• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v únoru/februári 2011. Máme společný termín?

19. září 2012 
@hrozienko11 Ahoj, no my sme uz tiez mali par takych noci, ale u mna to bolo skor tym, ze som nemala tolko mliecka, kolko chcel...co sa tyka toho grcania, skus sa opytat pediatricky, s tym ja nemam skusenost, maly sem-tam nieco grcne, ked sa prepapa...
16. bře 2011 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett aha, dakujem. lenze ja ju neviem dat do kolisky na brusko lebo som tam nieco pokazila a neda sa dobre na pevno zaaretovat. a teraz chce spat so mnou v posteli, tak si ju rano beriem a zaspi len ked ju dam na brusko... hmm... dokedy sa vyskytuje to nahle umrtie dojciat?
16. bře 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 malý je krááásny :slight_smile:

@vrabcek154 vitaj medzi nami.Aj náš je 5.2. :slight_smile:

Preberali ste tu poistky a šetrenia pre drobcov.My sme Matúškovi keď sa narodil,založili životnú poistku,tuším sa to volá "slniečko" v ČP a na krstiny mu moji rodičia založili detskú vkladnú knižku do 18tich rokov,kde mu hneď vložili aj nejakú sumu.KeĎ dostal nejaké peniažky,či na krstiny,narodeniny,Vianoce alebo Veľkú noc,ak náhodou napotreboval súrne nič kúpiť,vložili sme mu ich tam.Tiež má doma pokladničku,kde mu dávame peniažky a keď sa tam našetrí väčšia sumu,dávame mu ich na tú knižku.Takisto to spravíme aj Miškovi.Len sa musím poobzerať po nejakej dobrej poistke.
KeĎ nastúpim do práce,chceme im dať aj stavebné sporenie,ale na to nám teraz už nevychádza,takže až budem mať väčší príjem.
16. bře 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 teraz mi to uz take hrozne nepride, asi mi sibe :slight_smile: ved v podstate porod som mala az velmi lahky na prvorodicku, to co bolo predtym a potom, na to akosi zabudam a myslim len na to dobre :sweat_smile:
16. bře 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 Ma napadlo, ze skus na den alebo dva vysadit mlieko a mliecne vyrobky, mozno bude alergicka na laktozu...teda, nie som odbornik v tom, to mi len radila pediatricka, ze teraz je to dost casta alergia...tak skus a uvidis:slight_smile:
16. bře 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 tak to je fajn.držím palce,aby si bola konečne v poriadku a mohla si to materstvo užívať :slight_smile:
@lubinka26 mne dokina povedala, ze najvacsia sanca na nahle umrtie dojciat je medzi 2.- 4. mesiacom zivota babatka, no neviem
kocky,,za aky cas je schopne babo vytahat cely prsnik???,,,,lebo ked som dosla z mesta mi mlieko az striekalo,,mala som pocit,ze mam plne prsia,,a potahal asi 5minut z jedneho,,a podobne asi aj z druheho,,a teraz chcem odsat a mam uplne prazdne,,sotva som 20ml vytiahla z oboch,,,,mohol vsetko spapat,alebo zasa nemam mlieko??....zajtra si asi pojdem kupit tie tabletky,,,caj pijem kazdy den,,ale dnes neviem,co to zasa je
16. bře 2011 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 bozinku, tak dlhoooo :frowning2:
@mafynka ja som rano odsala 130ml a teraz ledva 50ml. neviem, cim to je. pila si dnes dost?
16. bře 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 no ani nie,,jednu flasu len
16. bře 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mafynka tak preto mozes mat menej mlieka. treba vela pit, to je zaklad. min. 3 litre vody. ani ja som tomu dnes vela nedala.
16. bře 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lubinka26 no asi ano,,niekedy pri malom nestiham ani pit,,musim si na to davat pozor
16. bře 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 narok mas aj ked si nezamestnana, ale je tam podmienka ze obidvaja rodicia musia byt trvalym bydliskom Sered a nemoze mat ani jeden dlhy voci mestu, socialke, zdravotnej, danovemu a od gynekologa ze si chodila k nemu pravidelne
16. bře 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bambulka0406 tak som kupila ten Dophilus infants.dufam,ze zaberie.
16. bře 2011 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ako sa polohuje babatko, ktore uz nie je v zavinovacke? ja sa bojim,ze ak ho proste o nieco opriem,tak sa mi prevali. a nechavate babatka spinkavat na chrbatiku? ja som mojho dnes nechala a o chvilu som ho pozrela a bol na brusku...vobec netusim ako sa mu toto podarilo
16. bře 2011 v 18:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marhulka13 je mi lúto ako to s tebou dopadlo...No si na tom podobne aj ja...Len som nastastie zistila hned po prepustení z nemky že mám zapal....Tak som pobrala antibiotika a dufam že je to dobre..len neviem čo mi to našli v pošve....a či ta haved už zmyzla netuším,ale modlím sa zato...Ja som našťastie ale bola vyčistená.....
A máš este stehy???mne už vypadli,ale už to nie je take citlivé a už sedím a používam toaletak..Konečne!!!
Držím prsty..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Vidím,že sa bavíte o obliekaní..Ja som dnes so Stellou vybehla na tri hodiny vonku...Máme na navštvee moju babku a tak mi ju nakazala naobliekať,že mi dieťa cely cas v kociku nespalo až pokial som jej jednu vrstvu nedala dole....Chudinka...To je ozaj problem ako vhodne obliect babo.....Dnes sme mali na sebe body,hrube dupy....Hruby overal,zavinovačku-hrubú a fusak :frowning2: :frowning2: :frowning2:
16. bře 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 len nezabudni si to dat do chladnicky
16. bře 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 no to by som aj ja rada vedela...Ja som frajerovala že nebudem malu davat do perinky a teraz sa jej nedokazem zbaviť a to ma dnes mesiac....
A tym zavinovackam nejak neverim.....
Možno by sme mohli skusiť ich obložiť vankušmi aby sa neprevalili...
Baby mam otazku...........Stella po napapani zvykne často zvracať ale najhoršie že aj 4 hodiny po pití....A to už ma zasa piť....Minule bola 5 minut sama a pridem do izby a ona sa dusí ...normalne bola fialova a mliečko tieklo až nosom...Nemate s tym skusenosti???
16. bře 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 fíííha,u vás majú teda rozsiahle podmienky.U nás stačí,že tu máme obidvaja trvalý pobyt a že nemáme žiadne podlžnosti voči mestu.
16. bře 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@domigb to je zvláštne,to by mala mať už strávené.ja by som sa radšej spýtala dr.
Ja malého tiež moc neobliekam.napr.včera keď bolo tak teplo mal body s dlhým rukávom,ponožky,polodupky,čiapočku,teplý svetrík.v kočíku pod sebou deku,na sebe deku a kryt kočíka.Dneska mal miesto teplého svetríka košieľku a mikinku.
16. bře 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja ho dávam spať na vankúš na kojenie.na jeho pôvodný účel ho nevyužívam,tak aspoň takto.šupnem ho tam,aspoň je na vyvýšenom a obložím ho tým vankúšom.Myslím,že je spokojný,že sa tak cíti bezbečne,akoby bol v zavinovačke,lebo je kľudnejší,ako keď spinkával len tak navoľno
16. bře 2011 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janette4 a to ho tam polozis rovno na chrbatik alebo ho polohujes z boku na bok?
17. bře 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá a "krásny slnečný deň" ....u nás je teplúčko ale prší a prší...a vyzerá to asi aj na celý deň, že by sme si dnes spravili posteľový deň iba s malou????Tatina máme celý týždeň v BA v škole, tak nám je aj smutno a ani von sa nedá ísť. Vy chodíte von aj keď prší???Ja som včera dala malú spinkať na balkón, moc sa mi nechcelo prechádzať s dáždnikom.

Ja dávam malú spinkať len do spacieho vaku a polohujem ju tak, že jej za chrbátik dám zrolovanú deku aby sa neprevrátila. Zatiaľ sa nesťažuje a spinká dobre. A tiež má pod hlavičkou plienku, keď sa vygrcká, tak len plienočku vymením. Ale ona grcká len veľmi máličko.

A viete čo? Dostali sme nový nočník a tak sme ho aj vyskúšali. Normálne sa do neho vykakala, až mi to bolo do smiechu ako nahlas tlačila. A aj dnes ráno som ju skúsila na ňom podržať a zase sa vykakala a teraz už spokojne spinká. No sú tie naše deti už teraz také malé osobnosti...
17. bře 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@arrett xixi no tak dame si viac pozor nechcem antikoncepciu =D
@marhulka13 aha nevedela som ze si evanjelicka
@marhulka13 krásnučky je maličky =D
@lubinka26 no aj nam uz tie casy ked prespala aj 6 hodin skonicili...ale vcera o pol 19 som jej dala papat a vstala az o 23.45 tak si uz davno nepotiahla...a potom každe dve, dve a pol hodky bola hore...cez den byva hore niekedy aj hodinu,dve...a spinka tiez tak dve, dve a pol hodinky...cim dalej budu deticky zivsie cez den =D
17. bře 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hrozienko11 s tým grckaním to mám aj aj u malej,zatiaľ je plne kojená a často mi vygrckáva až prúdom,vtedy si myslím,že vlastne vygrcká všetko čo spapala... :unamused: konzultovala som to s pediatričkou a tá mi povedala,že pokiaľ bude pekne priberať,čo zatiaľ priberá,necháme to tak,ak by ale nepriberala,musela by som si odsávať a dávať Nutriton-zahustí jej to mliečko v brušku a negrckala by toľko alebo ak by som prestala kojiť,tak by som musela prejsť na Nutrilon AR-tiež proti grckaniu,ten som dávala aj prvej dcére. A ešte mám malú vo vyvýšenej polohe aj keď mám pocit,že to prd pomáha :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. bře 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iwka123456 hm, no my nemame obaja trvaly pobyt v seredi, iba ja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. bře 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zebra41 ja davam malinku spavat uz bez zavinovacky prikrytu dekou na chrbatiku....ale ako pise janette4 budem ju polohovat ze dam za nu deku alebo vankusik aby stale nespala tak isto a aby aj hlavicku otacala lebo vzdy ked ju dam spinkat nalavo otoci si hlavicku napravo
17. bře 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.

@kesulkarenka ty aplikuješ bezplienkovú metódu?

@zebra41 dávam ho aj na chrbátik,aj na bok.zakaždým inak.v podstate má vrch telíčka vždy trochu vyvýšený.
17. bře 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky

chcem sa spytat,,ked su deticky hore,,ako sa im venujete??,,,lebo ja uz neviem,co vymysliet,,snazim sa s nim cvicit,,,hrkat mu hrkalkou,,,rozpravam mu stale nieco,,,ponosim na rukach,,ale on stale niekedy len mrnka,,a neviem ako ho zabavit,,
17. bře 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
krasny den prajem. ja som prave maleho uspala na balkone, davam si kavicku a pozeram, co sa tu popisalo. stihla som sa objednat na kontrolu po sestonedeli :slight_smile: idem v stredu. keby nebolo treba varit obed tak mam veget :frowning2:
17. bře 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek