• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
Ahojte dievcata, chcem sa opytat, ci vase deticky mali problem s prdikmi hned od zaciatku, alebo to zacina az od toho 3-4 tyzdna? Moj Leo s tym zatial problem nema, ale kamoska mi povedala, ze to az neskor ich chyti...je to pravda?
15. bře 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 vobec netusim. to mi dal kupit otec po kamaratovi a ze sa nemam starat :unamused: som ti nepomohla, co? skus napisat do temy madarsky nutrilon, mozno niekto bude vediet.

baby, ja som taka stastna. vcera som riesila krizu, ze mi asi odchadza mlieko, uz som nevedela odsat viac ako 50ml a dnes v noci o 2hej som dala rekord 130ml a o 6tej 100ml a teraz o 9tej 110ml. musela som sa pochvalit, velmi sa tesim, dufam, ze to takto pojde dalej a nebudem musiet davat malej UM vobec. mohla tomu dopomoct vinea? vcera som vypila asi liter :sweat_smile:

co mam robit s malou? nechce mi spat v koliske. vzdy, ked ju tam dam, tak zacne obrovsky narek. tuto noc skoro celu spala pri mne a to na brusku :unamused: ona sa sama prevali z chrbta na brusko, ja to nechapem. normalne rozmyslam, ze si dam monitor do mojej postele, ale to asi zachyti aj mna... nechapem, co sa s nou stalo, doteraz s tym nemala problem.
15. bře 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este sa chcem opytat, ci je normalne, ked je mala hore aj 4 a viac hodin. doteraz stale po krmeni, prebaleni zaspala a teraz je skoro stale hore a mrnci a jeduje sa.
15. bře 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ahoj, asi áno, my máme tiež ten problém, akurát naša vystrája takto v noci :confounded: ale cez deň už teraz spí ako dudok, teda posledné dva dni. len neskoro popoludní visí na cicíku zo dve hodinky, potom do pol noci spí a vystrája. ja sa už ani nepokúšam vytvárať jej nejaký režim, lebo každý deň je úplne iný. asi už iba počkáme, ako sa nastaví sama. moja PA mi včera poradila, dať si ráno slabú kávu, nech je malinká cez deň hore, vraj jej to neublíži a po pár dňoch sa to napraví, tak som zvedavá...
15. bře 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 ak ti nechce spať v kolíske, nenúť ju, ešte je malinká, chce ťa cítiť. ale monitor si do postele nedávaj, zachytí aj teba. ja mám postieľku priloženú k mojej posteli, matrac na úrovni môjho a jednu stenu postieľky zvesenú, spravili sme si akýsi prístelok, aby bola malinká vedľa mňa a zároveň v postieľke. veľmi praktické, ale monitor má vo svojej. nedávno sedel muž na posteli, malú mal na rukách, monitor ho zosnímal cez tenkú deku, ktorá bola položená čiastočne na postieľke a z časti na posteli...
15. bře 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 my sme mali problém s prdíkmi od 3 týždňa, dávam do každého mliečka 6 kvapiek espumisanu a je to v poriadku
@lubinka26 gratulka k mliečku :dizzy_face: mne laktačná povedala, že je dobre keď je malý v posteli pri mne na mliečko a mám byť pritom holá a on dostane prso kedy bude chcieť :slight_smile:
a musím sa pochváliť, senovka mi pomohla, nabieha mi mliečko, ja som na jedno odsanie vytiahla max. 10ml a dnes 40ml a malý sa aj pekne prisal, boooooože dúfam, že som to teraz nezakríkla :wink:
15. bře 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievčatá, zakladáte detičkám nejaké sporenia, alebo knižky, alebo niečo také? naša dostala od starkých nejaké peniažky, tak rozmýšľam, ako jej ich čo najefektívnejšie uložiť :slight_smile:
15. bře 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko my dáme pastelku v allianzi
15. bře 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca čo je to tá senovka?
15. bře 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 Senovka grécka
Senovku možno užívať pohodlne vo forme kapsúl, ktoré však treba objednať z internetu: http://www.mynaturalmarket.com/product_info.php?currency=GBP&products_id=871&ad=gbaseuk_871 a dodacia lehota je pomerne dlhá. V kapsuli je 610 mg účinnej látky a užíva sa 3-krát denne 3 kapsule na každé užitie.
Je možné kúpiť si senovku aj okamžite, napr. v Trnave senovku kúpite v potravinách "Tri sestry" na Halenárskej ulici č. 6 (telefón 033-5513042), vo forme 250 g balenia v cene 3 Eur. Ide však o mletú senovku, v práškovej forme, ktorá je veľmi nepríjemná na užívanie. Na druhej strane, je možné ju mať hneď, ako sa zistí, že je potrebné zvyšovať tvorbu mlieka.
Dá sa objednať aj cez sms s textom: meno, adresa, mnozstvo na tel. číslo 0905-435691
Cena 250g aj s balnym je 3,50 Eur, pri vacsom mnozstve je zlava 10%. Zasiela sa na dobierku.
Užíva sa 3x denne, 3 veľké polievkové lyžice prášku, ktorý si zmiešame s vhodným množstvom vlažnej vody. Niektoré matky zvládajú senovku jesť rozriedenú na riedku kašu, iné si ju miešajú do jogurtu, polievky, ak nezvládate takúto formu, možno sa Vám osvedčí, ak si urobíte hustú zmes, z ktorej si prstami vyformujete malé guľôčky, ktoré zvládnete prehltnúť, a zapiť vodou, ako tabletky.
Senovku predávajú aj v internetovom obchode s korením - www.safran.sk - treba kúpiť mleté semeno a viac balíčkov, na týždeň aspon 200 g.
Senovku obsahujú aj kapsule More Milk od Motherlove, dá sa kúpiť v lekárňach - množstvo senovky v nich je malé, treba užívať omnoho vyššie množstvá, ako odporúča výrobca, je výhodnejšie kúpiť sypanú čistú senovku a tieto kapsule kúpiť len v prípade nutnosti, ak nie je dostať iná senovka.
15. bře 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 No, moj maly nebyva tak dlho hore, stalo sa mu to mozno iba raz, ale ja taky cas ani neviem, co s nim mam robit, skusam vsetko mozne, chodim s nim po byte, davam ho na brusko, prihovaram sa mu, ale je pravda, ze v tomto mam dost medzery, lebo ma po case prejde trpezlivost a nechapem, ze co mu je, preco nespi, ked by mal:slight_smile:
15. bře 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko no tak vidim, ze nie som sama. moja zatial takto kukuckuje len par dni, ale strieda den s nocou. ale ako pises, bude si musiet najst sama svoj rezim. ake to bolo dobre, ked sme prisli z nemocnice a malu som len prebalila, dala najest a spala 3-4 hodinky :grinning:

a mozem malu nechat spat pri mne na brusku? v nemocnici mi to zakazali :frowning2:

@natalca aj ja tebe gratulujem, no supeeer. len tak dalej :slight_smile:
@dijefcatko my sme dali stavebne sporenie v PSS, obaja s priatelom sme tam robili. ale vyuzili sme ten kupon z DM a tak je zmluva bez poplatku :slight_smile: ja sa neviem stotoznit s poistkami. pre dospeleho ok, ale pre dieta? to je akokeby som cakala, ze ked sa nieco drobcovi stane, tak aspon dostanem nejake prachy :zipper_mouth:
15. bře 2011 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 presne :grinning:

dnes pojdeme zasa von. vcera sme boli hodinku a poviem vam, vecer som skoro na nohach nevedela stat. pripomenul sa mi cisarsky :frowning2:
15. bře 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko - nám finančná poradkyňa poradila - odkladať peniaze na stavebné sporenie - tam sa celkom dobre zhodnotia a dá sa s nimi manipulovať
15. bře 2011 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dijefcatko my davame detske investicne poistenie v ING
15. bře 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 A co, zacala Ta boliet rana alebo si len bola vycerpana?

Baby, mne z toho kojenia sibe:slight_smile: cely den enrobim nic ine, iba si chytam cecky, ci maly bude mat co pit, ked sa zobudi:slight_smile: A v jednom prsniku sa mi robi viac mlieka ako v druhom, to je normalne? Skoda, ze akurat na tom, kde mam tu bolavu ragadu:(
15. bře 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
dievcata, malemu zahnisalo to miesto po vpichu, co ho ockovali v porodnici. Je to ok, alebo s tym treba ist k lekarke?
15. bře 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som zalozila vkladnu knizku kde im kazdy mesiac odkladam
15. bře 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova podla mna to aj ma zahnisat, ze to je normalna reakcia
15. bře 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maly frajer :grinning:
15. bře 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 úplne nádherný...bože ja si pamätám, ked môj syn nosil ešte ako troj mesačný dupky.....ale to je už 19r dozadu...teraz je to uplne iné... :slight_smile: našťastie...
15. bře 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. bře 2011 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 mne teraz starsi tiez protestuje ked sa ide spat takze najnovsie to robim tak ze si lahnem s oboma do nasej postele ... inak pozeram ze mas deticky podobne stare ako ja :slight_smile:
kristinka zase pribera pekne, uz je fajna baculka ale aj tak sa casto budi a tuto noc bola hore kazdu polhodinu :confounded:

@arrett a kde sa tych 40 eur vybavuje, na UPSVaR ?? treba na to nejake potvrdenie od doktora alebo zo socialky ?? asi kazda uradnicka ma ine informacie lebo ked sa manzel pytal tak mu povedali ze maximalne 20 dostaneme za starsieho
15. bře 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leginca ako sa dá manipulovať so stav. sporením? ved tam su peniaze viazané na bločky, nie?
15. bře 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 uz si objednavala manducu alebo satku, uz vam prisli satky tie baby co ste objednavali? tiez neviem co objednat, ideme tiez v lete na dovcu a neviem ci sa mam trepat do lietadla s velkym kociarom,aby sa mi neznicil alebo co si z toho objednat? citala som ze ta satka je len do pol roka :confused:
15. bře 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 ja mam manducu, podla mna je to dlhodobejsia investicia
15. bře 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@teodorka no prepichnutie mame za sebou..isla som von z ambulancie...bola so mnou mamina ta pocula v cakarni ako mala place ale ze bola statocna a neplaka tak velmi ako ked som bola ja mala =D....potom ked som prisla za nou este mala trosku krv na uskach a plakala...ale stacila moja naruc a dudlik a bolo po placi tak som rada...zas mne sestricka povedala ze je dobe co najskor dat dokym to maju makke na usku...ze to menej boli....ale tak uvidis.....
mi tiez balime nasiroko az do maja kedy mame kontrolu
15. bře 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka mne nemocke povedali tiez ze nemusim ale ked sme boli po 2 týždnoch na klbiky doktor to nakazal každej mamičke čo tam bola...tak balim naširoko aj ja....o 3 mesiace mam kontrolu tak potom uvidime ......myslim ze je lepsie to dat ako by mali detickam natahovat nozicky tými remenmi ci cim to robia...
15. bře 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova dnes me boli na poradni a malinka to uz ma tiez cervene a ked to stalcil videl ze sa tam tvori uz hnis...nam to v nemocke zakazali tlacit takze urcite netlac ja pockam malo by to zevraj same prasknut keby nie tak doki povedal ze mam prist
15. bře 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek