• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Umělé oplodnění, 2012. Chystáte se?

18. června 2012 
Ahoj,
chystáte se některá na IVF v letošním roce :slight_smile:
2. led 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcy87 Ahojky, já se chystám na přelomu ledna/února. Dnes jsem volala dr. a 26.1. si jdu pro rozpis a léky :slight_smile: Bude to naše druhé IVF, tak doufám, že tentokrát s lepším výsledkem :wink:
2. led 2012 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mpetula já jsem teprve ve stádiu hledání vhodné kliniky a hlavně by jsem to chtěla za letošní rok stihnou a jít do toho rovnýma nohama :slight_smile: Jen mám ještě obavy, jestli vím o všem, co to všecko obnáší :unamused: Všude se titož píšou rozdílné rady a tak by jsem se chtěla o tom všem tak nějak dozvědět :slight_smile: Nemám oba vejcovody a tak nevím jestli si mám a nebo nemám zamrazovat embrya a tak podobně :sweat_smile:
2. led 2012 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcy87 No já taky nejsem ještě tak zběhlá ve všem :slight_smile: ale s tím zamrazením... přeci když ti nějaké zbydou, tak je ,,nevyhodíš" alespoň né tedy hned :sweat_smile: Já na první stimulaci reagoval dost málo, dá se asi říct, že pomalu vůbec a tak jsem měla jen jedno vajíčko :frowning2: proto musíme hned do IVF, na KET nám níc nezbylo :frowning2: A kam by jsi měla chodit, je něco v Písku?
3. led 2012 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mpetula tady není vůbec nic :unamused: nejbližší jsou Budějovice, ale tam slyšim jen stížnosti a neochota tak jsem koukala na Prahu a Plzeň :fearful: jenže teď kterou :slight_smile: a ještě ani nevim, jak často se musí dojíždět, ale to bude asi různé :unamused:
3. led 2012 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, ráda bych se přidala do vaší diskuse, pravděpodobně nás tak čeká IVF příští týden se jdeme domluvit co a jak budeme dělat dál, podstoupili jsme dvakrát IUI neúspěšně, před dvěma roky jsem otěhotněla normálně a od té doby to nejde takže prý půjdeme už na IVF. můžu se zeptat co nás prvně čeká? a jak je to ohledně financí co platí pojištovny a co my sami? díky moc
3. led 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mautas11 ahojky, já bych měla na přelomu ledna a února podstoupit KET.
Co tě prvně čeká? Doktor pošle žádost na tvou pojišťovnu, revizní doktor to schválí a je to. Dostaneš injekce ve formě naplněnýho pera, rozpis a budeš si píchat injekce.Poté budeš chodit co 2 dny chodit na UTZ a doktor bude kontrolovat růst vajíček a podle toho ti upraví dávku.Pak si budeš píchat ještě injekci proti samovolnému sestoupení vajíček a až jich budeš mít dost bude následovat punkce pod narkózou. Ještě dva dny předtím si píchneš injekci na sestoupení vajíček. Po dběru vajíček si můžeš vybrat buď samovolné oplodnění nebo napíchnutí injekcí ICSI a prodlouženou kultivaci kde ty embrya zkoumají jak se vyvíjí. Nás to s ICSI a kutivací vyšlo zatím na 22 000 Kč.
3. led 2012 v 17:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrufa86
děkuji za informace, to ICSI je že tomu pomužou přímo do vajíčka a samovolně to nechají na spermiích???máte za sebou první pokus? ten sál 22 000kč? Co je to KET?
3. led 2012 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mautas11 Když nezvolíš ICSI tak to nechají aby se to oplodnilo samovolně jako při přirozeném těhu. Když zvolíš a připlatíš si ICSi tak to znamená že ti jehlou spermíky vpíchnou do vajíček. Jojo, máme za sebou první ET-transfer čerstvých embryí a teď nás čeká KET- transfer zamražených embryí. Ty, co ti nezavedou při Et ti zamrazí a pak následně rozmrazí.
Pojišťovna platí odsátí vajíček, transfer a jinak nic. My platili 6900 za injekce, poté 3500 Kč zamražení 5 embryí, prodlouženou kultivaci a ICSI 11100 Kč.
3. led 2012 v 19:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hraje roli taky věk manžela? :wink: Možná je to divná otázka, ale všude se píše jen o ženách, tak doufám, že asi ne. Máme totiž mezi sebou 19 let rozdíl :grinning:
3. led 2012 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrufa86
a myslíš že finančně je to všude stejné? děkuji za mnoho informací :slight_smile:
3. led 2012 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mautas11 finančně to stejné rozhodně není, jsou CAR za hubičku, jako je třeba Apolinář a pak jsou CAR, kde je to dost drahé a pak takové normální-průměrné, kde ten cyklus vyjde kolem těch 20-25tisíc, pokud jsou mrazáci.
3. led 2012 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mautas11 Myslím si že moc ne. U nás v CARu stojí KET 3800 Kč a co si píšu s holčinama, tak jedna platí 6900 Kč a druhá 5000 Kč.
3. led 2012 ve 20:19  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcy87 My jsme od sebe 10 let. Myslím že u chlapa to jedno pokud má spermíky v pohodě. Příelovi je 34 a nejde to. Máme kupu známých ve vesnici co mají 3 děti a to třetí si pořídili ve 38 a šlo jim to hned. Podíej se na Kocába, Soukupa v 60 a mají děti :wink:
3. led 2012 ve 20:22  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@petrufa86 to je taky pravda :grinning: Dokud plavou, tak na věku nezáleží :grinning:
3. led 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. led 2012 ve 20:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Když se všecko zdražuje, nebudou se i měnit ceny u IVF? :confused:
3. led 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
GEST Praha má s nima někdo zkušenost?
3. led 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcy87 No já chodím do Iscare v Praze, tedy byla jsem tam jen na punkci a na embryotransferu, jinak docázím k doktorovi z jiného centra, ale na to ještě nemá smlouvu s pojišťovnou a tak to řeší takhle. Dávali jsme tam zálohu 16tisíc, ale tím, že jsme měli jen jedno vajíčko, tak jsme zaplaili 5tisíc za ICSI a pak ještě 900 za ten kater na zavádění. Za léky jsme dala 1600 - myslím :sweat_smile: Jinak já neměla naplněné pero jak psala petrufa86 ale ,,míchala jsem si to sama do normální injekce.
3. led 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mpetula ufff :fearful: ty injekce budou pro mě nejhorší... vidim jehlu a mám negativ :frowning2: Dočetla jsem se na netu, že by měl být zákrok celý hrazen pojišťovnou, ale člověk musí slňovat podmínky . Přijde mi, že to je jen to nejzákladnější a tím si myslím, že i minimální šance. :unamused: i když zase nevím, jestli je opravdu to nejdražší nejlepší :confused:
3. led 2012 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcy87 No tak mě dr. říkal, že sám si člověk hradí: prodlouženou kultivaci, pojišťovna prý platí dva dny, ale po těch se nepozná, které embryo je nejlepší. Pak se doplácí léky, různé metody oplodnění (ICSI, PCSI atd.), zamražení nepoužitých embryek a to je asi vše, co nám doktor říkal - v našem případě. Nějakému placení se stejně asi nevyhnete a zase si říkám, že když už to podstupuji, tak chci zvýšit šance na úspěch co to půjde :slight_smile: A jinak u nás píchal manžel, já na to neměla :sweat_smile: :slight_smile:
3. led 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mpetula to se ani nedivim, jenže manžel je stejnej cíťa jako já :grinning:
Nejlépe bude asi zvolit nějakou střední cestu :slight_smile: a kor když to mám do Prahy 100 km , ale co by jsem pro budoucího prcka neudělala :grinning:
3. led 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcy87 Tak to maža cíťa není, chvilkama jsem ho i podezřívala, že si to snad užívá :grinning: už byl vždy nastartovaný a připravený na akci a já dělal scény, no komedie to byla :grinning: :grinning: Jo to máte trochu z ruky, ale jak píšeš, co by pro to člověk neudělal, já to mám do Prahy cca 60km.
3. led 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mpetula to mi napadlo taky, že teď bude dělat herečku a jakmile dojde na věc, tak bude mít plamínky v očích :sweat_smile: a já srdce v kalhotách :grinning: A jak jsi spokojená v tom Iscare ?
3. led 2012 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mpetula budu ti držet palce na další pokus... :slight_smile:
Já měla při 1.IVF malou reakci na krátkej protokol a Gonal a skoro se uvažovalo, že vmi pokus stopnou.Tobě to při jednom folíku nenabízeli?Připadá mi škoda si tak vyplácat pokus, i když kolikrát stačí to jedno pravé, já vím...
@marcy87
Já musím sama za sebe říct, že v ISCARU nedám dopustit na sestry,to jsou zlatíčka.Nemůžu si stěžovat ani na lékaře, obzlášť, co tam přišla Jaržembovská.S kým si "nerozumím",jsou embryoložky, při dvou IVF jsem dala na jejich rady a ani jedno nedopadlo.
Byla jsem v říjnu a z celého pokoje, co jsme byly 4 holky, a celkově zaváděly 7 embryjí áčkové kvality,se jediné nechytlo.Tak nevím....
Takže pokud bychom někdy ještě uvažovali o 3.IVF,tak do ISCARU už ne.
4. led 2012 v 06:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mv Jéé ahoj :slight_smile: No já měla na kontrolním UZ čtyři folíky, ale jen v jednom nakonec bylo vajíčko. Doktor mi říkal, že správně (dle tabulek - věk, váha atd.) bych z takové stimulace měla mít dvanáct folíků. Já ti nevim, mě ta stimulace přišla celá nějaká divná. Můžu se zeptat, kolik dní jsi stimulovala při krátkém protokolu? Já jen šest a co jsem četla, tak každá z holek psala víc dnů, tak nevím :sweat_smile: Teď prý zvednem dávky, tak snad to bude lepší. Jejej s tím Iscare jsi mě trochu vyděsila. Ale já už přemýšlela, že kdyby to ani teď nevyšlo, tak na ten třetí pokus by jsme šli jinam, ale to zatím předbíham :slight_smile:
4. led 2012 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mv tak koukám, že sice přístup je velmi dobrý, ale výsledky nic moc :unamused:
4. led 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mpetula myslím, že 9 dní, ale přesně bych musela kouknout do toho protokolu
Teď se to v novém roce určitě zlepší a úspěšnost jim zase stoupne. :slight_smile:
4. led 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mpetula napíšu Ti do IP,přeci jenom člověk nikdy neví,kdo to tu čte
4. led 2012 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky ráda bych se přidala, ted mě taky gyndař po roce odkázal na CAR, prý asi nemám ovulaci mám cykly i třeba 23 dní a tak prý na IVF, moc toho ještě nevím ale příjde mi to nějaké rychle rozhodnutí.. prvně tam jde manžel na spermio za 2 týdny a pak uvidíme pokud to bude ok tak ybch ještě chvilku počkala.. A taky přemýšlím o tom počkat až budou 4 pokusy, ale přemýšlela sem o tom, a přece když se zavedou 3 pokusy po 2 tak je sice velká pravděpodobnost na dvojčata ale je to 6 možností, zatímco 4 pokusy po 1 jsou jen 4.. lepší dvě děti než žádný.. Idelání by bylo dát si třeba 2 pokusy po 1 a 2 po dvou pak :wink:
Nemáte někdo nějaké zkušenosti s Podolím? Chtěla bych tam i rodit tak bych chtěla tam, ale zatím sem reakce nečetla ani cenově jak jsou? Děkuji
4. led 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,já chodim do ISCARU taky. Jsem s nimi spokojená,ale je pravsa,že jsem měla 6 embryí a dvě mi zavedli a další jsem chtěla zamrazit. Bohužel to neudělali,že už to nešlo. Příště si to ohlídám. :wink:
8. led 2012 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek