• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Turecko a Blízký východ. Je tu nějaká maminka?

12. prosince 2016 
Binki, diky :slight_smile: Ted jsem to procetla od zacatku do konce..
Anik, my to mame presne opacne...ted zijeme v Egypte, ale ja chci v budoucnu do cr, pripadne jine evropske zeme. Uz vis pohlavi miminka? Jake mate vybrane jmeno? My jsme se s manzelem shodli na holcicim, na klucicim uz ne, tak jesteze mame holcicku :slight_smile:
Monino, musim priznat, ze jsem hledala v mape, kde je bahrajn..To mesto, kde zijete, je vetsi? A planujete uz zustat naporad? My zatim ok s pocasim, ale fakt se netesim na to, az bude vedro a my budeme cely den doma. Nastesti to k mori mame takrka za rohem :slight_smile: V dubnu uz budes zustavat v cr az do porodu?
22. bře 2009 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzik_p: a? jinak četla jsem tvůj příspěvek v partner daleko ode mně a myslím, že tohle máme hodně společné, jen já už mám batole :grinning: mimochodem, Jasmína byla naše volba pro holku, takže mabrouk ke jménu!
22. bře 2009 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, diky :slight_smile: Nechces dat do albumu nejake fotky amirka? Ja jsem nejake dala az pred par dny.
22. bře 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzik_p: nevím, dřive jsem tu měla, ale zrušila jsem to :pensive:
23. bře 2009 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a jak to má tvůj muž s prací? má nějakou šanci na práci tady nebo Evropě?
23. bře 2009 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, a proc jsi to zrusila?
Tady v EG ted bude rozjizdet byznys, v CR uvidime, az to zacneme planovat opravdu konkretne. A jak vubec ty, planujes tam zustat?
23. bře 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
a ty, jak dlouho plánuješ zůstat? a s čím obchodujete :grinning:?
já nevím, zatím to moc neřeším, teďka se soustředím na školu a další vyřizování, pak letím a uvidím, ale mm má v Turecku práci, takže to vypadá tak, že tam jednoho dne zůstanu i já déle :grinning: , otázka je, jak to vyřeším s prací...
24. bře 2009 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manzel je manager aqua centra, ale ted planuje otevrit sve vlastni. Takze porad prejizdis, takze jsi jeste nemusela resit tu zasadni otazku..tam nebo tady. Ale pokud se ti tam libi a jsi spokojena, tak je to v poradku. Prace...tady v eg staci anglictina, jak v turecku?
25. bře 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzik_p: a máš šanci najít práci?
lepší, abych uměla turecky...angličtina je základ, bez toho to nejde.
25. bře 2009 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, urcite, vsak jsem tady pres 2 roky pracovala. No a co turectina, ucis se? :slight_smile: Ja se arabsky jakztakz domluvim, ale na misto v zivotopise to jeste neni :slight_smile:
25. bře 2009 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzik_p: aha a co jsi dělala? zatím se učím samospádem v obchodech a slova chytám při běžném fungování :grinning: , takže arabština ti jde foneticky nebo i písemně?
26. bře 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
koukam,ze tu docela trosku komunikujete.Ja mam furt litani kolem malyho,tak trochu nestiham, :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Uz sem dvakrat vymenila mou gynekolozku,ted sem rada,ze jsem nasla dobrou,indku.Budeme mit tentokrat asi holcicku,teda,rikali mi ze to tak vypada,tak vybirame uz jmeno.Hmm,ale s manzelem se zatim moc neshodujeme,on je pro Zajnab a ja jsem nasla Kamillu,coz se me hrozne zacalo libit.Taky proto,ze je to arabsky i cesky jmeno.No,zatim sme se shodli na Amira,Zeeba(po babicce),Safija,Farah.Je jich vic ani uz si nepamatuju.Tak jestli mate nejaky dobry tip sem s nim :wink:
Jinak uz sem si tu celkem zvykla,ale ta nuda je tu celkem furt.Ted 3.odlitam do Cech,tak se hrozne tesim.Akorat malyho necham tu,bylo by to moc komplikovany ho brat.Vim,ze se o nej rodice postaraji.Tak manzel rika at relaxuju.Na tri tydny.Pak uz nebude dlouho sance :sweat_smile:
26. bře 2009 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, pracovala jsem na recepci potapecskeho centra. Casto jsem vsak jezdila na lod jako pruvodce, protoze ne vzdy jsme meli ceskeho instruktora. No a u toho jsem si stihla udelat potapecsky prukaz; byly to fajn casy.
Ja se arabstinu zacala ucit z knizky z cr, je to egyptska hovorova arabstina, doporucuji pro ty, kdo maji zajem se ucit. No a pak jako ty, pri beznem zivote. Psani ne, mozna nekdy pozdeji, zatim jsem se naucila jen cislovky, je to potreba kdyz chces treba kouknout v obchode na trvanlivost jogurtu :slight_smile:
Jinak jak litas do turecka? Ja se snazim s c4s, ale musi se to hodne dopredu. Dnes jsem koukala na turecko a tam tech terminu teda je v prubehu celeho roku, do kahory je prvni volna az v listopadu.
26. bře 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky jste dobrý! omlouvám se, že sem zase lezu, ale když mě to tak láká :dizzy_face:

Binki- máš pravdu, že někteří lidé jsou netolerantní k ostatím ale snad se to změní brzy :wink:

zuzi- tvůj manžel je Egyptan přímo, od pohledu sympatickej chlap, mě se vždy líbil takovej typ a mám doma blondáka a v červnu máme svatbu :grinning:
a Jasmínka je krásný jméno...

jinak v Dubaji měl mít práci můj budoucí manžel, měl tam být tenisový trenér, ale to jsme spolu ještě nebyli a on tam nejel, zrovna nedávno jsem mu to říkala, že bych klidně jela, Dubaj už je moderní a tak bych se nebála o malou,ale neumím ang. jen němčinu a ta by mi asi byla naprd..

arabština musí být těžká, že?

tak u mě připadá v úmyslu že do Egypta pojedem tak na dovolenou, já bych tam moc chtěla, tak se omlouvám za rozplývání se a přeju všem at se máte hezky :dizzy_face:pusinky dětem :dizzy_face:

Mono- tobě přeju hezký těhotenství at je ti dobře a vše se dobře vyvíjí :wink:
26. bře 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky zuzik_p,
26. bře 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzik_P: a při práci jsi se seznámila s tm? mám koupeno několik učebnic, zatím je mám ve skříni a pochytávám taky slovíčka jako číslovky a jídlo :grinning: . do turecka lítám s Turkish airlines a sbírám body v programu Frequent flyer, vím, že z nízkonákladovek lítá Sky Europe, ale jsou tam rozdíly, chystáš se do Turecka?

monina8: ahoj, kam v čr letíš? budeš u rodičů? jak se daří Danielovi? chválím ti let bez něj :grinning: , neumím si představit let s Amirem a pupíkem...osobně mám ráda jména Yara, Jasmine, Zejnab, Zeena, Shereen, Nadine...
26. bře 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky binki,Dani se ma skvele,no,teda dneska byl zase trochu nevrly,ale jinak parada.Uz ma vylezly jeden zoubek dole,tak kouse co se da.Jo,Shereen,se me taky libi.Jasmine taky.
Jo,mimochodem,taky letim s Turkish airlines a sbiram body :wink: Mela sem fakt dobrou cenu za letenku,vyslo me to tak nejak v prepoctu na 11500kc.Coz je jeste levnejsi,nez kdybych si ji koupila pres net pres Student agency,jak jsem mela v planu.Letim do Prahy a pak teda jedu do Liberce odkud pochazim :sweat_smile:
26. bře 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janinininka, diky :slight_smile:
Monino, a porad planujes rodit v cr nebo ted uz v bahrajnu? Me se z holcicich jmen libi samozrejme jasmina :slight_smile: a pak take maryam nebo laila. A planujete zustat uz naporad v bahrajnu?
Binki, s manzelem jsem se seznamila, kdyz jsem letela navstivit kamaradku, ktera tenkrat chodila s muzovym brachou, Jim to nevyslo, nam ano. Ja se do turecka nechystam (i kdyz bych rada, jeste jsem tam nebyla), jen jsem koukala na ostatni destinace u click 4 sky; chtela jsem vedet, jestli je to s tema volnyma terminama take tak spatne jako do egypta. Ja pres csa take sbiram body, ale vetsinou je ozelim, je rozdil jestli letenku za 12tis nebo necele 3 tis.
26. bře 2009 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
monina8: říkala jsem si, že bychom zašly na kafe, kdybys byla poblíž :grinning:
zuzik_p: tak já bych se asi nevešla do těch 20kg limitu, co mají chartery, běžně lítám 30-32kg, takže bych přeplatila asi dost, navíc charter nelítá na hlavní letiště, ale na jedno v asijské části, do 10tky jsem se zatím s malým vždycky vešla, tak doufám, že se vejdu i tentokrát,...přeci jen jsem koukala, že to šlo nahoru
jaké máš počasí?
29. bře 2009 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Binki, click 4 sky neni charter, je to odnoz csa. 20kg do zavazadloveho prostoru a 12 kg na palubu. A turkish airlines maji jaky vahovy limit? My kdyz jsme poprve leteli ted s jasminkou a manzelem, tak samozrejme jasminka mela nejvetsi a nejtezsi kufr (34kg), v druhem byly veci me a jeste jasminciny a manzel mel malou prirucni tasku s jeho vecma (cast jich musel nechat v cr, abychom se vesli :slight_smile:
Pocasi je stale vetrne, ale uz to ma prejit a teploty se maji zvysit. A kdy ty letis do turecka?
29. bře 2009 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
aha, a já myslela, že když mluvili na netu o click 4 sky, že to bylo v souvislosti s omezenými službami a tak jsem si to zařadila jako chartery... :sweat_smile: protože u charteru do Sabiha Gokcen, tj. to letiště na asijské straně, ti naúčtují k letence kočár a každé kilo nadváhy, mm s nimi lítá a prý nejsou ani záchody na palubě, tak do toho bych s děckem fakt nešla, kdyby to nebylo úplně nevyhnutelné...kufr má mít 24kg a příruční 8kg, ale jak jsem psala, do 32 pouštějí s přivřeným okem..poletíme snad brzy, ale závisí to na několika věcech :angry:
29. bře 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mas super tip na novou leteckou spolecnost, binki, zpatecka za necele 3 tis! Plus mimi, necela tisicovka.
A jak ta tva skola, uz je dokoncena nebo jeste neco zbyva? A odkud z cr jsi?
29. bře 2009 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky holky za odpovedi. Soucasti smlouvy je taktez skolne pro deti (kterezto bohuzel nevyuzijeme, nebot chceme jet pouze na rok a Kubik je zatim miminko), prijezdove letenky a pak dale letenky domu a zpet kazdym rokem (vzdy pro mne, manzela i Kubika), privatni zdravotni pojisteni pro vsechny, uhrada stehovacich vydaju, prispevek na nabytek, atd. Takze zbytek je docela vyhovujici, avsak moc se mi nelibi, ze mi zamestnavatel takhle lze o tech vydajich na ubytovani. Plat je tam slusny, takze mi ani nevadi, ze bych si cast ubytovani musela doplatit. Problem je spise v tom, ze jsem se docetla, ze majitele bytu vyzaduji platbu najemneho az na rok dopredu (nekdy na pul, nekdy na ctvrt, ale min ani ne), takze by to byla docela palka, kterou bych musela vysolit z vlastniho hned po prijezdu (univerzita mi da hned po prijezdu pouze 25% z onech 70 000 AED), takze to je primarne to co mne desi. Je treba to vse jeste zvazit. Celkove mne to laka a prilezitost, ze se manzel bude moci na rok vzdalit ze sve prace zde a jet se mnou kamkoliv chci (pricemz by mu doma normalne bezel plat!) se zase par let nevyskytne.

Avarys, slysela jsem, ze bytova situace v Abu Dhabi je jeste horsi nez v Dubaji (mela jsem interview i na praci na universite v Abu Dhabi, takze jeste ze vysla ta Dubaj!). Asi by nam nevadilo, ze byt je mensi, prece jenom je to pouze na rok. Nicmene jsem se domnivala, ze by bylo lepsi, aby byl byt v centru (nejlepe pobliz univerzity). Predpokladam ale, ze centralni poloha by vychazela o hodne draze, takze to musime jeste promyslet. Diky moc za info a kontakt.

Binki. predpokladam, ze auto asi budem muset mit - asi dve, kdybych vsak mohla do university chodit pesky anebo nejakou rozumnou verejnou dopravou (???), tak by stacilo jedno, ja totiz vcelku nerada ridim. Navrh ubytovat se v Sharjah jsem uz zvazovala (o teto eventualite jsem se docetla na internetu), avsak pry doprava ve spicce je na teto trase udesna! Nechci stravit 3 hodiny denne na cestach. Takze uvidime. Dekuji mnohokrat.
30. bře 2009 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
zuzik_p: ahojky, jsem asi v třetině diplomky, ještě zbývá hodně práce :confounded: , trošku se mi to zpozdilo naší nemocí a tím, že zařizuju byt v Brně :grinning: a vy máte svůj byt nebo jste s rodiči tm?

schiffa: s těmi zácpami je to tak, ale nevyhneš se tomu ani v Dubaji...myslím, že by bylo nejlepší, kdybys našla byt poblíž tvojí práce. chodníky nic moc a mhd je dost plná, sice se staví metro, ale ještě není dokončené...pokud na to máte, jdětě do auta s automatickou převedovkou (kvůli zácpám je to fakt lepší) a pokud by bylo nové tak taky lépe (písek z písečných bouří dost snižuje životnost auta tak na 3-4 roky...), no snad jsem ti pomohla :grinning: , dětských atrakcí tam je spoustu, tak já hlasuju pro :slight_smile:
31. bře 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Schiffa, jenom co se tyce aut, tak ty jsou tady nesrovnatelne levnejsi nez v CR. Zrovna pred tydnem mi manzel rikal, ze je v "akci" Mitsubishi Pajero [4 WD] za 55.000DHS! Uzasna cena. Vyber aut je tady opravdu veliky a automaticka prevodovka je tady naprosto normalni. Mozna jedno auto z tisice ma manual. V AUH je to nesrovnatelne lepsi s dopravou nez v Dubaji. Tady jses vsude max.za 20 min. [i v ranni a odpo spicce], to je velka vyhoda oproti Dubaji. Nekdo mi rikal, ze v Dubaji je drazsi jidlo nez v AUH, ale nemam s tim vlastni zkusenost. Pry je v AUH klimatizace zadarmo, kdezto v Dubaji se za ni plati.
31. bře 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Hmm,Binky,to je skoda,ty jsi z Brna,tak to moc pobliz neni :frowning2: Jinak bych na kafe zasla,jasna zprava.
Zuzik_p:Jo,uz sme se rozhodli,ze budu rodit v Bahrajnu v soukromi nemocnici.Manzel ma vse hrazeno z prace,tak parada,muzu mit i nadstandart.velky pokoj,navstevy nonstop,tak doufam,ze to preziju.Ted po druhy se totiz nejak bojim :sweat_smile:
Avarys:Jo,auta jsou opravdu o dost,dost levnejsi na strednim vychode.A jeste k tomu ten benzin :wink: Tady v bahrajnu vyjde na 5 kc!v Saudi jeste pry levneji.O Dubaji nevim,ale pry je dost draha,to rika kazdy.Doufam,ze se tam brzy podivame.Ikdyz nejdriv musim porodit :grinning:
1. dub 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diky moc za info. Ja vim, ze jsou auta i benzin na BV levnejsi, zila jsem rok v Jordansku (nebydlite nektera nahodou v Jordansku???). S manualem ridit vubec neumim, bydlim v Kanade a tady maji vsichni taky automaticke prevodovky.
1. dub 2009 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
:grinning:
2. dub 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky,uz sem doletela do Cr.Docela hruza cesta,letela sem teda s Turkish airlines,strasny vedro v letadle,jak v saune,to sem si dala.4 a pul hodiny let do Istambulu,pak cekacka 5 hodin a pak 2 a pul hodky do Prahy,nastesti uz lepsim letadlem :sweat_smile:
Ted uz sem 3 den tu a uz se zase tesim do Bahrajnu.Proste chybi mi rodina.A samozrejmne nejvic malej.Ale ma se dobre.
A co u vas noveho???
6. dub 2009 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
monina8: :grinning: kulturní šok?
pozn.: víš o možnosti vzít si i na pár hodin hotelový pokoj v Istanbulu přímo na letišti? :wink:
7. dub 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek