• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@slavkav a co sa stalo? preco mas tak malo mliecka? blba otazka, ja viem, ale zacinam mat pocit, ze stracam mlieko :frowning2: tuto noc som odsala len po 50ml, to sa mi uz davno nestalo v noci... a rano to nebolo o nic lepsie. pred vcerom som dala na jedno dojenie aj 100ml :sweat_smile:
14. bře 2011 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 no mne ani nikto nepovedal, ze by som ich mala davat...
14. bře 2011 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte:slight_smile:
dnes sme boli v materskom centre Slniecko a detickam sa veľmi páčilo. Simonko sa pohral s detickami, daska spinkala a ja som prišla na iné myšlienky. Teraz spinkaju a ja idem trochu poupratovat a najesť sa. Popoludní pôjdeme trosku von, keď je tak krásne teplucko:slight_smile:
14. bře 2011 ve 12:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

my s dojčením stále rovnako. Adamko si stiahne obidva prsníky a stiahne ešte 90 ml Nutrilonu - je to riadny papkáč.

Ja som konečne vybehala všetky papiere, tak pôjdem v stredu zaniesť na Úrad práce. :slight_smile:
14. bře 2011 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 v pohode. ja to mam takto od zaciatku. ani pri prvej dcere sa mi nepodarilo kojit.
14. bře 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 ono je velmi otazne co sa nesmie jest ked kojis. podla mna treba jest vsetko ale opatrne samozrejme ze som nejedla kapustu ci fazulu ale pomaly sa snazim jest vsetko a skusat ci nieco nespravi problem. podla mna ked si babatko zvykne na potraviny v mamickinom mliecku bude mat mensie problemy potom ale to je len moja teoria :slight_smile: ak nieco nerovi problem preco by som to nejedla
14. bře 2011 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@alexis13 tak ja som jej nakoniec prepichnut dnes nedala ...som si o tom kusok citala a ze oodporuca sa az po troch mesiacoch ...a lepsie je nastrelit ako prepichnut ....a to nasa dr ani nerobi a ked som dnes videla ako ju trapili s branim krvicky ze jej pichali na troch miestach a nic z toho netieklo a mala len vrieskala tak som si povedala ze este pockame ...
my postolky davame a budeme davat urcite do 4 mesiacov ....
14. bře 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 Ahoj ani ja nedavam postolky. V porodnici povedali, ze uz sa nemaju davat. Dnes sme boli na kontrole na klbikoch po mesiaci a vsetko v poriadku, ze nemam davat nadalej.
14. bře 2011 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav ahoj my ked sme boli doobede u doktora a vonku, tak mal s body s dlhym rukavom, teplacky, ponozky,mikinu, overal a deku. No a na vanicke mal ten kryt.
14. bře 2011 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@matiniki5 a overal aky? taky zimny?
14. bře 2011 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@mam4 podľa mňa unavený aj je,len nevie zaspať :frowning2: Um mu dávam Nutrilon.Mali sme HA,ale musela som ho zmeniť,nerobilo mu dobre,celé dni mi hrozne plakával,čo ho bolelo bruško.UM som zo začiatku dávala len 1-2dávky denne,ale teraz už mám mliečka veľmi málo,takže väčšinou pije um,hlavne v noci a cez má 2dávky MM.
14. bře 2011 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 Ja poštolky dávam,ale od februára minulého roku už nie sú povinné,takže dávať nemusíš.Až na prvej kontrole kĺbiko v 6tt ti povedia,či treba dávať alebo nie.

Kočky,čo máte aj staršie detičky do 3rokov veku,,keď si pôjdete vybaviť ten príspevok,pri narodení,nezabudnite si požiadať aj o príspevok na starostlivosť.Je to okolo 40€ dva mesiace,dostanete to vlastne na toho staršieho súrodenca,keďže naňho už RP nedostávate
14. bře 2011 ve 14:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav hej. Ty co malemu obliekas? Inac medzi nasimi malymi je 1 den rozdiel. Som na antolskej pozerala ktora mozes byt a som ta nespoznala :grinning:
14. bře 2011 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 super diky to som ani nevedela :wink:
14. bře 2011 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@matiniki5 no tak my sme len vcera boli 1x von a mal body dlhy ruka, podsity sveter flisom a taku jarnu bundu podsitu flisom, polodupky a na to tensie manchestraky podsite - fusak a nanoznik. ale fusak mam total hruby. ale ked sme prisli domov, tak nozky mal akurat teplucke.
deti - ano vsimla som si. na ktorej si bola izbe? ja som bola na jednotke.
14. bře 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 moja sa najlepsie vyspi ked spi aj syn ale inak je to tiez o nicom, vacsinou take 5 minutovky :unamused: myslela som si ze si zvykne na hluk ale zatial jej to vadi, budi sa a nemozem nonstop upozornovat starsieho ze ma byt ticho ...
myslis ze menej mliecka mas koli UM ?? ja sa toho bojim ze zacnem davat v noci a postupne aj cez den a ani nebudem vediet ako a bude koniec kojeniu a tie mliecka su velmi drahe na nase vrecko :sweat_smile:
14. bře 2011 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 neviem ci myslim ten isty prispevok co ty ale ak je to ten co sa dostava do 3 rokov kazdy mesiac tak nam vraveli ze len okolo 20 eur
14. bře 2011 ve 14:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@slavkav ja so bola na 14-ke na b-cku chodbe
14. bře 2011 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@matiniki5 aha, tak to na tej druhej
14. bře 2011 ve 14:58  • Odpověz  • To se mi líbí
pre všetky mamičky, ktoré majú boľavé BRADAVKY - potierať ŠVÉDSKYMI KVAPKAMI (Zdravie z božej lekárne)
14. bře 2011 v 19:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@mam4 neviem presnú sumu,ešte mi neprišiel,lebo doteraz ma pani na úrade presviedčala,že naň nemám nárok a dnes mi volala,že to konzultovala s vedúcou a že mám.ale dostanem to až v apríli.Mne to pred materskou vysvetľovala tak,že 2x okolo 40€.tak neviem. :unamused: sama som zvedavá.
14. bře 2011 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@lubinka26 ja jem vsetko :slight_smile:
14. bře 2011 ve 22:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@janette4 @mam4 je to 40€ na staršie dieťa, pokial ešte nepresiahlo 3 roky a do 6 týždňov druhého dietatka.
Bože, almuzna. Prides na materskú, zrušia rodičovský, ako keby som automaticky prestala byt rodičom staršieho. Ach jaj. Ešte aj toľko papierovaciek s tým. Ako keby sme nemali doma čo robiť, iba chodiť na upsvar, na sociálnu a tak ďalej. Niekedy sa dieťatko prihlásilo na matrike a oni všetko vybavovali. Teraz si tam sedia na zadku, urobia 3 kliky s myskou a informácie od nich musí človek drankat. Lebo keď sa mepytas, ani bohovy ti nepovedua na čo máš nárok. Ešte sa aj tvária, že ich otravujem a nemôžu dopit kávu. Ale, česť vynimkam, aby som zasa neublizila dobrým tetuskam:grinning:
14. bře 2011 ve 22:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@leonard2002 ja tiez nedavam. V nemocnici ma vysmiali doktorky, ze sa uz 3 roky nedavaju. Tak nedavam a uvidim co povedia na kontrole, ked pojdeme s nozickami. Myslim, ze aj malemu je to tak pohodlnejsie. :unamused:
14. bře 2011 ve 22:55  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@arrett presne tak.Muž im tam povedal,že keď na toho staršieho nemáme na nič nárok,že sa teda oňho nebudeme starať :stuck_out_tongue_closed_eyes: akoby staršie dieťa narodením bábätka už nemuselo jesť,obliekať sa,byť choré..Na tých úradoch je to presne ako píšeš.Nikto ti nepovie,čo môžeš navyše dostať,na čo máš nárok,každá aby sme si sama zisťovala na nete a kde kade a dožadovala sa každého centu :angry:
14. bře 2011 ve 22:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@mam4 u nás je to tiež tak.Starší spí len vtedy,keď sa mi predtým podarí uspať malého.ale to sa mi zatiaľ podarilo len dvakrát,lebo on mi doma nechce spať,len vonku na prechádzke.Dnes bol napr.hore od 6rána do 15poobede,.Starší mi už väčšinou nespáva,malý tiež ,je to o držku.Tiež staršieho nechcem stále napomínať,aby bol potichšie,lebo mám výčitky,že nemám čas sa mu venovať ani spolovice toľko,ako predtým,lebo musím v kuse vláčiť malého na rukách :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
S tým mliekom neviem.My sme museli začať dokrmovať,lebo Miško vôbec nepriberal,aj keď som ho kojila každú ani nie pol hodinu.Lenže on je veľký papkáč a ja mu proste nestačím.Skúšala som prestať dokrmovať a zase len kojiť,ale bolo to o ničom.V kuse na prse,vypil z obidvoch a na to 120Nutrilonu.,navyše úplne vodová stolica.Mliečko mu odsávam,sem tam ho skúšam priložiť,či si ešte chytí prso,aj chytí,pár krát potiahne a potom sa začne hnevať. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kočky,čo máte boľavé bradavky,mne pomohla mastička od Aventu
14. bře 2011 ve 23:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ránko maminy.
@lubinka26 čo stojí teraz prosím ťa v Maďarsku Nutrilon?Ja som tam naň chodila pri staršom synovi,vtedy vychádzal nejakých 250sk 800g,ale vraj sa to tam teraz už tak neoplatí.Známy chodí každé 3mesiace do Maďarska,tak by som si išla nakúpiť,ak sa oplatí.
A presypať ho určite môžeš.
15. bře 2011 v 07:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

Já už jím taky všechno. Malá si hezky prdí a kaká od narození. jasně, že ne od začátku. Pomalu jsem zkoušela, co malá vydrží :wink: Největší reakce byla, když jsem jedla čočkovou(šošovice) polívku. To bylo prděníčko, ale ustála to :grinning:
Je teda fakt, že piju hodně kojící a fenyklový čaj :wink:
Naušnice.... nechám nastřelit po prvním očkování. Prý se to doporučuje. Při Elišce jsem je nechala už píchnout v nemocnici.
Spaní.....do nedávna Anežku neprobudilo nic. Mohla ležet vedle puštěný Tv, do toho pobíhala, dupala a mluvila nahlas Eliška + běžný hluk a nevadilo jí to. Teď pozoruju, že jí to budí. Snažím se jí na to zvykat, aby jí pak neprobudilo upadnutí jehly, jako Elišku. Ale taky se moc nedaří. Už mě taky nebaví neustále Elišku napomínat at je zticha.
Manžel byl s námi ted o víkendu doma. Asi po 8 týdnech a byl zralý na blázinec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak začíná uvažovat, že se musíme přestěhovat, protože se prý společně rušíme :sweat_smile: Mě se moc nechce. bydlíme v centru města v bytě. Který je sice velký, ale nevhodný pro rodinu s dětmi. Nikdo tu nemá vlastní prostor. Protože to máme otevřený.
Chce jít do baráku, na okraji města. To je sice hezký, ale při představě většího úklidu atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Už ted jsem ráda, že vše stíhám. Ráno jede Ela do školky. To většinou vařím a uklízím. A ještě můžu být ráda, že Anežka zatím spí. Pak malou vyzvedávám a věnuju se jí.No kolotoč :grinning:
15. bře 2011 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
omlouvám se za román :sweat_smile:
15. bře 2011 v 08:47  • Odpověz  • To se mi líbí
no s těmi penězi mi povídejte :rolling_eyes: já jsem z jednoho rodičáku přešla na druhý a budu inkasovat 3800kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: to jsem zvědavá, co za to dvěma dětem koupím :angry: Nedovedu si představit, že bych byla samoživitelka. Nebo mít mm, co má průměrný příjem. Fakt někdy nechápu, jak to jiný rodiny dělají.
Včera jsem koupila plínky na měsíc, boty a oblečení pro holky a peníze jsou v čudu :confounded:
15. bře 2011 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek