• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Umělé oplodnění, 2012. Chystáte se?

18. června 2012 
Jo a na pokoji se mnou byla holka,která na první pokus byla v jiném centru a teď na podruhé otěhotněla. Sama říkala,že ISCARE má nejlepší výsledky. Koukla jsem na net a je to tak. Tak uvidíme.Zkusim to ještě jednou a pak se uvidí...
8. led 2012 v 15:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@malinka_02 Když budeš mít hodně vajíček tak můžeš mít i 20 transferů. KET se do toho nepočítá. Jen ET.

@mpetula To pero je jednodušší na píchání ale dražší. V peru jsou ty hormony vyráběny uměle a ty co se míchají jsou prý dělaný z moče žen který jsou v přechodu. Já si GONAl píchala 9 dnů
8. led 2012 v 15:50  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, máme za sebou umělé opl., malý je už na světě. No a mám tu Puregon 900 IU, který mi zbyl. je to 3 balení se 3 jehlami k peru a 1 kontejner s náplní. Nemáte někdo zájem? Nejlépe osobní převzetí, jelikož to musí být v lednici. Můžu dodat v okolí opavy, Ostravy...
3. dub 2012 v 09:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky.. Nás to čeká až v září.. I když jednoho klučíka už máme přirozenou cestou (po 2měsících snažení), tak teď to tak jednoduché neni. Teď jsem byla na laparoskopii. Měla jsem na levém vaječníku endometriozu (říčina neznámá - ale porod jsem měla císařem, tak jestli i to napomohlo, nikdo neví). Mám 4měsíce léčbu :confounded: a v září si začnu píchat léky.. U nás to bude taky dělat manžel :slight_smile: Chtěla jsem se zeptat, to se píchá každý den?
Nám doktorka řekla, že léky nás vyjdou 3 - 4 tisíce a oplodnění 7tisíc.. Ale kam nás doporučí neřekla.. Uvidíme, až to bude aktuální... Zatim sbírám info tady na koníkovi:o) Ještě se chci zeptat, ta punkce vajíček- bolelo vás pak břicho??
5. kvě 2012 v 00:00  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky muzu se pridat nas to ceka zacatkem cervna druhy pokus jinak vsem preju hodne stesti a at brzo najdou // :slight_smile:
7. kvě 2012 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcy87 ahoj jak si psala ze v budejovicich jsou spatne reference tak bych nesouhlasila mi chodime tady v cb do artu a sme spokojeni jak s pristupem sester tak doktoru i po financni strance a v nasi diskusi na dame ted od noveho roku otehotneli 4 holciny tak asi maji i uspesnost ale fakt zalezi na kazdem jak se rozhodne preju hodne stesti :slight_smile:
7. kvě 2012 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucynka46 Ahoj já už teda mám IVF za sebou, já jsem to celé snášela dobře. Břicho po punkci mě bolelo jenom slabě ten den jako na MS, ale měla jsem folíků, tak proto. Čím víc folikulů, tak si holky stěžují na větší bolesti břicha, každá to má jinak.
Injekce se píchají každý den a poslední 2-4 dny se píchají dvě, ale neboj, je to v pohodě, já jsem si to píchala sama, nikomu bych to nesvěřila. :wink:
Jinak CAR si můžeš vybrat sama a jenom říct dr. ať ti tam napíše doporučení, i když není nutný.
7. kvě 2012 ve 13:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlinka83 Gratuluji k těhotenství:o) děkuji za odpověď.. Takže naštěstí nic hrozného.. Mě teď dává sestra každý měsíc injekci do břicha kvůli endometrioze.. Taky se to dá vydržet, ale já jsem baba, takže to asi nebudu píchat sama sobě:o)) A taky jsem koukala, že hodně holek po ivf má jen jedno miminko.. To by pro nás bylo velké plus.. Dvojčátka by už pro nás byl záhul, když jedno dítko máme..
7. kvě 2012 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucynka46 Tak já jsem si nechala zavést jen jedno embryo a naštěstí se to povedlo, po dvojčátkách jsem netoužila. Jedině když by se to nepodařilo, tak bych si nechala zavést dvě, aby se zvýšila šance, ale my zatim nemamé žádné dítko, takže jiná situace.
Nech si zavést jen jedno, plno holkám se to s jedním embryem povedlo a zbytek zamrazit pro jistotu.
Ta endometrioza je pěkný svinstvo, já mám zjištěnou jenom lehkou formu, takže jsem žádnou léčbu nepodstupovala, jenom při laparoskopii mi odstanili ložiska.
7. kvě 2012 ve 20:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Já jsem ji měla prý rozsáhlou a na děloze ještě ložiska.. Ale zrovna dneska mi kamarádka říkala, že ji měla asi před pěti lety.. Hodně rozšířenou, až neoperovatelnou a nasadili jen léčbu co mám já a řekli jí, že jestli otěhotní po umělým, tak to bude zázrak, tak se léčila asi půl roku, pak endometrioza zmizela a na umělý nešla, protože se rozešla s přítelem a po nějaké době otěhotněla přirozenou cestou.. Tak jsem teď z toho trochu zmatená.. A nevim, jestli mám na ivf jít nebo ne..Ale pokud ano, tak si nechám zavést jen to jedno embryo.. Já myslela, že to u nás ještě nedělají..
@pavlinka83
7. kvě 2012 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucynka46 Tak to měla kamarádka štěstí, zázraky se dějí, tak můžete zkusit jednou max. dvakrát domácí snažení a a pak kdyžtak jít do umělýho. I když doktoři tě nejspíš hned poženou do umělýho, aby se endometrioza nevrátila a nesnižovala se šance.
Jo můžeš si vybrat jestli chceš zavést jedno nebo dvě, pak holkám po více nezdařených pokusech se třeba zavadějí i tři.
7. kvě 2012 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlinka83 To si taky myslim, že doktorka bude říkat, jak je to riskantní to nechat na nás.. Už teď mi řekla, že bychom měli 5% na jeden cyklus. Takhle budeme mít 25-35%.. Zdravý pár má 20%...Asi ten první pokus necháme na doktorech a pak se uvidí.. Budu doufat, že se to povede:o))) Abych pak neměla plnou hlavu rozhodování.. Já právě nevim, jestli to byl u kamarádky zázrak a nebo jestli to onemocnění neni tak zrádné jak doktoři tvrdí.. :confounded:
A ještě jsem se chtěla zeptat.. Po ivf je těhotenství rizikové?Je velká pravděpodobnost, že půjdu na nemocenskou?
7. kvě 2012 ve 22:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Musíš věřit, že to vyjde a moc nad tím nepřemýšlet, vím, že je to těžké. Po IVF je těhotenství rizikovější, já jsem si teda neschopenku nechala vystavit ode dne kdy mi zavedli embryo, ale spíš kvůli práci, jsem tam dost často na nohou a dojíždím vlakem. A v tom centru kam jsem chodila já, tak nedávali neschopenky automaticky, jenom kdo chtěl.
Jinak plno holek co třeba pracuje v klidu v kanceláři, tak normálně chodí do práce.
Ono se stejně nedoporučuje vyloženě klid na lůžku a to ty stejně mít nebudeš, když máš malý dítě. A v tý době až do toho půjdete budeš ještě na mateřský nebo pracuješ?
8. kvě 2012 v 09:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlinka83 JJ, myšlenky taky dělaj hodně.. Takže neschopenku by mi mohli dát i tam, ale i gynekolog? Nás to čeká v září a to budu ještě doma a v listopadu bych měla nastoupit do práce.. Ale právě to mám 45km daleko a ještě kluka do školky, manžel jezdí 50km daleko.. A z čeho by se mi počítala nemocenská? :astonished:
9. kvě 2012 ve 23:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucynka46 Jj neschopenku ti můžou vystavit v tom centru nebo tvůj gynekolog až k němu přejdeš. Tak když se vám to podaří tak asi pravděpodobně nenastopupíš do práce ne, když ještě dojíždíš. A z čeho by se ti počítala nemocenská to netuším, v tom se nevyznám, to by jsi si musel zjistii asi na sociálce.
10. kvě 2012 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
My jdeme ted na genetiku a pak hned na IVF. AKorát sme byly na genetiku objednaný na 1.6. a doporučii mi kvuli problému s močákem operaci a tak sem jí dala na 8.6: a ted mi volali z té genetiky, že máme přijít zítra takže nakonec se mito oddálí tím močákem.. Nechtěla sem jít v červenci a srpnu ale v červnu a když to nevyjde tak si užít kéto..a ono to nakonec vyjde přesně na léto.
10. kvě 2012 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@malinka_02 nechtěla jsi jít v červenci nebo v červnu na tu operaci nebo na ivf?
18. kvě 2012 ve 23:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlinka83 no, jestli to půjde a doktorka nebude mít problém s neschopenkou, tak bych raději zůstala doma, právě kvůli času a dojíždění.
18. kvě 2012 ve 23:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucynka46 Tak dr. určitě nebude mít problém s neschopenkou, stejně se většinou dává po IVF, protože se to těhotenství pokládá za rizikovější. Spíš jenom ty penízky si zjistit jak to je.
19. kvě 2012 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@pavlinka83 To jsem si už zjistila, je to z platu.. Takže na tom budu skoro jak teď. :wink:
19. kvě 2012 ve 21:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucynka46 na operaci jdu 8.6. ale prý za 3 dny je člověk dobrej, jen pálení při čurání a může být lehké krvácení tak 14 dní, ale prý jít další cyklus na IVF by neměl být problém..
Můžu se zeptat jak je to tedy s nemocenskou, taky by mě to zajímalo..
20. kvě 2012 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@malinka_02 No, tak vidíte, máte to dobrý. Já jsem měla endometriozu, teď musim čekat 4měsíce a pak umělé. Kdyby nás nechala se snažit, tak by se nám to nemuselo podařit a onemocnění by se mohlo zase vrátit a pořád dokola. Tak nám doporučila IVF. A na to jdu až v září..Ale co člověk neudělá...... S nemocenskou jsem si to vyhledala někde tady na koníkovi. Je tam paní, která se v tom všem vyzná, tak mi taky poradila.. Já mám zaměstnání na neurčito, a nemocenská by se mi počítala z hrubého platu 54%... Zkuste si to najít, určitě Vám poradí.
20. kvě 2012 v 11:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@malinka_02 Tak jsem našla tu stránku, kde jsem se ptala.. Je tam sice dvouletá mateřská, já jsem na tříleté, ale nemělo by to mít vliv. http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/dvouleta-rd-a-termin-druheho-tehotenstvi-co-kdyz-to-nestihnu/?page=12#post-65379007
20. kvě 2012 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucynka46 no mě nikdy neříkali ni c o cystách ani endometrioze tak doufám, že to konečně pujde..
No jde mi o to když pujdu na rizikový jaká částka mi bude chodit, to je teda 54% z hrubýho platu? Tak to není tak hrozný, normálně p zdanění a soc a zdrav mi zbyde tak 69%..
20. kvě 2012 v 11:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@simca31 Ahoj, psala jsem, že to byly názory od ostatních :wink: a 4 holčiny z kolika? A jaký tam byl celkový přístup? Budějovice jsou pro mě nejblíž, proto by mě spíše zajímala % úspěšnost :slight_smile:
17. čer 2012 ve 21:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcy87 ahoj ja sem celkem spokojena vsude se neco najde ale pristup je fajn jak od doktoru tak od sestricek a uspesnost docela dobra myslim ted s nasi diskuse na dame otehotneli 4 holciny behem dvou mesicu a jedna ma znama ted porodila artaka :slight_smile: a financne to taky jde jak sem slisela od jinych tak je art jeden z tech levnejsich :wink:
17. čer 2012 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@simca31 Už jsem na nějakých stránkách našla odkaz na tu damu a zažádala o povolení :slight_smile: Ono by mi to celkem pomohlo i jezdit spíš 50km, než 100 a to ještě minimálně :slight_smile: No a s tím ceníkem to by asi záleží co mi oni navrhnou a co by bylo nejlepší a podle toho to bude spíš stát, ale zase je lepší být aspoň trošku v obraze :wink:
17. čer 2012 ve 22:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcy87 to je jasne ze zalezi co ti nabydnou ale ja sem treba samoplatce kvuli darovanim vajickum a platili sme se vsim vsudy 46000kc a jak sem cetla jinde tak nektere platili i 80000kc tak cena myslim dobra a ty jdes teprve na prvni konzultaci?jaky mas problem jestli se muzu zeptat?
17. čer 2012 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@marcy87 jo a jako samoplatce holky plati ivf okolo 15000kc
17. čer 2012 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@simca31 po laparoskopii, aby mi odstranili cystu z vaječníku mi zároveň odstranili i oba vejcovody, prý kvůli zánětu. Jinak jsem teprve stále na začátku a pořád ještě vybírám kliniku. Trpěla jsem na záněty a dokud jsem se jich nezbavila, tak nebyla šance začít :frowning2: . Teď je už klid, tak snad už konečně budem moct začít :slight_smile:
17. čer 2012 ve 22:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek