• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mafynka tak trochu rozmaznavania mamicky nezaskodi =D
11. bře 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak u nás so spaním čím ďalej, tým horšie :frowning2: túto noc to boli iba 4 hodiny dokopy a už sa to aj prejavuje, hlava ma bolí jak čert. Môžem si na to niečo dať? Lebo takto to bude zlééé, veľmi zlé :cry:
11. bře 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko nam v nemocke povedala doktorka ze sa moze dat proti bolesti hlavy liek...tak ja by som si dala ked ta tak boli
11. bře 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no nic prajem pekny dnik idem ja prat mam dve pracky co ma malinka spinave vecicky a nove co podostavala =D
11. bře 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko jaaaj nezavidim,,ja sorm mala naposledy taku migrenu,ze som aj grckala,,a vstavaj pri tom este kazde dve hodky,,ale ja som si na to pre istotu nic nedala,,aby neslo do mliecka,,,iba som pretrpela dako tu noc
11. bře 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby co robite, ked vam babatko v kuse place a place a vy neviete co mu je? a ma len take kratke asi 20 minutove spanky po jedle...trva to uz od pol noci. ja som uz na prasky. ja chapem,ze on neplace,aby ma nastval,ale ze mu proste cosi je....ale tym, ze som uz skusila asi vsetko, tak je to nad moje sily...uz by som ho najradsej nechala proste vyplakat...uz som aj zavolala muzovi,aby sa ponahlal z prace, lebo za seba nerucim..asi ho zatial nalozim do kocika a ideme von,tam zvycajne prespi a ja sa hadam ukludnim
11. bře 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 my sme mali vcera taky den takmer vobec nespala len by bola na rukach a hojdala sa a ked som ju polozila dole tak rev ono deti maju asi svoje dni lebo dnes je dobrunka a ked vies ze spi v kociku daj ho tam kasli na vsetko a chodte sa prejst
11. bře 2011 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 to ma mrzi ze babatko neposlucha, ale ako pise potokin asi nema svoj den....nasa mala tiez takyto jeden den teda len chvilku nevedeli sme ju upokojit.....a to bola prebalena, napapana.....skus sa s nim pomojkat, prihovarat, pocvicit nozickami mozno ho boli brusko, u nas velmi pomaha kremik pupik po nom sa vzdy ukludnila ked ju bolelo brusko alebo sme mali taky pocit....alebo dat do kocika a prejst moja pri prechádzke zaspinka, alebo dudlik..je viac moznosti, uz som pisala ze nasa mala mala asi raz aj z oci to som jej pretrela celo s ocikanou plienkou a pomohlo.....mozno nepomoze nic a budes ho muset nechat vyplakat on sa mozno sam potom ukludni....ktovie...ja som tiez prvorodicka takze vela skusenoti nemam =D vela stastia prajem
11. bře 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja pojdemm tiez hned po sestonedeli. potrebujem antikoncepciu :grinning: :grinning: :grinning:
11. bře 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte jedna otázka. malá mi pri plači začne vždy chrčať, ale nemá soplíky ani nekašle. je to normálne?
11. bře 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja mam maleho v posteli stale pri sebe. potrebujem jeho blizkost :slight_smile: Z jednej strany mam jedno dieta a z druhej druhe :slight_smile:
11. bře 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko mozes si dat paralen, mozme vsetko na baze paracetamolu.
11. bře 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko to robi aj moj niekedy,,tak asi je to normalne,,on niekedy chrci aj v spanku,,a to som zistila,ze tiez nie su sopliky,,,tak asi chrape :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
@zebra41 ja tobiho zbalim do kocika,ked ma taketo chvilky,,a tam mi zarucene spi,,niekedy rano placka stale,,a to mi uz par krat zabralo,ze som ho dala do vajicka a posadila ku balkonu,,a on cumackoval do svetla,,,to ho aj na hodinku vie zabavit,,niekedy pri tom zaspi,,alebo proste ma take chvilky,ze sa chce mojkat a na rukach nosit,tak ho nosim...niekedy placka aj preto,ze je unaveny a nevie zaspat,,tak chytim do vankusa a cicikam,,len nezostan nervozna,,ja si vzdy vravim,ze nevie rozpravat,tak place vzdy,ked ma daky problem,,len treba prist na to aky
@katarinasifrova no ja sa bojim,ze ho strasne rozmaznam,,ale tolko som sa za neho naplakala a natrapila,,ze potrebujem citit jeho blizkost,,,ved som mohla o neho prist
11. bře 2011 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky.
Ja som dnes vstala ráno ešte pred deťmi, tak som stihla všetko porobit a od deistej smeboli doteraz von. Bývam na 5 bez výťahu a syncek ešte po schodoch veľmi nevie, no zvládla som to dole s deťmi. Hore to bolo trosku ťažšie, ale dalo sa. Chceli sme ísť do materskeho centra, ale dnes nebolo. Pôjdeme teda v pondelok, nech sa simonko pohraničníci s detickami a ja pokecam s mamickami. Nebola som tam už vecnost:slight_smile: Teraz som nakojia Dasu, uložila Simonka a mám 2 hodky veget. Idem vypiť kaficko, odsat mliecko navecer pre synceka a lahnem pred telku.
Zajtra ideme na mestský úrad. Idu privitat babatka, tak sa teším. Budeme mat pekne popoludnie. Možno zajdeme s muzickom aj na jazera. No a v nedeľu príde návšteva. Ach jaj, teším sa:slight_smile:
11. bře 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denisa287 ahojko, prekrásna fotka, aká je vlasatá :slight_smile:
mimochodom aj my sme v troch týždňoch vážili 4.020g :slight_smile:
@mirka0044 maličká sa 2 hodiny v noci tak pučila a tlačila, až mi išlo srdce puknúť, tak mi jej bolo ľúto. Dnes večer jej idem dať Infacol, počkám taký týždeň, lebo to zaberá pomalšie, ak nepomôže, skúsime niečo iné.
@kkiki Alanko je krásnúčký chlapček - blahoželáme k výmesačiu :slight_smile:
11. bře 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko aj naša hviezda chrčká, novordenci majú niekedy ešte zanesené dýchacie cesty, takže je to ok, zažila som to aj pri Jakubkovi, našej malej dokonce vybehne niekedy aj soplík. Ja dávam preventívne morskú soľ Libenar na prečistenie nošteka, dávam to aj pred každým kojením, lebo sa jej akosi zle dýchalo a pomáha to ...... Môže to byť aj zo suchého vzduchu, ak veľa kúrite, treba si zaobstarať zvlhčovač vzduchu alebo dávať aspoň mokré handry na radiátor.
@zebra41 kľudne ju nechaj trošku aj poplakať, niektoré bábätká nemusí ani nič trápiť a jednoducho plačú ........
@arrett to už budete mať uvítanie do života? u nás je to tak cca v 2 mesiacoch veku dieťatka. tak budete mať zajtra pekný dník, užite si to .....
My budeme mať zasa "majsterský" víkend, úpravy v byte stále pokračujú, v nedeľu nám pridu zasklievať balkón, lebo naši debilní susedia nad nami nám odklepávajú a nemienim trpieť, aby cigaretový popol skončil v kočíku, keď tam bude spať malá ......
11. bře 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka to mi je ľúto, že máš takéto problémy. podľa mňa si má muž vážiť a hýčkať ženu bez rozdielu nato, či mu porodila dieťa alebo dala čokoľvek iné - o to viac, že si matkou jeho dieťaťa, by si Ťa mal vážiť a rozmaznávať, ako hovoríš, nie je to o peniazoch a hmotných veciach, ale aj o niečom inom, trebárs aj keby odtrhol kvietok pred domom a dal Ti ho. Tak držím palce :wink:
Môj muž bol pri oboch pôrodoch a normálne vidím, že sa správa ináč ako predtým, videl, čo som si pretrpela, tak dúfam, že mu to vydrží dlho :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Lebo muži sú z inej planéty, to je jasné - ale môj názor - ako si naučíš, tak máš :unamused:
11. bře 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko Paralen môžeš :slight_smile:
11. bře 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies No, veď včera sme mali 2 mesiace:slight_smile:
11. bře 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova aku ATC si ides dat? lebo ja sa chystam tiez hned po 6-tich tyzdnoch a rozhodne chcem ATC, ale tabletky nie, tie som skusala po prvom porode a hned som zacala z nich krvacat - bolo to tam uvedene pri vedlajsich ucinkoch ....... tretie dieta totiz nepripada do uvahy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett he he he, ja sa stale riadim podla seba, ze my mame len mesiac a vlastne Ty si rodila uz koncom januara ....... asi mi nezapina ........ :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. bře 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, přejeme hezký den, jdeme se jen pochlubit a pak zase rychle k dětěm.
Dnes kontrola na 6ti týdnech. Stále plně kojíme, Anička má 4200g a Kubíček 3940g, to je více než kilo deset každý od poslední kontroly. Jediné trápeníčko je Aničky pupeční kýla. Jinak jsou to zatím naprostá zlatíčka a je to krásné mít jich tolik.
držíme všem palečky, ať to jde bez problémů a tak jak má.
11. bře 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katkar6 tak sa krásne držíte, super ....... a ešte k tomu aj kojíš, musí to byť náročné ............
pupoční kýla - to je taký vystúpený pupok, že musíte prelepovať? ak je to ono, tak to mal aj nas Jakubko a ma to aj Jasminka, tak to musime prelepovat, aby pupcek nebol taky vystupeny
11. bře 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 aj moj je dnes akysi nepokojny, odkedy som prisla domov z vyberania stehov o 10hod, tak spal hodinu, inak chce byt furt na cicke a taha o dusu...ale mliecko aj ide, tak neviem, co mu je furt malo:(
No, nie kazdy den je nedela...:( ja si idem tiez trochu lahnut, lebo oci drzim otvorene iba silou vole;)
11. bře 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 nechcem staršiť,ale vraj su tie hrudky nejaké divé maso,čo sa vypaluje ak to nezmyzne.....Teda vraj to nebolí...a dufam,že to nemáš...radsej ale chod na gyndu.....Lebo na dotyk bolí aj mna pipina ale tu hrudku už nemám.... :unamused: :unamused: :unamused:
11. bře 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 tak to jsme na tom zhruba stejně,my zas nespaly do půlnoci a taky jen jsem ji položila hroznej řev a přitom jsem nemohla zjistit co se jí nelíbí :frowning2: a pak každý 2 hodiny vzhůru a mezi tím hodina uspávání :rolling_eyes:
11. bře 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kkiki a ostatné baby ja vás neskutočne obdivujem ako to zvladate s tromi či s dvomi deťmi....Ja som pri jednom hotová a to mám aj pomocnice......Neviem čo bude od pondelka ked budem sama to si istotne nestihnem ani sprchu dať.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Moja Stella už inač ako na rukach nezaspí.....A najhoršie je že včera sme ležali spolu na posteli a ja som tak zaspala,že som si nevšimla že sa pogrckala a už sa dusila chudinka mlieko jej až noštekom tieklo.....a to 3 a pol hodiny po krmeni.....
Ked ona ma taky problem odgrgnuť...niekedy ozaj až 3 hodiny po napapani.....a to už ideme na dalsie kolo papania....

@kkiki aj ja davam ten feniklový čajík ked ju už neviem ukludniť...a pomaha dobre si poprdká.....len sa s nim pravidelne dusi.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
11. bře 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 to poznam ked ti dieta reve a ty nevieš čo mu je moja ma aj koliky ale už to viem rozoznať kedy je to bolesť a kedy len trucuje....takže jedno kolo ju to ozaj bolí a inokedy chce cumel a na ruky...
No ja jej s olejčekom masirujem brusko.....potom ju položim na brusko lahnuť a hladkam po chrbatiku....ked zacne plakat rozbalim ju a dvihame nožičky...ked mi ich nepokrčí tak ma ridne krče....a potom este pritahujem križom lakeť ku kolienku.....no a ked vidím že neprdká tak jej už dám ako poslednu možnosť teplomer do zadočka a bud aspon poprdí,alebo sa vykaka.....
VIem,že netreba babo učiť kakať na teplomer.....ale čo s nou narobím ked sa chuda trapi... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Aj my sme tuto noc prespali sotva tri hodiny...aj to som jej v kuse davala do pusy cumel.....Zajtra si idem kupiť baby šatku,lebo chrbat si necitim... :confounded: :confounded: :confounded:
11. bře 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb ja som si dnes objednala satku, lebo alan chce byt na mne stale nacapeny ... no veri kym si ten mojtiez poriadne neodgrgne ani spat ho nedam, alebo lezi na mne a cakame ... on strasne rad spi na bruchu tak ho davam, vysielacka pri hlave ... co mam robit ...
11. bře 2011 ve 14:06  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb jaj aj ty si ides kupit satku :slight_smile:))
11. bře 2011 ve 14:07  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek