• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
kočky kolko stoji ten nutrilon? suseda mi dnes povedala zeby som mala mat jedno balenie doma po ruke keby mi v noci odide mliecko =D
15. bře 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 uz po pol hodinke chodenia som zacala citit krize a doma to uz bol horor. aj rana aj krize, proste ma bolel cely clovek. dnes sme boli dlhsie ako hodinu a uz som ledva dosla domov. dufam, ze budem coskoro fit
@alexis13 necelych 12€, ale ten hypoalergenny. ak mas ty alebo manzel na nieco alergiu a predpise ti ho dr., tak stoji polovicu. mne otec doniesol madarsky nutrilon (inak sa vola, ale zlozenie je to iste) a stoji menej, ale neviem kolko.
15. bře 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ani ja som nemala ziadne UM doma a keby som nedala malu poistit do dovery, tak nemam ani flasku. a ked som sa 2 dni po prichode z porodnice zobudila o 3tej rano s vysokymi horuckami a so zapalenymi prsnikmi, chuda mala musela vydrzat do rana bez jedla, kym priatel nedoniesol UM z lekarne... takze je dobre mat doma pre pripad nudze.
15. bře 2011 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 mne doktorka tiez nakazala kupit do zasoby, keby daco. Nutrilon jedno balenie stoji okolo 14 euro. A ze ak ho neminiem, tak je dobry aj do kolacov. :grinning:
15. bře 2011 v 19:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slavetka no musim kupit najblizsie..preistotu.. i ked budem rada co najdlsie ked budem moct kojit
15. bře 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby kolko kvapiek kvapkate vigantolu dve ci jednu?? =D
15. bře 2011 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak baby, odporúčam založiť nejakú knižku, alebo nejaký účet, ktorý nie je viazany a tam si sporiť. Zároveň otvoriť stavebné sporenie (bez poplatku cez DM drogeriu). Na konci roka vziať zurocene peniaze z knižky, prehodit ich na stavebku a zurocit ich ešte raz + štátna premia. Poistka sa uzatvára na dieťa iba investičná. Nakoľko sa dieťa z etickych dôvod na smrť nepoustuje! V poistné je skôr investovanie a poistenie iba na úraz, trvale následky, pobyt v nemocnici... a to je podľa mna dobre. Moje detvaky majú všetky 3 produkty.
@cinamon7 Ja mám manducu, ale sesterka mi posúva aj satku liliputi. Podľa toho, koľko chces nosiť. Manduca je do 20 kg. Ja tam v pohode vtrepem syna. Na chrbte ho nosim, keď ideme do lesa a tak. Mladú nosim na bruchu, keď sa mi ju nechce nosiť na rukách. Minule sme tak boli aj vonku. Zazipsovala som ju do svojej vetrovku. No páči sa mi aj satka. Do pól roka elasticka, od polroka pevná. Idem vyskúšať.
@mam4 Iba vyplniť tlačivo a rodné listy deticiek.
15. bře 2011 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 Ja dávam každý deň 2kv vigantol a raz za týždeň 2kv vitamin D.
15. bře 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, teraz som tu par dni nebola..vdaka za rady co s placucim babatkom :wink: mala som vsak pocit, ze koliky to nebudu. kedze maly kaka a prdka jedna radost. no bolesti ma vzdy po kakani...a aj sa potvrdilo, ze ma bakteriu v brusku, ktora mu tam sarapati.takze mi odporucila najskor mu dat ryzovy vyvar a probiotika. a ak nezaberie,tak budeme musiet ist na antibiotika. ma 7tyzdnov a to by boli uz tretie :frowning2: ale tak dufam,ze uz bude v poriadku
15. bře 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett vigantol davam aj ja 2 kvapky, kanavit som davala 1 kvapku dokym mala mesiac a teraz mi kazal doktor jednu kvapku raz do mesiaca ...len som si neni ista ci mi nekazal 2 kvapky raz do mesiaca musim mu zajtra zavolat =D.....
15. bře 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 prajem skore uzdravenie
15. bře 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 My davame kanavit 2kv, ale raz za týždeň, nie za mesiac. Ach jaj, všade to je iné:slight_smile:
@zebra41 Aj my prajeme skóre uzdravenie. Probiotika sú fajn. Aj môj simi bral. Teraz sa napchava jogurtmi a acidkom
15. bře 2011 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett tiez som davala raz do tyzdna 1 kvapku a potom ze od mesiaca raz do mesiaca =D ..presne každý doki je iný
15. bře 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 @arrett vdaka. dufam,ze to pomoze a drobec bude coskoro v poriadku
ja davam 2krapky vigantolu denne. kanavit som davala 1kvapku za tyzden prvy mesiac a teraz 1kvapku mesacne - v pripade,ze bude kojeny. ak by sme presli na UM,tak vraj netreba, lebo UM to obsahuje
15. bře 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
moj manzel zaspal na gauci aj s malym a uz tak spia viac ako 2 hodiny. keby som vedela,tak zalahnem s nimi :slight_smile: ale hlavne. ze sme mali dnes kupat.. no vzdam to a okupem maleho zajtra. dnes ho to brusko este trapilo,tak som rada,ze konecne spinka
15. bře 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby tak my sme mali dnes poradnu. mala uz ma 4kg a 53cm. pekne nam rastie. ja som rada ze pribera aspon viem ze jej maminkino mlieco staci:slight_smile:
15. bře 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 15-17€.pokiaľ máš dosť mliečka,nekupuj ho zbytočne.1.ka je len do pol roka a keď ho budeš mať doma,budeš mať pri prvej kríze pokušenie ho dať.
15. bře 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 krásavec :slight_smile:

@kesulkarenka ja malému stále dávam dupky.Mne sa to páči,keď bábätká majú klasiku-dupky :slight_smile:
15. bře 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cinamon7 ja som objednala satku a este neprisla. My ked sme boli v lete na dofci, ja som brala len folfac so sebou a v lietadle s nim nic nespravili. Vacsina ludi bere na dovolenku iba maly kocar. A kam sa chystate? MM nechce o tom ani pocut, ze s 2 malymi detmi to bude zabijak :frowning2:
15. bře 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. bře 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@matiniki5 tak neviem asi je najlepsie mat vsetko, satku, manducu aj kociar :grinning: este aj pre 4-rocneho som vyuzila golfac v chorvatsku,ale to sme sli autom, teraz ideme do bulharska letecky koncom jula a kedze mala bude mat iba 5 mesiacov, preto asi vezmem aj kociar, inac moj MM sa tiez bal,ale presvedcila som ho, ked je babo s mamkou, nic viac mu nechyba :wink:
15. bře 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja som davala kanavit tiez 1 kv raz za tyzden a ked mal maly mesiac, tak odvtedy 1 kv raz mesacne a ma sa to vraj davat do 6 mesiacov. vigantol kazdy den 2 kv.
15. bře 2011 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 ja by som tiez na tvojom mieste Nutrilon nekupovala do zasoby, ak ti mozem poradit, ja ho kupujem v lekarni v Maxe, oficialne stoji 10,60€ ale ja mam aj tu ich zakaznicku kartu, tak mi davaju par centov zlavu, neviem ti napisat kolko, lebo som kupovala aj ine veci a ono to tu zlavu vypise ako konecnu na vsetko, takze sa to oplati oproti tomu co ti tu pisu dievcata.... inak kupovala som ho aj v lekarni v Lipe a tam stoji 11,85€
ja davam 2k. Vigantolu denne a kym som kojila davala som 1 k. kanavitu tyzdenne a po mesiaci sa ma davat tak ako si pisala 1k. mesacne :wink:
15. bře 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 prajem skore zotavenie :slight_smile:
15. bře 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 plne suhlasim. laktacna poradkyna neodporuca mat doma UM pre istotu. vraj to laka pri krize pouzit. a to neni dobre.
15. bře 2011 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si dneska skúšala malého prikladať,či to nezabudol.Poobede si pár krát potiahol a potom sa začal hnevať,ale večer si z jedného prsníka krásne ťahal.z druhého už nechcel,lebo ja si musím odsávačkou "vytiahnuť" bradavku a trochu to mliečko rozprúdiť a jeho to nebavilo čakať,tak sa hneval a už ho nechytil,ale som rada,že papal aspoň z toho jedného.Na to ešte vypil 60ml Nutrilonu.takže si potiahol pekne,lebo večer mi vypije 130-150ml.

15. bře 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 práveže aj ja malej, tak vyzerá ako bábätko, veď ostatného sa nanosí až až a potom mi zas bude ľúto, že tie malé vecičky sú už malé.....
16. bře 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,,no ja vas konecne ako tak precitala,,jediny cas,kedy mam chvilku pre seba...

vcera sme boli na kontrole,,takze mame uz 5kil :grinning: :grinning: :grinning: maly rastie ako z vody,,,

no co sa tyka UM,,tak ja mam doma nutrilon,,,ono to naozaj laka,,,vcera maly plakal cely vecer,,ja uz zufala,dala som nutrilon,,kedze som predtym kojila, vytiahol si z neho len 60ml,,ale potom zaspal ako zarezany,,,a vstal az o tretej,,,aj to som ho zobudila,,bo na prsiach som uz mala hrce,,z jedneho prsa som si odsala 150ml,,a druhy som mu dala potahat,,aj ja mam niekedy pocit,ze v jednom mam viac ako v druhom,,,no a ten nutrilon nedavam kazdy den,,len podla potreby,,aj to len jednu davku vecer,,,neviem ci je to dobre,,,ale niekedy si maly neziada viac,ze mu vystacim aj ja,,,

potom co sa tyka sporenia,,priatel mu zalozil sporenie,,a mne dal sek,ze mam platit,,,takze to ide z mojho uctu,ale na zmluve je on,,uz som jeden mesiac zaplatila,,a teraz rozmyslam,ci mu to platit nadalej,,alebo to dam priatelovi nech si plati,ked je na zmluve,,,mne znama ponuka nieco vraj vyhodnejsie,,,tak neviem co robit,,,ale urcite mu nieco platit chcem

k nausnickam sa nevyjadrim, bo my take neriesime :grinning: :grinning: :grinning:

co sa tyka jedla,,ja sa snazim jest vsetko,,teda podla moznosti,,ale priznam sa,ze sa stravujem dost blbo,,lebo mi absolutne nechuti,,zasa som nabehla na rezim,ze ani cely den si nespomeniem na jedlo,,ak ho predomna nik nepostavi,ani mi nechyba,,,jaaaaaj zlate tehotenstvo,,,ale vcera som si kupila aj mandarinky,ze vyskusam aspon dva mesiaciky,co to spravi,,,nech si maly zvyka aspon cez mliecko,,teraz je tolko alergii, tak aby potom nemal problemy,ked zacne normalne papat

no a tie zvuky,,hmm niekedy mohla aj zbijacka hucat pri usiach,nezobudilo ho nic,,teraz koniec,,musi sa vypnut telka,,a potrebuje mat ticho,,kazdy sramot ho zobudi,,,najnovsie chce zaspavat na rukach,ale len co ho polozim do postielky, tak na mna kukne jednym okom,ze co to robim

postolky davam,len ked idem do mesta,,teda na prechadzkach,,,doma balim dve plienky a na to pampersku,,,ja co sa tyka oblecenia tak asi prehrievam to moje dieta,,bo po celom tele sa mu vyhadzali strasne potnicky,,ja davam body, dupacky a teplu supravicku,fusak a deku,,,no ked bolo chladnejsie davala dom pod supravicku teplaciky a svetrik,,a deky dve,,,teraz uz len jednu vrstvu,,aj to rozmyslam, ci treba este fusak, ked je 15 stupnov,,tieto prechodne obdobia mam problem odhadnut ako ho obliect,,bo on zimomravy po mne,,hned ma studene ruky a nohy,,sa mi minule kamoska smiala,ze ako je naobliekany,ze je teplo,,,a on rucky a nozky ma len tak tak teple,,

no a oblecko musim dokupovat,,bo z 56mi vyrastol,,a uz su mu male aj niektore 62ky,,,vcera som mu kupila taky vacsi plysovy overalik,,no normalne vaham,ci som dobre spravila,ze ci vyuzijem,,ale mamka tvrdi,ze este hej,ze maj byva chladny,,tak uvidime

a baby ja uz sediiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim,,,normalne vcera som prvy krat si ani nespomenula na to,ze som rodila,,som normalne sedela,dokonca aj na ritke :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a prvy krat som neprezivala muky na zachode :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ja som sa normalne,ze vytoto uuuuuuuuuuuuuplne v pohodke :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: vidite ako malo staci ku stastiu??? :grinning: :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no ja uz roman pisem,,ale ked som chcela na vsetko reagovat,bo moc sa mi neda sem chodit pisat,,,tak som vyuzila sancu
16. bře 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 no presne takto robim aj ja :wink:
16. bře 2011 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@natalca dakujem za tip karticku mam aj ja v tej lekarni tak budem kupovat tam...alebo aj v tescu ked je akcia tam mam este 10%...ved zatial teda nekupim ked pisete ze jednotka je do pol roka ....ved keby nahodou tesco je nonstop manzel vybehne :wink:

dnes sme mali trosku takšiu noc malinka sa castejsie budila a rano chcela byt pri mne lebo stale pozerala s postielky na mna ...asi citila tie uska co jej vcera prepichovali moja malinka
16. bře 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek