• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
Ahoj všem, jsem maminkou holčičky Klárky, která se narodila v únoru 2009 a ráda bych si psala s jinými maminkami stejně starých dětiček, abychom např. mohly probírat co už naše děti umí, co papají, jestli už jsou úplně bez plenky, zda už plánujete sourozence a mnoho dalšího....

Budu moc ráda, když se někdo přidá :wink:
6. led 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já mám chlapečka, který se narodil v dubnu 2009, takže to jskou skoro stejně staří. Ale myslím, že vy budete šikovnější. Holky jsou prý lepší:slight_smile:
6. led 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milih
tak my sme sa narodili medzi vami :slight_smile: v marci :slight_smile:
Inak tato tema už tu je http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/unor-brezen-2009/?page=last&post=last&lastref=go, ale je sukromna
Malá papa vyše pol roka úplne sama /len s jogurtom jej musím pomáhat lebo ten jej neberie :grinning: /
plienky na den nemáme od 19 mesiacov, dávam jej ju ale na prechádzky a na spanie /to by bolo super šikovné dieta keby bolo v tomto úplne bez plienky, nie? či su už aj také šikulky ktoré ju nemajú ani v noci? :confused: /
A súrodenca sme naplánovali ale už ho máme doma :wink: A má 5 mesiacov, takže je to niekedy trošku záhul, ale dá sa to zvládnut :wink:
6. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29
Jé to jsem ráda, že jsi se ozvala :slight_smile:
Lepší, asi jak v čem...Klárka je hodně chytrá a šikovná na některé věci( hodně si pamatuje, umí např. složit abecedu- máme takovou skládačku žirafu, pozná písmenka, hodně už opakuje dokonce i říká věty a občas se jí i povede to dobře vyskloňovat:slight_smile:. jinak ale s nočníčkem nám to moc nejde, sice doma přes den je bez plenky a většinou se nepočůrá,ale to se jí musím ptát a sama si řekne jen málokdy. A s kakáním je to ještě horší, kaká většinou jen do plenky. Ale říkám si, že je ještě pořád čas a ještě na to má nárok..
Taky se snažíme odnaučit dudlíka( má ho sice jen na spaní ), ale i tak už by ho nemusela mít. Přes den se snažím, aby ho neměla na dosah,ale když ho někdy náhodou objeví, tak jí ho musím dát :unamused:

A co vy?
6. led 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germik tak to jste teda šikulíci. To my právě s nočníkem bojujem. Sám si neřekne, nebo jen minimálně:frowning2: Takže musím pořád hlídat a vysazovat ho. Ale stejně jsem vděčná i za tohle. Dřív nechtěl na nočník ani sednout. Prostě tvrdohlavec. Takže ted jsme přes den jen ve slipech a občas to holt neodychtnu. ale na prochajdy taky chodíme s plínou.
6. led 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milih tak s plínama jsme na tom koukám stejně:slight_smile: když ho neodchytnu, tak se počurá klidně do kalhot. Slovní zásobu bych řekla, že má velikoou, ale věty ještě netvoří:frowning2: Ale jinak je to zvědavec a všechno pozoruje a napodobuje, to je sranda. Dudlík jsme mívali odjakživa jen na spaní, takže před dvěma měsíci se odboural uplně:slight_smile: a ted se asi měsíc učí i usínat sám. Aspon něco:slight_smile:
6. led 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@germik - to jste šikulky, protože my jsme bez pleny přes den jen zatím chvilku a stejně ji občas neuhlídám a vyčůrá se do kalhot. ale pomalu se to učí, na procházky a na noc taky zatím chodíme s plenkou. No a s tím sourozencem, to určitě musí být někdy záhul, ale zase budou mít k sobě dětičky blíž a budou si spolu moci hrát.My zatím další mimi neplánujem, ale určitě nechci, aby malá byla jedináček.
@pajinka29
6. led 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@milih my právě už sourozence pomalu plánujeme. Asi od května se chceme začít snažit. Nechci, aby byli věkově moc od sebe. A taky se mi nechce třeba na půl roku vracet do práce...ale uvidíme. člověk míní, ale příroda si to stejně udělá, jak bude chtít.
6. led 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germik takže píšeš, že se to dá zvládnout? Potřebuju tohle slyšet. Někdy se bojím, jak to budu zvládat, jestli bude druhé mimčo. Hlavně co se týče spánku, spíše nespánku:frowning2:
6. led 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
u nás vobec nefungovalo vysadzovanie na nočník. Malá sa tam vtedy vycikala možno 3x a dávala som ju tam každú chvilku. Tak som potom v 18 mesiacoch jednoducho nedala plienku, počurala sa mi parkrat, ale aj sa pekne vycikala do nočníčka...potom začala mat obdobie že sa začala viac pocikávat ako ked sme to začali skusat, začala plakat ked som ju posadila na nočník....tak som to jednoducho nechala tak, začala zase nosit plienočky aj cez den a po mesiaci som to skusila znovu.
A odvtedy ich cez den nemáme, povedala by som že v tých 18 mesiacoch nebola na to ešte pripravená a nepochopila presne čo od nej chcem. Tak sme si mesiac počkali a zatial sa nám darí :slight_smile:
A dudlík sme mali do 18 mesiacov, ale len na zaspavanie a potom ho vyplula :wink: Nevedela som ako ju od toho odnaučit, až sme nakoniec šli na prehliadku k zubárke a ta mi povedala že malá začína mat predkus, tak aby sme s dudlíkom rýchlo skončili. Odvtedy som malej dudlík nedala, prvý den plakala uplne hrozne asi pol hodinu vkuse, dalšie 2 dni sme dudlík akože hladali pod postielkou pretože mi tam spadol /a samozrejme ho nemohli nájst :grinning: /
A potom si nan už vobec nespomenula, absolutne jej nechýba.
6. led 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@pajinka29 Jo s tím napodobováním je to sranda a jak jsou zvědaví a všude si vylezou, vše je zajímá, tohle je moc krásný období...Tak to je dobře, že už dudlíká nemá. Kdyby to takhle bylo i u nás..jednou jsme zkoušeli jí ho taky nedat na usínání večer(usíná s dudlíkem a žirafou), dali jsme jí jen žirafu, a prostě neusnula. V noci ho pak už třeba nemá, vypadne jí z pusy a půlku noci spí bez něj, ale k ránu ho začne hledat a musí ho mít. Doufám,že už to také dlouho nebude trvat a tak nějak bude usínat bez něj...
A jak Štěpánek spinká přes den? Klárka chodí většinou spinkat tak kolem 12hod. dopol.(někdy i až v 13hod.) a spí většinou tak 1,5hod. Ale teď asi před měsícem jsme měly období, kdy nechtěla vůbec jít spát, byla vzhůru celý den a pak večer už byla dost protivná a šla spát kolem 18hod. a většinou spala až do rána.
Takhle když spí přes dopol., tak je to pak mnohem lepší, má náladu a večer chodí spinkat tak kolem 19:30 a spí do cca 7:30..
6. led 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germik Tak mě se naštěstí do toho nočníku většinou vyčurá, ale sám si na to nepamatuje...ale snad se to zlomí. Včera počural jen jedny slipy.

@milih Co se týče dudlíku, tak jsem se bála, jak tobude probíhat. Prostě jednou večer jsem mu ho nedala, fnukal, ale nebyla to taková hrůza a nakonec usnul. Druhý den večer se po něm ptal, tak jsem říkala, že není, že se ztratil. podobně, jak píše germik:slight_smile: a tak se ptal asi ještě týden a nakonec se i přestal ptát:slight_smile: JInak vstává ted po šesté hodině-.asi by spal i déle, ale jak chodí tatka do práce, tak ho to vzbudí, ačkoliv se snaží jít jako myška. Ale když měl ted dovolenou, tak jsme spali třeba i do sedmi, půl osmé. Ale ještě tak před měsícem mi vstával o půl šesté:frowning2:
Spinkat chodí kolem osmé a usne tak o půl deváté. A odpolední stpánek má cca od 12 do dvou. Když spí ráno aspon do sedmi, tak mi usne až k té jedné hodině. Takže to máme v podstatě podobné. Ale musím říct, že málo nocí spí v kuse bez probuzení:frowning2:
6. led 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
dá sa to zvládnut, a ja to mam o to tažšie že žijeme v čechách, takže táta je celý den v práci a zarába :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ja som s detičkami sama, bez babičiek a rodiny a akejkolvek inej pomoci.
A chcem vam povedat, že každé dieta je iné /ja mam teda dve a su ako den a noc :grinning: /.
My sme napríklad uplne najmladší čo nemame plienočky ani na den /inak všetky malé detičky v susedstve začínali až po 2 rokoch/, zato ale nechce malá rozprávat. Vie len zakladné slovíčka, rozumie všetkemu čo od nej chcem ale vety ani nááááhodou. Takže ked chce íst cikat tak príde za mnou, ukáže si na cikulku a povie kakáá !!! :grinning: Ale rozumieme si :slight_smile: Takže baby kašlite na to či vaše detičky niečo vedia alebo nevedia, časom sa to naučia :wink:
6. led 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germik tak to smekám. Jsi dobrá. Ale my taky když to tak vemu nemáme moc hlídání. Manželovi rodiče bydlí uplně v jiném městě a moje mamka ještě pracuje. Takže jsme taky na něho víceméně sami. Ale když moc potebuju, tak pohlídají a pomůžou. Jak to třeba řešíš, když potebuješ k dr nebo tak? Kdo hlídá?
6. led 2011 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a jak trávíte čas doma, když se nedá jít ven? Co už prci umí? HRají si sami? S čím si hrají? Máte nějaké oblíbené hry? Mě už dochází nápady, co dělat, aby se trochu zabavil, když je venku škaredě
7. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, naše Bára je taky v únoru 09, tak to máme nastejno :slight_smile:
Pěkně mluví, řekne skoro vše,v krátkých větáchS kloňuje taky celkem dobře, pusinka se jí nezastaví celý den, umí milion písniček, děsně ráda s tátou tancuje, to se pak třese celý panelák :slight_smile:
Nočník - doma je bez plínek, kdyby bylo léto, tak ji už zkusím nechat i venku (celkem si říká, ale pro jistotu se furt ptám, když už se mi to zdá dlouho, ale myslím, že to prostě drží jak dlouho to jde a řekne až opravdu za 5min 12 a někdy se taky počůrá, ale nezvládáme kakání, to jde do plíny nebo mimo :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) na kratší procházky, protože se vracíme většinou se suchou plínkou, ale takhle v zimě si to nelajsnu a hlavně než ji vysoukám z kombinézy, tak už to na nočník nestíháme.
Dudlík jsme jí vzali v listopadu, využila jsem situace, kdy sama řekla, že ho dáme jedné holčičce, bylo to pár dní krušné, ale za chvíli už se po něm neptala, jen nám to trochu dost nabouralo na nějaký čas poobědové spaní.
my teda chodíme ven každý den 2x, i když prší, tak aspoň na chvíli kolem baráku, v holinkách šlapat do louží, nakoupit a rychle zase domů.
Dnes jsme snad poprvé byly celý den doma, protože má velkou rýmu a přidal se jí k tomu ošklivý kašel (takové to štěkání).
teď jsou stále jště in dárky od Ježíška, takže stavíme Ikea vláčky, ráda maluje (ale chce furt jen draka - umí namalovat "nos", provázek a "mašličky" a tak to chce furt dokola.
Teď skládáme takové puzzle kartičky - zvířátko + co jí, vybrala jsem jí asi 6 zvířátek a to ji teda fakt baví. Posloucháme písničky, kouzelnou školku, Duplo je hodně In - stavíme schody nebo klouzačku a pak máme každá panáčka a různě se potkáváme a zdravíme....
Když peču, tak třeba míchá mouku.....to je teda pak spoušť, ale co :wink: atd atd

Tak budu ráda, když se tady někdy sejdem :slight_smile:
7. led 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germik Důležité je, že rozumí a ty jí, však někdy z toho věčnýho brebentění taky bolí hlava :wink:
a teda s plenkama super, uvidíme, co bude, až se oteplí, na noc teda ještě ani náhodou.
My teda šíleně bojujeme se spaním, od porodu jsem v kuse aspoň třeba do 6 spala snad 2x :frowning2: Tak uvítám nějak recept. Přijde mi, že když si říkám, jaká je to hrůza, tak pak se to ještě zhorší a já se modlím, aby to bylo aspoň takové, jako předtím :unamused: 2-3x za noc je fakt luxus :cry:
No, ale snad to tak nebude ještě v 18ti :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. led 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras teda vy si krásně hrajete. Je pravda, že u nás taky ještě letí vánoční dárky. Je vidět, že je kluk. BAví ho auta, už se s nimi naučil jezdit po zemi, občas jim dá i nějaký náklad. Taky máme z dupla udělanou ohrádku a v ní zvířátka, občas s ním zkouším nějaké jakoby scénky, že zvířátka jedou na pastvu, at je sveze autem atd...Taky už trošku začíá dávat ty duplo díly na sebe, ale ještě mu to moc nejde. Barunka to umí už sama? Třeba ty schody, jak píšeš? KReslení zatím štěpánka nezajímá:frowning2:. Spíš ho baví ty tužky rozšourbovávat. Tuto činnost obecně miluje. Všechny uzávěry na víko s radostí rozdělává.
Spaní..kapitola sama pro sebe Dnes třeba od půl třetí do šesti do rána nespal. Asi zub, vždycky spí pak hůř. Pořád vstával v postýlce a volal mě. Na žádný recept jsem nedošla. Vždycky se to samo na chvíli spraví a pak zničehonic zhorší:frowning2: Ale fakt si myslím,ž e to ovlivnují hodně zuby. Taky si říkám, že ho možná už dáme do normální postele. Přijde mi, že se často budí tím, jak bouchá při otáčení do šprušlí. Ale bojím se, že to zse nebude schopný sám usnout, protože bude z té postele jednoduče utíkat:frowning2:
10. led 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak schody sama ještě neumí postavit, ale věž z dupla jo, taky máme duplo autíčka a hodně panáčků a koně a žirafu, které ale už umí do autíčka posadit nebo dát do vozíku, pak je spojíme a jezdí s tím.
Teď je novinka luxování - ještě před nedávnem jsem za její přítomnosti vůbec nemohla luxovat, protože se bála, ale teď jsme si hrály, jako že lux papá špínu a ona chodila z koberce sbírat špínu a dávala mu jí do "pusy", tak to ji te´d baví, veme si třeba jen tu trubku s hubicí a jezdí po bytě. a taky zametání - uklízecí set byl nejlepší dárek,ke dni dětí a jede na tom dodnes :slight_smile:
Pak jí baví s hračkama ťapat po nábytku a vykládat při tom, že je vysoko a kde sedí.... musím říct, že si teda bára docela vyhraje sama, nechá mě uvařit, udělat nádobí (teda samozřejmě jsou i dny, kdy se na mě věší....ale většinou vydrží sama, nabídnu jí nějakou činnost a pak už ji to na chvíli zabaví)
Dnes teda se mnou obalovala řízky - ťuk ťuk do masa a pak hop do mouky :sweat_smile:
A knížky ji hodně zajímají.

je jasný, že kluka třeba tolik to malování nebere, ono každé dítko to má asi jinak, Báru teda auta berou taky (ale to se zkousne líp než když si kluk hraje s panenkou :sweat_smile: )

10. led 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
To spaní - včera spala snad potředí od narození celou noc, v 5ráno jsem se vzbudila a šla kontrolovat, jestli dýchá, protože to je pro mě opravdu vzácnost. A na dešek taky celkem dobrý, jen měla asi 3x dost rychle za sebou nějaký problém mezi 23-24h, ale pak spala až do půl7, takže pro nás taky luxus. Třeba by už se to mohlo zlomit.
Spí už asi 4 měsíce v malé nízké posteli se zábranou. O moc širší než postýlka teda není, atkže to bouchání vyjde celkem nastejno. Nikdy z ní neutíkala, jen když má nějaký extra záchvat hysterie a já od ní za trest odejdu, tak to se nám stalo asi 2x, ale i tak většinou řve, ale sedí na posteli. Ale vím, že to utíkání fakt bývá někde problém, ale třeba to ještě přijde i u nás.
V listopadu jsme jí sebrali toho dudana a to teda musíme u ní zůstat než usne (s dudlíkem jsme položili, žekli dobrou noc a odešli a usnula sama), taky jsme od té doby zavedli čtení před spaním.
10. led 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Barča je teda opravdu šikovná. Sťěpánek mě právěže pořád potřebuje. Hraje si sám, ale jen chvilku a za chvíli je už zase u mně a musím si s ním jít číst atd. Ano, knížky taky miluje. Máme hrací klavírek, tak mu hraju písničky a k tomu jsou tematick obrázky, tak toho strašně baví. věž ještě nepostaví, jen s dopomocí. ALe jinak jak píšeš, má rád asistenci u domácích prací, miluje vysávání, pomáhá mi se zaléváním, utírá prach:slight_smile:Ted se naučil otvírat ledničku a vyndává věci na pokyn:slight_smile: Ale pořád musím být v jeho blízkosti. Ale je pohybově nadaný. do schodů, ze schodů sám, střídá nohy, na odrážedle lítá jak drak:slight_smile:
10. led 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No vidíš, my jsme si zase většinou musely počkat s tím fyzickým rozvojem déle, ale pusinka jí jela už tak od 10.měsíce :grinning: Cvičily jsme vojtovku....
A vy jste ještě přeci jen o 2 měsíce mladší, počkej v dubnu, ono to jde najednou strašně rychle.
Mám kolegyni, co má ve stejný den narozenou holčičku a ta teda ve fyzickém rozvoji dělala vše tak o 2 měsíce dřív než Bára (to byla trohu depka :sweat_smile: ), když já se radovala, že paseme hříbátka, ona už lezla po čtyřech atd...., ale za to zase dlouho skoro nic neřekla.....ale je teda už asi 3 měsíce úplně bez plínek (i v noci) :astonished: Prostě každý to má jinak.
10. led 2011 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras my právě před spaním společně ležíme v naší posteli, vybere si sám knížku, jakou chce číst a jak ji pročtem, tak ho šupnu do postýlky. Z ní na nás volá, vysvléká sí pyžamo a to háže z postýlky atd..tak mu to vydrží asi půl hodinu, mezitím za ním občas zajdem, oblečem atd...a pak spí. Ale tak to funguje asi měsíc. Do té doby asi tak od desátého měsíce usínal v naší přítomnosti. ALe protože jsme si všimli, že si z nás vlastně dělá srandu, tak jsme to zatrhli a během týdne se naučil usínat sám. A mám právě strach, jak tobude potom. Chci mu koupit postel už velkou 90/200, at nemusíme potom kupovat další-asi jako dárek k 2. narozeninám.
10. led 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádky chlapeček taky stejně starý dělal vše zase ještě později než Bára, nelezl, neseděl....., ale jejich doktorka to neřešila (naše nás hnala na vojtovku, když ve 3měsících se jí moc nezamlouvalo držet hlavičku)...a pak stačily vánoční prázdniny loni a za 14 dní všechno dohnal (chodili jsme spolu na plavčo, takže jsme ho opravdu každý den viděly), prostě skokem....a nikdo ho netrápil s vojtovkou....
10. led 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, on už na první narozeniny krásně a jistě chodil. Ted se snažím, aby se už konečně sám najedl a asi už dva dny jí všechny typy jídel uplně sám. Slovní zásobu má podle mě velikou, ale nechtějí se mu ta slova spojovat...Včera dokonce celý den suché slipy, jen venku na procházce se vyčural do plínky. A je Bára vzteklá? S´těpánek je děsný vztekloun:-/ Někdy je to na nervy. A spí ještě s vámi v pokoji?
10. led 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jj, obecně mi přijde, že tu Vojtovku moc hrotí a zbytečně. Přece každé dítko je jiné a mé své tempo vývoje. CHápu, když je jasný neuro nález, tak je třeba ji začít cvičit co nejdřív, ale jinak mi to přijde jako honění bodů na pojištovnách
10. led 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ve 3 měsících držela hlavu, ale nechtěla pást hříbátka s oporou o ručičky

My máme postýlku od kamarádů, co předělávali pokojíček, tak jsme ji dostali. Jinak bychom už taky rovnou šli do té velké, je to asi lepší. Ale v téhle Bára asi ještě nějaký čas vydrží a pak se stejně budeme stěhovat, tak to dáme pak z jedné vody.
Já s ní ležím v posteli na polední uspávání, ale večer sedím naproti na gauči, přečteme pohádku a pak si tam lehnu na gauč a ona usne. Pokud ji nechávám křičet, tak už to u nás nefunguje, dostne se do takového amoku, že pak ji uklidňuju jetš další hodinu... To fungovalo, když jsme ji učili usínat samotnou poprvé, ale teď už teda ne, ale možná to zase zkusíme nanovo.
10. led 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras právě on nám naštěstí ted, když jsme to zkoušeli hystericky nebrečel. To nám dělal při dřívějších pokusech. Ted na nás jen tak volá a čeká, jestli ho poslechnem nebo ne.Ale třba kolem roku, když jsme se to snažili zrušit, tak brečel takovým způsobem, že jsem se bála, že se pozvrací, tak jsme s ním usínali stejně, jak to popisuješ ty. Ale pak toho začal zneužívat, dělat binec, smát se a usínal třeba 450min a to už teda bylo moc.
10. led 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Chdit jsme začaly až v 15 měsících. Teda první samostatný krok udělala den před 1. narozeninami, ale pak strašně dlouho jen, když se něčeho držela nebo když jsme si ji mezi sebou posílali, to trvalo asi 2 měsíce.
Vzteklá teda někdy je a já z toho pěním teda šíleně, ale myslím, že je to ještě jakžtakž v pohodě (asi mi stačí málo :confused: ), nějaký extrém to není. Spíš tak jako kňourá, ale celkem se dá jí vše vysvětlit a když ne, tak jí nechám chvíli vztekat, nevšímám si jí a ona pak přestane. Ale teda neuvěřitelně zkouší,kam sahají hranice, ale to pak nekompromisně děláme, čím jsme pohrozili. Třeba furt kope u jídla do stolu, odsunuje ho (jak sedí v židličce, tak se zapře nohamao stůl) a to ona moc dobře ví a když už opravdu zvýším hlas, tak sama říká "ještě jednou a půjdeš dolů!" :sweat_smile: , ale stejně to udělá znova...tak jde nekompromisně od stolu a žádné papání (pak vříská, že hami hami).... nebo si nedávno strašně často máčela ruce do hrníčku s pitím (takže obdobná situace) a byla bez pití....
No teda když mi kroutí s knoflíkama u sporáku, tak teda 2x řeknu, že ne a pak plácnu přes ruku, protože z toho mám fakt strach a přes to vlak nejede....
10. led 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no právě, taky se zapírá v židličce:slight_smile:, taky splníme, co slíbíme, ale on si z toho nic nedělá. I plácnu, zakřičím...on začne brečet, potom se přitulí a za chvíli to udělá zase. A ví, že nesmí, někdy to sám říká a stejně to udělá.Prostě zkouší. A když něco zakážu, tak se vzteká, hodí třeba hračku na zem, nebo se začne bouchat atd...prostě býček
10. led 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak to máme s tím spaním opačně, dřív taky brečela, ale nebylo to tak hysterické, nejdřív jsme tam chodili každou minutu, druhý den každé 3 min, pak po 5min (jen pohladit, aby věděla, že jsme tady).....a pak už jsme nemuseli vůbec. Zato te´d už ví, jak na nás, potvůrka :angry: Ale možná to fakt zase zkusíme. většinou je zatím do 10ti minut tuhá, ale někdy má teda taky dlouhé usínací období. Když dělá brikule, tak pohrozíme, že půjdem pryč a většinou to zabere nebo pak jdem opravdu pryč, tak to je hysterie a když se po několika minutách vrátíme, tak je jak beránek a usne za chvilku....
10. led 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
1 2 3 ... 54
Tvůj příspěvek