• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
vám to ale slušííííí
2. únor 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to je super, přesně takovou zábavu má štěpa pořád...taky pořád nakládá přívěs u tiráku:slight_smile: ted jsme ho nakládali trhaným papírem. Učila jsem ho trhat ho a mačkat :slight_smile:
2. únor 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Někdo tady řešil, že jeho dítě nechce půjčovat hračky, chodí 3x týdně do mateřského centra a ani si tam nepohraje, jak furt jenom hlídá, jestli mu někdo něco nebere. Byly tam názory, že je to fakt normální, ale nakonec jsem si tam přečetla názor maminy a docela jsem o tom přemýšlela, že na tom něco bude.ˇPsala, že tahat furt dítě mezi hodně dalších dětí je pro něj strašně náročné, že si ještě prostě hrát s jinými tak malé dítě neumí, že se to pozvolna učí až v MŠ. Že není vůbec na místě údiv, že když přece furt chodili mezi děti, tak jak to, že teď nechce půjčovat. Psala, že takhle malé děti si musí hrát hlavně v klidu a samy, aby měli klid na objevování a nestresovaly se okolím... a teda přijde mi to fakt, ale sama jsem se na to nikdy takhle nedívala. My jdeme do MC tak jednou za 14 dní, chodíme převážně k téhle jedné kamarádce....
jasně, že nezavřít dítě doma :wink: , ale tak nějak všeho s mírou, některé děti tak velký nápor (jako 3xtýdně MC)asi nezvládnou
2. únor 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak to musím taky vyzkoušet trhání a mačkání, to mě nenapadlo :sweat_smile:
2. únor 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo a pak tam ta mamča psala: nechte ty děti trochu v klidu!!, tak jsem se musela smát :wink: Že fakt má někdy člověk pocit, hlavně aby dítě mělo zábavu, chodilo mezi vrstevníky, furt nějaké kroužky a podněty, ale ono asi opravdu potřebuje taky svůj klid na to být samo v bezpečí, ničím neohrožováno....
2. únor 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak přesně s tím názorem se ztotožnuju. Ty děti na to ještě nemají, v tomhle věku si hrají halvně vedle sebe a věřím tomu,ž e to pro některé citlivější povahy může být stres. To ty maminy spíš v tomto věku dělají pro sebe, aby neblyy jen zavřené doma. Já se štěpou chodím jen cvičit jednou týdne-tam si dětí vůbec nevšímá, užívá si jen tu činnost, popř. komunikuje spíše s jinými maminkami
2. únor 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a občas se s někým potkám, aby se naučil, že není jen jediné mimčo na světě, že i jiné mají své potřeby atd...ale jinak obecněmoc MC nemám ráda. Většina mamin tam nechodí kvůli tomu, aby se dítko ěnco naučilo, stejně chodí jen do herny, kde si ho pořádně ani nevšímají a hlavně si chodí poplkat...a to je nefér vůči mimču..asi jsem v tom staromodní...ale mylsím, že na takové věci má dítko do tří let čas, popř začít po druhém roce, aby si zvykalo a nebyla pak pro něj MS najednou uplnou novinkou a šokem
2. únor 2011 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 my chodily asi od půl doku do 1,5 na plavčo a teď už pravidelně nic, ale chtěla bych nějaké ty tanečky,
už ji mám na klíně :slight_smile:
2. únor 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: já se plavání kvůli nemocem bála:frowning2: to víš, dcera pediatrů:slight_smile: a beztak tam tu maminu za ten názor kamenovali, ne?
2. únor 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 už kouká na profil fotky a říká:maminka s barunkou a teta, malinká teta, kde je teta (tou tetou myslí tebe) :slight_smile:
2. únor 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
jééé, ta je milounká:slight_smile:
to u nás se ještě oddechuje, to zase bude večer rodeo :unamused:
2. únor 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 já nevím, pak už jsem na to nekoukala, ale taky bych to tak viděla...
2. únor 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
áá, už se něco deje...už se bouchá do šprušlí...tak nic, pro dnešek končím...tak asi až příští týden, co? Tak si nezlomte nohy a užijte si to!!!
2. únor 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
plavčo bylo super, když jsem se přestala s ní snažit se potápět, do té doby řev, ale pak už super a vodu miluje
2. únor 2011 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 ahooooj :slight_smile: v pondělí
2. únor 2011 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak jak bylo na Šumavě? Beztak parádně...chjo, taky chci na lyže:slight_smile: jenže u nás na Hané není ani jeden kopeček a hory jsou daleko a není hlídání:frowning2:
7. únor 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ahoooj, na Šumavě hodně větrno od soboty hodně tál sníh, ale ještě jsme si každý alespoň jednou zalyžovali, takže bezva.
Holky se vyřádily na sněhu, napapkali jsme se domácího sýra, másla a mléka a dokonce jsme barču postavili na takové ty lyžičky, co se jen připínají na botky a moc se jí to líbilo, pěkně v nich ťapkala....těm dětem to fakt asi vůbec nepřijde,jak jsou malé, mají nízké těžiště, tak jsou na těch lyžích šikovné. Zkusím hodit foto.
7. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše zakuklená lyžařka :slight_smile:
7. únor 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jůůů, tak to jsem moc ráda, že jste si to užili. jj, děti jsou obecně asi takové chytlavé a všechno jim jdeučit se lépe, než dospělím. My jsme dnes štěpánka posadili na orpavdosvkou tříkolku, takovou tu z našich dob a moc se mu tolíbilo. sice ještě nezvládala šlapat, ale myslím, že se to rychle naučí-držel nohy na šlapkách, řídil a moc se mu to líbilo:slight_smile:
7. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ježiš to je paráda, ona vypadá, jako by fakt lyžovala:slight_smile: a pravý sýr? Na nějaké farmě?
7. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 A co vy o víkendu? Bylo krásně a dnes ještě je, tak užíváme sluníčka.
Na Šumavě jsme byli s těmi kamarády, jak mají holčičku, co na sebe s Bárou furt ječely, tahaly se o hračky...ale tady fakt v pohodě. Pár konfliktů bylo, když už byly holky utahané, ale jinak paráda, krásně si spolu hrály, tak jsem měla radost :slight_smile:
7. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak toje šikula s tříkolkou. Až definitivně sleze sníh, tak musíme zaurgovat to first bike kolo u kamarádů a snad se to Báře zalíbí.
Ty fotky fakt vypadají, jako kdyby jezdila, ale z kopce se samozřejmě hned zaklonila a museli jsme ji chytat, ale po rovině si to pěkně ťapkala. Ono taky v přeskáčích jinak to dítě drží, tohle je jen pro motivaci a srandu králíkům :grinning:
Ubytování je v soukromí na takovém malém hospodářství, kde mají asi 20 krav a dělají tam výrobky z čerstvého mléka. Nic jiného jim nezbylo, jinak by se neuživili,když velké mlékárny přestali od malých zemědělců odebírat mlíko. Ale myslím, že jim to fakt jede, mají velkou poptávku i v okolních penzionech...to víš BIO teď frčí.
7. únor 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras my měli víkend takový nijaký. Teda krásně bylo, ale mě se ozvali z práce,že nečekaně jenda otěhotněla a že se MUSíM vrátit...tak jsem byla nejdřív naštvaná, že mi tohle nikdo nebude nakazovat, potom jsem přemýšlela nad lákavou variantou peněz, ale stejně není kam dát malého a stejně se mi vlastně do práce chtělo jen kvůli penězům, takže nakonec jsem usoudila, že se tam nevrátím...čekám, že z toho bude ještě peklo, ale právně na to nemají nárok...
7. únor 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To teda fakt nemají nárok tě tlačit do návratu, to mi přijde hodně nesolidní jednání a jestli ti kvůli tomu nebudou držet po rodičovské místo, tak jsou teda pěkní mizerové :angry:
7. únor 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To bys musela na plný úvazek nebo by ti třeba vyšli aspoň vstříct s nějakým částečným?
@akras taky se nám pokazil odtok u vany, vytopili jsme sousedy-ti to teda vzali s klidem, ale stejně to náladě nepřidá..a taky blne štěpa. přes den usíná v klidu a večer tyjátr...děs...hodinu a půl řve jak tur, nic nezabírá, jen být u něj a to už zvládal usínat sám
@akras tak asi na celý, ale v podstatě je to jedno..naši pracují, na školku je ještě malý a jesle jsou plné,t akže ani na částečný bych hlídání neměla a ještě bych musela dojíždět busem do Olomouce.....tak já myslím, že to snad nejde, aby mě vyhodili, aspon podle zákona...ale nenechám se tlačit do kouta a řídit ostatní to, jestli budu se svým dítětem, nebo jestli budu mít druhé nebo tak..
7. únor 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já jsem dnes psala té chůvě, co by tam mohla Bára od září jít a budu jí večer volat. Už jen z té SMS vypadala moc sympaticky, srdečně mě zvala, ať se přijdu podívat, kde Baruška bude a tak.... Jen mě trochu děsí, jak to bude s poledním spaním (jestli teda Bára bude ještě za půl roku po obědě spát), ale chůva psala, že jí okolo 13h děti spí, tak by se třeba i Bára naučila takhle spát u cizích a ne v kočáře, i když teď si to teda nedovedu představit....ale třeba jo :sweat_smile:
7. únor 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To je jasné, na to určitě právo nemají, tak se nedej :astonished:

vytopili sousedy,jo? to je teda nepříjemné, ale hlavně, že jsou oni v klidu, a jste pojištěni? My ne, takže si nedokážu představit, co by bylo, kdyby se nám tohle stalo :confused:

7. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To spaní a usínání je fakt úmorný. Bára teda teď usíná docela hezky, i když tam u ní musíme být, ale rychle vytuhne. Za to ty noci tedy za moc nestojí. Brečí třebaod 1h každou 1,5-2h. Dnes to teda bylo lepší, byla jsem u ní jen 2x a to si fakt můžu gratulovat.
Asi to chce přežít, jsou to prostě takové etapy, ale třeba to bude trvat týden a pak zas dobrý a po čase se to zase vrátí a tak furt na střídačku.....
Nechcete zkusit taky číst pohádku? nebo už čtete? Teď nevím...třeba by se tím zklidnil.
7. únor 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek