo mne sa to casto vracalo - pluzgiere na bradavkach a podobne ........ a ked malemu zacali ist zuby a zacal uvazovat, tak ma schvalne hryzol a velmi sa z toho tesil .................. no krvave bradavky to nie je nic moc ...........
tentokrat som rozhodnuta kojit max. polroka !!!!! :slight_smile:

Jasmine drieme a neustale sa puci, najprv som sa nato trhala, teraz som si uz zvykla, ona nedokaze normalne spinkat, len neviem, ci ju netrapi to brusko :frowning2:
10. bře 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 suhlasim, naplaste multimam su super!
10. bře 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek