• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Uničov a okolí, těhulky

22. října 2012 
Janulko, pristi tyden bude zrejme srazik ve ctvrtek, kdybys mela chut a cas :slight_smile: ale jeste se porad domlouvame, takze bych to upresnila.
4. čer 2008 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, Janule, ptala jsem se na tu doktorku, takze jmenuje se Blahova, je na Janskeho a kamaradka si ji strasne moc pochvaluje. Krome toho je i homeopatka. ja chodim k Mandatove na fisherku a ta mi vyhovuje, krome toho, ze jsem k ni chodila jako dite sama, tak mi vyhovuje i to, ze na jakykoli dotaz ci pochybnost mi navrhne odbornika, ke kteremu me rovnou i objedna na konzultaci...
4. čer 2008 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
lindi, jsi moc hodna, ale ja se ted s tim brichem uz nikam moc nehrnu :unamused: takze budu moct rada, jestli se budu moct zucastnit nekdy az s adelkou na svete, zacla jsem totiz otykat a snazim se v tech teplech jen lezet, no lazar :stuck_out_tongue_closed_eyes:

entik diky diky moc, ja jsem nakonec rozhodla pro tu mandatovou, jen jsem porad lina k ni zajit se zeptat, jestli bere novy deti a to to mam jen dva vchody vedle baraku :sweat_smile: :confused: ale bude to nejlepsi, to jsi me moc potesila, ze posila k odbornikovi, takovou mam svoji obvodni a je to fajn, ale kdyz ja jsem byla dite, tak moje obvodni nestala ani za prd, ale to bylo nastesti v litovli :sweat_smile: jeste jsem uvazovala o te blahove(bylo mi sympaticky, ze se jmenuje jako ja za svobodna :grinning: ), jedna maminka z olomouce me sice od ni odrazovala, ale pak jak jsi napsala, ze jsi spokojena s tou mandatovou tak jsem byla rozhodnuta a hlavne je to kousicek a je dobra, tak neni co resit, dekuju jeste jednou moc :dizzy_face:
4. čer 2008 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janule, nevadi, to me mrzi, ty otoky.
Ja teda musim nastesti zaklepat, ze dobry, ani u Sama jsem neotykala, tak snad se mi to ted taky vyhne.
4. čer 2008 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, neni to nic drastickyho, ale v tom hicu citim jak se mi napinaji ruce a nohy a je to des, jakoby svedi a brni, ale snad uz to nejak tech 8 tydnu vydrzim :grinning:
4. čer 2008 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:

Linn, myslím, že ten svítící 32. týden ještě nic neznamená, tayk můžeme klidně ze dva týdny přenášet a nakonec nás třeba ještě předběhneš :wink:

Já jsem začala provozovat nějaký ty sprostocviky, aby se mimouš otočil, doktorka říkala, že mu to bude nepříjemný a že ho to donutí se pohnout a že poloha hlavou navrch je nestabilní, takže je šance, že se otočí správně. Ale mám pocit, že mu to naopak vyhovuje, ani se nehne, jen mě z toho všechno bolí, pže je to fakt blbá poloha...

Dětskýho mudra jsem zatím neřešila, ale o víkendu to vyzvím od tcháňat a pak se na to asi vrhnu... Linn, máš nějakej tip?
4. čer 2008 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no cipin, to se taky muze stat, ze budeme prenaset, ale radsi bych nejpozdeji v terminu :sweat_smile:
a jaky cviky na to delas?kocicku a co jeste?ja prave nekde cetla, ze vsechny cviky na ctyrech by tomu meli pomoct, no ja uz se na to taky chystam :confused:
4. čer 2008 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janule, jeste mi mudra poradila jeden, kterej je ale pravej opak kočičky, položíš se na balon zádama a prostě se celá protáhneš, měla bys tam vydržet cca 10 minut a prodýchat to, ale to nejde vydržet (to je tak nějak zjednodušeně, kdyžtak se ptej..., jinak pokud nemáš balon, nastel si třeba polštáře, peřiny, abys to měla pod sebou cca od horních hran lopatek po cca hýždě a zase se na to položíš a vydržís co nejdýl a dýcháš)
5. čer 2008 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, ale jinak popravdě řečeno, prý se po tom má rozpohybovat, jak je mu to natahování nepříjemný a je šance, že se uvelebí správně, ale já mám spíš pocitt, že mimoušovi se to spíš líbí, ani se zatím nehne:frowning2:
5. čer 2008 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo to vim jakej cvik, ten je mi celkem neprijemnej, delame ho na cviceni a jeste prodychavat jo?to teda u sebe nevim, u me to asi jisti ta kocicka,ale jeste jsem nezacla, musim se hecnout a kazdej den vecer si to zacvicit.ja jsem mela vcera pocit, ze se neco deje a toci se, protoze jsem pohyby citila na druhe strane bricha nez obvykle, ale vecer zase pri starym, toz netusim :confounded: chtelo by to doma mit ultrazvuk :grinning:
5. čer 2008 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak doufam, ze vam ty prostocviky pomouzou :wink: i kdyz ja teda taky 100% nevim, jak ted mimous je. Sice minule byl hlavou dolu, ale ted mi UZ nedelal, az priste, coz je 7.7.
Ale i kdyby nahodou ne, tak je nejdulezitejsi, aby se mimco v poradku dostalo na svet a i my to ve zdravi prezily :slight_smile: U me se teda totiz zadna poporodni euforie nedostavila, obrovska uleva, to jo, ale takovy pocity jak nektery maminky popisujou teda ne :slight_smile: a spis sem zacala mit Samika rada cim dal vic casem. A pred porodem jsem spis porad resila, ze kdybych si mohla vybrat, tak bych radeji cisare, strasne jsem se porodu bala. :sunglasses: A jak mi v noci praskla voda, tak prvni slova co jsem vyhrkla na manzela - ja jeste nechci rodit :grinning: :grinning: :grinning:
No ted je mi to uz jedno, hlavne at jsme oba zdravi.
5. čer 2008 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je jasný, že kdyby měly být nějaký komplikace, tak je mi jedno, jak budu rodit, hlavně aby to bylo OK. Ale jinak se spíš děsím toho císaře, a že bych taky chtěla zažít ten "normální" porod... Přeci jen je to něco zvláštního a asi by mě to mrzelo, kdybych to nezažila...:pensive:

Jinak, ten pocit, že ještě nechci rodit si taky dovedu představit, Ty už to más trochu lehčí v tom, že tak trochu víš, do čeho jdeš, ale to první bude přeci jen změna, tak jsem zvědavá, co to všechno přinese a hlavně, jak se s tím popereme... Ale připravená asi nebudu nikdy, takže bude nejlepší, když mě to hodí do vody a prostě nějak snad poplavu :sweat_smile:
5. čer 2008 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cip, neboj, to zvladnes, je to uplna zmena vseho, ale pekna, uvidis. :wink:
No a ja doufam, ze ty dva rostaky taky zvladnu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
A porodu se teda zas bojim, ale trochu jinak :confused: jak jsem se ptala kamosky por.as. tak me ted asi zkusi nechat rodit i kdyby byl odhad vahy treba 5 kg :grinning: :grinning: :grinning: a kdyz to bude kluk, tak asi zadnej drobek :sweat_smile:
5. čer 2008 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Linn a Ty máš nějaký problém, že bys nemohla rodit? Nebo, jako kdyby byl mimouš moc velikej, že bys radši císaře? Já to nějak nechápu s těmi 5 kily, por. asistenkou.... :confused: Asi ta těhu demence :cry: :pensive:
5. čer 2008 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ne Cip, to jsem myslela tak, ze jak Samous mel ty 4,20, velikou hlavu a narodil se normalne, i kdyz jsem tlacila hooodne dlouho, tak ted uz tam tudy projde velky mimco lip. A to jsem o Samove vaze nemela tucha, protoze mi muj gyn.odhad vahy nedelal a v porodnici uz to taky nestihli, narodil se o ty dva tydne driv :grinning: a bylo to tehdy pro mou psychiku dobre, protoze kdyby mi rekli, ze ma cca 4kg, tak nevim :sweat_smile:
dobrou a pa zitra
5. čer 2008 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj těhulky a maminky zdravím narychlovku,zatím nemám čas na net a ani stejně nemůžu pořádně sedět byla u mě porodní asistentka a nepotěšila mě,nemám vůbec nic tahat,prý stačí,že tahám malýho,ani stát na místě,..... že to tam mám trošku trhlý,tak na jedno sešití,ale že mě nebudou trápit a za 14 dní se na mě příjde podívat,tak mám radost jinak v poradně dobrý,Ladíček přibral už 11 deka co jsme doma a vyrostl o 4 cm jinak kojení teda zatím dobrý,přisává se čím dál tím líp,tak jsem ráda,že nemusím přikrmovat zatím pa pa
6. čer 2008 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Many, ahoky, diky za info, Ladicek je moc krasnej a ty jsi sikulka, ze to krasne zvladas.
6. čer 2008 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda linn, ja doufam, ze nebudu mit obrika. by me to taky vydesilo :grinning: me taky doktor nerika, jak je mimco velky a kolik vazi, takze to je mozna dobre, ale myslim si, ze moc velka neni, ale kdo vi, no rada bych rodila taky o dva tydny driv, ale driv nee, tak ten 37 max 38 tyden, hlavne v tech vedrech neprenaset :stuck_out_tongue_closed_eyes: .

miso, ja jsem zazdila, jsem ti zapomnela odepsat na tu posledni sms, ja jsem proste hlava derava tehotenska, promin :dizzy_face: tak se hlavne opatruj, abys nemusela na presiti, to by bylo asi neprijemny :stuck_out_tongue_closed_eyes: teda, to je super, ze se ladickovi dari, my ti tady vsechny zavidime, ze mas ten svuj poklad uz u sebe :sweat_smile: nechte si s ladikem moc a moc darit :dizzy_face:

jo a cipinku, ty jsi takova sikula, ze jsi si sila ty fleesacky?teda, ja sjem na siti lemra, ja tam malovat to jo, nebo dratovat a podobne, ale siti, vysivani a hackovani...skoda mluvit :grinning: :grinning:
6. čer 2008 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
JJ 38.tt ideal, uz je to vlastne termin, takze uz je vse pripraveno. No prenaseni bych taky absolvovat nechtela, ja chci srpnatko a ne zarijove mimi :wink:
6. čer 2008 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne, hlavne neprenaset!!!!!!!!!!!!!!me kdyz se nekdo pta na termin, tak rikam konec cervence :grinning: je to pro me vis utesujici :grinning: jsem debil, ze?
6. čer 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja zas rikam nekdy v srpnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. čer 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: a neprizname ted termin porodu a neprizname :grinning:
6. čer 2008 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, Many se za námi přišla podívat, to je fajn, že se vám daří, i kojení už jde líp a spodek se snad taky zahojí... Držím pěsti:slight_smile:

Janule, jj, zkusila jsem to podle návodu na netu, jinak jsem nikdy ni nešila, tcháňata nám půjčila šící stroj, pže v rukách to byl děs běs, trvalo to dlouho a ta kvalita hrozná :grinning: A docela to jde, sice profi švadlena by se asi zhrozila, ale já jsem na ně pyšná :sunglasses: Jen jsme zvědavá, jak budou fungovat...

Linn, aha:slight_smile: To jsi měla teda docela štěstí, že šel Samík už o dva týdny napřed a byl ho už takovej pěknej kousek, rodit v termínu, tak by to bylo těch 5 kilo a to si radši nepředstavuju :confused:
6. čer 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj :slight_smile: tak zatím u nás dobrý,teďka spinká,ale každou chvíli čekám,že se vzbudí na papání :grinning: akorát ráno jsem měla trochu větší depku a pobrečela jsem si,malej mi 3x po sobě zvracel a bála jsem se,aby se mu něco nestalo :cry: ale už je klid,tak snad mu asi nesedlo jídlo,už jsem nevěděla jestli mám volat doktorce abych neplašila,tak jsem počkala,no snad už bude klid :frowning2:
9. čer 2008 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
cipin, jsi moc sikovna :dizzy_face:
many, no jo, to je jasny, ze se bojis, sakris to budeme i my, ja se prave bojim, jestli ja to vlastne jako mamka vubec zvladnu, jsem sama takovy tele, a natoz tak mit zodpovednost jeste za jednoho tvorecka :sweat_smile: jsi sikula, to zmaknes, casem se tomu budes smat, ze jsi nad tim vubec nekdy plakala :wink:
tak ja letim do mesta, paaaaaaaaaaaaa a krasny den vsem :dizzy_face:
9. čer 2008 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Many a zvracel hodne nebo si spis jen ublinkl? My jsme s tim meli problemy skoro doted :astonished: , kdyz jsem jeste kojila, tak mi vzdycky tu nekojenou trochu meho milcka hodil na zada, pak nam pomohl Nutrilon proti ublinkavani. A existuje i pridavek k maters.mleku, kdyz ublinkavaji a kojis, ale treba to bylo jen jednorazove, drzim palecky, mejte se vsechny papa
Janule, co doktor? Jak jsi dopadla?
9. čer 2008 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak sem neco pisnu, abysme to jeste nekdy nasly :wink:
Uz mame kocar doma, no dve deti v nem si nejak nedovedu predstavit, toz uvidime :slight_smile:
pekny den - tady je teda furt vedro, kde je to ochlazeni?????????????
11. čer 2008 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:

Many, tak vy už se pomalu zajíždíte a zvykáte si na sebe, to jsem zvědavá, jak to půjde nám. Taky by se mi se vším nechtělo otravovat mudru, ale člověk nikdy neví...

Přesně jak píše JAnule, člověk si sám připadá tak trochu jako dítě a teď bude muset být ta opora, tak snad to zvládneme :slight_smile:
11. čer 2008 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Cip, no je pravda, ze z toho zacatku s tebou jeste k tomu vsemu cloumaji hormony, prece jen telo si zas musi zvyknout na neco uplne jineho, ale ja jsem mela takove tezsi obdobi tak mesic, pak uz to bude cim dal lepsi :slight_smile:
11. čer 2008 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky :slight_smile:
linn - tak to mi ublinkával a pak byl klid,dnes mi taky už párkrát něco vrátil ale asi je to tím,že furt chce prso ne :wink: každou hoďku mu dávám,jinak brečí,má nějakej špatnej den :frowning2:
potřebuju poradit - nevadí,když odstříkávám mlíko a pak to má vlastně smíchaný přední i zadní :wink: nebo to bych měla vylívat :wink: dík za radu,nic nemůžu na netu najít k tady tomu zrovna :unamused:
13. čer 2008 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek