• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Uničov a okolí, těhulky

22. října 2012 
Ahoj, jsem na koníkovi nová a ještě se moc neorientuju. V lednu 2011 jsem se přistěhovala do Šternberka a hledám nové kamarádky / kamarády. Válčím tu s malou, kočárkem úplně sama a moc mě to nebaví ... Můžu k vám?
30. čer 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
ahojky holky :slight_smile:

@kayty vítáme tě u nás :wink: ale moc sem už nikdo nechodí , není času :frowning2: ale třeba se zase někdo přidá,......
13. črc 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
jinak hlásím ve 2 měsících 62 cm a 5 940g :slight_smile: a jsme bez širokýho balení :grinning: hurááá
@kayty a co Karolínka, jak roste,..................... :wink:
13. črc 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@many No já se pohybuju víc na jiném serveru, ale o koníkovi básnily, že se tu děje víc než u "nás" :slight_smile: . Tak jsem chtěla najít diskuzi z okolí ... "vedle" olomoucko vůbec není. Třeba se to rozproudí ...

Na posledním oficiálním vážení u dr (4m) 6,63kg a 64cm. Teď baj očko 7,3kg a 67cm :slight_smile: . No tvůj malý je asi pěkný jedlík, že tak váží :grinning: . Širokáče měla Kája taky. Ještě to není ono, ale plínky jí doktor konečně vzal. Já na tom byla hůř, já měla jako miminko řemínky :unamused: .
18. črc 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. srp 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@kayty Lukynek je jedlík :slight_smile: zatím jsme v poradně nebyli, až za 14 dní, tak jsem zvědavá, přes den kojím po hoďce a půl, mě vysává pěkně :slight_smile: a od dovči nám začal spát 7 hodin v kuse v noci :slight_smile: takže se vyspím :slight_smile: kojím kolem 20.00 a pak až ráno ve 3 :slight_smile: takže asi bude spávat krásně po bráškovi :slight_smile: a je moc hodnej,....takže si to opět užívám :slight_smile: až na Ladíka :grinning: ten už sem tam pěkně řádí :grinning: no od září bude školka :grinning: tak si víc odpočnu :slight_smile: snad :grinning:
10. srp 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl smazaný adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Důvod: “Autor příspěvku už není Profesionál.”
15. srp 2011 v 10:54 • eliiis
ahojte, jsem tu nová a doufám, že to tady stále funguje......jsem z Uničova a termín máme v prosinci...náhodou jsem narazila na tento blog, takže mi asi chvíli potrvá se tu zorientovat.
25. srp 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám pocit, že to tu nějak stojí, maminky asi nemají čas.....škoda. No třeba se tu ještě někdo ukáže......:slight_smile:
1. zář 2011 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tady to opravdu spí:slight_smile:
@moscabianca to budete mít hezký dárek pod stromeček, tak hlavně, ať je všechno Ok, jak si to těhotensví užíváš? :slight_smile:
14. zář 2011 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kayty ahoj a vítej, jak válčíš? Už jsi se zabydlela?
14. zář 2011 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, no už jsem ani nevěřila, že nějaká maminka z Uničova chodí na tyhle stránky :slight_smile:
Těhu si užívám maximálně!!! Takové detaily, jako jsou oteklé nohy bo bolest už neřeším, hlavně, že je nám jinak hej a malá je v pořádku. Těšíme se na ni!!!!! A ať už to bude přímo na Vánoce bo ne....to už je maličkost, tak jak tak to bude to nejkrásnější!!!!
Koukala jsem na tvé fotečky ...máš krásné děti!!!!
Ať se Vám daří!!!!
15. zář 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cipin Už celkem jo. Jen mi chybí přátelé, které jsem nechala ve svém rodném městě. Tady to zatím nevypadá, ale začínáme chodit na Yamahu pro miminka a na plavčo do Olomouce, tak se to snad zlepší.
Jen Kája je trochu nachlazená. Chytla to ode mně. Je to poprvé od narození, tak snad to přežije / -me.
18. zář 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kayty já se do Uničova taky přistěhovala a nikoho tu neznala, to se časem poddá, uvidíš. A odkud teda původem jsi? Na yamahu chodíme taky s oběma:slight_smile: Ať jste brzo fit :dizzy_face:

@moscabianca od té doby, co chodí Jolča do školky mám víc času a dneska mi mrňous usnul, tak užívám a lenoším u PC:slight_smile: Co cukrovka?
19. zář 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cipin cukrovka mi dala zabrat....mezi druhým a třetím odběrem jsem byla v poradně a dostala jsem injekci hořčíku, no a asi mi to tentokrát vůbec nesedlo a strašně mě to bolelo a pak jsem sebou plácla o zem. Naštěstí tam byl se mnou přítel a on mě držel, tak mě položil na zem. No ale třetí odběr mi vzali a nevím jak to dopadlo. doktorka mi řekla, že mi dají vědět v případě, že to nebude dobré...jenže já se zapomněla zeptat, do kdy. Jestli hned ten den...bo za týden:slight_smile: Takže nevím.....
20. zář 2011 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cipin Původem z Hranic, což je skoro "za rohem" :grinning: . Nachlazení už je v pohodě. Malá to zvládla snad líp než já.

@moscabianca Jestli si budu moct rozhodnout, tak příště nejdu. Takový sladký hnus, rozpíchané ty moje neviditelné žíly. V čekárně vedro, tvrdé židle / sedačky, pryč jsem nesměla. Hodnoty krásné, cukrovka nikde. Výsledky, alespoň ve šternberské poradně, byly ten den odpoledne. Dalo se tam zavolat a řekli to. Můj dr je pak měl asi za 2 dny.
22. zář 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kayty No já teda doufám, že ty testy dopadly dobře i u nás. Zatím se nikdo neozval..:slight_smile: Ale pokud bych si mohla vybrat, tak už taky víckrát nejdu. Já jsem teda přibrala hodně, na to že jsem teprve v 27.tt, ale snad to cukrovkou není...jen se nám prostě daří:slight_smile:
22. zář 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@moscabianca Tak to je fakt asi dobré. Vybrat si můžeš, není to povinné. Povinné jsou snad jen testy na HIV.
Já jsem přibrala jen 8kg, ale byl tam dobrý základ :sunglasses: . Všechno jsem nechala v porodnici a dalších 8kg za první 3 měsíce, kdy to byla hrůza. Kája nechtěla spát, chtěla se chovat ... no prostě ukázková novorozenecká kolika. Teď je to v pohodě, budí se tak 1-2x na jídlo. Přes den je to ale horší. To dává jen 3 x 30min.
26. zář 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kayty Teeeda.....no já už teď mám 13kg nahoře.....a to jsme v sedmém měsíci. Jako osbně kila nějak neřeším, spíšš trpí moje nohy....No snad už to tak nahoru nepoleze.... Hlavně, že už je to za Váma a že může aspoň v noci klidně spát. A i přes den se to určitě změní a ty si budeš moct odpočinout...:slight_smile:
26. zář 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky já jsem z Uničova noi teď vlastně už z Medlova u Uničova a 17. září se nám narodil první potomek Dominiček.Těhotenství probýhalo docela hladce až do druhé návštěvy genetiky.Panu doktorovy se tam něco nelíbylo na srdíčku,ale sám se nechtěl pouštět do nějakých spekulací a tak nás poslal k děcké kardioložce.Ta nám zjistila defekt komorového septa,ale nebyla si jistá pro velkou nepřehlednost jak je defekt velký tak nás poslala ještě pro jistotu do Brna na další kontrolu.No co budu povídat druhou polovinu těhozenství jsem lítali jen po doktortech.Někde nás strašili operací jinde nás uklidňovali,že to není nic vážného.Nakonec se dominiček narodil sice předčasně a s váhou 1520g,ale po posledním ultrazvuku máme 100% jistotu,že jsme v pořádku a všechno se upravilo ještě v těhotenství. :wink: :slight_smile:
5. říj 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jdu vás zase zkontrolovat:slight_smile:

Testy na cukrovku jsou hnus, i když mě teď podruhé chutnalo víc. Ale zase jsem šla na dvakrát, pže jsem se ráno napila sklenice vody a musela jsem přijít znovu.
@lostravska a v kolikátém tt se teda malý narodil? Docela jste si užili, tak hlavně, že je všechno OK:slight_smile:
@moscabianca neboj kila půjdou dolů sama a obalené nervy se občas hodí :wink:
5. říj 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lostravska Ahojky, no tak hlavně, že je malý vpořádku!!!!! Ale věřím, že to musely být strašný nervy!!!!
5. říj 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cipin jj...tak já kila zas až tak neřeším...hlavně, že jsme zdravé!!! Ale spíš mě to trápí kvůli pohybu a hlavně nohám...je to náročný :slight_smile:
5. říj 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý se narodil v 38 týdnu,ale doktoři říkali,že i kdyby byl v termínu tak by byl stekně maličkej.Teď bojujeme s přibýráním.Ze začátku špatně prospíval a tak jsme museli přikrmovat a tak si zvyknul na láhev,že odmítal prso a já pod citovým nátlakem,že nám kojení nejde přišla o mlíko.Takže teď už jsme jen na Nutrilonu.Ale zase pěkně přibýváme na váze.I když nám dělají problémy prdíky a taky se mi zdá,že se po Nutrilonu nemůže malej vykakat.Slyšela jsem,že jsou na trhu i umělé výživy,proti nadýmání a kolikám.Tak jsem se chtěla zeptat,jestli někdo nemáte zkušenosti... :wink:
7. říj 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte:slight_smile: taky jdu na kontrolu :grinning:
@lostravska vítaj teta :wink: tak už sis nás taky našla :sunglasses: Nesekla ses s těma kilama? Když ho vážili, tak měl o kilo víc:wink: Ale nechcu kecat...

@cipin Luci, vy teda rostete, tuhle jsem vás míjela autem a prďolín za chvilku vystoupí za jízdy z kočárku...jsem koukala jak puk:slight_smile: A Jolanka je už normálně velká slečna...pomáhá ti s bráškou?

@many Míšo, ty už máš ty kluky taky pěkně velký...a co Lukynek, pořád se snaží dohnat velkýho bráchu? :slight_smile:
@moscabianca stojí...to víš, není toho času jak bylo dřív, když děti celé dny prospaly... radši tě nebudu strašit :grinning: užívej si krásnýho klidu a pohody, první těhu je jen jedno :wink:
12. říj 2011 v 01:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všichni,pěkně to tady flákám,že? Koukám,že tady máme nové maminky,tak vás zdravíme a vítáme :grinning: .
A taky jednu maminku,kterou známe,že Leni :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :wink: :wink: :wink: .....Leni z toho,že je malý na umělém si nic nedělej,nám kojení taky nešlo,kojila jsem z příkrmem a myslím od 4 měsíce už plně jen Nutrilon a co Nici je zdravá jak řípa,silná,sem tam rýma,jednou měla horečky z očkování....kdyby to nešlo podruhé už se tím nebudu tolik trápit....
Mějte se mamky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
12. říj 2011 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
flákáme :grinning: není čas :grinning:

@lostravska Leni, já bych si z toho hlavu nedělala, hlavně když přibírá a je v pořádku. Z nutroše má zácpu hodně prcků. Myj sme jen kojili a když malý nekadil třeba 14dní, doktorka že je to v pohodě, pokud je jen na mojem mliku. Ale jak je na UM, tak by to možná chtělo změnu...zavolej doktorce a uvidíš, co se dovíš:wink: já bych to asi zkusila změnit :slight_smile:
12. říj 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lostravska s Um vůbec neporadím, ale určo nějaká speciální mléka jsou, zkus se zeptat v lékárně:slight_smile: A je pravda, že kadit nemusí klidně 14 dní, (aspoň když se kojí). Malej byl teda drobek:slight_smile:
@permonik7 Jani, už bydlíte v domečku, jednu dobu jsme se potkávaly furt a teď dlouho nic, tak nejsem v obraze:slight_smile:
14. říj 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cipin Luci, ještě nebydlíme...právě proto se nepotkáváme, nechodíme teď nikam, jen doma balíme nebo jsme na stavbě. Na prochajdě jsme nebyli ani nepamatuju :frowning2: Ani nevíš, jak se těším... Za měsíc už bychom měli být v tahu :slight_smile: Jak se máte?
14. říj 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katulee Ahoj Kači,neboj už jsem si tak nějak zvykla,že to je trošku složitější a hlavně delší přípravy než kojení,ale co se dá dělat.Malej roste a to je nejdůležitější.Za dva týdny máme skoro o kilo víc a doktorka nás teď pořád jen chválí.Tak už to bude snad všechno OK. :wink: My jsme z Nutrilonu přešli na HIPP a ten nám vyhovuje a není ani tak drahej. :slight_smile:
15. říj 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek