• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@pepies tu ziadost odovzdas na urade prace, socialnych veci a rodiny a tam ti potom daju este ten papier - priplatok k prispevku - a tam budu tie potvrdenia od gynekologa a pediatra.
13. bře 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav aha, už mi je to jasné, ďakujem Ti. :wink:
a skusali ste uz tie homeo na podporu laktacie?
13. bře 2011 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavkav hmm take drahe tabletky, som myslela, ze zaberu :confounded:
13. bře 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepies homeo beriem uz od porodu
13. bře 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 a co, nezaberaju?
13. bře 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. bře 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 skus napisat na MK do temy Dakujeme Annag, ta pani vie dobre poradit o kojeni .......
13. bře 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 no ked tvojej svagrinej pomohli, mozno pomozu aj tebe :wink:
homeo nezaberaju ani mne
13. bře 2011 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mam4 citujem...
V období dojčenia sa môžu vyskytnúť obdobia, kedy dostatočná tvorba očividne opadáva, resp. kedy máte pocit, že bábätko chce piť častejšie. Tieto obdobia nazývame rastový „spurt“. Osobne tomu hovorím šprint, dieťatko chce „rýchlejšie pribrať“. Vyskytujú sa najčastejšie v 3. a 6. týždňoch a v 3. a 6. mesiacoch veku dieťatka. To, čo som opísala vyššie, platí i tu. Po pár dňoch intenzívnejšieho dojčenia sa tvorba mliečka upraví na momentálnu potrebu dieťatka...je to na http://www.mamaaja.sk/print.cfm?Module=ActiveWeb&page=Webpage&DocumentID=877.....my sme tým už prešli a je to fakt pravdu,, nonstom na prsníku....stále ju len kojím a už prespinká celú noc....skús vydržať. veľa síl....
13. bře 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka no my sme mali pri Kubkovi rastovy spurt 15 mesiacov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. bře 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,tak ako sa mate? dalsi vikendik nam konci,,

zienky,,ktore ste uz boli na kontrole po 600nedeli?? ako to prebiehalo??
13. bře 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 zatial nemam nedostatok. Mlieko sa tvori sanim a drobec ma nastastie dobry apetit. Moja kamoska dojcila cez klobuciky do roka a musela si este aj odsavat. Je to asi individualne teda.
13. bře 2011 v 18:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky ja rozmyslam,ci davat vecer jednu davku UM,,,aky mate na to nazor??lebo vzdy vecer uz mam pocit,ze vobec nemam mlieko
13. bře 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca mne hovorila doktorka, ze pred papanim mam dat malemu aspon oblizat bradavku, ze aj to stimuluje tvorbu mlieka. Zatial som rada, ze kojime aspon takto. Kym to pojde tak budem rada aspon za takuto alternativu. :confused:
13. bře 2011 v 18:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ja som uz bola a pohodicka, len ma vysetrila, nic nebolo bolestive, kedze mam uz nastrih aj roztrhnutie zahojene, resp. uz vtedy som mala, ale dr bola opatrna, tak sa neboj, nieco sa ma este popytala, ako sa citim a tak podobne a to je vsetko...

baby mna trapi od dnes taky problem, vy v pohode pustite vase babence na prechadzku same bez vas s niekym s rodiny? ja som to sice teraz trocha s nevolou, ale dovolila svokrovi, ale nemala som pri tom nikdy dobry pocit, no snazila som sa mu doverovat... no dnes som zazila trocha neprijemne situacie ohladom toho... dohodli sme sa, ze uz s malou pojde rovno domov (k nim) a ja ju vezmem a pojdeme, aby som este mala kde zaparkovat, tak sme so svokrou cakali a ked uz dlho nechodil, tak mu zavolala... a on, ze bol na navsteve u jednej pani z ich vzdialenejsej rodiny a ze ti tam mali nejaku oslavu a ze kazdy sa musel na malu nakukat a tak... ako ked si odmyslim to aka som fajnova na to, ze by mi mali cudzi ludia ocumovat decko, tak druha vec, teraz strasne uraduje ta prasacia chripka a clovek nikdy nevie co kto moze mat a hlavne tam kde je viacej ludi a pride mi ako nonsense dceru tomu vystavovat ked je taka malicka... a potom teda prisiel... este predtym nez odisli sme ho aj so svokrou upozornovali, nech da pozor na to aby mala dudu, lebo vonku fuka a keby spala s otvorenou pusinkou pri takom fukani mohla by dostat aj zapal pluc... ja osobne ked sme na prechadzke a vypluje dudu, tak ju vsemozne presviecam az kym sa mi nepodari jej ju znova "nainstalovat", dovtedy ani v prechadzke nepokracujem... no a on s nou teda pride, ja vyjdem von a ona spi, duda vonku a pusa otvorena a vonku fuci ako o zivot, na to len povedal, ze sak ju nechcela... no ja uplny sok, rychlo som ju nalozila do auta a isla prec... no teraz mam blok a nechcem aby s nim viacej kym je taka malicka a moze jej to skodit chodila na prechadzky, myslite si, ze je to spravne? uz mi mm slubil, ze sa s nim porozprava, ale ja budem mat uz blok asi aj tak :frowning2:
13. bře 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja pridavam nasu spiacu krasku :slight_smile:
13. bře 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. bře 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ja by som tiez mala nervy,,,ja som tobiho este nikomu nedala,,ani nedam,,ani strazit,ani kocikovat
13. bře 2011 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 @bambulka0406 jak vam fajne,ze odsajete aspon tolko. Ja si pridem ako totalna chudera, rano odsajem cca 120-130 ml,ale cez den stale ked odsavam,tak z jedneho prsnika 40ml a z druheho ledva 20ml. Pijem caje pre dojcacie matky,jem homeopatika na tvorbu mlieka,odsavam kedy len mozem,absolutne nic nepomaha :frowning2:
13. bře 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly Vies, sme teraz naviazané na naše malicke babatka, preto viem, ako sa cítis. Ja som si ani nevedela predstaviť, dať niekomu malého. Po pár mesiacoch som bola rada, keď mi ho niekto zobral kocikovat. Taktiež som vravela, že bude stále somnou, teraz chodí na cely deň k svokrovcom. A o Tom, že by tam spal, som nechcela ani počuť, teraz tam Ma vlastnú postielku. Ono sa to po čase zmení, uvidis.
No to, čo urobil Svokor nie je správne! Zverila si jemu svoje dieťa a on ho bez tvojho dovolenie a súhlasu zobral inam. To nemôže byt! To si treba vyjasnit. Ja ak dám malého kocikovat, vždy viem, kam pôjdu. Opýtam sa, potom dám pokyny a až tak pustim. Keď išiel Simon prvý krát na cely deň preč, napisala som jednu A4, pokynov. Kedy spí, čo je, že Ma mat svojho plysaka pri sebe, pred spankom vyvetrat a prísne som zakázala podávať sladké piskoty.
Mala by si mu jasne povedať, že ak mu das dieťa, tak si nezelas, aby bez tvojho súhlasu chodil niekam inam a že ak mu nabudúce nedá cumlik, viac ho kocikovat nebude. Ja stále hovorím, moje dieťa-moja výchova-moje pravidla. A keď poviem, že bude doma o stvrtej, nebude to ani o trištvrte, ani o pól, ale o štvrtej bez pardonu. Daj mu ešte jednu "šancu" a uvidis. On mal možnosť vychovávať svoje dieťa, tak nech teraz rešpektuje tvoju výchovu.
Môj názor:slight_smile:
13. bře 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lebonka moja,,prestan hovorit,ze si chudera,,ja tiez ked ideme na prechadzku,ze nepapa dlhsie,,tak odsajem aj 230ml,,ale niekedy ked potrebujem na vecer do roboty odsat tak ledva mam vecer 60ml,,a to odsavam fakt od rana,,dnes som odsala na jedno krmenie len 110ml..co mu je strasne malo,,teraz som dva dni nedavala umele,,a zaspal o 21vej a zobudil sa mi o 2hej,,tak asi mu staci,,ja sa stale nadejam,ze keby mu nestacilo a bol hladny, ze by reval stale,,,ale on aj v noci sa zobudi,ze len mrnka,,,bez placu,,niekedy ani neprebalujem pri kazdom krmeni,co spokojne zaspi,,,tak hadam mu staci,co mam,,
13. bře 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka uplne tvoje pocity chapem :slight_smile:
@arrett dakujem za povzbudive slova, naozaj by mi to odlucenie az tak nevadilo, keby som vedela, ze sa 100% bude s nou zaobchadzat tak ako si to ja zelam, muzovi poviem aby sa s nim riadne porozpraval a ked zasa postrehneme, ze to nie je ok, tak asi zatrhneme aspon kym nebude krajsie pocasie
13. bře 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka s tym um by som to moc nerobila, aj ja mam pocit ze mam ma,lo mlieka najma vecer a este ak sme boli dlho vonku tym duplom ale mne laktacna povedala ze mam radsej dat z oboch prs lebo potom prides o mliecko omnoho skor ked si maly zvykne na umele
13. bře 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett no ináč tiež som bola taká "blbá", že som asi do 6-tich mesiacov nechcela Jakubka nikomu dať, potom som si uvedomila, že ako to dobre padne, keď mi ho svokra alebo mama zoberie a ja si môžem zatiaľ niečo v kľude porobiť ....
13. bře 2011 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.fííha,vy dnes píšete jak žeravé :grinning:
@lubinka26 ,
@jezkomanka krásne vlasaté detičky máte :wink: ja mám doma "holohlávka" :grinning:

@mam4 náš toho tiež moc nenaspí.Bežne je hore aj 5-6 hodín,rekord má 9hodín :stuck_out_tongue_closed_eyes: zaspí my len na rukách,ale po prvom dotyku s postieľkou je hore a potom ešte v kočíku na prechádzke,to vydrží aj 4hodiny.Tiež som to mala po príchode z pôrodnice tak,že som ho kojila aj každú pol hodinu,nakoniec sme začali dokrmovať UM,lebo moje mu proste nestačilo a prespal mi aj v noci aj 3hodiny.
@lubinka26 ja tiež odsajem veľmi málo,za deň tak 150ml a to je jeho bežná dávka na jeden krát :frowning2:
13. bře 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ja dávam mojim rodičom.to,čo spravil tvoj svokor by som riešila asi veľmi rázne :unamused:
13. bře 2011 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett plne súhlasím s tvojim názorom

@cinamon7 :slight_smile:
13. bře 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
konecne som doodsavala a aj vas docitala :slight_smile:
Nas rekord v spani cez den je od 14 hod do 20.30 a to som mileho pana musela zobudit lebo som mala prsia ako kamene. A pri krmeni mi zasa zaspal :slight_smile:
Ja robim tiez vsetko pre to, aby som mala dost mliecka. Pijem rozne caje na podporu laktacie a odsavam. Vsetkym mamickam, kt. sa tu trapia s kojenim drzim palce :grinning:
13. bře 2011 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly ahoj, ja zatiaľ malú nedávam nikomu, myslím si, že naše bábinká sú na to ešte moc malinké. Ja som asi staromódna, ale zatiaľ nadám, nepožičiam nikomu.....
14. bře 2011 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@isabella_fly nakolko chodim do skoly malinka je bud s muzom, mojou maminou alebo ocinom v aute dokým mi skonči hodina aby som nakojila =D...ale s kočíkovanim tak to zatial nepožičiam =D =D
14. bře 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek