• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@pajinka29 hele, já do toho takhle moc nevidím.
Jiný zdroj vody tam není (ale je znečištěná hlavně kvůli sousedům, kteří vypoštějí septik do trávy, tak až tam na ně vlítneme s hygienou, tak snad se to zlepší), takže bude muset být nějaké filtrační zařízení, aby do kohoutků šla pitná voda. Nemůžeme tam mít žumpu, protože tam nevjede hovnocucář :sweat_smile: (máme pozemek uprostřed jiných a příjezdové cesty jsou úzké). Asi budou dva rozvody, jak píšeš.
Já se na to optám Ondry a dám vědět, jak to bude.
23. únor 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras takže budete tu studnu používat asi jako zdroj na pití a zároven an čištění odpadu..to je chytré...tak se poptej, ale není to až tak důležité. Jen mě to tak zajímalo, ajk se to řeší, když není na pozemku pitná voda a nejde udělat zumpa..
23. únor 2011 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Kami a co vy děláte s malým tak přes den, to víš, chytám inspiraci pro škaredé dny:slight_smile:
23. únor 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 poptám,poptám. Já nevím, jestli už mi to Ondra někdy nevysvětloval, ale zůstala ve mě jen ta čistička odpadních vod.
Já budu muset jít žďuchnout do té naší Šípkové Růži, zase aby to s tím odpoledním spánkem v kočáru moc nepřeháněla :grinning:
23. únor 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras :grinning: já taky, nebo budem zase usíínat až v deset,,,tak zatím papa
23. únor 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Chodím tady s jednou známou do nákupního centra do herny. Ale už jsme dlouho nebyli - byla jsem mezitím na operaci a dodnes jsem s malým ven nechodila, protože jsem nesměla tahat věci nad 5 kg. Teď jsme byli spolu poprvé trochu vymrznout, je tam pěknej samec :slight_smile: A když je venku hnusně, jsme doma a nevylejzáme. Čteme knížky (leporela), pouštím mu DVD s Večerníčkama, stavíme kostky, kopeme do mičudy atd. Co děláte vy?
23. únor 2011 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Ale tak zas z Popovic vede dálnice, tak úplně mimo svět nebudete :slight_smile: My jsme taky moc chtěli a roky sháněli nějaký domek ve staré zástavbě okolo Prahy, ale pak se nám naskytnul ten nový byt a bylo to vyřešený :wink:
23. únor 2011 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 to jooo, do Popovic je to pohoda za 20min z Prahy, ale pak je to ještě asi 5km a jediný bus, který jede asi 3x denně končí ještě asi 2km před tou naší vesničkou :sweat_smile: ...no, holt 2 auta budou nezbytná :unamused:

@pajinka29 Jinak dnes noc docela dobrá - já vnímala jen jeden křik asi v půl3, ale v pohodě ho Ondra (který až asi do 3h žehlil a všechno vyžehlil :astonished: :dizzy_face: , zlatíčko) zvládnul, nebylo to na dlouho. Předtím tam byl prý ještě jednou, ale to já jsem neslyšela (což je div). Budíček o půl 7. Takže noc na naše poměry super :slight_smile:
Že by sedalie přeci jen zabírala?

@kamila297 jak je to s tou sedalií, má se dávat jen 10dnů? Tak jsem to někde četla...ale co pak :fearful: To se má vše vrátit do starých kolejí? po jakém intervalu ji můžu případně zase nasadit?
Dík za radu :slight_smile:
24. únor 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Tak to mám radost, že jste se líp vyspali. Raději se na to zeptej v lékárně nebo možná spíš pediatra, ale myslím, že když to jsou bylinky, že to klidně můžeš dávat dál. My jsme to dávali určitě déle. Anebo to zkus po 10 dnech vysadit a uvidíš, co se bude dít, třeba to už nebudete potřebovat! :slight_smile:

@pajinka29 Musím říct, že my jsme zatím s nedáváním dudlíka úspěšní :slight_smile: Včera večer se už na něj Venda ani neptal, usnul sice s řevem, ale to byl vyčerpanej, jak přes den nespal. Spal do 7 ráno. Dnes přes poledne taky dudlík nehledal, ale opět jako včera nechtěl spát. Po hodině a půl řádění v posteli mi vytekly nervy, rázně jsem ho položila, usnul do 3 minut, ale za cca 3/4 hod. byl na nohou :unamused: Snad se to ještě srovná. Ty polední spánky mám nejradši :wink:
24. únor 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297
@pajinka29
Ahoj holky, po víkendu! Jak je? Bára má průjem, tak nasazujeme dietu :frowning2: , snad ji to brzy pustí. Celé dopoledne se furt kvůli něčemu vztekala a kňourala a já na ni byla nazlobená a hubovala jsem a ona, možná, chudák už měla nějaký špatný pocit :pensive: a proto byla tak protivná....
Jinak máme neuvěřitelnou strory ze sobotního večera, ale napíšu vám to do IP, protože se mi to nechce tak veřejně vyhlašovat. :wink:
28. únor 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ahojík, tak to jsem teda zvědavá! chudinka malá..my měli víkend pěkný, byli jsme doma, ale štěpa byl hodný, jen to spaní nás zlobí:frowning2: v noci se budí, podobně, jak jsi to psala ty, jak jste to měli..často, s pláčem..až se člověk bojí, jestli ho něco nebolí...ale už se to začíná sklidnovat. Jinak jsme objednali pro štěpánka velkou postel, tak jsem zvědavá, kdy dorazí:slight_smile: Bavili jsme se s Martinem o dovči a nakonec zvítězily Krkonoše-je to sice daleko, ale ani jeden jsme tam pořádně nebyli, hory milujeme a na tůry máme dětskou krosnu pro štěpánka. koukali jsme na to ubytování, co jsi hodila a moc se nám líbí. Jen mě napadlo, jak je to tam se sociálkami? Jsou na pokoji, nebo společné?
28. únor 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 na pokoji je minikoupelnička se záchodem, umyvadlem a sprcháčem.
Bylo to tam fakt strašně fajn a všude blízko - na Sněžku, do Pece, můžete si zajet na retrokoupaliště, což také není daleko,....fakt super. Sice tam ještě loni nebyl u penzionu bazén a za mě snad tam ani nebude, já byla ráda, protože jediný, co bych dělala, je, že bych od tamtud honila Báru a bála bych se, že mi tam spadne. takhle jsme se vyvalili ven na lehátku a Bára mohla běhat okolo. Fakt super.
28. únor 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras díky za típ!!!§ta cena i fotky od tama jsou totiž moc lákavé!!! s tím bazénem mám stejný názor.
28. únor 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo, stačí vzít malému malý dětský bazének a bude se spokojeně čachtat u vás.
Cena je fakt dobrá. na Černé hoře si navíc můžete půjčit terénní koloběžky a sjíždět okolí (když se vystřídáte v hlídání)... my tam byli s kamarády, takže jedno dopol hlídali chlapi a my jsme drandily na kolobrndách a odpol zase jeli kluci.
28. únor 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, máme vplánu hodně chodit-sněžka, labská bouda, černý důl...do Adršpachu, možná babiččino údolí..všechno je to cca 50km od tama, uvidíme..prostě co nejvíce tůr, samozřejmě program by se odvíjel od počasí
28. únor 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás spaní slušný, pak jsme jeden den zapoměli ráno i večer na sedalii a do půlnoci byl hysterák (to bylo zrovna v tu sobotu večer, když jsme se TO dozvěděli) asi 3x, fakt ječela, jak když jí na nože berou, ale nechtěla nic. Nakonec to nějak skončilo :frowning2: ...tak nevím, jestli to byla náhoda, nebo ta sedalie pomáhá. Ale můžem jí dávat do pátku a apk už to chci zase vysadit. Přeci jen jsem si přečetla, že to obsahuje ethanol a to se mi moc nelíbí.
28. únor 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když mi napíšeš email, tak to pošlu nějaké fotky odtamtud, teda pokojíček asi vyfocený nemáme
28. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jo,souhlas...asi to není náhoda, ale přece jen, ovlivnovat čimkoliv spánek nebo jiné věci není uplně přirozené, byt jsou to jen bylinky
28. únor 2011 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Jinak gratulace k tomu, jak jste to s dudlíkem parádně sfoukli. Snad už se uklidnilo i to odpo spaní a jste všichni spokojení:slight_smile:
28. únor 2011 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 Jo, taky koukám, jak u vás super proběhl oddudlíkovávací proces, to je bezva :slight_smile:
28. únor 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
akras, pajinka29 Ahoj holky, tak musím nahlásit, že malej přestal úplně přes den spát, jakmile jsme vysadili ten dudlík. To je teda průšvih, zvášť pro mne :slight_smile: Když spal, tak jsem si buď něco v klidu udělala nebo jsem si chvíli četla atd. Teď tady řádí jak černá ruka celej den. Ale zase až bude teplo a dlouho světlo, můžeme něco podniknout klidně na celej den. Tak to se celkem těším. Jinak "dudu" je totálně v propadlišti dějin a to byl účel :slight_smile: Začíná mi právě vyhazovat věci ze šuplíků, tak se asi odebereme na chvíli na vzduch :sunglasses:
28. únor 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 juj, tak to chápu, odpo spánek je záchrana hlavně pro mámy:slight_smile:
28. únor 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jak já bych se teď ráda natáhla... dopolko jsem měla docela rozlítaný... mám ale smůlu... :frowning2:
28. únor 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 někdy se sama divím, kde ti roštáci berou energii
28. únor 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 máš na mailu ty fotky

@kamila297 No, to je fakt nepříjemné, ale možná bych to za nějakou dobu znovu zkusila. My jsme taky asi týden dva polední spaní nezvládali, ječela jak pominutá, ale pak se to zase nějak srovnalo...a ujezdit ho v kočáře a nechat ho stát v pokoji nebo na balkoně nechceš?
Já to teď tak dělám a je to super, spí dlouho...jen už asi příští týden odstavíme velký kočár a přivezeme golfky, tak nevím, jak to bude probíhat, ale jdou dát do lehu, tak třeba to půjde. Jinak zase zkusím postel...
28. únor 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a ona se ti třeba ve výtahu po cestě do bytu neprobudí?
28. únor 2011 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 na to je jednoduchá odpověď: z nás! :grinning:
28. únor 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Právě že ne a to dělá fakt dost rány při odjezdu a příjezdu, ale první půlhodinu spí tak tvrdě, že ji neprobudí fakt nic :sweat_smile: Já objedu jednou blok a jedu domů, takže jsem venku max 15min a ona je mi pak schopná spát i 3 hodiny + další 3/4hod nechce vylézt z kočáru....asi už cítí, že se blíží konec kočárkování :confused:
28. únor 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras My už máme golfky dávno, ale tam mi nikdy neusnul a ani jako miminko v hlubokém kočáře moc nespal. Max. 3/4 hodiny a šmitec. Usne nám leda tak v autě a to je jediný místo krom postele, kde je schopen zabrat.
28. únor 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to máš v klidu...nám naštěstí štěpa spí v postýlce odpo rád, nechce z ní ani po probuzení vylézt a to spí teba dvě hodiny a já ho už tahám ven, protože jinak by nám večer usnul až bůhví v kolik :confounded:
28. únor 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek