• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras jůůů, závidím, ty se máš, to budeš mít parádu!!!!! Taky bych vyjela, třba zrovna do Paříže. Není to ostuda, spíš vás obdivuju, že to tak všechno zvládáte, když jste na Barču poměrně sami.
18. únor 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak dnes jsem Báru taky šoupla spát, řvala asi 20min a to jsem u ní ležela, ale ječela už od 12h, furt kňourala, myslíl, že byla unavená.
Noc nebyla nic moc od půl2 do 4 se co půlhodinu budila s pláčem a vždycky si přelezla na gauč a tam vytuhla, tak jsem musela ještě 10min čekat, než pořádně zabere a přenést ji zpátky do postýlky, aby nespadla. Ten gauč je přeci jen dost vysoký....já jsem samozřejmě mezitím neusnula, takže parádní noc :frowning2: a jsem unavená a podrážděná.....tak má Bára asi deficit z noci + to počasí taky nepřidá.
Už máme rezervované letenky :dizzy_face: , jedeme 16.3. v 6 ráno, takže je super, že budeme hned po příjezdu mít celý den, a přijíždíme v sobotu odpoledne. Zpáteční letenka byla za 3323,-, což je hezká cena, autobusem se to nevyplatí, ten zas o tolik levnější není a ještě bychom byly celé rozlámané z cesty...
18. únor 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras takže jedeš s nějakou kámoškou? A Bára bude s Ondrou nebo vašima? Nerostou jí zoubky? Přece by se vnoci jen tak co půl hodinu nebudila..ale my dnes tedy taky spali nic moc...pořád se vrtěl, poknourával...má být úplněk, takže si myslím, že je to tím...já na to taky vždycky reagovala..tak třeba i Bára:slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jojo, jedeme ještě s manželkou Ondry svatebního svědla, má ročního klučinu, tak si taky odfrkne. Jedeme v době jarních prázdnin, takže Ondra i její manžel mají volno (ondra jako učitel a Honza jako kuchař u nich ve škole), takže si udělají tatínkovskou párty.
Já s těmi zoubky vůbec nevím, ruce má v puse pořád, furt do pusy něco strká, ale to i jindy....a podívat mě moc nenechá :unamused: ...je to možný. Když jich měla ještě málo, tak to bylo v pohodě, to si člověk hned všimnul změny, ale teď....
18. únor 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to bude dámská jízda, paráda. Ale teda, ročního klučíka..to bych asi nenechala..ještě jsem tou dobou i kojila...a umí kámoška francouzsky?
18. únor 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, oni to berou dost sportovně, hošík je každý měsíc jeden víkend u babičky (dobře zařízené :slight_smile: ), on je to takový pohodář, je hrozně veliký (má stejnou velikost oblečení, jako Bára). Nekojí už dlouho, protože chlapeček byl hrozný savec a její mlíko mu prostě nestačilo, takže s tím problém není.
Francouzsky neumí, ale já jí prostě protáhnu po všech těch památkách a za 3 dny toho uvidí jako za týden :sweat_smile:
18. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jejej, závidím ji...taky bych takovou kámošku brala:slight_smile:
18. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras budeš si na ní zkoušet průvodcovské schopnosti? POjedeš podle toho itineriáře cestovky?
18. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No určitě projdeme ty trasy, kde máme mít vycházky (latinská čtvrť, Ile de la Cité - Notre Dame, Montmartre), musím si vyzkoušet přejezdy, abych věděla, kolik zaberou času a tak, takže jsem jí upozornila, že to bude taková lítačka, ale ona v Paříži ještě nebyla, tak si se mnou prubne takový zrychlený poznávací zájezd :wink:
18. únor 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras soukromou průvodkyni, to má ale luxus..latinská čtrt, to je co? Co tam je?a co všechno ještě máte vidět? Asi všechno že, i Versailles? Louvre?
18. únor 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Latinská čtrvrť to je Sorbona, Panthéon, ale hlavně takové ty tipické pařížské uličky, které všude vidíš na fotkách, od tamtud do Luxembourských zahrad, Milion dalších zahrad cestou, Champs-Élysée a svítězným obloukem, Défence s novým Vítězným obloukem, pak Eifelovka, Invalidovna, na Montmartru Sacré Coeur, pod ním Moulin Rouge, Louvre, Versailles, France miniature (park s miniaturami památek z celé FR.) a s dvěma turnusy taky závěrečný den v Eurodisneylandu :sweat_smile:
No, jak to tu píšu, tak se to podle mě nemůže stihnout, ale pokusím se :sweat_smile:
18. únor 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jo, tak my měli tehdy zhruba stejný program, kromě toho disneylandu:slight_smile: místo toho byly Lurdy, taky Louvre a ještě to secesní muzeum.ale je fkat, že nás celou dobu vozil autobus
18. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 v Lourdech jsem byla se ségrou a rodiči, kdež jsme jezdili po jižní Francii...to mi připadalo jako továrna na věřící :grinning: , někdy až absurdní ty suvenýry a tak, davy nemocných ve frontě k té jeskyni...moc mě to tedy neoslovilo.
tak stroze reaguji na tvé dotazy, protože mezitím tvořím ten itinerář, tak promiň :wink:
18. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras :slight_smile: v pohodě...mě ty Lourdy taky nee...budete to mít nahonem..ale aspon se děcka nestihnou flákat a vymýšlet nesmysly :sunglasses: jsem zvědavá, v kolik vám dnes usna Barča, když už celkem dlouho spinká...a jak jsi psala, že usula třeba za dvě minuty, tak jste jid ávali spát v osm?
18. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 už je vzhůru, spala asi 50min, do čtvrt na 3. dlouho jsem jí pak konejšila, protože furt kňourala, ale půl hodina drbání a hlazení po zádech ji probrala a teď jsme strčily do pračky její oblíbenou spinkací kočku a pak ji půjdem nechat usušit v sušičce ke kamarádce.
Chodí spát tak, aby kolem půl 9 jsme zhasli a odcházeli. takže po 8h leze do postele a čteme....
Tak se zatím mějte, jsem zvědavá, jak bude vypadat volný víkend, tak se v pondělí těším na horké novinky...třeba jestli je už sourozenec na cestě :grinning: :wink:
18. únor 2011 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 chodí spáte mezi 20. a 21. h., vstává ráno mezi 7.30 a 8.30h. Takže celkem pohoda. Ale také jsme si užili své, když byl malej, nespal ani přes den, ani v noci... Přes teď den spí cca od 13 h. průměrně 1,5-2 hodiny. My posloucháme před spaním Míšu Kuličku nebo čteme Mikeše.
20. únor 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 tak to koukám, že to máte tak nějak stejně, jako my:slight_smile: takže jak přečtete pohádku,. tak od něj odcházíte a usíná sám? A spí už v normálné posteli a sám ve svém pokoji?
20. únor 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Bohužel zatím neodcházíme, to je hned kravál :slight_smile: Ale zase jenom stačí naše přítomnost, nemusíme dělat divadýlko. Zatím spí s námi v ložnici, pokojík bude mít od dubna (budeme se stěhovat do většího bytu) a přemýšlíme, že mu dáme normální postranice a sundáme tyčky ("klec"). Jak to máte vy?
20. únor 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

@pajinka29 : my máme golfky Peg Perego Pliko a akras taky :grinning:
21. únor 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Ahojík, no, malý s námi taky spí v ložnici, ale taky uvažujeme, že od dubna, to bude mít dva roky, mu koupíme velkou postel a pofičí do svého pokoje-má už svůj pokoj, ale zatím jen na hraní. Ale bojím se toho, jestli potom nebude dělat moc velké scény u usínání, viz akras, co tady psala...ale už si musí zvykat, přece jen, chceme jít do druhého mimča, tak je potřeba ho trochu osamostatnit... :wink:
@petronelie díky, za info, vyhledám na netu...:slight_smile: neměli jste náhodou oslavu narozenin? Jak to proběhlo, jaké byly dárky?
21. únor 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297 tak naše peripetie s uspáváním znáte, ale to se teď hodně zlepšilo, takže už fakt usíná sama, což je super. Ale dnes třeba byla vzhůru od 3,30 až do 5h :unamused: ne, že by vyváděla, ale prostě nemohla usnout. lehla jsem si u ní na gauč, ale to nepomohlo, furt se tam převalovala...prostě to vypadalo, že je komplet vzbuzená. Pak jsem vytuhla já a když jsem se probudila, tak to vypadalo, že spí, ale najednou řev, že chce parádu (korálky), ale to bylo asi fakt ze spánku, vůbec jsme s ní nemohla nic udělat, tak nakonec pomohlo, když jsem se už nesnažila ji uklidnit, tak to za chvíli přestala a spala do půl 8. Já fakt nevím, co s tím spaním je. To už je zase několikátá noc, co takhle delší dobu nespí...ale dnes teda apoň nekřičela.
Jsem unavená z toho věčného pobíhání sem a tam. Než se vzbudila na ty 2hodiny, tak jsem tam byla 2x předtím. Kdyby jen tak kňourala, tak tam nejdu, protože to se většinou sama uklidní, ale teď vždycky něco volá, tak tam chodím :unamused:
Dnes jí půjdu uspat přes poledne ven do kočárku a nechám jí pak stát v pokoji.
21. únor 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no téda, tak taky nic moc:frowning2: štěpa má ted období, kdy spí celou noc v kuse, takže bojujem jen s tím usínáním. ale zjistili jsme, že to na nás jen hraje...našim to o víkendu nedělal. jen na ně občas zavolala z postýlky, aby tam přišli, ale neplakal, nevyhazoval nic a do půl hodiny jim spal. Takže asi najedem na tvrdý režim..už včera jsme ho nechali volat a chodili tam po pár minutách-samo, že na nás to zase zkoušel, ačkoliv o víkendu usínal rodičům skvěle...tak to se holt nic nedá dělat. Aspon vím, že se nebojí, tam usínal v relativné cizím prostředí a uplně v klidu...
21. únor 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Zkuste jí dát před spaním homeopatikum Sedalia (sirup). Nám to poradili v lékárně. Je to čistě bylinný přípravek, který dítě zklidní a mělo by líp usínat i spát. Někdo ho dává i ráno, to je ale jen pro velmi aktivní (až hyperaktivní) děti. My jsme Sedlii jeden čas celkem používali večer před spaním a musím říct, že do půl hodiny malej usnul. Občas se třeba 2x probudil cca do 23. h., ale pak byl až do rána tuhej :slight_smile: Držím palce!
21. únor 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 taky jsem o tom slyšela, ale ještě jsme to nepoužili..nechávám si to na dobu, až mu porostou poslední stoličky, to zase bude mazec:frowning2:
21. únor 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 hmmm, ty noci jsou fakt blbý a nevím, jak bych to mohla zlepšit. Asi z toho musí vyrůst.
Kdyby mi spala celou noc, tak bych snad přežila i to uspávní...i když jsem ráda, že jsme odbouraly aspoň to.
Vidíš, jaký je štěpka vykuk,co :sweat_smile: Ty děti prostě zkouší nejjednodušší varianty, jak dosáhnout naplnění svých přání. Volí nejjednodušší a neúčinnější metody. Jsou to chytráčci...ale musí si uvědomit, že rodiče nejsou otroci....
A co víkend, jaké to bylo?
21. únor 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 díky za tip. Mě je to nějak hrozně proti srsti do ní něco cpát, i když je to homeopatikum, zas mi přijde, že se to dá přežít, al emožná bych tím pomohla i jí i sobě. tak to proberu s manželem.
21. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras víkend byl super:slight_smile: Více takových víkendů...konečně jsme si zase sami sebe užili. Taky jsme si říkali, že bez štěpy by to bylo divné...prostě jsme na něho už zvyklí a najednou tolik volného času, že jsme skoro nevědli, co s ním:slight_smile:
v pátek jsme šli na večeři, dostala jsem kytičku, v sobotu lyžovačka-naprosto parádní, super areál, málo lidí, žádné fronty, takže jsme se parádně vylyžovali a celou neděli dávali do kupy unavené svaly :grinning: jo, holt už nic nevydržíme :confounded:
21. únor 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Plika jsou bezva, ale já i Pet máme starší verze, ale ty nové se mi líbí hodně. Jen jsou to bohužel ty dražžší golfky. Já je proto koupila z druhé ruky - ale je to na nich znát a myslím, že tak tak v nich ještě příležitostně odvozíme Báru během léta a na podzim a pak už kočáry definitivně rušíme. Inglesinu necháváme pro druhé a tyhle golfky už se asi rozpadnou. I když posloužili dobře
Na těhle starších je pitomý nánožník, který skoro vůbec nekryje stehna a taky košík se tahá přes obrzbník, když na něj najíždím, takže už jsou na něm dírky. Ale je to tím, že byl už po jednom dítěti, takže vytahaný. Nový budou asi OK
21. únor 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jj, ale je to přesně, jak píšeš..dost drahé:-/ a my ted při stavění budem řešit každou korunu:frowning2: a z bazaru přrávě nechci, protože člověk nikdy neví, co je a není na tom kočárku pokaženého, to člověk větišnou zjistí časem ježděním..ale díky za tipy
21. únor 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jééé, tak to je bezva.
my už tento týden chceme začít s tím odpoledním a večerním hlídáním Báry, ale jako na potvoru, můj táta odjel zase na 14 dní do Ruska, takže by na to máma byla sama (i na babičku), takže teď už jen Ondrova maminka...uvidíme, zapomněli jsme to s ní probrat o víkendu.
21. únor 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek