• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Turecko a Blízký východ. Je tu nějaká maminka?

12. prosince 2016 
tak jsem zase o neco chytrejsi :grinning:

namontovali ty ventily? :slight_smile:
5. pro 2008 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo a stihli jsme to :grinning:
5. pro 2008 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, ja vam reknu naprosto presne,kdo byla sv. Barbora... mama to cetla v nejake knizce o adventu a hned mi to musela zavolat.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Byla to Turkyne :sunglasses: ,ktera konvertovala ke krestanstvi..za to ji zavreli,mucili a nakonec ji vlastni otec stal hlavu :frowning2:
Je patronkou zbytku lidi,co nemaji jine patrony.. vcetne treba prostitutek .
6. pro 2008 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki,mas nejaky osvedceny a ne moc slozity recept na Eidovske cukrovi?

Koukala jsem se na tu merhaba.com... je to nejaky informacni portal?
6. pro 2008 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
azhra: mm mi vykládal o piškotech se zázvorem, které dělala jeho babička, zkusím na další eid zjistit recept :wink:

je to portál a chat pro cizince žijící, stěhující se do Tr. :grinning:
9. pro 2008 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak je videt, v Turecku a na Dalnem Vychode chcipl pes.. :frowning2:

Jak se ti zije Binki, v Ist.?
16. pro 2008 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
azhra :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
Holky uz jsem tu dele nebyla, ale zajima me, jak se mate. :wink:
Binki je ted v Istambulu?
A co Monina, jak valcis v Bahrajnu? Mas net? Pis co je noveho a jak se tam mas...
Ja se muzu pochlubit maximalne navstevou kurdske restaurace v Koline. :wink: :grinning: Nic moc co??
Ale mam dobry kulturni trapas. Ja bych se s manzelem chtela vodit (za ruce, nebo pod pazi, nebo jak se to rika) ale on na verejnosti nechce - neni na to zvykly a v jejich kulture se to tak nedela. A v te restauraci jsem videla postarsi muslimsky par a sli do sebe tak krasne zaklesnuti, tak jsem mu je hned ukazovala a rikam, koukej na ty dva, jak se krasne vedou. A on, no jo, to proto ze ten chlap je SLEPEJ tak ho ta zena musi vest :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ach jo.
Jake mate vy kulturni rozdily (soky)?
17. pro 2008 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ale moji predchozi se taky vodit nechteli a to byli cesi. :frowning2:
17. pro 2008 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Paulo, zdravim :slight_smile:
Ja se mam celkem dobre, jsem doma na neschopence,tak mam more casu chatovat,az z toho manzel sili,ze stiham min,nez kdyz jsem se vracela vecer utahana z prace :wink:
My se s manzelem[Turek] normalne vodime za ruce a jeho kamaradi take[s manzelkama],minimalne do sebe zaklesnuti,jak pises.
Neni na tom nic spatneho,nemuslimskeho,spis otazka zvyku a kultury mozna. Asi ho to neprenaucis.
Muj strejda treba zastava nazor,ze nikdy nenosi rezana kvetiny,ma teta za 2olet spolec.zivota od nej nedostala rezanou kytku,jen v kvetinaci. Rika,ze ji nebude davat 'podrezanou' mrtvou kvetinu. To bylo doma hadek kvuli tomu :grinning:
17. pro 2008 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
azhra: pes nebo velbloud? jo, dobře, jsme v evropské části, kousek od baráku mám 4 obchodní domy a běžný život je příjemný (pokud si odmyslíš problém s chodníky a dopravou, to je s kočárkem někdy legrace, ale chválím Turky, ikdyž tolik lidí, jezdí ohleduplněji než češi).

momentálně mám dost náročné období, dneska navíc migréna :pensive:

trvalo mi chvilku, než jsem si zvykla, když říkám dobrou chuť, že mi neřekne tobě taky, ale děkuji :grinning: , za ruce se vodíme a někdy to je i komické, když tlačím kočár a mm se chce chňapnout :sunglasses: , ale všimla jsem si, že lidé v těch zemích, kde jsem byla, nedávají intimní pocity najevo veřejně...vlastně mi hodně vadí, když jsem u našich a v tramvaji se baví lidi o sexu. Jo a napadá mne ještě jedna věc, když je návštěva, tak vysedáváme jako noční můry, než se všechno popovídá a vaříme třeba v 10.
17. pro 2008 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo ,nocni navstevy..kapitola sama pro sebe..maji je vsude v jiznich statech :sunglasses: a i neocekavane navstevy jsou radost .S tim dobrou chut mas pravdu,ja jsem si o nikdy neuvedomila :sunglasses:
Muj manzel nema rad nocni navstevy. V manzelove meste behem dovolene k nam treba chodila jedna pani z baraku kolem 22h,nudila se a bavila se tim,ze pozorovala nas zivot,nase nocni ritualy..jen tak sedela..nikdo se s ni nic moc nebavil a ona pozorne sledovala,jak si jdem cistit zuby,prevlekame se do pyzama.. zkratka sila.. :confused:

Manzelova sestra bydli v Esenler[ctvrt v Is.] .Nedovoluje detem chodit samotny na ulici..boji se,aby tam nezvlcili nebo aby se jim neco nestalo. O chozeni ven ani nemuze byt rec..leda do prachu cest :frowning2:
Ve meste manzela je to jine, cele mesto je pekne upravne i pro kocarky a jezdi se tam i na kole :slight_smile:
Turecka doprava.. ja nedam dopustit na autobusy,ktery stavi,kde si mavnes :grinning:
17. pro 2008 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,nemela sem tak nejak moc casu,tak sem se dostala az ted. :wink: Meli sme doma zasnuby sestry manzela,tak to byla velka slava az do jedny hodiny.Zazila sem to poprvy,teda po druhy,ale predtim to byla jen party pro zeny,ted to bylo dohromady.Oboji se me fakt libilo.Tancovalo se o zivot :grinning:Jinak tady v Bahrajnu se drzi za ruce uplne normalne,videla sem dost i paru tradicne oblecenych,ktery se drzeli.My s manzelem obcas :sweat_smile:
Hmm,ty nocni navstevy,to je asi v techto kulturach fakt bezny,tady taky chodi na navstevy treba na desatou.To na me uz leze unava,ale zacinam si holt zvykat :zipper_mouth:
Jo a holky budeme mit dalsi mimi.Trochu brzo,ale aspon si bude mit Daniel s kym hrat :sweat_smile:
19. pro 2008 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Monino, zdravim a zaroven gratuluju.. snad bude vsechno v poradku a ty to zvladnes v pohode :slight_smile:
19. pro 2008 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
joo, dolmus jako myšlenka se mi líbí, zatím chodím spíš pěcha, azhra, znáš oblast kolem Bebeku a Ulus parku? tam se chodí s kočárkem dobře a je to čisťoučké...jo, ale asi Izmir nebo Bursa by se nám s děckem hodily lépe

Monina8: posílám velkou gratulaci k miminku! ať jste zdraví, podělíš se o zážitek z těhu a porodu tam?

konečně se malý vyhrabal z laryngitidy a já z angíny a naštěstí jsme i tak zvládli obstarat vánoční dárky pro moje rodiče a bráškovu rodinu, co ale mm? já mu totiž tvrdošíjně dávám vánoční dárky :grinning: , přiletí za námi za týden, tak mám ještě čas něco vymyslet
20. pro 2008 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Muj manza si taky postupne zvyka na vanocni darky :grinning: Zatim mi je on nekupuje..ale nevadi,ja si je koupim a vyberu sama :wink:
BInki: ja ty oblasti neznam, byla jsem tam jen par dni a 'znam' jen turisticke oblasti a pamatky. Treba o drahokamech v Topkapi palace bych si s tebou mooohla povidat :wink:
Manzel rika,ze Bebek oblast je pekna, pry tam ziji bohatsi lide ,a tak se tam o okoli staraji :slight_smile:

Zazitky z vysetrovani tehu z Bahrajnu mohou byt opravdu zajimave.
Nechtejte,abych vam vypravela o gynekologicke peci v Alziru[ ma kamaradka tam bydli]. Rikala,ze radeji porodi doma sama,nez aby tam jeste jednou sla na vysetreni.
20. pro 2008 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
koukám, azhra, čerstvé zprávy o těhu, viď! jo, jak tady tvrdnu nad dizertací, tak se mi stýská po "mojí" kavárně na Bebeku, kde má každá židle označení nějakého hosta, který tam byl a je tam i Orhan Pamuk
turecké zdravotnictví jsme už s malým zkusili a moje zkušenost dobrá, co jsme léčili tam 10 dnů, tady léčíme měsíc :rolling_eyes:
20. pro 2008 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,Binki :grinning: Uvidime,jak se to bude dal vyvijet. :slight_smile:
Ty jo,to je dobra kavarna! Ja miluju kavarny. Na podzim mame v planu jet do Tur, Istanbulu budem par dni, tak ja se stavim,jo?
Orhana Pamuka- Jmenuji se Cervena mam v planu si precist :slight_smile:
Ja jsem byla tur.zdravotnictvim taky mile prekvapena, jednak manza 'neco chytil' v lete v mori ,jednak peci o manzelovu sestru[ je hodne vazne nemocna a leky ,co ma ,jsou u nas specialne na povoleni na ruzne granty] a i system objednavani na urcitou dobu pres internet do obyc.statnich nemocnic je perfektni.
Bebek ctvrt je dobry nazev, je urcena pro deti[ bebek je dite,ne?] ?
20. pro 2008 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
tak to s tim vozenim za ruce je asi regionalni.
Monina, gratuluji :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to je teda rychlost. At je vse v poradku. Na zdravotnictvi jsem taky zvedava. :wink:
My si davame darky vsichni, ale vim, ze manzel jeste zadny nema. :wink: :grinning: Asi to dopadne tak, ze si neco vyberu sama a on to pak da pod stromek.
Holky a co kupujete chlapum? Ja nikdy nevim co.
21. pro 2008 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
azhra 7tt? to je taky novinka ne? At ti tehotenstvi probiha dobre a vsechno je v poradku. :slight_smile:
21. pro 2008 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jo azhra, bebek je malý nebo dítě, tak jo, když tam zrovna budu, tak tě ráda potkám :wink: , letos jsem dělala průvodce sama s Amirem, mm byl v práci a zvládli jsme to :grinning: , díkybohu za taxíky :grinning: je tam tolik kaváren a dobrých restaurací, že můj žaludek pláče, když cestuju do matičky Evropy :grinning: , ale co kecám, restaurace Brabander na čáře v Brně a Steakhouse jsou taky super
co chytil v moři? v černém?

paula: no, já myslím, že to vodění se za ruce je spíš kus od kusu jiné :grinning: , určitě mne třeba někde v restauraci nebo na vernisáži taky nelíbá nebo se nevodíme za ručičky, na ulici v Istanbulu to nejde, protože chodníky jsou velmi úzké, takže vlastně se vodíme akorát v čr, hehe.

a dárková krize je tu, tak myslela jsem na ten digitální fotorámeček, co se dá přes usb připojit na pc a nějakou hudbu, oblečení raději kupuji venku, než tady...
21. pro 2008 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
binky, to jsi me uklidnila. :wink:
nejsou bebek taky susenky pro mimina?
Myslim, ze jsem je tu videla v tureckem obchode. my tu chodime k turkum nakupovat docela casto, maji spoustu vyborne cerstve zeleniny a kvalitni maso. Taky tam kupujeme chleba a caje. Znate tu firmu ülker? ta je asi nejznamejsi z turecka,ne? No obleceni bych tam taky nekupovala.
I co jsem videla v Iraku, tak se mi vubec nelibilo, nemaji moc kvalitu usiti a ty materialy taky takove umele a ty pozlatka, to nejak neni pro me :wink: I kdyz mam dvoje pekne satenove domaci saty, jen jsou mi kratke :grinning: :grinning: :grinning: Kurdske zeny jsou vsechny mnohem mensi nez ja.
Jak je to vlastne s vasimi chlapi? Jsou vetsi nez vy? A jak je to v rodinach, precuhujete??? :slight_smile: :wink:

S darky mam taky krizi. Zitra musim neco urvat. Asi proste pujdu do obchodaku a budu cekat, ze me neco prasti do oci, co se bude hodit. :wink: Ten ramecek neni spatny napad. :slight_smile:
21. pro 2008 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
domaci saty sametove, ne satenove, ja jsem truhla. :wink:
21. pro 2008 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
paula: ülker kupujeme hodně, hlavně sladkosti :grinning: , ale s šatama jsem se asi vyjádřila blbě, to je tím, že to svoje cestování nepopisuju srozumitelně, teďka jsem v čr, tady nerada nakupuju. V Turecku mají obchody jako Mango, Zara, Gap, River Island, Top shop, aj. větší nabídku než ty v čr a nové kolekce jsou nové :pensive: Můj favorit je ale obchod NU, tam mají oblečky podle mého vkusu, úplně skvělé, sportovní miluju LCW, to je taky můj styl, ale tohle jsou módní věci. Ty tradiční vlastně moc nenosím, protože teď není kam, jen jsem si letos koupila v Kapádocii tuniku, ale spíš takový persko-pákistánský styl :slight_smile: je super. Jo a vyplatí se nenakupovat v těch turisticky oblívených místech jako Grand bazar, protože to fakt pro turisty :grinning:
jinak se mi moc líbí styl pandžábí, tradiční látka v moderním střihu
mm je stejně vysoký jako já, možná o pár cm vyšší, ale když mám boty na podpatku, tak těch pár cm není vidět :grinning:
21. pro 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mam vypozorovany,ze Turci jsou obecne mensi nez Evropane. Evropane jsou myslim vubec nejvyssi.. Vite,ze v zebricku nejvyssich narodnosti z celeho sveta jsou na 1.miste Svedove[nebo Norove?Skandinavci obecne], na 2.miste Holandane a na 3.CESI . :slight_smile:
Muj manzel je o par facek[jak se rika :wink: ] vetsi nez ja. A spousta chlapu je mensich nez ja..a abych pravdu rekla,ani se mi moc Turci nelibi.Manzel je vyjimka.
Ja v Istanbulu taky rada nakupuju..maji tam, i cokoliv jejich vyroby,mnohem kvalitnejsi nez nase a i levnejsi..a jak psala Binki i jejich kolekce se lisi.
Ted poukazuji na kvalitu svych bot v souvislosti s botovym utokem Iracana na Bushe :wink: [ pry byly made in Turkey].
Ulker je kvalitni znacka u nich. Tady do CR jsou od nich sladkosti levne a ne moc dobre :unamused:
22. pro 2008 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
binky, ty se v mode fakt vyznas. :wink: Fakt jsem to blbe pochopila, ja myslela, ze jsi ted v Turecku. Ja myslela, takove to tradicni obleceni z "bazzaru". Jasne ze znackove mezinarodni obchody jsou dobre.

Azhra, slysela jsem, ze holandane jsou nejvyssi. Poznala jsem jich hodne a byli fakt vysoci, i zeny, coz se me libilo, v cr jsem spis vysoka ja a tam byly vsechny zeny vyssi. :wink: Ale ten tvuj rebricek neznam. Ze jsou cesi teda taky tak vysoky. :slight_smile:

Muj muz je taky jen o kousek vyssi a taky je spousta jejich chlapu mensich nez ja. Z zen jsem bezkonkurencne nejvyssi :sweat_smile: coz se nekdy citim blbe.
22. pro 2008 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis ja jsem blba, zase tam mam chybu. vsechny zeny tam byly samozrejme MENSI nez ja. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. pro 2008 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
paula, :sweat_smile: mám 178cm, když jsem byla poprvé u babičky mm, tak si mne už jen omrkla (to jsem byla už v 6tém měsíci) a ptala se tchýně, jestli už menší v Evropě neměli :grinning: babička je fakt dobrá
22. pro 2008 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jo,je vtipna :grinning: Dovedu si tu scenu uplne predstavit.
Ja jsem podstatne mensi[cesky prumer] a presto jsem vyssi nez spousta chlapu,az se taky citi blbe,kdyz na ne shlizim..
Ty jo, ty jsi jela do Tur v 6 mesici?! ja bych se bala.

Paulo,byla to nejaka statistika na seznamu.
22. pro 2008 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
azhra: ne, jela jsem do Sýrie :grinning: , v Tr má sice mm částečně taky předky, ale jsme tam hlavně kvůli jeho práci, ale jsem za tuhle příležitost moc vděčná
23. pro 2008 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
paula, azhra, tictac a ostatní: přejeme vám s Amirem příjemné svátky :wink:
23. pro 2008 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek