• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@kamila297 jojo, zkusíme to ošéfovat, snad to přispěje k dobrému vývoji.... :wink:
my jsme ze Stodůlek, bydlíme u metra Hůrka, ale na P4 má ondra babičku a není to po spojce tak daleko autem, tak až se přestěhujete, dej vědět.
Praha 9 - to je Prosek? Co je tam za stanice? Nějak tápů :sweat_smile: Pražanda jak Brno :grinning:
23. únor 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jinak je super Šumava, jak jsme byli teď, ale ti lidé už mají asi celé léto obsazené, ale kdybys chtěla kontakt, tak můžu zprostředkovat.
Na Slovensku jsme byli v Levoči, blízko k Vys. tatrám, takže to asi pro vás aktuální není.
23. únor 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak jsem dnes zkoušela uspávání bez dudlíku. Dle tvé zkušenosti jsem ho schovala, s malým jsme pak všechny skrýše prohledali a nenašli ho :slight_smile: Celkem v pohodě se s tím smířil. Asi 10x se na něj zeptal, tak jsem řekla, že je pryč, že někam utekl. Pak asi 10x řekl "dudu není" a vzal to jako fakt bez řevu. Což je dobré znamení. Zato vůbec neusnul... Nevím, jestli se tím dudlíkem jakoby neuklidnil, tudíž nespal, ale asi po hodině a půl, kdy přehazoval plyšáky, matlal s nima po zdi, chechtal se, dělal dřepy a jinak dováděl, jsem ho nakonec z postele vyndala. Jsem zvědavá, jak to proběhne bez "dudu" večer. Drž mi palce :wink:
23. únor 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Teď je tady nově stanice Prosek a Střížkov, my jsme Střížkov. Od 1.4. budeme na Spořilově (Roztyly).
23. únor 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 jůůů, super, te´d hlavně vydržet a nevracet, to by se fakt mohlo vymstít, dítě si ten dudlík pak hlídá ještě víc. Nejtěžší je ten první krok, rozhodnout se. teď jen vydrž, za týden už budeš vysmátá a třeba i dřív :wink:
23. únor 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 no, ono se tím to spaní opradu trochu narušilo..ale časem si zvyknul..únava je silnějšní..aspon večer bude unavený a nebude tak ldouho matlat plyšáky atd...štěpa je po vyndání dudlu pořád různě mačkal..asi se tím zklidnoval místo toho dudlíka...ale vidíš, ono to půjde :wink:
23. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 ahá, no, to je teda fakt trochu z ruky, ale duben není daleko a Roztyly také ne :slight_smile:
koukám holky, samý Pražandy a okolí:frowning2:
@pajinka29 s dovčou v ČR ti neporadím... my máme chalupu na Vysočině a babičku v Jižních Čechách...
23. únor 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no já nejsem až tak Pražanda, pocházím z Pardubic, tady jsem ale od studií
23. únor 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 no jo, ale třeba se někdy vypravíte do Prahy nebo my tam k vám nebo na půl cesty uspořádáme víkend :slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Když neječí, tak to já vydržím, to není problém. Podám ti zítra zprávičku :wink:
23. únor 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to by nebylo vůůůbec od věci:slight_smile: Jinak díky za tipy, obojí mě láká, jen se trošku bojím cesty, je to dost daleko autem a štěpa auto moc nemusí:frowning2:
@kamila297 tak to máš fajn, oboje jsou super lokality na dovču:slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 To je pravda, že pro vás je to trochu daleko, hm...my byli ještě kdysi na Pálavě, taky nádhera, ale to jsme byli po kempech. Ondra chce vzít Báru v létě pod stan a mě odeslat na odpočinkové 2dny...tak jsem zvědavá :slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no téda, to budeš mít parádu..ale to už asi taky budete stavět, že? Máte už vybrané firmy?
23. únor 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to je teda rachot, ještě že ti tam nespadla malá... jak jsi ji dopravila domů bez boty? měly jste kočár?
23. únor 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 My máme tak napůl dohodnutého zedníka, který staví hrozmě moc domků po okolí a navíc bydlí ve stejné vesnici. Ten má zkušenosti s jinými dělníky a firmami, tak si necháme poradit, ale hodně toho bude fakt dělat jen on s Ondrou, krom třeba střechy a takových těch velikých zásahů....holt nevíme, jak vysokou hypo dostaneme, tak to bude podle toho. Ale Ondra si chudák zamaká.
To je super, že budete mít už v březnu zákl. desku, je to začátek, ale pak už se to snad rozjede :slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 To nééé, já jí samozřejmě držela za ruku a holt při nástupu dostatečně nezvedla nohu a najednou, bota nikde :sweat_smile: Kočár jsme neměly, jinak by v něm seděla to by se nestalo. Ale cestovaly jsme jen jednu stanici a pak to je asi 5min domů, takže jsem jí strčila holou nohu pod bundu a domů donesla :sweat_smile:
23. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29
@kamila297 Právě "cestuji" na ggooglemaps od Notre Dame k radnici, to je fakt vychytanej systém, že si to můžeš projít jako v reálu :slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras :slight_smile: vidíš, ještě, že jsi to vzala..baví tě to a máš zase nějakou motivaci a vzrpuhu na mateřské :grinning:
23. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a s tím zedníkem to máte bezva..vychytáte aspon dobré firmy, to je ted hodně těžké...a jinak rekonstrukci ondra jsitě zvládne. Tady ana jiné diskuzi psala jedna mamina, že budou stavět celý dům sami!!to teda jde mimo mě, nejsou ani jeden zedník, žádný pořádný projekt, hydrogeolog, průzkum, nic...základovu desku taky sami...no nevím, ale já bych to tak teda nedělala...statici nejsou přece jen tak ze zábavy...
23. únor 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 máš pravdu, fakt mě to baví...škoda jen, že si nemůžu sama vybrat, kam ty děti vezmu. No, ale to hrozný ještě přijde - našprtat se tu historii a tak, snad nebudou mít učitelky moc všetečné dotazy (zvlášť ta, co průvodcovala, to je moje noční můra).
Já jen doufám, že ten zedník na nás bude mít čas. je to v podstatě kamarád, ale je hodně žádaný a Ondra mu nechtěl nic dopředu slibovat, když nevěděl, jestli budeme mít tu hypo....
Do stavby domů bez zkušeností a projektů apod. bych teda taky nešla :astonished:
23. únor 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak asi tím šetří, ale šetřit na statikovi a zákoadové desce..to se mi nezdá zrovna prozíravé...nebo jsme my s martinem moc opatrní, nevím:frowning2:
neboj, pochybuju, že tu učitelku bude zajímat, co říkáš..ta bude mít dost co dělat, aby uhlídala děcka.
23. únor 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 No, ono šetřit a šetřit, že jo. Když se jim pak projeví nějaká chyba v základech kvůli nezkušenosti, tak se jim pak nějaká přestavba a oprava pěkně prodraží.....ale tak snad to budou aspoň s někým konzultovat, ne? No, ale to je jejich věc, třeba to fakt zvládnou a hodně ušetří :wink:
Snad budeš mít pravdu a učitelka bude zaměstnána jinými věcmi... :unamused:
23. únor 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak pochybuju, že si sami spočítají kavlitu podloží, hustotu a statické výpočty...to byla síla, když jsme viděli, kolik ten statik měl v projektu vzorců atd....a hydrogeolog. průzkum kopal do tří metrlů hloubky a potom kvalifikoval nosnost té půdy atd..a podle toho nám řekl, jakhlobokou tu desku a z čeho...holka psala, že daj do desky třeba nepoužité zdivo atd,???to jsem šla do kolen
23. únor 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a ta čistička je taky asi drahý špás, že? Takže tam máte vlastní studnu s čističkou anebo to je čistička na odpady?
23. únor 2011 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a kde budete stavět?
23. únor 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 máme vl. studnu a bude čistička, ...voda ve studni ale není pitná. Čističku chceme takovou, aby ta vyčištěná voda (je pak čistá asi z 98%) šla pak aspoň na splachování a zalévání....projekt bude asi za 5000,- a čistička stojí 40-50tis :unamused:
23. únor 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Na konci světa za velkými Popovicemi (jmenuje se to Dubina a končí tam silnice, nic tam nejede, nic tam není), ale příroda jak na Šumavě, koně, krávy ovce se pasou okolo, no, ráj,...ale co to ostatní k praktickému životu,že? S tím se budeme muset poprat :sweat_smile:
23. únor 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a jinak tam teče pitná voda? Takže budete mít baráku dvojí rozvody na pitnou vodu a užitkovou na splachovánía td? ale ty jsi psala nějaký problém s kanalizací a jímkou..tak jak to budete mít s odpady?Septik? Nebo ty odpady právě půjdou do té studny a tam se to pročistí, takže nebude septik? Tak to má moje babička.
23. únor 2011 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek