• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Turecko a Blízký východ. Je tu nějaká maminka?

12. prosince 2016 
Je tu nějaká maminka žijící nebo stěhující se do Turecka?
23. dub 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Fakt se tady nikdo nenajde? Spokojím se i s blízkovýchodními státy :frowning2:
27. čer 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,asi jen ja.Ale taky sem dva roky zila s turkem:slight_smile:
1. lis 2008 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak to u vas funguje s nabozenstvim?Kdyz si vezmes muslima tak dite je automaticky taky,po otci.Coz ja vitam.Budu taky konvertovat.
1. lis 2008 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Binky a ty zijes v Turecku, nebo se stehujes? Muj muz je kurd pochazejici z Iraku, blizko tureckych hranic. :wink: Ale zijeme v Nemecku. :slight_smile:
1. lis 2008 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
u nás doma je, monino, svoboda vyznání, jinak máš pravdu v tom, že dítě je po otci :slight_smile:

ano, tak na půl, hodně cestuju mezi čr a tr, jak se vám, žije, paulo, v Německu?
1. lis 2008 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha,Binki,vim ze to take funguje.Mam tu znamou a ta je taky dal krestanka a on muslim.Ikdyz si myslim,ze je to lepsi mit stejne nabozenstvi.Zila sem driv s turkem 2 roky taky v nemecku,on byl verici,myslim,ze vic nez je muj manzel a byl to dobry vztah,akorat sem fakt nesmela veprovy.To stejne nejim.On byl sunna a muj manzel je s'hia.Sem ale rada,ze sem si ho nakonec nevzala,asi by to nebylo dobry.Ikdyz fakt musim rict,ze sme se ani jednou nepohadali.Paulo,kde zijete v nemecku?Binki a v turecku je jak?
1. lis 2008 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, nam se v Nemecku zije dobre, rozhodne lepe, nez v Cesku nebo v Iraku. :wink:
Binky a kam do Turecka jezdis? Jak jsi se s tim svym seznamila? A dovedla bys sis predstavit se tam odstehovat?
Monina a kde vlastne zijes ty?
2. lis 2008 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :wink:

binki, takze chapu spravne, ze maleho budete nabozensky vychovavat, nebo ne?

monina, z jakeho duvodu chces konvertovat?
2. lis 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky holky,ja bydlim zatim v Liberci.Manzel je ted v Bahrajnu,ma tam lepsi praci.A ja cekam az se mi vyridi papiry a muzeme tam letet :grinning: Celkem je s tim dost prace.Furt nejaky papiry nejsou dostacujici.Sme se brali tady,a tam tu svatbu nejak zpochybnujou. :angry: Tictac,konvertovat chci z toho duvodu,ze verim.Zajimala sem se o Islam uz pred tim,ale jeste samozrejmne neznam plno veci.Uz se tesim tam,protoze tam mi to bude poradne vysvetleno.Muj manzel je sice muslim,ale takovy ten automaticky. :slight_smile:
2. lis 2008 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monina, tak to je teda odvaha, ze chces do Bahrajnu. :wink: A jak se dostal on sem? A jak jste se seznamili? cesty osudu jsou nekdy dost zajimave, co? :wink: My to mame teda jeste jednoduche, seznamili jsme se v Nemecku a zijeme v Nemecku. :wink: Ale v Iraku uz jsem byla a kus Turecka taky procestovala. Je to strasne velika zeme s velkymi rozdily.
2. lis 2008 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tictac: chápeš to správně a jak to bude u vás doma?

paula: do Istanbulu, poslední moje cesta byla 3měsíční, umím si představit tam žít, ty máš ráda Turecko?seznámili jsme se v čr na pracovním pohovoru

monina: v Turecku se mi líbí. Byla jsi už v Tr nebo na Blízkém východě?
já ano, Sýrie, UAE
2. lis 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, tak Istambul jsem videla jen z letadla. Je to oooobrovska metropole a urcite muze byt zajimave tam zit. A do ktere casti se chystas, do evropske, nebo asijske? Ja z Turecka videla jen letiste - Istambul, Ankara, Diarbakar a pak jela autem z Diarbakar k irackym hranicim a spala ve dvou hotelech. Tam to bylo dost ubohe, zemedelska krajina plna kameni, bylo me tech lidicek lito, co se tam tak pachtili na neurodne zemi. Nadherne bylo mesto Merdin v horach. Lidi byli vsude mili, ale dost koukali, asi tam jen tak nevidi Evropanku. To byl ale samozrejme uplny venkov, neco uplne jineho, nez Istambul.
A jak to delas s ditetem, to tam cestujes s nim? Ale asi to neni moc tezke, doletite letadlem, co? A jak vy jste k sobe prisli?
2. lis 2008 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
monina, ja konvertovala asi pred 9 lety, v urcitych vecech jsem vic striktni nez manzel, ale ziju uplne normalni zivot, lidi, kteri me neznaji, mi obcas ani neveri, ze jsem muslim :slight_smile: Co te konretne presvecilo, ze jsi zacala verit? A nosis, nebo budes nosit hijab?

binki, ja urcite budu chtit, aby deti byly vychovane podle islamu, ale ne do extremu, chci, aby deti nemely pocit, ze jsou jine. MM na to uz zmenil nazor na spoustu veci, napr. driv nechtel, aby mely nejake hudebni vzdelani a dnes neni proti, proste vsechno se da skloubit :slight_smile:

Ja v Turecku nikdy nebyla, ale chceme se tam nekdy podivat :slight_smile:
2. lis 2008 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jsme v evropské části, je to skvělé místo, byla jsi, paulo, v Kapádocii? to je taky nádhera....jasně, lítám sama se synem od jeho 4 měsíců...
2. lis 2008 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kde jste kdo, snad to tady zase nenechate zapadnout prachem? :slight_smile:
3. lis 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tictac, běhám za Amirem, začal chodit :wink:
3. lis 2008 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
maly je sikovny :slight_smile: ale asi klidu nemas, co? :grinning:
3. lis 2008 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
je šikovný a má pravdu, slovo klid vypouštím dočasně ze slovníku. Zrovna zadávám zakázku na kalendář, udělám to s Amirkovou fotkou jako dárek pro kamarády až bude mít narozeniny.
a ty tictac, co vlastně prodáš ve svém obchodě?
3. lis 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak sem zas o kousek bliz k tomu vizu.Muj manzel se tam znovu zenil v zastoupeni jeho taty za me,takze doufam,ze uz se to rozpohybuje.Uz na to cekam ca.2 mesice,je to des bes.Jo,holky nevite,co se stroupkama na hlavicce?Furt se malymu objevujou a ma to takovy cerveny a myslim ze se mu delaji ty krusty.To bude asi ten zanet???Dr.mi pred tim rikala,ze to nic neni,ale uz je to dyl,to ji neverim!Zkousela sem na to vsechno a vycesavala a zmizelo to na den a pak znovu. :frowning2: Zitra tam asi naklusu.
Jinak prcek uz se skoro prevaluje na brisko,furt sebou mrska kluk jeden.
4. lis 2008 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj binky v Kapadocii jsou nebyla.
Monina, to zni dobrodruzne, ze se manzel znovu zenil v zastoupeni jeho taty za tebe. :grinning: snad vam to pomuze. Stroupky masti po koupani olejickem, aby trosku zmekly a moc nevycesavej, nebo to bude do krve. Jen ty, co uz nedrzi. Mala to mela taky hodne a zmizelo to samo, ale trvalo to dlooouho. :wink:
Binky a kdy ty se chystas do Turecka?
5. lis 2008 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
mozna ze by se diskuze mohla prejmenovat na Turecko a Blizky vychod, pak by mozna prislo vic holek. :wink: I kdyz primo tam asi nikdo neni?!
5. lis 2008 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
mozna primo neni, ale dost holek je vdanych za chlapy z podobnych zemi :wink:

Paula, ty zijes kde?
5. lis 2008 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky holky, tak sem konecne na normalnim pc, mam totiz jen na mobilu, tak ted muzu aspon juknout na fotoalba. Tic tac koukala jsem na tvou fotku ze svatby, slusi vam to tam. Moc se mi libi jak ses tam oblecena.Taky sem chtela peknou svatbu, ale vsechno bylo tak narychlo a jeste k tomu sem byla po porodu asi s 15kilama navrch, takze sem se zas nejak nezinyrovala, hmmm skoda :unamused:
Paulo, diky za radu, zitra pro jistotu zajdu jeste k dr. a uvidime.Malej si to skrabe do krve.No, on se furt skrabe, vcera pri koupani se tak skrabnul do ucha az mu tekla krev, chudackovi :cry: .
binki, Amir to je krasny jmeno. Taky jsem chtela nejaky exoticky arabsky jmeno pro malyho, ale pry Daniel je taky arabsky, vybrali ho Ahmedovi rodice. Ale tady v CZ je az az Danielu :astonished: Hmm, jestli budeme mit holcicku, tak vybiram jmeno ja a bude to Amira :wink:
Tak zatim pa, zase se ozvu.
5. lis 2008 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky, holčičku bych pojmenovala Jasmína, to je jméno, které se mi moc líbí. Netušíte, jak bych mohla požádat o změnu názvu, taky bych to chtěla rozšířit na Turecko a Blízký východ...
monina8: zkus krém s pantenolem, malý měl tyhle stroupky cca 2 týdny a po tomhle se mu to upravilo
paula: doba odletu je přímo závislá na tom, jak rychle se mi podaří napsat a odevzdat dizertaci, přiznám se, že mám tvůrčí krizi, jak malý začal chodit, tak bývám večer velmi unavená
6. lis 2008 ve 04:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jee, ahojky, tak uz si to prejmenovala Binki.Jasmina, taky nadherny jmeno.Zkusim ten krem, diky,dnes sem to zase k dr.nestihla.On uz to ma tak mesic.
6. lis 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, udelala jsem par fotecek, tak mrknete :wink:
6. lis 2008 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
Monina, ten tvuj se jmenuje Ahmed? To bylo vysnene jmeho meho muze pro mimi, kdyby to byl kluk. Ale nakonec mame holcicku Lauru. Me se libi Miriam, nebo Shirin, ale to je mezi muslimy hodne caste jmeno, ne? Jasmin (Jasmina) je taky moc krasne... vubec ty divci jmena se mi libi moc, ale ty klucici moc ne... i kdyz Amir je taky krasne. U nas v tematu (Nemecko) je jedna holka vdana s Alziranem a ma holcicku Amiru.
tictac ja jsem v Nemecku. Psala jsem to nahore.
6. lis 2008 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ano, přejmenovala jsem to (díky kristi)
Monina8, kolik vážil při narození? je to úplně kus chlapa :slight_smile:
jojo, Mirjam se mi taky líbí, stejně jako Zejnab aj. myslím, že typická jsou Ahmed, Mohammed, Ali, Fatima, apod.
úplně mi chybí Istanbul, všechna ta světla, květiny, pouliční kočky,...
7. lis 2008 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky holky,tak sem dnes byla konecne u te dr.dala mi na to nejaky krem s kortikoidy,tak mazat 2x denne slabe a Fenistil kapky aby se tak neskrabal.Jinak v utery jdeme na ockovani.Jo,Paulo,muj manzel je Ahmed,on je vlastne jmenem Ahmed i prijmenim,takze ja se jmenuju Ahmed.Nejdriv sem to s tema jejich jmenama vubec nechapala!Binki:malej vazil 3080 a 51cm.To me doktor furt strasil,ze budu mit velky dite,tak pres 4kila,ze sem hodne pribrala a pak takovej koblizek,to sem byla rada :slight_smile:A celej po tatovi,furt hledam neco co muze mit po me,ale zatim nic.
Hmm,taky bych uz letela odsud pryc,kamosky uz mi taky odjeli :frowning2: Jedna do Spanelska,druha do Rakouska.Tesim se taky na teploucko,a taky si konecne nekam vyjdem s manzelem,tady nemam hlidani,takze nikam :confounded:(ne ze bych nechtela byt s mimi,ale relax potrebuju).
7. lis 2008 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, monina, to je dobre, ze ti na to doktorka neco dala, asi to mel malej horsi, nez ja to znam. No oni prece ani prijmeni nemaji, jen nekolik krestnich jmen? Muj manzel taky kdyz prisel do Nemecka, tak mu z jednoho krestniho jmena udelali prijmeni. Jeho otec se jmenoval stejne, protoze ma to druhe krestni jmeho po otci, ale dedecek i matka jinak. Oni to neznaji, prijmeni jako u nas, vsichni si i po svatbe nechavaji svoje jmena. Ale ja taky prevzala prijmeni jako manzel. Jsi s malym sama, nebo u rodicu?
9. lis 2008 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 9
Tvůj příspěvek