• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Turecko a Blízký východ. Je tu nějaká maminka?

12. prosince 2016 
Holky vsem krasne Vanoce a pekne to oslavte. :slight_smile:
24. pro 2008 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holciny,
tak uz sem byla na prvni prohlidce, byla to privatni dr.,takze to bylo dobre a pekne drahe. Priste pujdu asi normalne ke statnimu doktorovi, tak uvidime. Rodit bych chtela v CR,moc to mu tady neverim.Ikdyz malymu obrizku udelali perfektne,ale to je ovsem neco jineho :wink: Uvidime,pry mam cas do patyho mesice,pak uz nechtej pustit do letadla a jestli to bude jak my prvni tehu, tak bych to nezakryla ani nahodou.Mela sem totiz peknej soudek uz v patym mesici. :grinning:
25. pro 2008 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeste jsem uplne zapomnela, preji krasne svatky. :slight_smile:
My sme je letos moc neslavili, jen malinkatoucky umely stromecek a koupili sme si jen darky s manzelem. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. pro 2008 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
monina8: já myslím, že bys ještě do konce 7mého měsíce letěl mohla, protože já letěla na konci 7mého z Damašku a bylo to vpohodě :slight_smile:
co jsi koupil tm?
25. pro 2008 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
halo, jste tu nekdo? prave jsme se vratili z pohotovosti s malym a nejak nemuzu spat
30. pro 2008 ve 04:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Binki, copak se stalo? Neco s malym?

Opozdene se hlasim s pranim..tak tedy aspon peknou oslavu Noveho roku :grinning:
30. pro 2008 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
azhra: ahoj, vrátila se mu laryngitida a dusil se :fearful: snad je mu lépe, ale navečer se 3x pozvracel v mega stylu, takže se mi ještě teď klepou kolena
30. pro 2008 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Preji vam vsem krasneho silvestra :wink: At do noveho roku vykrocite spravnou nohou.
31. pro 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, urcite to bude dobry.
Preju co nejlip stravenyho Silvestra a hodne zdravicka a stesticka do noveho roku pro nas a nase nejblizsi :slight_smile:
31. pro 2008 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holciny,na konika chodim casto, nepisu prispevky, spis se divam, inspiruju a ctu,cekame prvni miminko a tak si porad pripadam, ze nic nevim ...
.Ale konecne jsem nasla snad zpriznene dusicky.Manzel je egyptan, zijeme uz 2roky v Cr pred tim jsem ja zila 2roky tam.Brali jsme se v eg a ted tady cekame mimi, mel by to byt chlapecek a ja v to doufam :wink: Kluci to maji v arabskem svete prece jen jednodussi. Jmeno je vybrane, protoze jde uz nekoli generaci z dedy na vnuka...nevadi mi to.Holcicku bych si vybrala ja - Jasminka je krasne jmeno Amira take - no uvidime do budoucna. Jak se to dela, kdyz chceme dat ditku jine jmeno nez je v ceskem kalendari??

Nejsem muslimka,manzel ano - ja ctu snazim se mit nejake informace,ktere jednou budeme predavat malickemu -ale o to to bychom to meli v pripade synka jednodussi, bude s tatinkem a ten mu vse preda -doufam,ale i ja chci prispet svoji trochou do mlyna.

Premyslela jsem o konvertovani,ale to je spis otazka casu (od malicka jsem byla vedena k vire,ale abych pravdu vzdycky ve vzuchu visela otazka jestli jdu spravnym smerem)

Ted momentalne stavime domek, myslela jsem ze to pujde rychleji a ted doufam, ze do narozeni mimiska to vse zvladnem??? Jinak do budoucna planujeme zivot v Eg. nebo mozna jine arabske zemi. Nechci byt pesimista,ale zda se ze tady u nas jsou lide k sobe neskutecne zli - coz se mi po navratu z Eg. nespocetnekrat potvrdilo. Co vy na to.
Doufam, ze sklidim nejakou reakci,protoze par mych prispevku na koniku si nikdo nevsiml a tak jsem to vzdala...
10. led 2009 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
anik2: ahoj, stavíte v Rakovníku? k tomu jménu - my měli na A4 napsaný souhlas otce se jménem a pak v porodnici jsem jim to jen nadiktovala dala kopii tohohle papíru, ale radila bych ti zeptat se přímo na vaší matrice na přesnou formu toho souhlasu...
co se ti líbí v Egyptě nejvíc?
12. led 2009 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
binki:Stavíme 15Km od PRahy smerem na vychod, protoze oba pracujeme v Praze-v Rakovniku prace moc neni, hlavne ne pro cizince- i kdyz je manzel maser a trener- Ale muzu rict, ze kdyby mela tahle situace nastat jeste jednou, nesla bych do toho staveni..tolik problemu a kdyz ti chlap nemuze pomoci a citi se na uradech jako pate kolo u vozu, protoze nikde neumi anglicky/I kdyz on si uz bajecne radi s cj/
Diky za radu, na matrice se zeptam.Jen doufam,ze do porodu stihneme byldet, jsem zaregistrovana v Praze a nechtela bych bydlet s mamkou v byte s mimnkem,prece jen je znat ten generacni rozdil na vetsinu veci mame uplne jiny nazor...
V Egypte se mi libi Alexandrie ale i Asuan, ale i mesto meho manzela, je to uplne jiny zivot - to zalezi co..jestli pamatky, nebo more, nebo lidi.. hlavne ne Hurghada, znicena ruskymi turisty a maximalne vyuzita - nebo spis vycucnuta oblast. Vic jak rok jsem tam pracovala v hotelu - takze o bajecnych turistech bych mohla vypravet :confounded:
Jak mate v Turecku,urcite nemrzne jako tady v tech koncinach- uz aby bylo jaro :sunglasses: a slunicko,ktere mi moc chybi
12. led 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
v Istanbulu je 5stupňů a sníh je už pryč, napadl už na začátku prosince :slight_smile:
14. led 2009 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,zdravim Anik2.My zrovna poletime do Egypta,na svatbu kamaradovi.Do Kahiry.Sem zvedava,tam jsem nebyla :slight_smile: Byla jsem v Hurghade a muzu souhlasit s anik,je to tam fakt hruza,nikdy vice!!!
Hmm,se jmenem sme to meli nasledovne:jelikoz jsem jeste nebyla vdana tak to slo po me.Jmeno Daniel je cesky,tak to bylo v poho.Pak ale kdyz sme ho byli menit na matrice,tak trosku problem byl,protoze by se spravne mel jmenovat Daniel Ahmed Ahmed,ale nejak to furt nechteli pochopit,tak sme nakonec rekli at udelaji jen Daniel Ahmed a je to.Pry jako v CR nesmi mit 2 jmena nebo jak?No,spis,ze to je stejne s prijmenim,to jim bylo divne.
Jinak sme byli na Azze v Maname,rodina patri k Shi'a muslimum.To jsou pruvody muzu v cernem,bijicich se do zad takovymi retizky nebo do hrude rukama za doprovodu bubnu a qira.Poprve jsem videla neco takovyho.Jednou mi v cechach v praci ukazovali fotku z Bahrajnu a na ni byli zkrvacejici tela,chlapi se mlatili macetama do hlavy :astonished: to bylo ono,ale to jsou extremisti z Pakistanu. :wink:
Tady je tak kolem 20 stupnu,takze pohoda.Ale v baraku mrznem.Pritapime el.topenickama :unamused:
18. led 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, co je u vás nového?
23. led 2009 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tuuu jeee mrtvo !! :astonished: Skoro mesic!
13. únor 2009 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jak se mate kocky? my jsme zrovna v uae a je tady pekne - 28st. mela jsem moznost videt zakonceni cinskych dnu. vsude lampiony a tanecnice, atrakce pro decka, skoro jsem i malemu vyhrala krasneho plysaka, jenom jeden hod mi nevysel...ale pekne jsme se bavili, uzivam si zdejsiho jidla a dzusu. co vy?
18. únor 2009 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky!
mesic jsem byla bez pripojeni, no to byla hruuuuza! Ale koukam, ze me tady nic neuteklo. :wink: :grinning: Kde vsechny jste a co delate?
my odjizdime 1.3. na mesic do Iraku, tak budu mit novou blizkovychodni zkusenost, tak vam pak poreferuji. :wink: Taky se tesim do teplych kraju. :wink: Tady (v Nemecku) porad prsi a je silena tma cely dny. :unamused:

ahoj Anik, a kde stavite? V cr, nebo v Egypte? A jak spolu mluvite? A co dela ten tvuj, kdyz je v Cr a co delas ty, kdyz jsi tam?
23. únor 2009 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kdo máte partnera araba, tak přeju hodně štěstí, já sice zkušenost osobně nemám, ale nevadí mi to jako některým lidem, když má holka partnera jiného vyznání, rasy atd..moje sestřenice měla araba mají 2 děti- kluky, ten jeden jezdí pravidelně do Ománu, umí arabsky a líbí se mu země, bohužel se rozvedli, ale bydlí vedle sebe v domě, v praze
mě samotnou hrozně fascinuje orient a to okolo, ale jsem hroznej strašpytel nevím jestli bych dokázala žít v cizí zemi, zvlášt v Orientu, jak se všude píše, jiná mentalita, jiná výchova, ale věřím, že každý člověk je jinej, a jak už tady někdo psal, když tam rodina cestuje, tak se mění i návyky, asi bych dokázala žít s cizincem v ČR, ale je tu hodně předsudků pořád i v dnešní době a holky musíte mít pevný nervy a odvahu se s tím poprat!! přeju hodně slíly a at vám život s cizincem vychází!!
2. bře 2009 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
janininka: nejde o tu národnost, buď máš v sobě úctu k jiným lidem nebo ne, jak píšeš, tak jsi tolerantní, musím ti říct, že jsi v čechách opravdu výjimka, lidi se kterými se setkáváme jsou většinově povrchní a omezení a myslím, že to je jen k jejich škodě, o hodně zážitků se ochuzují.
8. bře 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Binki, zijeme v Abu Dhabi na Airport road, blizko Al Wahda mall. Syn zacal v unoru chodit do skoly, tak mame s malou trochu klidu. Nakoupime si, dame si kafe a pak doma uvarime a uklidime.
9. bře 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
avarys, ahoj, líbí se ti v Abu Dhabi?
11. bře 2009 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, po tech trech letech jsem si uz zvykla. Je tu dost parku a jinych aktivit pro deti, takze pro deti je tato zeme opravdovym rajem [hlavne v zime]. Jen ty teploty jsou v lete sileny.
13. bře 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky. Necetla jsem to tu od zacatku, ale koukam, ze tady nektere mate zkusenosti s zivotem v UAE, takze bych vas poprosila o pomoc. Byla mi nabidnuta prace v Dubaji (mela bych prednaset na univerzite) a ja bych ji rada prijmula. Nicmene, soucasti smlouvy je i housing allowance, ktera cini 70 000 AED rocne. Pres internet jsem z inzeratu zjistila, ze tato castka patrne nebude dostacujici (jela bych i s manzelem a ditetem, cili potrebujeme alespon 2-loznicovy byt a rocni najemne podle inzeratu vychazi spise tak na 100 000 AED rocne a vice). Na podpis smlouvy mam pouze omezeny cas, takze se musim rychle rozhodnout a ja se nyni snazim s univerzitou usmlouvat vyhodnejsi podminky. Univerzita mi vsak tvrdi, ze nemusim mit obavy a ze s nabizenou castkou muzeme vhodne ubytovani rozhodne sehnat. Ja tedy nevim, jestli nekecaji, aby na mne usetrili, anebo jestli opravdu nevi, ze najmy v Dubaji kazdorocne astronomicky stoupaji, takze tato castka uz dostacujici davno neni. Anebo jsem to ja kdo ma chybne informace? Mate-li nektera prehled o tom, jake jsou momentalne najmy v Dubaji a jestli ty ceny najemneho ktere jsem zjistila (100 000 – 120 000 AED) odpovidaji realite ci lze prece jenom s jimi nabizenou castkou (70 000 AED) neco rozumneho najit, moc bych ocenila vas nazor. Diky.
14. bře 2009 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,jak se vsichni mate?Me uz se pomalu blizi 5.mesic tehotenstvi,zatim nevime,co to bude,ale pry to vypada na holcicku.To by bylo fajn,ale je to tak nejak jedno,hlavne ze bude mimi zdrave.Daniel uz ma jeho prvni zub,tak s nim kouse,co se da. :grinning: Uz zacina celkem vedro,tak sem z toho trochu na nerv,protoze ven moc nechodime,tak se tak trochu nudim.No,ono neni moc kam chodit.O vikendu jezdime k mori,tak aspon neco.
V dubnu letim do Cech,tak si konecne uziju prirody,strasne se tesim,a to sem si nemyslela,ze budu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tak neco pisnete,koukam,ze uz se tu moc nikdo neobjevuje :frowning2: Zatim ahoj,mejte se pekne.....
15. bře 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
schiffa, zítra se optám rodiny, jak tam jsou ty ceny teď, ju.
ale fakt počítej s tím, že jsou vysoké nejen nájmy, ale taky energie...známý, co učil v uae, dostal domek přímo od univerzity (jako nájem a energie k platu)
avarys: zatím znám jen Sharjah, Dubaj a trochu Ajman :wink: , létáme tam za rodiči mm...letos jsme moc neviděli, malý chytil rotavirus, měli jsme štěstí na lékaře a dobrou péči, tak jsme mohli jít alespoň poslední 2 dny pobytu s malý ven a vzali jsme ho na to akvárium v Dubaj mall, to byl pro mne skvělý zážitek.
monina8: jaké jméno máte vybrané, když to bude holka? moc nepíšu, protože jsme skoro pořád nemocní (oba) a tak mám takovou smutnou náladu
16. bře 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Schiffa, my bydlime v Abu Dhabi, ale manzel uz pres 10 let pracuje s realitami. Cena bytu se 2 loznicemi a salonem se pry pohybuje kolem 160.000 dhs rocne a vice. Zalezi take na tom, zda byste bydleli vice v centru ci na okraji Dubaje. My se uz asi 1,5 roku snazime sehnat vetsi byt, ale je to zoufale. Pokud se nekde uvolni byt, ktery je v majetku spolecnosti ve ktere manzel pracuje, a to vlastni pres 50% budov v celem Abu Dhabi!, manzel to vi prvni. Byty jsou bud ve spatne lokalite, nebo jsou miniaturni mistnosti [coz je problem nejen v AUH], ale jeste k tomu tragicke parkovani. Nevim, jak je na tom Dubaj, ale tady je to s parkovanim opravdu strasne. Jinak me jeste napadlo, ze jsou tady velmi drahe skolky a skoly. Nas syn zacal chodit v unoru do skoly [KG 1], ve ktere dela manzelova maminka reditelku, takze mi neplatime nic. Kamaradky syn chodi do skolky, do ktere chodi 3x tydne od 8 do 13 hod. a plati 6.800dhs za 1\4 roku. A to byli radi, ze vubec sehnali volne misto. Takze pokud planujete zustat delsi dobu, trvej na tom, aby ti platili skolne pro syna. A taky bys mela mit narok na letenku zdarma pro sebe, manzela a syna do rodne zeme. Pokud bys mela jeste nejake dotazy, klidne se ozvy na muj email avarys@seznam.cz.
17. bře 2009 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
schiffa: tak jsem se doma poptala a prý za 70 000 aed je v centru dubaje tak garsonka, kdybys ale netrvala na bydlení v dubaji, tak třeba v Sharjah (což je dneska pomalu nerozeznatelný rozdíl), byly byty, 2 ložníce se salonem tak kolem 80 000 aed
ps: a školné je taky pálka, takže jak psala avarys, lepší, když by sis to vyjednala k zaměstnání rovnou :grinning:
budeš mít auto?
22. bře 2009 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my bydlime v egypte, tak co myslite, muzu se tady prihlasit? :slight_smile:
22. bře 2009 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzik_p: vítej :grinning:
22. bře 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek