• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Uničov a okolí, těhulky

22. října 2012 
Many, tak to bohužel neporadím, snad se brzy objeví Linn, ta by mohla vědět. Nebo prostě zavolej nějaké té laktační poradkyni... Vím, že švagrovka taky loni cosi řešila, zavolala jí a bylo hotovo...

A vůbec, nikde jsem od Tebe nezachytila jak bylo v porodce, jaký byl porod atd., rozepsala ses už o tom někde, že bych si početla?
14. čer 2008 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky Holky

tak jsem se koukla jestli jste se tady rozrodily a zatím jen Many že?moc gratuluju k Ládíkovi je roztomilej :slight_smile:

Many: k odstříkávání: to vůbec nevadí,ono pokud ti ublinkává po jídle tak je to lepší ze začátku odstříknout,to zadní mlíčko pije pomaleji protože je hustčí a nehltá tak.

Kojit můžeš klidně co hodinu,ale myslím jestli pláče tak třeba ho bolí jen bříško a prsem se uklidňuje.
Nejlepší stránka na rady je www.kojeni.net,mě to vždycky pomohlo :slight_smile:

Malej byl taky hroznej poblion,kolikrát jsem to obrečela v šestinedělí,ale pak jsem si zvykla :unamused:
Držím palečky :slight_smile: a pokud budeš potřebovat ještě nějaké rady tak klidně napiš na Olomouc-maminky,každá ti tam poradí,jsou tam skvělý holky :slight_smile:
14. čer 2008 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak teď jsem si znovu přečetla tvou otázku: tak nevadí když se to smíchá :slight_smile:
14. čer 2008 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
dali - díky moc moc moc moc moc moc moc :grinning:
14. čer 2008 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Many, tak vidim, ze ti bylo dobre porazeno, s tim kojenim jsou tady fakt zkusenejsi, ja jsem s tim svym mesicnim kojenim, prikrmovanim, odstrikavanim moc slavne nedopadla :unamused: urcite kdykoliv pisni na ol. maminky (jsou tam fakt fajn holky ) a dudlika davas? Drzim palce, at se vam hlavne vyhnou prdiky.
A kdybys chtela nekdy doprovod na prochazku s kocarkem , tak pisni, muzem se Samikem dorazit a trochu pojezdit po Unicove
:slight_smile:
16. čer 2008 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky :slight_smile:
linn - no to bysme se mohly domluvit někdy :wink: teď s ním zatím ještě moc ven nechodíme,jen s tatinem odpoledne nachvilku,tak na 2 hoďky a pak zase kvůli krmení domů :slight_smile: a mám i strach,když má rýmečku,ale zachvíli už bude mít měsíc a pak to bude lepší že :wink: jinak včera jsem měla jaksi míň mlíka,měla jsme strach a tak jsem odstříkávala a moc toho teda nebylo,tak jsme mu poprvé než jsme šli spát dali příkrm a pak už v noci měl nastříkaný mlíčko,tak pěkně spal a ráno jsem ho šla přebalovat zase před dalším krmením a byla jsem bez podprdy a mlíko mi valílo z obou prsů drsně,tak kéž by to nebylo zase jen na chvíli,je fakt že nemám moc hlad,málo jím :unamused: moc toho do sebe nenarvu no :frowning2:
17. čer 2008 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj many, uz to bude jen lepsi, uvidis :slight_smile: vsak jak budete ok, tak dejte vedet, a na to kojeni hlavne pij hodne tekutin a cajik na kojeni, nejvic si chvali Leros.
17. čer 2008 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky:slight_smile:
Many, vůbec mi nedochází, že to tak hrozně letí a že už Ladíkovi bude brzo měsíc...
Nám se to taky pomalu blíží, první týden v červenci nás čeká nějaký zařizování v UNičově, pak budeme ještě chvíli v praze, ale asi od půlky července se postěhuju natvrdo do Uničova... Tak jsem na to zvědavá :confused:
20. čer 2008 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahoj holky :slight_smile:
jo,jo letí to,příští týden má Ladíček měsíc,utíká to pěkně :slight_smile: a bude mít první svátek,tak mu musím něco koupit :grinning:
no cipin zachvíli už budete bydlet v Uničově,tak to se můžeme pak scházet všichni :wink: že linn :slight_smile: to bude kočárůůů :grinning: :grinning: :grinning:
22. čer 2008 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,jsem tady uuuplny novacek,muzu se obcas pridat? Bydlim kousek od Unicova (Libina). Je tu nekdo odtud? Aha, ted ctu posledni prispevek, tak Many je z Unicova :wink: Budu muset docist par poslednich prispevku,at se ve vas orientuju. Mam 16 mesicni holcicku Nellinku, je to peknej divoch :angry: :slight_smile: Rodila jsem v Sumperku, v tehu jsem musela lezet s prdelou nahoru a od 25.tt do 34.tt jsem lezela na rizikovce v nemocnici. Jinak uz 2 roky chodim denodenne na jine diskuzni forum,ale holky jsou rozmistene po cele republice (mely jsme spolecny mesic porodu-unor2007) tak je to neco jineho...Je to ale strasna zavislost a ja trubka se pridam do dalsiho diskuzniho fora :unamused: To nebudu stihat uz vubec nic :sweat_smile: No,myslim,ze pro zacatek by to stacilo...jsem ukecana az dost. Tak papapa, chlap uz me vyhani od notasu :unamused: :unamused: :unamused: Asi ma hlad nebo co :confused: :grinning: :grinning:
22. čer 2008 v 16:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jezis,nejdelsi prispevek zas musi byt ode me :sweat_smile: Holky, ja si az ted poradne vsimla,ze se diskuze jmenuje Olomouc-tehulky...tak snad vam nebude vadit,ze uz nejsem tehule ale mamina...Ale brzy bych treba tehulka chtela byt :fearful: ...Nebojte,ja tady nebudu otravovat casto,slibuju :grinning:
22. čer 2008 v 16:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Matessa, samozřejmě to nevadí, vítej:slight_smile: Jsme tu takovej mix, někdo z olomouce, a zbytek mám pocit, že je z Uničova a okolí:slight_smile: a občas se přidá někdo další:slight_smile:

Já bydlím zatím ještě v Praze, ale během měsíce se stěhujeme do Uničova, nikoho tam neznám, tak budu ráda, za každou známou tvář, mimčo teprve čekáme, tak aspoň budu mít za kým chodit pro rady:slight_smile:
23. čer 2008 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj matesa, vitej tady, jak pise cip, tady jsou prevazne holky z unicova :grinning: takze pribyde dalsi :wink: mas moc krasnou dcerusku :dizzy_face: a jsou tu i maminky a my tehule snad uz taky dlouho nebudeme, ze holky :grinning:
23. čer 2008 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte devcata :slight_smile: Tak jsem pred chvili zazila mensi sok-tedy spis prijemne prekvapeni :wink: :slight_smile: Trosku jsem se seznamila s "Konikem" a zacala si prohlizet vase fotogalerie a zjistila jsem,ze se s MANY trosku zname :grinning: No,pockam si na ni,az prijde :wink: Moc ji a tatkovi gratuluju k Ladikovi, je nadhernej!!!!!! Obcas me o tobe informovala Petra (jsem hrozne zvedava na kazdou tehulku,co znam,vis? Tak jsem se ptala i na tebe...ona se moc rada chlubila :grinning: )

Jinak vam holky dekuju za privitani! Jsem rada,ze jste tady taky takova dobra parta. My uz se prave s holkama z toho jinyho fora(nebudu asi radeji psat adresu,at nedelam reklamu :zipper_mouth: ) zname 2 roky a mely jsme uz nekolik srazu a vime na sebe i to,co nevi nikdo "zivej" :grinning: ...tak je to takovy super,kdyz mate kazdy den s kym pokecat i kdyz knedlite s detmi doma :slight_smile:

CIPIN, tak ty jsi z Prahy? Tam mam taky nekolik kamaradek-maminek. A obdivuju te,ze se stehujes nekam,kde neznas moc lidi. A navic tehotna :slight_smile: Urcite se nekdy srazime! :wink:

JANULE, ty brdo, vy mate s CIP stejny termin koukam :slight_smile: Tak to uz si zamluvte pokoj v porodce :grinning: Moc vam to holky zavidim,cely to tehulkovani i ten porod...Ja doted obcas neverim,ze uz mam to svoje malinky prtatko...je to fakt nadhera a na porod vzpominam snad kazdy den (hlavne kdyz slysim svoje porodni pisnicky :sunglasses: :grinning: )

THE END (jsem fakt nejak moc ukecana,tak se omlouvam....kdyztak to nectete :grinning: :grinning: :grinning: )
23. čer 2008 ve 13:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
ztak uz jsem zase po ctyrdenni navsteve u tchanu doma, malej spi, teplota doma optimalni, pradlo vyprano, tak zas sedim u Compu - jj zavislost :slight_smile:
Matessa - vitej, no ja jsem taky z unicova, momentalne bydlim v Benkove, kolik ti je, cos delala za stredni skolu? Jeslti se treba nezname z gymplu. Nellinka je moc pekna. A klidne se muzes pridat i do ol. maminek, jsme tam super parta a celkem pravidelne se schazime, vetsinou teda v Ol. a okoli.
Ale uz se tesim, az poznam osobne holky i tady :slight_smile:
23. čer 2008 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cip a kde budete mit bytecek? Nebo uz nejakej mate?
23. čer 2008 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matessa, já tak úplně z Prahy nejsem, jsem původně z Přerova, do Prahy jsem šla na školu, tam jsme se potkali s manžou, kterej je z Uničova (Linn ho zná z gymplu:slight_smile: ), když jsme začli plánovat dítko, tak jsme měli jasno, že v Praze ho mít nechceme, tak jsme zvažovali, kam se vrtneme - chtěli jsme zpátky na Moravu a nakonec to vyhrál Uničov. Tak jsme zvědavá, jak se nám tam bude líbit... Bude to celý jedna velká změna, možná to neklapne a zase poputujeme zpátky do Prahy a možná se nám v Uničově tak zalíbí, že už tam zestárneme atd. Ale i když mám Prahu po těch cca 7 letech docela ráda, tak si to tu na furt nedokážu představit.

Linn, byt už máme, na Nové...
23. čer 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janulko, kdy mas prsne tu zkousku? At vim, kdy drzet palce :dizzy_face:
23. čer 2008 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem volala do porodky do Šternberka, že bychom tam příští týden zajeli na čumendu, ale prohlídky jsou prý možné jen o víkendu, tak mi trochu nabourali plány:frowning2: No co už...

Mates, když už Tě tu máme, poreferuj něco o porodce v Šumperku. Ještě to nemám stopro rozhodnuté, a nakonec asi stejně vyhraje Štbk, ale co kdyby ne :wink:
23. čer 2008 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj mamky, cipin, ja si myslim, ze uz do prahy chtit nebudes, fakt, tady je to takovy fajn pomaly...manzel pochazi z prahy (teda kousek od prahy)a nikdy uz by se do prahy nevratil, libi se mu tady :dizzy_face:
linn, zitra v 9 hodin je pisemna a kolem 10 az 11 se dozvim, jestli jsem pripustena k ustni, no uz se moc tesim :sweat_smile: :pensive: ale jsem rada, ze to budu mit za sebou, ale kdyby aspon bylo lepsi pocasi, ve skole je desny vedro a jesete je to uplne nahore, takze vedro nejvetsi :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale tak snad me nebude zlobit to srdicko, uz jsem z toho denodenne fakt zmordovana a kor v techto vedrech :astonished: :cry:
23. čer 2008 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, tak zitra na tebe budu myslet, neboj, bude to ok. :dizzy_face: a treba i to pocasi se umoudri.
23. čer 2008 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
linn, diky moc, no doufam v to :sweat_smile:
23. čer 2008 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Jani, tak co zkousky? Tfuj tfuj tfuj :wink:

CIPIN, no v Sumperku jsem byla spokojena-asi jako jedna z mala :unamused: Kdyz jsem rodila ja,tak Sternberk jeste nebyl po rekonstrukci,ale ted je to tam uz taky hezky udelany,takze priste to zkusim tam. Ty porodni boxy si nemuzu vynachvalit,kdyz mi nekdo vypravel,jak to chodilo ve Sternberku,tak jsem valila oci...ale tak to byvavalo vsude,ze :slight_smile: V Spk. uz neni primarem pan B., ten to tam hodne zneprijemnoval...na Sternberk slysim same chvaly-jak na sestricky tak na doktory...Proste priste to zkusim tam :wink:

MANY, s tim kojenim to vydrz,za chvili se ti mlicko zredukuje, uz ti nebude tolik strikat a uvari se ti tam tolik,kolik Ladik bude potrebovat. Mozna se ti jen zdalo,ze mas malo mlika,prze uz se to tam redukuje...chapes co chci rict? I kdyz vlastne kolem 6tydnu maji prcci nejaky ten rustovy spurt-jakoze hodne papaji,protoze rychleji rostou...tak se asi nestiha delat mlicko :slight_smile: Zkus meltu,ta pomohle me i spouste kamaradek! Hold,je to boj to kojo,ale az budete vetsi,tak je to NADHERA!!! :slight_smile: Jo a kurna jez! :grinning: Jak mas potom vypadat? :grinning:

Ja jsem kojila 14mesicu a doted se mi po tom styska :cry: Ale porad tam nejake mliceno je...tak ze bych jeste zacla? :grinning: Nene,to bych se zase musela rozloucit s pivem :grinning: Ale teda jak jsem predtim nemela prsa,tak po kojeni mam 4x mensi! :rolling_eyes: :angry: :unamused: :grinning:
24. čer 2008 ve 13:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chjo,jak to delate,ze pisete tak kratky prispevky? Ja jsem porad nesdelila,co jsem chtela :grinning:

BLINKANI-tak s tim jsme mely drsne problemy :unamused: Do 3 mesicu mi Nellinka kazdy vecer a nekdy i pres den strane hystericky vriskala :frowning2: Nedalo se s ni nic delat, jen jsme na ni 2 hodiny koukali :frowning2: A pritom se ji zacalo vracet mliko ze zaludku a davila se mi, neslo to ven ani zpatky,proste to v ni litalo a to ji asi nejak bolelo-mozna ji palila zaha...
Jednou toho byla svedkem nase Mudra,tak nas poslala do nemocnice-zjistili ji nejakej ten gastro...blablabla reflux a pred kazdym kojenim jsem ji musela davat lzickou NUTRITON, je to takovy gel,ktery ji to mlicko v zaludku "zatezkal",takze neslo ven :slight_smile: A musela mit zvedlou postylku,takze jsem ji v noci hledala skutalenou v nohach :grinning:
24. čer 2008 ve 13:26  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mates, švagrovka taky rodila v Šumperku, pže zrovna v té době předělávali Štbk a taky byla moc spokojená. Porod měla celkově v pohodě, tak asi nebylo co zkazit, ale chválila si to, tak mi to taky trochu vrtalo hlavou, jestli nejít tam... Ale nedá se tam darovat pupečníková krev a to bych chtěla, takže to mám zjednodušený :grinning:

Jinak co se týče psaní románů, pokud můžu mluvit za sebe, ještě nemám ty zkušenosti, abych je tu mohla rozebírat:slight_smile: Ale dneska jsem byla kupovat dalsi vecicky do výbavy, tak se můžu rozplývat jaký máme krásný deky na hraní, do kočárku atd:slight_smile: Jsme úplná deková velmoc, tak jen doufám, že je užijeme :grinning:
24. čer 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Jance jeste jednou gratulujem.
Byla jsem dnes na seminari znakovani pro mimca v Ol., jeste to zkusime i se Samikem a pak se Sebastiankem, uz se tesim, muze se zacinat tak cca od sesti mesicu. Skolitelka je z ol.maminek, tak kdybyste nektera mela do budoucna zajem :wink: mrknete na www.babysigns.cz
Matessa, no vidis, a to jsi jeste zapomnela odpovedet me :wink:
Prejem krasny den :slight_smile:
25. čer 2008 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tehulky a maminky,
LINN, jezis promin, ja ti fakt neodpovedela :fearful: Letos mi bude 23 :sweat_smile: (jj, mlada mamina :sunglasses: ), mam Obchodku v Spk. a letos me neprijali na VS...to teda nechapu proc :grinning: Diky za pochvalu Nellinky :slight_smile: A taky za pozvani do Ol. maminek,ale uz bych toho mela fakt moc :confounded:
Mas krasny jmena kluků :wink: Ja jsem pro kluky poradne nevedela...Vlastne ani s Nellinkou jsem si nebyla jistá-jak ji ze me vytahli,tak se ptali,jak ze se bude jmenovat...a ja nevedela,tak jsem je poslala za Martinem-tatinkem :grinning:
V Benkove bydli segra me babicky :grinning: Kasalovi se jmenuji,znas? :wink:

CIPIN, ja ten Šumperk porad chvalila,ale bohuzel ma hroznou povest :unamused: A je to cimdal horsi, spokojenych rodicek rychle ubyva...Mozna je to vsude,treba maji mamky vysoke naroky a dnes se vse lip kritizuje nez chvali...Ale nevim nevim, o tom Sumpru se spatne mluvi uz dlouho a nejen o porodnice.
A na Stbk. slysim samou chvalu :wink: Jdi do toho :slight_smile:

ZNAKOVANI, taky jsem mela jet na prednasku-domlouvaly to holky v materskem centru...Ale nakonec jsem zjistila,ze vlastne znakovani pouzivame a ani nevim,ze je to ONO :slight_smile: Divala jsem se na to na netu a i v TV o tom cosi bezelo. Ale je to urcite super, opravdu se s detmi domluvite :slight_smile:
25. čer 2008 ve 14:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a v Uničově je nějaký mateřský centrum? Já se po tom nijak nepídila, ale co jsem slyšela, tak to bývá fajn mít kam s mrňousem zajít... Kam chodíte vy, Matess?

Linn díky za odkaz na tu znakovku, zatím jsem o tom moc neslyšela, tak si aspoň počtu a třeba i něco dozvím, hlavně mě teď lákají masáže dětí a kojenců, chtěla bych si udělat ten kurz. Tak znakovka bude taky v pořadníku :sweat_smile:
25. čer 2008 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
CIP o MC v Unicove nevim :unamused: My mame v Libine Libiska :slight_smile: Takze chodime tam. Ale ted pres leto je stejne zavreny,takze se schazime na hristi :slight_smile: Je tam i hospoda,takze deti placaji babovicky a my je pozorujeme z houpacky a davame si piv...teda kofolu :sweat_smile: :grinning:
26. čer 2008 v 08:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
Matessa, pribuzny podle jmena neznam, mozna podle videni, jsme tady teprve druhym rokem. Kam ses hlasila na vysku? Tak treba to vyjde pristi rok :dizzy_face: O materskym centru v Libine jsem slysela, kamoska vam dela na poste sefovou, tak od ni.
A v Unicove jsou MC dokonce dve - jedno na dome deti adruhe na ZS Haskova, to druhe zalozila kamaradka, byla jsem se tam mrknout, ale chodi tam deti tak od dvou let, pro mensi nejak nemohly zatim sehnat nekoho, kdo by tam chodil otvirat atd., chtela jsem se toho ujmout, ale pak jsem otehotnela, tak jsem to vzdala, tak snad az s obema.
http://www.zshaskova.cz/matcentrum/uvod
26. čer 2008 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek