• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras tak tatka je takový cestovatel? a jak často budou teda prarodiče hlídat? A co budete dělat vy s Ondrou?: A kdy vlastně začnete s rekonstrukcí?
21. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jako ta konstrukce je super, bezvadný je, že se dají dát úplně do lehu, když dítko vytuhne, ale potahy už jsou hodně ošoupané... původně jsem myslela, že kdyby vydrželi, tak bychom k nim dokoupili autosedačku, která se na ně dá přicvaknout, abych pak takhle mohla chodit s mimčem na nákupy, když už budeme muset jezdit autem na veliké nákupy, když v dosahu nic mít nebudeme...ale nevím nevím, jestli to ty naše golfky ještě zvládnou.
21. únor 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Táta takhle jezdí pracovně, třeba i na měsíc :unamused: ...nesnáší Rusko, ale zase to jsou peníze navíc. Staví tam nějaké továrny na výrobu léčiv a tak, specializují se na takovéto prostory, které musí být čisté.
Babičky jsme chtěli nechat střídat po týdnu vždy na jedno odpolednea večer i s uspáváním. Takže každá babička jednou za 14 dní.
21. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, já právě chci nějaké lehké obyč jen pro krátké procházky, nebo do mhd...tak nějak doufám, že od jara už stěpa bude kočár potřebovat hodně málo a druhé mimčo snad, taky tomu moc nevěřím, vydrží v tom kočáru, co má štěpa ted..byla to trojkombinace...
21. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to pro babičky nebude žádná zátěž, jednou za 14 dní...aha, to má tatka zajímavou práci..i když, pro rodinný život to asi moc není, co?
21. únor 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Z té rekonstrukce už jsem dost nervozní.
minulý týden byl Ondra dohodnutý s tím pánem na projekt k čističce, že mu má zavolat koncem týdne. Tak do něj ve středu hučím, aby zavolal - ale to se mu zdálo brzo :angry: Ve čtvrtek na to zapomněl a v pátek se mu nedovolal :angry: Fakt mě to už začíná hrozně drát. Já to Ondrovi nechci vyčítat, vím, že toho má hodně..., ale tohle je tak důležité.
tak mu aspoň napsal o víkednu email a snad to dnes vyřídí. Sám se pak Ondra zhrozil, že kontakt na tuhodle pána už máme od září :astonished: a furt s tím nejsme schopni začít. Teď jestli si zase na stavebním úřadě vymyslí něco jiného nebo prostě něco nepůjde hladce, tak do léta tu hypo mít nebudeme a já se po.... :frowning2:
21. únor 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nene, odjede takhle třeba 2-3x ročně, není to furt. A fakt ty peníze (diety z kterých našetří) se pak hodně hodí. te´d si ještě např. nechávají na chalupě dělat nové parkety, než se tam odstěhují.
21. únor 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras chjo, to je pořád něco...hlavně nás ted štve zvýšení dph..to se teda ten barák sakra prodraží
21. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jestli do léta ty peníze nebudeme mít, tak se zase všechno o rok posune...takhle to může jít do nekonečna :rolling_eyes:
21. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras je mi jasné, že je to finačně hodně zajímavá práce...nemluvě o možnosti kontaktů v cizině...a kde mají vaši chalupu? Tam pak pujdou i s tou babičkou?
21. únor 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras neboj, jsou to jenom bylinky, žádná chemie, a třeba to pomůže a budete mít všichni klid :wink:
21. únor 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jojo, asi máš pravdu, pravděpodobně odpoledne naběhnu do lékárny :slight_smile:
21. únor 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, zajímavá, ale ta firma jiných zakázek tolik nemá, šéf to právě rozjel v Rusku...tohle je v Novosibirsku.
Jinak je to průměrně placená práce - táta maká rukama (není projektant nebo tak, ale je právě v realizaci staveb), ale tyhle peníze navíc mu ten měsíční příjem pak navýší,
Chalupu mají u Poděbrad, takže bezva dostupnost, ani do Prahy to nebu de mít táta tak daleko....ano, tam půjdou s babičkou
21. únor 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a jo, já myslela, že to je nějaký developer nebo rpojektový manager nebo tak něco..tak to musí být dost náročné, někde na sibiři v té zimě pracovat...
21. únor 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no, myslím, že už toho táta má taky někdy plný kecky, ale je to fakt solidní firma (když jsou peníze, tak si to šéf nehrabe pro sebe, ale dá prémie všem) a je to jistota do důchodu, že to zaměstnání táta asi neztratí, pokud na tom bude dobře fyzicky.
Hodím sem nějaké fotky z narozenin
21. únor 2011 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. únor 2011 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda, mě sem nějak nejdou přidat další dvě :unamused:
21. únor 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak další pokus
21. únor 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
hurá :slight_smile:
21. únor 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ta je tak hezounka...jak štěpánek komentuje. hoka:slight_smile: holka:slight_smile: nic duchaplnějšího z něho ještě nedostanem:slight_smile: dostala ten tunel?A dortík jsi jí dělala sama? Z čeho je ten korpus?
21. únor 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo, tunel dostala - to je v něm na té modré fotce.
Korpus jsem dělala - vždy vrstvu piškotů (dospod jsem dala dlouhé cukrářské, ale můžeš i klasické), pak zalila kysanou smetanou nastavenou Hollandií s cukrem, pak vrstvu ovoce (převážně kompot) a pak zase piškoty atd....kolik vrstev chceš. mě se tady do toho pekáčku vešly jen 2 vrstvy piškotů. Dělám večer před, aby v lednici zatuhlo...ale když to nená v dortové formě, tak se to pak blbě nandavá a trochu rozpadá. Ale je výborný :slight_smile:
21. únor 2011 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak mi pak dej zprávičku, zda to pomohlo. Držím palce!
21. únor 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Taky jsi vyráběla dort? kKyžtak koukni na můj, mám fotku v profilu :wink:
21. únor 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 teda ten je krásný...musel být výborný, s jahůdkama..a jak jsi ho dělala ty?
@akras jinak my takhle podobně piškoty, kysaná smetana, cukr, jahody...taky děláme takový moučník...ale rozhodně není tak krásný, jako tvůj a taky mívám problémy, že mi nechce moc ztuhnout, i když je přes noc v lednici.

JInak já právě ještě nevím, co a jak s dortem. K roku jsem mu dělala takový jablečno pudingový piškotový, aby ho mohl papat, ale ted si nejsem jistá, jestli nenechám udělat nějaký od cukrářky...No, do dubna mám ještě času dost:slight_smile:
21. únor 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, musím se přiznat, že se mi mimořádně povedl :slight_smile: Všichni byli nadšení. Je to normální piškotové těsto (našla jsem na internetu), náplň je tvarohová, navrch ovoce polité želatinou. Nic těžkého na udělání a můžou to hlavně děti. Loni jsme měli čokoládový z cukrárny a rozhodně nebyl tak dobrý a ještě stál kupu peněz. Kdybys chtěla recept, mohu poslat na mail. Dobrou!
22. únor 2011 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Tak naše noc byla zase šílená.
šíleně křičí...už to ani není nejdřív takové to kňourání (to jsem tam ani nechodila a ona se uklidnila), al e začne hned s takovou intenzitou,...vůbec nepomáhá nějaké konejšení - většinou něco vyžaduje (včera chtěla parádu - korálky a dnes zase hop míčem s tátou), ale přitom myslím, že jako spí nebo chce spát, žádné vysvětlování nepomáhá, konejšení. Nejvíc pomáhá takové jednorázové jasné pšššt a jakmile začne znova, tak zase. :frowning2: takhle to bylo celou noc snad co hodinu...hrůza :frowning2: fakt už nevím, jsme úplně odrovnaná, nevyspalá a v noci jsem fakt nazlobená :rolling_eyes:
dala jsem sedalii včera večer kávovou lžičku a ráno znovu. Asi se to musí několik dní užívat, aby se to projevilo...nebo taky ne, četla jsem spoustu zkušeností, že to vůbec nepomohlo...tak budeme doufat. Jinak asi zkusím zavolat dr, jestli něco neporadí.
Přitom přes den je úplně v pohodě, takže myslím, že ji nic není.
@pajinka29 já bych od cukrářky neobjednávala, je to většinou marcipánové, aby to mělo nějaký přitažlivý tvar...
kamče se ten dort moooc povedl a jestli je tak jednoduchý, tak bych to taky zkusila..
Ten můj se mi hlavně celkem povedl vyzdobit ananasem, kiwi a jahodama, nic na tom nebylo :wink:
22. únor 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak to teda je hrůza... Určitě to konzultuj u doktora, to ínormální. Nebojí se třeba něčeho v ložnici? Třeba tmavý obraz, zeď, cokoliv. Moje neteř se bála na chalupě - za postelí byla na zdi tmavá látka, aby se zeď neokopala... Docela vás lituju, to musí být peklo. Zkus ještě tu sedalii a uvidíte. Jestli chcete s pajinkou recept na dortík, platí můj nick, mail mám na Seznamu. Drž se!
22. únor 2011 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Kamčo, jasně,že chci recept, tak mi to napiš třeba tady do interní pošty....to určitě víš, jak....
@akras jj, vypadal opravdu krásně...no, malej nám včera usnul o čtvrt na deset, ale už to nebyl takový hysterák, spíše nás zkoušel, pořád volal, že má ponožky sundané atd...ale dokonce se u toho dalo i dívat na film, což považuju za úspěch a jinak nám teda ted spí v noci v kuse. ALe to, co máte ted jsme opravdu mívali na vlas stejně, když nám rostly zuby. Taky si myslím, že pokud to není tato varianta, tak to může být tím, že má divoké sny...kamarádka to tak s holčičkou mají. když má přes den nějaký silný zážitek, tak prostě spí špatně, něco pořád křičí, není k utiešení a většinou se to nějak týká toho, co spolu přes ten den prožily. Oni ti prcci vše prožívají moc silně, i to, co by nás vůbec nenapadlo...třeba prožívá i to, že usíná sama...Tu sedalii ještě zkus...ale taky jsem slyšela, že účinek je různý. Tak třeba budete patřit k těm štastnějším:slight_smile:, když i Kamče to zabralo.
22. únor 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Máš to tam. Ještě zkusím přiložit foto seshora.
22. únor 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 díky za recept!!! paráda, jsi moc hodná. Ani si ted nepamatuju, jeslti jsi psala, jak jste na tom s plínkama? A co jste dali Vašíkovi k narozeninám?
22. únor 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek