• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Turecko a Blízký východ. Je tu nějaká maminka?

12. prosince 2016 
my taky slavime, fakt je, ze se jeho rodine nejdriv nejak nelibilo, ale MM si za mnou stoji, takze mivame obrovsky stromecek a svetla na baraku :slight_smile:

myslim, ze je jen dobre, aby hlavne deti poznaly co nejvic i z jinych kultur :wink:
25. lis 2008 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
z obou kultur a taky těch ostatních, třeba když cestujeme i do 3tích zemí :grinning:
25. lis 2008 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne :grinning: :grinning:
25. lis 2008 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hmnm,tak jak to je se stromkem,to nevim.Zeptam se.Ale myslim,ze je tady nekde musej mit,tady je taky dost krestanu.Ale je mi jedno,jestli zivej nebo umelotinu,tu sem mela doma taky.Tak zitra jdeme na tu obrizku,dnes jsme byli na konzultaci.Daj mu lokalni anestetikum,tak doufam,ze to bude v poho.Jo a co sme byli cela rodina v soku,kdyz nam vcera rekl doktor,ze malej nema mit nic jinyho nez mliko(umely),ani vodu,ze mu to staci.Hmm,tak s tim at nepocita.Co myslite vy?Ze je to blbost?
26. lis 2008 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
co malemu davas? me to zas az takova blbost nepripadne....ale ja dite nemam, takze zkusenosti mam jen teoreticke a odzkousene na detech jinych :grinning:
26. lis 2008 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
s vodou nesouhlasím, malému jsem dávala po zákroku spíš více, aby hodně čural, a co jiného bys mu dávala? hele, každopádně pan doktor s vámi není doma, že jo. spíš být tebou tak se ptám, jak to máš po zákroku udržovat, hlavně kvůli podnebí. my to měli v emirátech v dubnu a to už bylo pěkné horko...
26. lis 2008 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
vodu jsem prehledla :slight_smile: vodu samozrejme bych dala taky, prece jen mleko se povazuje za jidlo a ne tekutinu :wink:
26. lis 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ptala jsem se manzela na vyzdobu obydli o svatacicha hledel na me jak na jelena. Vubec nechapal , o cem mluvim,co tim chci rict.
Dvakrat mi zopakoval,ze vygruntuji do zakladu cely dum a navari a napecou ty neuzasnejsi sladkosti... ale vyzdobu ne.. a ptal se: proc? Vzdyt z toho nic nemam. Konzument! :angry:
Rekla jsem mu,ze i ja lehce zdobim byt na Vanoce a velikonoce a on uzasl rekl:Vazne? Ja jsem si niceho nevsiml . :angry:
Samozrejme byty maji vyzdobeny,ale se svatkami to spojeny nemaji . Aspon o praci min :slight_smile:
26. lis 2008 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vlastně mám pocit, že byt mají krásný celý rok :wink:
27. lis 2008 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
binki, v jejich ocich asi krasny :grinning: :grinning:

azhra, divala jsem se na internetu a oni opravdu nic nezdobi, ani jedna z islamskych zemi :confounded: coz mi pripadne jako skoda... Ja pripravuju prekvapko pro tentokrat, nasla jsem, ze zelena a bila jsou dobre barvy pro ne, takze nakoupim balony v tehle barvach, pomaluju, popisu :grinning: udelam si hennu na ruce a uz mam pripravene zeleno cerne satky na Eid, takze MM bude koukat, jak se snazim :grinning:
27. lis 2008 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky holky,diky za odpovedi.Kazdy v cechach,co vim,zacina s prikrmy,zeleninou,od 4.mesice,kdyz je na umelym mliku,proto sem byla vykulena :astonished: Hmm,tady jak sem hledala,tak ty hotovy prikrmy zeleninovy nemaj,jen presnidavky a kasicky.Tak uvidime.
Uz sme po te obrizce,hrozne kricel,chudacek.Ale ted sme doma a uz je to dobre,illhamduillah.Mam mu pry mazat trikrat denne krem a pak ma sirup na bolest.Jinak nechavat vetrat a muzu i potrit oliv.olejem.Dnes taky delame party,malymu.
Jo,jinak sem videla v nakupnim centru plno vanocnich stromku.Takze koupime. :sweat_smile:
27. lis 2008 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tictac: tys ten byt viděla? :grinning: ne, je super i v mých očích a tak akorát :sunglasses:

monina8: a máte stehy? jo, nechej mu volné kalhotky nebo kraťásky, ať ho nic netlačí...my jsme používali jiné věci (atb krém a solný roztok na oplach) a připrav se na to, že může v noci křičet, my s ním jeli hned v noci zpět, měl to podle mne (hysterická matka, co to viděla poprvé :sweat_smile: ) nateklé a bolavé...
27. lis 2008 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mám malou prosbu... Je Vás tu hodně co máte něco společného s Tureckem...
Chtěla bych se zeptat. Mám přítele v Turecku, ale moc spolu nekomunikujeme protože se teprve začíná učit kvůli mě Anglicky... Můžu se Vás zeptat jesli Turci slaví Vánoce a dávají si dárky??? děkuji Eva
27. lis 2008 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
turecko patri mezi islamske zeme, tudiz vanoce asi nijak moc slavit nebudou, spis Eid, ten bude ted nekdy kolem 7.12.? darky si vetsinou nedavaji...teda nevim o turcich konkretne, ale zadna z narodnosti, co znam, si na eid darky nedavaji, jen penize mladsim :wink:
Evi, jakym jazykem se teda domlouvate?
27. lis 2008 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dej dárek, když máš pocit, že chceš dát... já to tak dělám, nechodím nikam s prázdnou... a navíc křesťani jsou i v turecku... a třeba i někteří muslimové oslavují vánoce třeba kvůli dětem (oni totiž narozdíl od naší vyspělé Evropy mají úctu ke všem věřícím) :wink:
28. lis 2008 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky,binki:stehy tam nejaky sou.Ma okolo pindorka takovej umelej krouzek,kterej mu prej asi tak po deseti dnech spadne.Prvni den brecel,ale pak uz vubec.Sem rada,ze to snazi tak v pohode.Davame mu na to takovej krem,neco jako Framikoin a taky volny veci.Delali sme i oslavu pro malyho.No,spis teda pro nas,malej pak spinkal :slight_smile:
Uz sme koukali na stromky,umely,maj jich tu hodne.Takze kupujem a oslavime i s darky.Uz se tesim. :grinning:
30. lis 2008 v 07:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyz jsme byli na dovce v Turecku, jeli jsme se podivat do male vesnicky,odkud pochazeji manzelovi rodice.. sli jsme do lesa..a okolo nas prosel starsi pasacek krav.. oba muzi se srdecne pozdravili a muj manzel mu polibil ruku..poptali se na zdravi a pokracovali dal v ceste..
kdyz jsem se manzela ptala,kdo to je, rekl mi, ze mu delal sunnat [ obrizku] a ze je to velevazeny muz vesnice ..
musela jsem se zacit smat! a zaroven jsem dekovala Bohu,ze mu u toho nejak neujela ruka :wink: :unamused:

Sestra od manzela chysta delat sunnat svemu synovi pristi leto, ma uz nyni pozvanyzch asi 40 lidi! a vybiraji oblecek,ktery by mu nejlepe sedl :wink:
Klucikovi uz bude 8 let, schvalne to chce delat tak pozde,aby si to chlapec dle jejiho nazoru uzil.
Klucik vsak,kdyz se ho na to zeptate, zrudne az za usi.. a o zadnou oslavu nestoji :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. lis 2008 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
chudak dite :confounded: MM taky delali pozde, bylo mu dokonce mozna i 13.., rodice povazovali za dulezitejsi jine veci :frowning2: takze zastavame nazor, ze udelame obrizku po vzoru Zidu, behem par dnu po narozeni, cim mensi dite, tim lepsi..
1. pro 2008 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
azhra: tak to si teda užije :rolling_eyes:

monino: ten kroužek je fajn, prý se to tak lépe hojí...
1. pro 2008 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak to taky lituju malyho,v osmi letech.Me stacilo,jak kricel malej.Ale pry u tech vetsich deti delaji pod narkozou,aspon teda tady.Ale pak to stejne jeste boli. :confounded:
1. pro 2008 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jeden známý to měl v 5ti a pamatuje si všechno :fearful:
1. pro 2008 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a abychom měly i další téma :grinning: , tak už mám objednaný stromek v květináči, držte mi pěsti, není to jisté, že na skladě najdou něco co má víc než jednu řadu větví, ale letos stromek na zem prostě nedám :grinning:
1. pro 2008 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, jak zvladas turectinu?
Ja se do ni lehce zcela lehce :wink: snazim proniknout a pokroky temer zadne.. je mi ten jazyk zcela chybi, nejak ho muj mozek nechce akceptovat.
Ucila jsi se az tam v Turecku nebo i z knizek?
2. pro 2008 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
azhra: dobrá otázka :grinning: , prostě jsem tam jela a jak jsem dostala hlad a vydala se na nákupy, tak jsem zahájila svoje sebevzdělávání, takže přes jídlo a každodenní obstarávání, hodně mi připomíná němčinu a tím že je v latince psaná, tak mi to přijde lehčí než arabština, kterou chytám tak nějak samospádem
a když jsi v Práglu, tak z čeho se ji učíš ty?
2. pro 2008 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja se ji moc neucim :frowning2: Shanela jsem jakoukoliv ucebnici turectiny a nemohla sehnat. Proste my nemame ceskou/turecke ucebnice ! Jen slovniky. Ani v jazykovkach nemaji. Uci se z ruzne prelozenych listu.
Az v Istanbulu jsem nasla anglicko-tureckou ucebnici.. tak tu mam. Je napsana celkem srozumitelne,ale me to moc nebavi. Lezi od leta v knihovne.. a uz se nemam na co vymlouvat,ze se neucim turecky :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak ma znama mluvi dobre turecky, v pohode se domluvi a i normalne se bavi s Turkynemi ..a ta rikala,ze odjela behem materske na 3 mesice k rodicum manzela a prislo to samo. Ted ma 4/letyho chlapecka a ten ji doucuje gramatiku :wink:
Kdyz jsem byla v lete na 3 tydny v Turecku,tak jsem taky zacala obcas neco chytat, ale ze me nic moc nevypadlo :confused:
4. pro 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdyz uz je dnes sv.Barbory. Dam vam kontrolni otazku. Vite,kdo to vlastne byla sv. Barbora ? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. pro 2008 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja letos chtela barborky do vazy, ale nevim, kde nakrast nenapadne :grinning: :grinning:
nebyla patronka horniku, nebo tak neco?
5. pro 2008 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
křesťanka, kterou nechal její nevěřící otec ubezdušit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jo a je patronka horníků
včera jsem donesla několik větví, prodávala je tady jedna paní na stojáka :grinning:
5. pro 2008 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
binki, ja chci takyyyy :grinning:

btw, co je to ubezdusit? :pensive: :fearful:
5. pro 2008 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
tictac: ahoj
je to výraz pro násilný skon :pensive: , myslím, že jí dal useknout hlavu

teďka chystám mikuláše pro mm, dneska přiletí (mm, ne mikuláš :grinning:) a taky pro rodiče a snad uvidíme i mikuláše s malým, protože to závisí na tom, jestli ti, co montují ventily, přijdou zavčas (no nepleskli byste je, zrovna dneska), chystáme se k mojí farářce

a v neděli máme bayram, malej dostane dárečky ( :grinning: dneska taky, mikulda mu donese balíček s hračkami)

azhra: znáš www dot mymerhaba dot com?
5. pro 2008 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek