• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@kamila297 téééda, ten vypadá luxusně..a jahody jsi ěnkde kupovala, když není jejich sezona?
22. únor 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Čerstvé ovoce (jahody, maliny, kiwi,...) jsou koupené, broskve kompot. Plíny má Véna furt. Přes den si občas řekne o nočník, už se i 3x vykadil. Občas ho posazuju sama, ale když nechce a prohejbá se, nemá to cenu ho nutit. K narozkám dostal krásné plastové bagry české výroby, knížky, loď do vany, od kamarádky stoleček se slunečníkem a židličkama na terasu nebo chalupu, od babičky úžasnej flaušovej kabátek na jaro ze sekáče. Dostal toho víc než na vánoce :wink: Chtěla bych ho naučit usínat samotnýho. Teď jsem to zkusila a byl šílenej kravál, až se zalykal. Pořád říkal "máma hají tam" a ukazoval na naši postel. Nakonec jsem u něj stála, dokud neusnul. Vyměkla jsem :unamused: Taky mi začíná vadit dudlík, i když je jen na spaní. Všechno tohle bychom chtěli do léta zrušit (dudlík, pleny, usínání s námi). Nevím, jestli toho tolik zvládneme, budou to asi nervy.
22. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 ale jo, nám se dudl podařil odbourat během týdne...a to jsem se toho bála jak čert kříže...ony ty děti někdy překvapí....to ale docela pěkně mluví, jste šikulíci...a plánujete druhé mimčo?
22. únor 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Venda začal sám chodit docela pozdě (skoro 21 měsíců věku) a ono se říká, že kdo chodí pozdě, líp mluví, kdo chodí brzy, mluví hůř.Druhé neplánujeme - jeden čertik stačí :slight_smile: Jak jste zlikvidovali dudlík? Taky za řevu? :slight_smile:
22. únor 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 no, zase tak za řevu to nebylo..prostě jsem ho schovala, hledali jsme ho spolu, trochu si pofnukal, ale rozhodně to nebyl žádný hysterák, druhý den zase hledal, další den se už jen zeptal, kousal do plyšáka, kt. má v postýlce a pak už si na něho nevzpomněl..ale je fkat, že usínal bez dudlu mnohem déle a v noci byl neklidnější...ale opravdu tyto změny jsme pozorovali jen tak 14dní..pak už uplně v klidu
22. únor 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak to taky tak zkusíme :slight_smile: Obávám se, že ten náš tvrdohlavec nezůstane jen u fňukání :frowning2: No, uvidíme, třeba překvapí. Chce to asi všechno postupně - nejdřív dudlík, pak usínání, nakonec pleny. Ty necháme možná na teplejší počasí, kdyby se něco přihodilo, aby neomrznul. Koukala jsem na vaše fotky, máte moc hezkýho klučinu! :wink:
22. únor 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 děkujeme..ano, taky jsme ndjdřív odbourali dudl, pak se učil usínat, což se nám podařilo a zničehonic zase samo pokazilo a pleny jsou už v podstatě celkem ok:slight_smile:
22. únor 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tiše závidím... :slight_smile:
22. únor 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 není co..jak říkám, usínání se nám totálně pokazilo a je to děsný rarach a vztekloun, který se právě probudil, takže se prozatím loučím:slight_smile: dej si také nějaké fotky do profilu, at vídím, jak vypadá ten váš rarášek:slight_smile:
22. únor 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Probuzení krakena čekám každou chvilku :slight_smile: Klidně ti pošlu nějaké fotky na soukr. mail, ale nějak ze zásady jsem proti vystavování svého soukromí na veřejnosti, nemám ani facebookovou stránku - prostě je mi to nějak proti srsti. Trochu nechápu ty maminy, co sem vystavují celému národu na odiv svá těhotná břicha, ultrazvuky, celé rodiny atd., atd. Pro mne je to příliš osobní. Moc se omlouvám.
22. únor 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jasan, chápu....taky nemám fb:slight_smile: je pravda, že jsou tyto informace hodně zneužitelné...tak papa
22. únor 2011 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Ahoj, no, dám dnes zase sedalii a uvidíme. Přes den spala 2hodiny v kočáru v pokoji....a uvidíme, když do 5ti dnů nezabere sedalie, tak volám doktorce.
my dudlík odborali někdy v říjnu. Jednou řekla, že ho dáme kamarádce Alici a usnula přes poledne přes něj.i když plakala, tak na otázku, jestli ho dáme Alici, vždycky řekla jo. Tak jsem už jí ho nevrátoila. Trvalo to asi týden, co se po něm ptala a večer plakala. Totálně to na chvíli nabouralo usínání přes poledne a večer jsme museli u ní být na usínání, ale pak už v pohodě.
Bára taky říkala a v noci i říká : máma hají sem :slight_smile: V noci (zvlášť teď, jak je to katastrofa), tak tam opravdu lehneme na gauč, ale při uspávání ne, to max volá na přikrytí a stačí tam jednou dvakrát dojít (když teda volá už delší dobu) a pak spí. Většinou do 10ti min je klid a nepláče, spíš tak pofňukává.
V noci, myslím, že se nebojí, to ona umí říct, když se bojí....fakt nevím.
Spíš se přikláním k tomu, co říkala pajinka - moc zážitků (i když třeba zrovna včera jsme byly dopoledne doma a odpoledne jsme šly nakoupit, trochu poběhat venku, přes poledne spala 2hodiny, takže nic náročného) a v hlavičce se jí to mele a pak má takové problémy....
Já si taky myslím, že to má chudinka trochu po mě....Ondra, ten vytuhne, kdykoliv a kdekoliv do minuty, v jakékoliv poloze, za hluku, světla...to já teda potřebuju klid, hrozně dlouho mi trvá, než zaberu, furt hledám správnou polohu. |Taky teď spíme jen na 1,5 lůžku rozkládacím gauči, což teda moc kvalitní spaní není, ale na větší nemáme prostor, a já bych tak potřebovala víc prostoru na spaní. V noci mě všechno vzbudí...to Ondra, jak jednou zabere, tak ho nevzbudí ani dělová salva :sweat_smile: ...tak to možná má ta naše nešťastnice po mě :frowning2:
22. únor 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jj, já to mám se spaním taky tak. Musí být ticho, vadí mi u lupání v topení, MArtin lehne a spí...závidím mu to..to já jsem na každé dovolené vyřízená, protože prostě odsatní dělají kravál a já se nevyspím. Takže ač mám ráda stanování atd...tak už nemůžu, protože prostě v kampech se tak huláká, žejsem byla vždycky totálně nevyspaná, ale Martin nechápal, proč:slight_smile:
23. únor 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak dnes byla noc docela dobrá ve srovnání s předchozími. V 00,30 mě vzbudila výkřikem "mami", ale nic víc, ani jsem tam nešla. Než jsem ale stihla usnout, tak v 1,00 už to bylo větší a musela jsem si tam na 5min sednout a stejně tak asi ve 4,00, ale aspoň to nebyl takový veliký řev, jakmile jsemm přišla, tak byl klid a já mohla za chvíli zase zpátky do postele....
Tak ráno dostala zase sedalii a uvidíme, co dál.
Paji, to tě teda taky lituju s tím spánkem...je to opruz, co? :unamused:
23. únor 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297 dnes jsme měly veselou příhodu, byly jsme v knihovně půjčit knížky a na cestě domů metrem bára zavadila botou při nástupu do metra a spadla jí do kolejiště jedna bota :sweat_smile: ...tak jdeme koupit odpol nové :rolling_eyes:
23. únor 2011 ve 12:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak vida, třeba kapky zabírají!!!nebo zabralo to, že jste měly klidnější den:slight_smile: Tak s tou botou to je veselé:slight_smile: Beztak to byly nějaké goratexové drahé sněhule, ne? :wink:
23. únor 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, goratexová bota by jí asi jen tak nespadla, to byly naštěstí sněhule za 500,-, které měla jen do sněhu nebo, když se bojím, že se bude někde popelit ve špíně, takže zas taková ztráta to není. Dost se za tu zimu vytáhly, a proto jí asi spadly :sweat_smile:
23. únor 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Právě, že zrovna včera moc klidný den nebyl. Byly jsme u babičky, což je ve finále jeden velký řev v obchodě, protože už je Bára unavená, všechno bere, ječí, že chce rohlík nebo bumbání a do toho babička úplně mimo, něco bere do ruky, neví co to je, půl hodiny na d tím stojí a převrací, takže jí člověk musí hrozně navigovat, podsouvat, co nakoupíme..ale někdy se holt nedá.
Pak jsme ještě celé odpoledne byly na návštěvě u kamarádky.
Takže nevím, to pondělek byl fakt klidný a noc pak děsná.
23. únor 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Jo, ale trochu mě napadlo, že si musím pohovořit s Ondrou, protože někdy, jak si chce Báru večer užít, tak s ní právě dělá šílená alotria - kopou v pokoji fotbal, tančí, jak zběsilí, perou se....včera to zrovna nedělali, tak mě taky napadá, jestli třeba nepotřebuje večer už takový klídek. Tak třeba do večerníčku ještě blbnout, ale pak už takové zklidnění po večeři...
No nevím, už hledám všechny možné úniky. Jinak Bára už spinká, vyždycky vyjedu ven s kočárem a do 5ti minut je tuhá :slight_smile: Ona se do toho kočárku šíleně na spaní těší
23. únor 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to se má večer dělat klidový režim..to ona to možná v noci orpavdu prožívá...přes den to třeba ještě stihne vstřebat, ale večerní zážitky už nemá kdy...
ty babičku bereš do obchodcu? Tak to musí být opravdu na dlouho a celkem na nervy...jsi dobrá
23. únor 2011 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
A hurááá, dnes má Ondra sraz v našem domečku s tím projektantem na čističku, zatím to podle jeho reakce vypadá, že do začátku března by to mohlo být hotovo, takže pak úúúúprkem na stavební úřad a pak úúúúprkem pro hypotéku :astonished: ...jestli se ovšem zase něco nepoděla :rolling_eyes:
23. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 babička se kromě víkendu s našima nedostane ven..ty pěčovatelky, ač jsme je o to žádali, tak s ní nechodí (na jednu stranu to chápu, protože, když je babička ve špatné kondici, tak výprava s ní je dost složitá).
Ale teď jsme byly podruhé. Pro babičku je Bára zatím naštěstí velkou motivací k výkonům, takže většinou, když tam jsme, tak je v relativně dobrém stavu. Výprava je složitá v tom, že babička, i když už má kabelku apod, tak se furt ptá, kde to má.... Pak uděláme krátké kolečko okolo bloku a končíme v obchodě, to babička vždycky chce a myslím, že jí to dělá radost, něco koupí Báře, něco mě....snad si pak trochu ještě připadá jako normální člověk :frowning2: Beru to v obchodě dost hopem, musím být taková direktivní, furt babičku navigovat, pro co teď jdeme...ale zvládá se to...zatím :pensive:
23. únor 2011 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, musí to býto dost těžké, zvlášt, když k tomu máš Báru. Jinak by to bylo oněčem jiném, věnovat se jen babi. Ale zaslouží si to, je to babička..
Teda, takže ted budete žádat o stavební povolení? My už máme podespanou smlouvu na základovou desku, v březnu by ji měli dělat. Na to máme ještě našetřeno:slight_smile:
.A co jste dnes dělaly? My jsme ani nebyli venku. fakt je zima a jak on je náchylný na ten suchý kašel, tak ty mrazy dýchat jsou na to akorát. Ale to je ten den potom s ním dlouhý. Malovali jsme, četli, něco na balonu poblbli,s tavěli kostky, koukala na Bořka, ..no, už mi dochází fantazie:frowning2: Teda minulý týden jsem vytáhla špejle, hrozně ho bavilo je lámat, potom je dát do skleničky, z ní přendat do misky a pořád dokola:slight_smile: a včera jsme je zkoušeli zapichovat polámané do polystyrenu, hrozně ho to bavilo, člověk by netušil, jak je to pro něho těžké..dobře chytnout mezi prstíky atd...
23. únor 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 to je dobrý, to zapichování, to by Báru taky mohlo bavit, už jsem taky uvažovala o nějaké modelovací hmotě, do toho by se taky mohlo zapichovat.
S tím večerním klidem...jako po koupání už je to jasnačka, to jen vklidu uklidíme hračky, čistit zuby a spí, ale když Ondra přijde, tak se na ní tak těší a oni jsou při tom blbnutí tak šťastní (se mnou si tohle holka moc neužije), že nemám srdce je brzdit.... :pensive: ale holt si to budou muset nechat na víkend nebo, když přijde Ondra dřív.
My byly jen tím metrem vrátit a půčit si nové knížky v knihovně...ráda ji tam beru, Báře se to líbí, v dětské sekci mají takové malé podium se schůdkami, tak tam furt leze nahoru a dolů...
Dnes jsem si aspoň vyzvedla rezervaci - tu opěvovanou knihu respektovat a být respektován. Už jsem ji jednou měla, ale nějak jsem se tím nestihla prokousat. a pak jsme doma luxovaly a vytíraly, to ji baví a obědvaly.
23. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a jo, to jste měly dobrou zábavu...taky jsem si řekla, že někdy vyvedu štěpu tady do té naší místní hromadné dopravy:slight_smile: by koukal na busy:slight_smile: já jsem si právě pročítala katalog Portálu a našla jsem tam pár zajímavých knih o vývoji prcků a taky jak je zabavit...tak je možná koupím nebo si je poručím k narozeninám atd:slight_smile:

23. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak,holky, pomalu s manželem špekulujeme, kam na dovču. Chceme tady v CR, nemáte nějaký tip na prima penzion, apartmán pro děti nebo tak? Sami bychom pak ještě chtěli někam na Slovensko, tak taky pište tipy, vše korm vys. Tater-tam jsme už byli:slight_smile:
23. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 kdy slavíš narozky?
23. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras až v říjnu:slight_smile: ale to bych klidně vydržela...nebo k svátku, ten mám v červnu:slight_smile:
23. únor 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Šárko, koukám, že jste z Prahy, my taky. Kde bydlíte? My zatím na Praze 9 a od dubna na Praze 4. S tím klidem večer je to pravda. Dítě má mít nějaký svůj "uspávací" rituál a žádné lumpárny, spíš se zklidnit. Možná tam je ten kámen úrazu. Ale máme to doma v bleděmodrém - jakmile večer přijde manžel, maminka je okamžitě zapomenutá, někdy si i vyslechnu od malýho "máma pryč!" a užívá si jen tatínka :slight_smile:
23. únor 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak já doporučuji Modrokamennou boudu u Jánských Lázní - úplná samota, na nádherné louce mezi lesy, 400,- na den s polopenzí. Pokojíky malinkaté, ale stejně jste většinu dne venku, před penzionem je houpačka, klouzačka, pískoviště, hřiště na volejbala a na fotbal, předzahrádka, kde si můžeš dát jídlo navíc nebo pití. Super je, že jak je to mimo, tak tam dítko může běhat, jsou tam jen příjezdové silničky....super, je to na úpatí Černé Hory, blízko do pece, byla to naše nejlepší dovča.
23. únor 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek