• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Turecko a Blízký východ. Je tu nějaká maminka?

12. prosince 2016 
autor
monina8: zlepšil se malému ekzém?
10. lis 2008 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlasim se k vam do spolku. Muj manzel je taktez Turek a zijeme v CR. :slight_smile:
Do Turecka se stehovat nehodlame. Tedy uvidime. Jsme tu spokojeni. I kdyz Tureckem jsem byla mile prekvapena. Nekolikrat jsme tam byli.
Mimco dosud nemame. :frowning2: Snazime se .
Lehce jsem si procitala vasi predchozi debatu.. prijmeni v Turecku ma kazdy. Bylo zavedeno Ataturkem.. jestli ho vas manzel nemel,tak to musel zit nekde hluboko v kurdske oblasti u hranic s Irakem..
10. lis 2008 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Azhra, vitej! Odkud z Turecka pochazi tvuj manzel?
Ten muj neni z turecka, ale z Iraku, proto nemel prijmeni. Myslim ze i v jinych arabskych statech je nemaji, i kdyz ted se to hodne zavadi. :wink:
11. lis 2008 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Paulo ,manzel pochazi z maleho prumysloveho mestecka u Cerneho more. Ackoliv je tam more[nic moc more],tak tam dosud turismus nedorazil. Mistni lide[myslim zensky ] jsou mili a desne ukecani. Kdyz jsme tam poprve prijeli,tak se na me postupne prisel podivat celej cinzak.. koho si to konecne po tolika letech vybral ten nejmladsi z posledniho patra.. :grinning: Asi to znas,jestli jste se byli podivat v puvodnim manzelove bydlisti. Mam kamaradku,ktera ma za manzela Alzirana a u ni to bylo pododobny. :slight_smile: .. v arabskych zemich prijmeni jeste vsichni nemaji a dost tam s identitou neidentitou obchoduji .
11. lis 2008 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A odkud pochazi tvuj manzel, Paulo? Asi se mu zpatky do zeme nechce,ze?
11. lis 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holciny,vitej ve spolku Azhra,tak konecne mam koupenou letenku a odlitam pristi ctvrtek. :grinning: Uz se tesim,ale chyta me stres z cesty,cestovni horecka.Taky sem tam na to zvedava a samozrejmne se tesim na manzela.
Paulo:Ja bydlim sama(jen s malym)Hmm,cely tehotenstvi sem tu byla sama,manzel tam nastoupil do novy prace,takze nemel vubec dovolenou.No,nekdo to odsuzuje,(i moje rodice trochu),ale ja vim,ze je to jeho sance pro karieru a pro zivot do budoucna.Prijel po porodu,byl tu se mnou mesic a ted sem zas sama :frowning2: Ale uz ne dlouho :sweat_smile:
Binki:ekzem uz ma malej opravdu lepsi,2x denne mu to mazu jen slabounce a pomaha to.Jeste pry mazat tak tyden.
Tak zatim cusik,zase se ozvu
11. lis 2008 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
monina8: a kde přesně budeš? hlavně zjisti, jestli máte doma internet :grinning: tak jestli jsi vydržela celé těhu bez něj, tak klobouk dolů, já měla mm v těhu tak každé cca 2 měs. a 3 týdny před porodem a týden po porod a pak až po 6ned., taky kvůli práci...
osobně jsem se nesetkala z okruhu rodiny s nikým, kdo by neměl příjmení, včetně skoro 80letého dědečka :fearful: co by měli v dokladech? občanky, pasy, povolení pobytu, aj.?
11. lis 2008 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky. Binki,budu hned pobliz Manamy,internet doma budeme mit, takze budu psat o zivot :grinning: To vis, ze me to stvalo byt tady sama, ale prezila sem.Az sem si pak i zvykla :slight_smile: .Hmm,dnes jen na skok, malej nevrlej, tak musim. Zatim se mejte pekne....
14. lis 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, tak vas zdravim po dovolene, zrovna jsme se vratili z Pakistanu. Ta debata o jmenech byla zajimava, treba v Pakistanu se podle prijmeni da poznat, z jake kasty pochazi... Mne se jmeno Daniel libi strasne moc, chci jmeno, ktere je sice muslimske, ale zni evropsky, pripadne nezni v CR blbe :grinning: coz se mi u chlapeckeho jmena nepodarilo najit :grinning: takze budeme muset mit holcicku :wink: To jsem si vybrala jmeno Kaila :dizzy_face:

Mimochodem, jak to funguje u vas, v Pak, je napr zvykem, ze jmeno ditete vybiraji rodice manzela? Dodrzely jste take klasicke muslimske zvyky po narozeni ditete, jako treba holeni vlasku hned po narozeni?
16. lis 2008 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Tictac, jsi si jista,ze holeni vlasku po porodu je islamsky zvyk? Myslim si,ze spise nejaka pakistanska tradice...
16. lis 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
azhra, 100% je to islamsky zvyk :wink: Ja osobne neberu nic, co nemam nastudovane a nemam padny duvod, proc se to dela :wink: Jmenuje se to Aqeeqah,oholene vlasky se zvazi a ekvivalent se v penezich rozda mezi chudinu. Take by se melo obetovat zvire, 2 kozy nebo ovce za kluka a 1 koza/ovce za holku. Maso by se taky melo rozdat mezi chudinu.
17. lis 2008 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak se máte holky?
tak mi vlásky neholili :sweat_smile: , ale ovci jsme rozdali chudým :slight_smile:
21. lis 2008 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja uz myslela, ze to tu zase zapadne prachem :grinning:
21. lis 2008 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my :grinning: , jsem nějak přetažená
21. lis 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
se taky nemuzu nejak porad dostat do normalu, ale konik me driz porad, diky nemu prezivam dny :stuck_out_tongue_closed_eyes:

kde jsou vischni ostastni? :slight_smile:
21. lis 2008 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja tu jsem taky ,ale vsichni uz asi spi :frowning2:
21. lis 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak slavíte bayramy? hlavně myslím ten druhý, co bude...
22. lis 2008 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, ted jsem uplne mimo...co to je? :confused:
22. lis 2008 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bayram je v turectine to,co v arabstine Eid - tzn. 2 nejvyznamejsi svatky/ jeden po Ramadanu a jeden ,co se ted blzii, kdy se zabiji ovce,krava ..a maso se rozdava a slavi se :slight_smile:
22. lis 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
me to pak napadlo, ze to bude muset byt Eid, bo nic jineho neznam, co by se mohlo slavit :wink:

My to nijak vyrazne neslavime, MM jde do mesity a pak nekam jdeme, tim to vetsinou konci. My tu rodinu nemame nic moc, ale hned po svatbe jsme vzdycky chodili k tchanovcum, coz taky bylo o nicem., Loni jsme slavili ten, co ted bude u svagra :stuck_out_tongue_closed_eyes: blazen pritahnul cerstve zabitou ovci do baraku a tam to porcoval, vsude krev, me z toho bylo blivno a pak se vsichni divili, ze jsem ani nechtela nic jist :grinning: jsem totiz byvala vegetarianka :wink: Pred 4 lety jsme tenhle eid byli zrovna v Pak. to jsem asi 10 dnu nevylezla z loznice, vsude krev a maso :grinning: i na ulicich, no hruza. ALe MM si to uzil, kdyz chodili na trhy vybirat kozy a kravu, ja tenkrat chtela, aby koupili velblouda :grinning: :grinning: :grinning:
22. lis 2008 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, hlavne jsem zapomnela napsat, ze vzdycky posilame penize do Pak a tam to za nas obetuji, vetsinou delame i za prarodice :wink: Tady to ale nedelame, protoze si myslim, ze to tu nema cenu, tady takova chudoba neni :wink: Tohle se asi Binki ptala, ne?
22. lis 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky holky, tak vas konecne zdravim z Bahrajnu.Konecne sem dorazila.Tedy presne v patek rano.Let byl celkem v pohode.Malej ani moc nebrecel,jen pri odletu a priletu.Dali mi dokonce i tu postylku,o kterou sem si zazadala.No,meli jich tam vic,takze to bylo asi automaticky.Sem rada,ze sem konecne tady.Musim rict,ze sem spokojena.Rodina je taky super. :sweat_smile:
Taky sem jednou slavila Eid,sice v Italii,ale zabijeli ovci v garazi.Ja se krve nestitim,takze sem si to i zdokumentovala. :slight_smile: Ted nevim,jak se to tu slavi.MM pochazi ze siitske rodiny,tak to asi slavi trochu jinak.Uvidime.
Jo,tento tyden nebo pristi jdeme malymu delat obrizku.Chudacek :unamused: Ale musi to byt,o tom neni pochyb.
23. lis 2008 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a s jakou společností jsi letěla? Amir měl obřízku taky ve 4,5 měs. :wink:
24. lis 2008 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdobite nejak barak na Eid? nebo nejake special zvyky? Ja vzdycky neco chci nachystat, ale fantazie zadna... :grinning:
24. lis 2008 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my slavíme charitou a dobrým jídlem :grinning:
24. lis 2008 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
binki, to my taky, ale chtela jsem letos neco hooodne special, protoze MM vzdycky rika, ze na vanoce barak vyzdobim a na Eid nic :grinning: takze hledamnejakou inspiraci :wink:
24. lis 2008 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
My slavime Eidy vcelku obycejne.. jako vsichni, tim ze nemame deti,tak to nejak neprozivame... dobra atmosfera,jidlo,navstevy.. tot vse .. dame si obcas maly darek.. islam.rodiny v okoli delavaj ruzny souteze pro deti , zensky spolu mezitim pokecaji apod. vcelku fajn :slight_smile:
Jinak ja taky nevim,jak zdobit byt. V arabskych zemich maji podle me[nechci nekoho urazit,je to vec vkusu] vyzdobu dost kycovitou, ostatne jako vsechno,vcetne oblecku pro deti [asi to znate], ale rikam,je to nazor kazdeho :slight_smile: a tak nevim ,co a jak
navic podle ruznych knih by se oslavy ostat. nabozenstvi nemely nijak napodobovat, a tak nevim, cervena, zelena, zlata,stribrna apod. jsou barvy Vanoc,... modra/barva zimy, takze at vymyslim,jak vymyslim,tak to u nas pak vypada jako na Vanoce :slight_smile: Delam i slavnost.vanoc.drobne cukrovi[ turecke neznam] . Jo,obyc.baklavu zvladnu :grinning: Takze prece jenom.
Ja ,kdyz jsem byla na navstevach u Turku na Eidech,tak jsem ani specialni vyzdobu nevidela...jen vsude uklizeno jak na Vanoce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Mozna, neznate nejaky web venovany vyzdobe ? Tictac,nemate neco v anglictine?
24. lis 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
azhra, prave nic nemam, teda abych rekla pravdu, ani jsem nehledala. Podle me by se to nejak nazdobit melo, vzdyt Eid je prece jen 2x do roka, tak by to melo byt special. Prece sejit se u nekoho doma na jidlo se muze kdykoli behem roku... S tim vkusem, to s tebou souhlasim, nekdy mi pripadne, ze cim vice je neco kycovite, tim vic se jim to bude libit :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ja nic takoveho v baraku nechci :grinning: :grinning: :grinning:
Napodobovani bych nebrala tak vazne, pokud si nenazdobime stromecek, nezavesime jmeli a nebo ozdoby rozvesene po baraku tak neni co resit :wink: Taky delavam vanocni pecivo na Eid :grinning:

Mimochodem, slavite nektera i vanoce? :slight_smile:
24. lis 2008 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky.Binki:leteli sme nejdriv do Athen s CSA a pak s GULF AIR.
Jinak Azhra:tady celkem vkus maji,co se tyce deti,chodej moderne obleceni.Ale fakt je ze obcas to maj v byte preplacany.
Tictac:u nas se vanoce slavit budou.Mame sluzku indku krestanku,tak delame i stromek.A i kvuli malymu samozrejmne,dyt je na pul cech a je to pekny svatek,takze proc ne.
25. lis 2008 v 06:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
my slavíme všechno, co se týká nás obou (a teď už 3) :grinning: , tictac
monino8: a budete mít živý stromek? od mm rodičů vím, že není lehké ho sehnat, ale dá se :slight_smile:
25. lis 2008 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek