• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@arrett zlatunkí su
13. bře 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

@denne73 Jééé malá je nádherná.a ako sa vy už rehúňate :grinning: Miško sa už pokúša smiať,keď mu niečo hovorím,chce ma napodobňovať a keď sa mu podarí vylúdiť nejaký zvuk,hrozne ho to poteší,vyškerí sa jak slniečko :grinning:
13. bře 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby, prajem krasnu nedelu. My sa prave chystame k nasim, tak mame pred sebou krasnu prechadzku.
Vcera som na ziadost mojej prvorodenej robila prvy krat dukatove buchticky. boli dobre, Alex si pochvalovala, ale mne sa zdali take suchsie, mrviace sa. Nemate niektora odskusany recept? Ak by niekto mal, mohli by ste mi poslat do IP? Vdaka
13. bře 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 Ahoj moja, ja som na tom podobne, neveim ci preto, ze sa u mna ta laktacia este celkom nespustila, predsa len, maly ma iba tyzden a dva dni, ale chcela som si odsat mliecko rucne kvoli trhlinkam a bolo to trapenie...islo mi po kvapkach...:( neviem, ci aj kvoli tomu sa maly teraz nebudi kazde dve hodiny a je hladny...v jednej knihe som citala, ze prvych par tyzdnov moze pytat aj 12x za den papat...ta som skoro odpadla...sak to mi treba zohnat nahradne bradavky:slight_smile: ja uz teraz skoro placem od bolesti, ked kojim z jednej, na ktorej mam ragadu, zatial mi este nekrvaca, ale tipujem, ze to nebude dlho trvat...Idem vyskusat tie Multi Mam naplaste, co mi odporucila peppies, dufam,z e sa mi ulavi, lebo si neviem predsatvit fungovat s takto bolavymi bradavkami niekolko tyzdnov...vsetko zvladnem, aj maleho plac aj nedostatok spanku, ale ja bolest proste neznasam... :cry: :cry: :cry:
13. bře 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 viem dobre o com pises. mne sa dokonca dva dni po prichode domov zapalili bradavky alebo prsia a mala som vysoke horucky. mala bola tie dva dni na UM a potom som zacala odsavat, aby zapal zmizol. MM davam malej cez den a na noc davam UM. predstavovala som si to vsetko inak, chcela som velmi kojit. ale ked si spomeniem, ze by sa na mna prisala, idem sa zblaznit. bola to neskutocna bolest a uz nechcem :cry: takto sme spokojne obidve, mala spinka aj 3-4 hodinky vkuse. len skoda, ze nemam dost mliecka, aby som jej mohla davat aj v noci... moja mala je velky jedak, spapa na jedno krmenie 120ml a tolko ja nazbieram tak na 2x :sweat_smile:
13. bře 2011 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 No ja tiez rozmyslam, ze budem odsavat a aj dokrmovat, mna to odsavanie az tak neboli ako ked on taha...ale este to nevzdavam, tvrdia, ze po troch tyzdnoch by sa to malo ustalit, tak uz mam tyzden za sebou:slight_smile: uvidime, dokedy to vydrzim:slight_smile:
13. bře 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
videli ste uz niekto takehoto vlasateho novorodenca? :grinning: a to som ani hreben nemala kupeny, ze vsak ma ta zaha ani moc nepalila, urcite mala nebude mat ziadne vlasky :grinning: :grinning: :grinning:
13. bře 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 drzim ti palce :slight_smile:
13. bře 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja si myslím, že si dobre spravila, že si sa nevrátila, najprv si vyčisti hlavu a potom sa rozhodneš. Ja som to isté spravila a už o týždeň som ľutovala, ale hanbila som sa vrátiť k našim. Potom sme sa aj tak rozviedli. Našťastie je to už dávno za nami a žijem si nový život.
Čo sa týka poradne, určite keď zavoláš lekárke, sa dohodnete. Ja chodím na poradňu raz za mesiac a keď nie sú žiadne problémy, tak nemusíš, podstatnejšie je bezpečnosť keď nemáš vajíčko...do takého rizika by som ja určite nešla.
Mliečka sa neboj a hlavne nech poriadne ťahá, lebo najprv vytiahne predné mliečko, to je bledšie a slúži na uhasenie smädu a až potom príde na rad zadné mliečko, to je hustejšie a tmavšie. Aspoň tak som sa o tom dočítala. Mne sa tiež zdá, že je mliečko niekedy bledšie, ale povedala som si, že kojiť neprestanem, aj keby som mala kojiť každú hodinu. Ale napríklad dnes malá v noci prespala od 22.00 večer do 6h ráno, tak hladná asi nebola. Takže super.......nech jej to vydrží čo najdlhšie...
13. bře 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 no krásna je a tei vlásky má úžasné...ja by som jej už asi aj copíky porobila..... :slight_smile:
13. bře 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@denne73 malá je strašne zlatunká......taká lienočka malá...
13. bře 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 akoby som citala o sebe co sa tyka toho kojenia
13. bře 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002
@lubinka26 krasnucka babika, aj my mame taku vlasatu :grinning: :grinning: :grinning:
my sme mali tiez zapalene bradavky, ked si spomeniem na tu bolest az ma strasie a to mala papkala skoro v kuse, nastastie na taky 6-7.den nam to preslo a uz nic neboli ked taha klop klop.

uz mame 10 dni, boze ako to letiiiii :confounded:
13. bře 2011 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka
@jezkomanka dakujem, vsetky mame krasne babatka :slight_smile:
@jezkomanka boze, fakt, aj tvoja je aka vlasata :grinning: ja som cakala bielovlasu holohlavu ako som bola ja. som mala sok na stole, ze cierna a vlasata :grinning: a este ma aj cierne huste obocie, sa smiali na sale, ze maly breznev :grinning: :grinning: :grinning:
@bambulka0406 tiez som ti to chcela napisat, ze ako by som seba citala. len ja som najprv napisala o sebe a potom som si precitala spatne par stran... :slight_smile:
13. bře 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 momentalne treti den len odsavam, liecim si bradavky. mala som aj vysoke teploty. cez den davam odsate MM a v noci UM. na jedenkrat odsajem okolo 70-80ml, niekedy menej niekedy viac. len rano odsajem vela. aj 150, dnes som dokonca skoro 200. maly na jednu davku vypije okolo 120-130. nemam predstavu z coho by to cez den vycucal, kedze odsajem tak malo. ja trochu dufam, ze sa nejako rozbehneme, ale ak mam pravdu povedat, mam nervy z kojenia. papali sme aj dve hodiny a aj tak som musela dat flasu. tieto tri dni co len odsavam sa citim ovela lepsie. ale skusim este kojit. potrebujem vsak zvysit tvorbu mlieka, aby som mala v prsiach viac ako tych 80ml, aby mal sancu sa najest normalne. som z toho uz chora :frowning2:
13. bře 2011 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406
@lubinka26

vidim, ze sa aj vy trapite s MM. ja odsajem este menej. ja za cely den odsajem ledva 100ml. :unamused: co uz. @bambulka0406 senovka zabera? mne laktacna poradila este jedny lieky - ale priznam sa, este som nenabrala odvahu ich zobrat. ide o to, ze su to lieky - pri ktorych je ako vedlajsi ucinok spustanie laktacie. a treba sa nimi v podstate predavkovat ...teda zobrat 3x viac ako je bezne davkovanie. mam ich doma, ale neviem, ci si ich dam ... lebo sa mi to uz zda trosku ako hazard.
13. bře 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 ja som 2 dni po prichode z porodnice dostala vysoke horucky 39,5st a trvalo to 2 dni. nehovoriac o tom, ako strasne ma boleli prsia. to som sa na tu bolest a strasnu zimu zobudila o 3tej rano a uz vtedy som malej nevedal co dat. chuuuda, do rana nic nepapala, proste som to nezvladla, prilozit ju. rano bol priatel v lekrani kupit UM a mne doniesol kalciovu mast, nurofen a tip davat si kapustove listy na prsia , ale predtym ich pobuchat tlcikom na maso. tatko som bola 2 dni a mala bola na UM. lenze som musela zacat odsavat, aby ten zapal zmizol. tak som s tym zacala a pokracujem doteraz. ako pises, to mliecko, co mam v prisiach malej nestaci. ona mala pri narodeni 4kg a stale ma velky hlad. sice som sa uz zmierila, ze budem len odsavat, ale aj dnes som si ju prilozila (predtym som odsala 50ml) a mala sa pekne chytila a cuckala z jedneho aj z druheho. potom som jej este dala nachystane odsate mlieko, mala som pripravenych 150ml, kedze som nevedela, ze ju skusim nakojit a spala viac ako 4 hod a vtedy vypije viac, inokedy tak 120-130ml. a predstav si, potiahla 100ml, potom si odgrgla, prebalila som ju a dopila aj zvysnych 50ml. takze ja to kojenie nevidim vobec pozitivne, predsa nenecham moje dieta hladovat. prisla by som o nervy, keby sa budila kazdu hodinu a mozno aj skor a chcela papat. takto spinka min. 3 hodiny (pokial nema problem s pukanim a kakanim, ale uz davame espumisan a je dobre). som spokojna aj ja aj ona. taky blazeny pohlad ma, ked sa dobre napapa a ideme si odgrgnut. len je skoda, ze nedokazem vydojit viac mlieka, nech jej nemusim davat v noci to UM.

inak ty velmi pekne vysajes, ja v noci tak okolo 100ml a cez den ako kedy najmenej 50ml a v priemere tych 80ml. ale stale dufam, ze sa bude mliecka viac vytvarat.
13. bře 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav pijem caj, obsahuje tu senovku, ale neviem v akom mnozstve. pijem ho odzaciatku, takze neviem. myslela si asi natalcu, ona spominala tu senovku.
co su to za lieky? mne to pride tiez ako hazard, asi by som si to nedavala. uvazujem, ze si kupim tabletky more milk plus, svagrinej pomohli, tak este vyskusam aj to.
mam vycitky kvoli tomuto vsetkemu, necakala som, ze to bude take tazke :frowning2:
13. bře 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav ja si myslim, ze kazda kvapka MM, ktoru babo dostane je dobra :slight_smile: no vidim, ze je tu viac bab, co sa trapia... kto by to bol povedal... :astonished:
13. bře 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 aj ja som mala vycitky, ale uz nemam. mam spokojne babo a dostava MM, tak co si vycitat? snaha bola a vela babatiek je na UM od zaciatku a su v pohode. mna mama kojila do 3. mesiaca a nikdy som nebyvala chora, brata do 7. mesiaca a furt bol chory.
13. bře 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ved ja chapem, viem, ze keby bol aj na um, bolo by to ok. ide o to, ze som tak chcela.... a niektori ludia z mojho okolia sa na mna divaju akoby som nechcela kojit. nikto nevidi ze odsavam kazdu chvilu alebo to ako sme sa trapili s kojenim. proste ze nejako sa da, ze kazdy mal nejake problemy, ze preco nekojim
13. bře 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte februarovky, mate podobne stare deticky ako ja tak ma napadlo ze vas poprosim o radu :sweat_smile:
moja dcerka ma 3 tyzdne a po prichode z porodnice sa mi zacala v noci casto budit, kazdu hodinku je hore, kojime sa a ja som uz hrozne unavena, aj cez den si pospi maximalne 2 hodinky, niekdedy je hore aj 3 hodiny a to sa musi nosit na rukach alebo je na ciciku :unamused:
robia to aj vase deticky ?? je to normalne ?? myslite ze na UM by si pospala lepsie, mate s tym skusenost ??
dakujem za kazdu radu :slight_smile:
13. bře 2011 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kočky, vidím, že sa tu trápite s kojením - hlavne, netreba mať žiadne výčitky................ držím všetkým palce - ja v podstate kojím ani neviem ako, strašne sa mi nalievajú prsia, ale malá často papká a chvalabohu - krásne priberá .... Prikladám si ju zakaždým, keď si zažiada ........ :wink: Dnešnú noc vydržala veľmi dlho na jeden šup - 4,15 hodiny :wink:

kočky, mám akurát žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa - neviete mi poradiť, či sa odovzdáva len táto alebo je ich viac? nikde tam nevidím kolónku pre potvrdenie od lekára, že sa dieťa dožilo 28 dní ......
Pri Jakubkovi to bolo akési iné - musela som to všetko vypĺňať sama - teraz mám žiadosť už vyplnenú z matriky .....
poraďte prosím ................

@lubinka26 mne sa Jakubko budil každú hodinu do 15-tich mesiacov, kojila som 2 roky, keď sa narodil, mal vyše 4kg, bol to veľký hladoš a myslím, že dieťatko sa často nebudí kvôli tomu, že mu mliečko nestačí ....... Jednoducho chce byť s maminkou :wink: Neexistuje slabé alebo silné mlieko, čím viac kojíš, tým viac sa tvorí, to je jasné ........ Ale tiež je zrejmé, že akonáhle dáš popri kojení umelé mlieko, hlavne novorodencovi, je to žiaľ postupný koniec kojenia :frowning2:
Ja som mala v pôrodnici tiež pľuzgiere, ale zápal našťastie nie ......... Pomohla mi tiež kalciová masť, náplaste a lanolínová masť Multimam ........ Tak držím palce, nech to s odsávaním vydržíš, musí to byť náročné ........... Ja nevidím žiadnu tragédiu v tom, že sú detičky na umelom mliečku .......... Ja som tentokrát odhodlaná kojiť max. polroka a po polroku začnem skúšať kombinovať s umelým mliekom, aby sa malá sama odstavila ....................... Odkojila som si už dosť :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2011 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jezkomanka krásne bábätinko a vybrali ste prekrásne meno :wink:
13. bře 2011 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mam4 ahoj, nezúfaj, myslím, že je to normálne ............ my sme hore pravidelne v noci aj 3 hodiny, malá je tiež často na prsníku - musíš vydržať, kým sa to troškú neustáli ......... ak chceš mať pokoj a nechceš kojiť, daj umelé mlieko, ale dávať umelé mlieko kvôli tomu, aby dieťa dlhšie vydržalo spať - to sa mi zdá trošku divné - teda pokiaľ chceš kojiť. ak nechceš kojiť, je to ok .............
My máme ešte k tomu aj koliky a predvčerom sme spali za celý deň 2x po jednej hodine ........... takže tak .......
13. bře 2011 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. bře 2011 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies asi z toho robim velku vedu, ale syn mal aj koliky a spaval ako drevo ked uz raz zaspal aj v noci sa budil len 2x tak nechapem co sa deje, viem ze kazde dieta je ine, ale zeby jej to mlieko tak rychlo vytravilo ?? :sweat_smile:
a ked mas take narocne noci a dni tak v pohode zvladas aj synceka ??
13. bře 2011 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mam4 no práveže nezvládam, som strašne unavená, ale našťastie mi pomáha mama aj svokra a synčeka zvyknu brávať k sebe........ večer som už taká unavená, že keď Jakubka uspávam, zaspím skôr ako on .....
13. bře 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes máme 1 mesiačik :wink:
13. bře 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 mas pravdu, poplietla som si vas :wink:
more milk plus - mam aj ja. som zvedava, co povies, ci ti pomohli. mne nie.
13. bře 2011 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek