• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@mafynka mojej malej zvuky nevadia hned ako prisla sme ju ucili na hlucnejsie prostredie nech si zvyka...ziadne psst a suskanie ked ona spinka niekde v dome....telka pohode, radio, v kuchyni bucham a ona spi :slight_smile:

zatial sme malinkej nic nezalozili, ale asi dame stavebne sporenie mam to aj ja a je tam rocne premia..ale to sa este poradime :slight_smile:

pekny den prajem od zajtra uz ma byt skaredo prsat tak sa tesim este dnes na prechádzku ak bude pekne
16. bře 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Tak ja som včera predala starý kociar za 300€, teraz musím kúpiť novú autosedacku. Už mame vybratu, dnes ju mm kúpi, lebo zajtra mame kontrolu klbov a sono obličiek. No a simon kontrolu vajec.
My mame mliecka dosť. Malú plne kojim a pomimo toho vysajem žeste pól litra mliecka každý deň. To dávam simonkovi, alebo mu urobím kakao alebo supnem do kávy.
Dáša nosí doma body s dlhým rukavom a polodupky. Keď ideme von, tak ju len suchnem do overalu, ciapku a ide sa. Ja deti otuzujem. Kupem postupne studensiou vodou. Simon chodí s krátkym rukavom a aj tak je spoteny. Otuzujeme aj plavanim. S daskou budem tiež. V spalni mame 19 stupňov na spanie a to spinka iba v spacom vaku.
Dasa spinka cez deň pri zapnutej telke, trepani riadov a simonovom hulakani. Nech vie, že je deň. Večer potom zaspi už v izbe v koliske od siedmej do tretej rana. Takze vstavame jeden krát za noc. Občas sa stane že 2x.
Začali sme chodiť do materskeho centra ku detickam:slight_smile: tak sa veľmi teším.
My chodíme na kontrolu raz za mesiac, takze neviem koľko váži:slight_smile: no pekne papa a kaka, tak Ma to netrápi.
16. bře 2011 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka ahoj, tak to je super, myslím, že si ako tak šťastná :grinning: :grinning: :grinning: aj keď teda len na záchode....a ostatné príde samo. Ja by som na tvojom mieste nedokrmovala UM, myslím, že mliečka máš dosť a na UM sa ľahko zvyká, veď si doma, tak ho prikladaj častejšie, veď keď MM stačí 5-6m človiečikom, neni toho, aby nestačilo aj naším krpcom.

Čo sa týka sporenia, ja by som to neplatila ak je na zmluve priateľ, radšej mu založ niečo nové, náhodou budeš potrebovať korunky pre malého, či už na školu, krúžok alebo nebodaj na lieky a nedostaneš sa k nim.

A počasie??? večná dilema. Aj ja teraz chodím z balkóna na balkón, (ako keby na tom druhom bolo iné počasie ako na prvom :grinning: ) a rozmýšľam čo obliecť malej von.......asi radšej viac a keby niečo, pod kočíkom je dosť miesta...budem zhadzovať....no uvidím....

drž sa..
16. bře 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko :wink: prosím poraďte mi :confused: naše Dr. nám na noc doporučila abysme dokrmily jedno večerní krmení Nutrilonem (malá málo přibyla a taky si málo vytáhne při kojení). Máme objednané ty jednoporce HA a stříkačky á 20ml, ale Dr. mi doporučila abych jí na noc dala tak 80ml, mám udělat každou stříkačku á 20ml čerstvou porci??? Nemám s dokrmováním žádnou zkušenost :frowning2: tak abych jí nedávala to mlíčko studený :fearful:
16. bře 2011 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pe.martina ja neviem, tiež nedokrmujem, ale skús si to zarobiť do fľaše, tá udrží dľhšie teplotu mliečka a do striekačky si vždy naber.....a dokonca som čítala radu starých materí, že fľašku daj do teplej ponožky.....je to vraj ako termoska :grinning: :grinning: :grinning:
16. bře 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka no vidíš, to je dobrý nápad :wink: to mě teda ani nenapadlo :slight_smile:
16. bře 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka ty ideš s malou na kĺbiky teraz? ja som bola ako s mesačnou a kázal nám až 2.5. a to bude mať už niečo cez 3m,je to normálne???
16. bře 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka my sme tiez na klboch boli v 1mesiaci a ideme az v 4tom
16. bře 2011 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka Ahoj moja, tak to si ma potesila, ze nie som sama, s takymi problemami...ja som dnes uz kazala MM kupit jeden Nutrilon, lebo maly ma vkuse vyciciaval od vcera od 16hod a furt mu bolo malo, mame za sebou hroznu noc, som z toho uz na prasky...aj ked bol vkuse na cicke a zaspal, o hodinu uz bol znova hore, ze chce jest...takze dnes vecer mu pekne dam jednu davku Nutrilonu...ty mu davas cez flasu alebo cez striekacku?
A co sa tyka jedenia, to mam podobne, mam totalnu nechut k jedlu, jem iba nasilu, to ani tretinu nezjem to, co pocas tehotenstva...
16. bře 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 my sme od narodenia na UM
16. bře 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leonard2002 cez flasu ho chovam,,aj ked si odsajem,tak cez flasu,,,on mi na prsniku zvykne nervacit, bo mu uz netecie,,tak potom to nema vyznam,,dam UM,a je v klude...no mne to robilo problem,mu davat UM,lebo som sa citila dost zle,ze mu nedavam dost,,ale je spokojnejsi,,on je aj spokojnejsi,ked mu dam svoje mliecko cez flasu,lebo sa viacej napapa a nemusi sa tak namakat,,,to mi ho drahy naucil na flasu,bo ani za svet nechcel cez striekacku,ked som sla do roboty,,,tak je pre maleho lahsie tahat z flase ako cez prsnik,,,ale niekedy mu cely den stacia aj moje prsia,,ze je spokojnucky,vtedy UM nedavam
16. bře 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka urcite malemu neplat na zmluvu, kde je napisany priatel. radsej mu zaloz nieco ine.
aj nas jakubko ma rucky stale studene, ale vraj u takych malych deti to nie je znakom, ze im je zima. treba skusat chrbatik a brusko. predpokladam, ze je totak, inac by som uz doma mala cenculik :grinning: :grinning: :grinning:
16. bře 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova no ja velmi zvazujem,,,ale ja taka truba,ze ja neviem povedat nahlas svoj nazor,radsej drzim usta,aby som sa vyhla hadke,,,ale uz sa musim konecne naucit presadzovat svoj nazor,lebo takto zle dopadnem,,
16. bře 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka ja som bola s malou v 2 týždni a teraz o 3 mesiace kontrola
@arrett aj ja malu otužujem je to lepšie ako naobliekana...potom pojde von a bac chora hned...treba otužovať
16. bře 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako ste ošetrovali babam tie uška čo prepichovali????
16. bře 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka no to poznam :slight_smile: radsej drzime hubu a suhlasime, len aby bol klud :frowning2: a kto na to doplati? zase len my :frowning2:
16. bře 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarinasifrova tak veru,,ale ja sa to naucim,,budem uz tvrdsia
16. bře 2011 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bre ranko babeny.....
no ja som vcera bola na kontrole po 600, no horor :confounded:
stehy zapalene a este aj nejake bakterie sa mi tam dostali, tak mi dal lieky a cipky...a navyse sa mi maternica nevycistila tak ako mala, mam tam nazrazanu krv a musel mi to cistit, skoro som z kresla vyletela...teraz sa znovu cistim, no len taka hnusna cierna krv ide, pardon za opis, je to fakt humus a smrad :confounded: a zase mam problem so sedenim :stuck_out_tongue_closed_eyes:

s krmenim zaciname mat aj my problem, neviem, kolko a ako casto mu mozem davat papat, je nenormalne hladny a bojim sa, ze ked mu dam prilis vela, ze ho bude boliet brusko z toho...navyse pri tomto jeho tempe bude m zarabat len na Nutrilon, ide to nenormalne do penazi a hlavne teraz, ked muzovi o tolko znizili plat :unamused:

co sa tyka obliekania, s tym tiez neviem co a ako..vcera sme boli vonku, mal len dupacky, tricko s dlhym rukavom, podsity svetrik, ciapku a na tom iba tenku deku a potil sa jak dunčo...strasne mu byva teplo..doma mame v izbe 20 stupnov, spinka v bodycku a spacom vaku, no do olnoci sa prepoti jak mys

my malemu nezakladame nic, postarala sa o to jeho buduca krstna, teda moja sestra mu zalozila vkladnu knizku a aj mu na nu uklada evričká, to je jej darcek pre synovca, takze super napad
16. bře 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 jaaaaaj ani mi nevrav,,,ja radsej na tu kontrolu nejdeeem,,,je mi luto,ze sa zasa trapis,,boze, ty si musis hadam vsetko vyskusat preskakat
16. bře 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka neboooj, to bude dobre, ked ja som prezila a to som hrozny strachoprd od porodu, az paniku mam, ze by ma mohlo nieco boliet :grinning:
u mna je problem, ze nekojim, vtedy sa maternica pomalsie zavinuje ako pri mamickach, ktore koja....
16. bře 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 mne nejde o maternicu,,mne ide o moju zasitu ritku,,to bude urcite bolieeet
16. bře 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka moj gyn mi sitie len pozeral, nechytal sa toho, no az ked zbadal tu krv, tak sa v tom zacal rypat, tak snad sa ti toho chytat nikto nebude... alebo nadavaj ako ja, mne to pomaha pri bolesti :grinning:
16. bře 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 mna čaka kontrola prvého apríla :grinning: :grinning:
16. bře 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alexis13 teda, rodila si predo mnou a este si nebola na kontrole...ja sa nejak ponahlam :grinning: ale chcela som hlavne, aby mi gyn potvrdil ten papier na ten prispevok :grinning:
16. bře 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 no ja idem na kontrolu teraz v piato, dr mi kázal až po 7t, tak neviem....ale snáď všetko bude ok. Ja by som si chcela dať predpísať HA, čo si o tom myslíte? Stále kojím...alebo radšej používať inú ochranu???
16. bře 2011 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kesulkarenka ja beriem HA a citala som, ze existuje aj HA pre kojace matky, spytaj sa lekara, ten ti poradi najlepsie :wink:
16. bře 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett a ake probiotika bral? mne doktorka povedala,aby som kupila Nutrolin B, ale tam je napisane, ze je nevhodny pre deti do 6 mesiacov...a ako dlho trva kym zaucinkuju?
16. bře 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby z NR, nepojdete niektora na buduci tyzden v piatok na privitanie novych obcanov NR na mestsky urad?
16. bře 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 to ti prisla nejaka pozvanka?
16. bře 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja chcem ist, ale nemozem :frowning2: :frowning2: :frowning2: dokelu... a ako o tom vies a kedy to je??? vrrr, nieco musim vymysliet

podaril sa nam konecne vybavit krst :grinning: sme sice o 50 eur lahsi, no co uz :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. bře 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek