• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@bambulka0406 no drzim palce, nech to zvladnete, tieto kojace zaciatky su tazke ..........
len neviem, ci robis spravne, ze davas Nutrilon, ani sa nenazdas a maly bude za chvilu len na Nutrilone...... :frowning2:
Neskusala si nejake homeopatika na podporu laktacie? alebo sa skus cez net nakontaktovat na nejaku laktacnu poradkynu, drzime palce.
tie naplaste su super, vsak? len keby neboli take priserne drahe ...... ale mne velmi pomohli ..............
este je dobre potierat si bradavky materskym mlieckom, to je vyborne na vsetky rany .......
10. bře 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett ahoj, a vy ako zvladate? da sa? ja mam niekedy pocit, ze sa zblaznim, necakala som, ze to bude take narocne a hlavne - Jakubko ma nechce, zacal lipnut na muzovi, ked vidi napr. ze kojim, tak odchadza z miestnosti prec a ked mala place, tak ju napodobnuje alebo vrieska, aby neplackala ........ ach jaj .................. a to obdobie vzdoru, to sa bude pretrvavat do puberty :pensive:
10. bře 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova ahoj, no, ja myslim, ze oba funguju na tom istom principe, ja som vyskusala dat malemu espumisan, lebo mavame bolesti bruska, v noci malo spime... a poviem ti, ako som mu to vecer dala, tak do rana plakal ako divy!! Myslim, ze mu to len rozdrazdilo creva a zaludok. Tak uz to skusat radsej nebudem. Nam pomaha ten pupik krem, masirujeme brusko a davam mu teple obklady na brusko, a este mu pomaha, ked spinka na brusku, si potiahne nohy pod seba a lepsie sa vyprdka.. No, ale kazde dieta je ine, tak treba skusat :slight_smile:
10. bře 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 @pepies vdaka za rady baby, tie naplaste vyskusam...neverila som kamoske, co rodila pred rokom, ked mi hovorila, ze na zaciatku sa vsetko bude tocit okolo ceciek:slight_smile: Ale teraz jej uz verim:slight_smile:))
Najprv som riesila stvrdnute prsia, to som zvladla...potom sa mi zdali prilis makke a chytila ma panika, ze mam malo mlieka, co sa aj prejavilo tym, ze maly bol tuto noc hore kazde 2 hodiny, ale to sme tiez prezili, lebo ho nebolelo brusko, takze sme celu noc kojili a spali...teraz riesim tie ragady a snazila som sa rucne odsat mliecko, ale to sa mi podarilo tak maximalne 10ml a to islo po kvapkach...teraz sa mi zda jeden prsnik tvrdy a druhy prazdny...no jeden aby pochopil, ako to cele vlastne funguje:slight_smile: Ale este to nevzdavam:slight_smile:
10. bře 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 ako ste zistili, ze babatko boli brusko? lebo nasa mala strasne tlaci, vystiera nozicky, puci sa a potom place, niekedy tlaci chuda aj 10min. a potom sa vypuka a pokaka ............ tiez sa obavam, ze bude mat problemy s bruskom. a kaka do kazdej plienky .....
10. bře 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neviete mi poradit, ako uplne zrusim info o tehotenstve v profile?
10. bře 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no moj Leo tiez kaka do kazdej plienky:slight_smile: a niekedy na jedno zobudenie aj dvakrat prebalujem:slight_smile: najprv ked sa zobudi, lebo citim, ze kakal a potom casto pocas kojenia pusti este druhu bombu:slight_smile: takze prebalujem druhy krat:slight_smile:
10. bře 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ahoj. Práve si popisala našu situáciu. Vyzerá to presne rovnako. Simon jaci, vrieska, keď place mala, on začne kričať. Ťahá má keď kojim, začal má hryzt... Už druhý deň som zufala, neviem čo sa s ním deje. Je zlý. Nervózny, zarevany, hadze sa o zem, má nervy. Proste katastrofa. Dnes som si po 2 mesiacoch prvý krát poplakala. Teraz spí už 2 hodinky a aj mala už ťahá 3 hodinky, tak som nacerpala silu a idem ďalej fungovať. Mne zoberu svokrovco simonka jeden deň v týždni - uzasna pomoc, hlavne že sú obaja na dôchodku. No čo už. Chcem dať malého do jasliciek. Ale iba doobeda, lebo takto sa asi zblaznim:slight_smile: No stále stiham. Aj variť, aj upratovat, všetky domáce praxe. Dáša je dobrucka, spinka cely deň, večer sa zabavame s potom spinka celu noc. Dnes obaja oslavujú vymesacie . Simon 16, Dáša 2. Strašne ich lubim, no večer niekedy už padam na hubu:slight_smile:
10. bře 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 kolko kvapiek toho espumisanu si dala? lebo ja to mam tiez v zalohe, keby bolo najhorsie, ale 25 kvapiek podla navodu sa mi zda byt vela...
10. bře 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett @pepies baby, klobuk dole, ja by som to asi nezvladla...preto ja planujem druhe babo az o 3 roky najskor...teda, ak vobec:slight_smile:
10. bře 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies Ahoj, chcem sa spytat, tu lanolinovu mast na bradavky netreba pred kojenim zmyt??? A po nej nemas popraskane bradavky??? A kde sa da kupit, v lekarni?? Dakujeeem :grinning:
10. bře 2011 ve 14:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mirka0044 teraz mi hovoríš z duše....My na koliky tak isto stale davame sab simple a sa mi vidí,že jej je este horšie ako ked nadám nič....A občas dať na bruško aj nám pomáha.....tiež priťahovať krížom lakeť ku kolienku a masírovanie olejčekom.... :wink: :wink: :wink:
@pepies cau.....Vidím,že sa zaradíš k nám nevyspatým mamám.....Teda ja si idem lahnuť,lebo moja prave spí noa v noci hviezdy vstávaju tak zas to vidím na nočnú :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. bře 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies viem, s tym nutrilonom je to tak. lenze ked on tak place od hladu a mne netecie, nedokazem ho tak nechat. je velky jedak a moje mliecko nejako nestaci. snazim sa odsavat casto, aby sa mi mlieko tvorilo a vyslo von aj to co on nevysaje. nech ma co najviac materskeho. sa citim niekedy ako neschopna matka co nevie nakrmit hladneho syna. skusala som aj homeo, ziadna zmena, vela pijem, aj mliecne vyrobky.... neviem :confounded:
naplaste su super, ale mas pravdu, drahe. ja mam teraz tu masticku z dm, ale neni taka dobra, asi budem musiet znovu kupit naplaste :confounded:
10. bře 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. bře 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte strasne dlho som tu nebola. Teda este naposledy tehu a to uz dnes mame 3 tyzdne :dizzy_face:
Ja cele dni neviem kde mi hlava stoji. Nikiho mam stale iba na prse a Martinko mi cely den pili usi ze chce ist na ruky. A aby mi nebolo luto, zacal sa mu prerezavat dalsi zub ocak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Baby vidim, ze riesite popraskane bradavky a bolave bruska.
Mne na bradavky velmi pomohla aj masticka od Aventu a tu netreba ani zmyvat pred kojenim.
A na brusko nam pri Martinkovi pomohla iba Biogaia a to sme toho vyskusali vela... Nam to odporucila detska lekarka. Na baleni je pisane, ze sa moze pouzivat myslim, ze od 3 mesiaca, ale nasa doktorka povedala, ze ju mozme davat a to mal Matko 2 tyzdne.

10. bře 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett moja, tak sme na tom podobne ......
ja som chcela dat tiez maleho teraz do skolky, no vsetko je plne, takze az od septembra ......... a uz mas vybavene jasle?
no veru, Simonko si zacina uvedomovat, ze uz nie je len on a zacina sa tak aj prejavovat - presne ako Jakub.
Len je smutne, ze ti svokrovci nepomozu. Ja zaplatpanboh mam super rodicov i svokrovcov, mam full service, pomahaju, ako vedia, bravaju Kubka aj na noc, no ja mam potom strasne vycitky a zasa ked je doma a nepocuva, tak len vrieskam, mam nervy, potom revem - no poporodna depka asi ......... strasne ma to mrzi, ze Jakubko je taky vzdorovity a nechce pocuvat, Jasminke berie hracky, vsetko je jeho .......... no musime si zvyknut, darmo, zaciatky su tazke ......... esteze mi muz pomaha ako vie, to mam tiez stastie, nejako sme sa zblizili teraz, niekedy az nechapem .....
10. bře 2011 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka tie masticky netreba zmyvat, mne sa najviac osvedcil ten Multimam a tiez Bepanthen je celkom dobry.
teraz je akcia na masticky v jednej netovej lekarni, je k tomu sprchac pre deticky zdarma, aj ten mame, je celkom dobry:
http://www.mojalekaren.sk/multi-mam-lanolin-babywash-zdarma/
http://www.mojalekaren.sk/multi-mam-compresses-babywash-zdarma/
Tie naplaste su ozaj dobre, setrim si ich a davam si ich fakt ked uz mam bolestive bradavky, davala som si to vzdy na noc .........
10. bře 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb a ako zistim, ze ma koliky?
kočky zasa sa zobudila nato ze tlaci, tlacila asi 10min az cela ocervenela a potom sa trosku vypukala a pokakala ........ dala som ju trosku na brusko, zasa popukala a bola kludnejsia ........ teraz je prebalena a lezka v lehatka a kuka na hracky ....... som zvedava, dokedy vydrzi ........
@matiniki5 myslis kvapky Biogaia? a davas to malemu? ake mal problemy?
10. bře 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies hej kvapky biogaya. Ja som ich davala este Martinkovi ked mal 2 tyzdne,on mal tiez problemy s kolikami. A nam pomohlo iba toto. Podla toho co pises podla mna aj Jasminku boli brusko :frowning2:
10. bře 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 viem, ze je to tazke, ale hlavne si nesmies vycitat, ze si neschopna alebo co ........... hlavne, aby ste boli zdravi ....................... kolko zien nekoji a maju zdrave imunne deti ............ len teraz sa tak propaguje kojenie, ze az je to podla mna prehnane ........ nemysli sa na tie zeny, ktore bud kojit z nejakych dovodov nemozu alebo jednoducho nechcu ........
inac tu je na MK jedna tema, myslilm ze sa to vola dakujeme Annag a tam ti super poradia ohladom kojenia, skus tam napisat, a hlavne, nevzdavaj sa .......
robis podla mna dobre, ze odsavas, aby sa ti tvorilo mliecko, kup si aj homeopatika na laktaciu, vyskusaj vsetko, co sa da ................. a ked nepomoze, svet sa nezruti, mysli nato, aby bol maly spokojnucky a zdravucky - a to bude aj bez kojenia ........ neboj, drzime palce ......
10. bře 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 ved to ze ja neviem, ako sa koliky prejavuju........ Jasminka furt tlaci, chudiatko .............. Pri Jakubkovi som to nepoznala, ten kakal raz za den a to sme ani nevedeli, ze kedy .......... Malá tlačí furt ............
Mame doma este nejake kvapky od kamosky, myslim ze je to Infacol - ten je tusim tiez na koliky - nepoznate to niekto?
10. bře 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies ty mas dost velke skusenosti s kojenim. Prosim ta je normalne ked mam Nikiho skoro cely den na prse? On si trochu cucne zaspi, za chvilu je hore zase trochu cucne a zase zaspi. Upravi sa to casom? Kamoska ma chlacholi, ze do mesiaca by sa to malo. Ako mne by to nevadilo ho tolko kojit, len tiez ma bolia bradavky a Matko je z toho na nervy... :frowning2:
10. bře 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies infacol Matkovi nezabral... Ale kamoskinemu malemu ano... :slight_smile:
10. bře 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies dakujem pekne, urcite ho vyskusam. :slight_smile:
10. bře 2011 v 15:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
NIekto mi este radil, ze ked ma dieta koliky, nema byt v zavinovacke a ze postolky tiez niesu moc dobre na koliky...
10. bře 2011 v 15:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 no podla mna by nemal byt stale na prse, lebo si zvykne, nas Kubko si zvykol na prso, kazdy mi hovoril, ze cim bude vacsi, budem kojit menej a bolo to naopak - takze som do 15-tich mesiacov kojila v noci kazdu hodinu a nadranom kazdu polhodinu !!!!!!!!!!!!!!!
ale zasa na druhej strane, kazde dieta je ine, tak to zavisi aj od dietata........... skus to robit tak, aby malicky vydrzal aspon 2 hodiny, ak to nejde, tak aspon hodinu........ skusaj ho nosit, prihovarat sa mu, menit mu polohy a miesta, kde lezka a ked uz nic nepomoze, daj prsko ........
Kedysi sa odporucalo nedavat dieta k prsniku zakazdym, ked si zaziada, teraz je to ine - odporuca sa dat zakazdym prsnik, ked dieta chce, no pozor - aby sa to neotocilo proti tebe ..............
neviem, ci som poradila :slight_smile:
10. bře 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 takze Infacol je na koliky ............
len neviem, ci mam nieco davat, nezda sa mi to az take vazne, lebo ze niektore deti pri kolikach placu aj 2 hodiny v kuse ...... Jasminka si poplace, ale zasa nie je to take extremne ........
10. bře 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka určite vyskusaj, stoji to za to :wink:
10. bře 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 a ty ako zvladas dve deticky? je to v pohode?
10. bře 2011 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies no ved prave ja mam taky pocit, ze vela krat ani neni hladny, len mu to proste robi dobre byt na prse a ani nejest... :slight_smile: rozmyslam, ze si kupim tu satku a skusim ho v tom nosit.
Ale zvladam to ako tak. Ale tiez som si uz zoparkrat poplakala. Martinko tiez ziarli a hlavne stala sa pyta ku mne na ruky,ale hlavne ked kojim... Sice Nikiho bozkava, hladka, hovori ze je jeho, len by bol najradcej keby som ho nemala pri sebe. Velakrat mi povie a ukaze, ze Nikiho mam dat do kosika... A mne je Martinka luto, ved ma len rok a pol a nechape to este tak. Strasne ma vytaca, ked mu hovoria nastevy povedia "ved ty uz si velky" :angry:
10. bře 2011 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek