• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@akras tak možná ted není ta správná chvíle. Kdesi jsem četla, že kolem druhého roku se obejvuje druhá separační úzkost, tak třeba to tak má. A časem to vymizí samo a nebude vás vyžadovat.Kdyby štěpa nedělal binec, taky bych ho asi pořád uspávala.
10. led 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Asi to chce prostě furt dokola, oni to zkouší, jestli naše reakce bude furt stejná a jednou jim to snad dojde :astonished:
nejvíc mě teda te´d točí, když na vycházce, stojí každých 10metrů na jednom místě šíleně dlouho nebo furt chodí jinam než potřebuju....to se jí snažím nalákat, dělám blbosti (pokud jdeme jen tak na vycházku, tak chodím tam, kam chce ona - máme tu hned park, tak je mi to jedno, ale když jdeme třeba z nákupu a potřebuju uvařit, tak to je teda za trest)...a když furt nic, tak ji beru jak koberec pod ruku a nesu vzpínající se dítě (teda moc dlouho nést těch 13kg už nevydržím, tak pak zas položím a jedeme nanovo)
10. led 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale třeba měla takoý asi měsíční období, kdy nás furt plácala, to jsem teda taky těžce nesla a najednou, jako když utne, konec.....vždycky mám pocit, že když je nějaký problém, tak že už to musí být na furt, ale pak najednou se to samo srovná (teda až na to spaní, to už je u nás od porodu) Ale tak přece ji nebudu uspávat do 15ti, snad :confused:
10. led 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak ty vycházky máme naprosto stejné. Vždycky jde na druhou stranu, je schopný vletět do silnice, tak se ho sanžím učit chodit za ruku, ale moc se mu to nelíbí. Takže když mám vyřizováníjde holt do kočárů a vyblbnout ho nechám až na hřišti, jak mám vyřízeno.
10. led 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras a taky mám vždycky pocit, že jakmile něco dělá špatně, tak je to napořád, dopředu v podstatě vymýšlím problémy. Když si vemu, jak jsem pořád řešila kojení, potom spaní a on si to stejně dělal, jak chtěl a nic jsem nevymyslela a stejně bylo všechno v pořádku...prostě moc nad vším přemýšlím.
10. led 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Bára se teda aut bojí a celkem obstojně a ochotně dává ruku před přechodem, jinak se taky držet nechce. Ale má te´d období "bojíš se, bojíš se" - někdy lidí, co jdou kolem, někdy nějakého hluku....a taky těch aut v silnici, takže toho se dá te´d dobře využít. Naštěstí máme okolo domu hodně pěších zon, tak se jí nemusím bát nechat jít samotnou. Kočár teď bereme (na zimu máme zase velký) jen, když jedu někam metrem nebo na dlouho do města... metrem se mi teda bez kočáru moc nechce jezdit (max 1-2 stanice), protože mi dělá děsný alotria - nechce sedět, nechce abych jí držela..., ale manžel to s ní bez kočáru zvládá i v metru, tak nevím, kde je chyba.
10. led 2011 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras to je ta mužská autorita:slight_smile: to ten náš se nebojí ničeho. Když byl malý, tak se bál jakéhokoliv zvuku-fén,v ysavač, robot..ted to vyhledává a je to pro něj odměna, když ho fénujem, nebo vytahujem roboat. A auta ho fascinují, takže nehro, aby se jich bál:frowning2:
10. led 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, my si teda prošly dost perným obdobím, kdy na konci šestinedělí úplně přestala jíst, řvala, jakmile jsem se pokusila o kojení, nechtěla se přisát.....furt jsme lítaly na kontrolní kojení ..... ani lahev nechtěla, někdy trochu stříkačkou jsem do ní vpravila, ani třeba čaj nic,....nakonec začala být úplně apatická, spala tam, kde jsme ji položili,protože už neměla žádnou energii, tak jsme skončili v Motole, kde jí teda trochu rozpapali, odcházeli jsme s kojením a dokrmem z lahve, ale jakmile jsme přišly domů, tak to začalo nanovo a jediné, kdy se nám do ní podařilo aspoň něco napsat, bylo, když usnula. Takže jsem odsávala, a asi do polovony 5. měsíce jsme krmili jen ve spánku. A nikdy nevypila nějakou aspoň slušnou dávku (když měla pít 150ml, tak dala třeba 60-90ml...) tak jsem furt jen řvala, zapisovala, kolik za den vypila..... Srovnalo se to až s příkrmem, začali jsme kaší a té vypila 200ml za 2minuty a pak další příkrmy v pohodě a naučila se i to mlíko, ale do té doby teda jen děs a boj. :unamused:
10. led 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras ty bláho, tak to bych se z toho složila. Já to právě pořád řešila, že pije málo a krátkou dobu...ale on nakonec pil krátko, protože měl sílu to vytáhnout, byl taková rychlá přísavka:slight_smile: a dávky moc velký tedy ne, ani ted nejí moc velké porce...ale asi jsem měla to mlíko dobrý, protože byl celkem bucláček:slight_smile:
10. led 2011 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Fén teda ještě furt nene, tak po mytí hlavy chodíme spát v čepici :sweat_smile:
Jo jo, mužská autorita, ale teda manžel se s ní maže daleko víc než já, je do ní naprostý blázen, tak furt vymýšlí blbiny, co by s ní dováděl....takže když jede metrem, tak furt ji nějak super zabavuje, že Bára ani nestihne slejzat ze sedadla :stuck_out_tongue_closed_eyes: Doma se jí stoprocentně věnuje, furt spolu tančí, hrají fotbal..... vždycky mám hrůzu, až zase budu doma jenom já, že to bude taky vyžadovat, ale myslím, že už to prostě ví - jakmile je doma táta, tak má nepřetržitý příval činností a podnětů, kdežto s mámou si holt musí dost vystačit i sama :wink:
no nic, jdem si hrát, v postýlce se to už mrví:slight_smile:
Bára taky nějak moc nehubla, ale prostě už byla úplně mimo....v Motole z nás nejdřív dělali hysterické rodiče, ale teda když viděli to kojení a i když se po dlouhém boji přisála a sála 4minuty, tak vytáhla jen 10ml, tak teda sklapli.
pak jsem celý den průběžně skákala na míči, abych ji uspala a mohla nakrmit, to bylo fakt na palici. Ale zas teda si myslím, že te´d je opravdu zlatíčko, které má taky svoje chvíle, ale fakt to s ní jde. Jen já jsem někdy takové přenervoznělá matka, co všechno řeší a moc si bere, ale to je spíš můj problém než její.
10. led 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pa, my ještě spíme, ale taky už každou chvíli očekávám hukot. Tak zas někdy. :slight_smile:
10. led 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras Ahojík, tak už se spí:slight_smile: Dnes jsme byli na cvičení pro maminy a prcky od jednoho roku do dvou let, tak ho to parádně utahalo:slight_smile: Ale moc se mu to líbí. JInak s tím tatkou to u nás funguje stejně-taky je z něho malý nadšený, dělají spolu blbiny a Sťěpánek ho zbožňuje. O Vánocích, když byl s náma doma mezi svátkama, tak jsem měla pohodu. S´těpánek se od tatky málem ani nehl:slight_smile:
jinak přesně, jak píšeš..v podstatě máme a od začátku jsme měli-narozdíl teda od vás-bezproblémové dítě, jen já pořád zbytečně řeším:frowning2:

11. led 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Ahoj, my dnes byly za mojí babičkou a u našich, tak jsme spaly jinde.
To cvíčo musí být fajn, taky uvažuju, že začnem chodit na nějaké tanečky s písničkama a tak, jednou jsme se k takovému prográmku náhodou nachomejtly a byla absolutně nadšená, jako jediná vydržela od začátku do konce, dělala přesně to, co předváděla cvičitelka, tak si myslím, že by jí to udělalo radost. Možná se jí k narozeninám babičky složí na permici.
Jojo, o Vánocích byl taky manže doma (je speciální pedagog), tak to bylo bezva, ale někdy mám pocit, že když jsme doma oba, tak víc zkouší a je taková ukňouranější oproti tomu, když je jen s jedním z nás.....

Já mám pocit, že z toho řešení zbytečností by mě asi vyléčil neplánovaný druhý potomek, to by pak člověk ty blbiny musel hodit za hlavu, ale to u nás teda plánovaně nebude dřív, jak za 3 roky. nejdřív chceme zrekonstruovat a bydlet. Tady na těch 40m si nedovedu druhé dost dobře představit, zvlášť, když tak blbě spíme.

Tak dobrou a třeba zítra se zase sejdem po poledni.
11. led 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras - ahoj, straaaašne ma zaujali tie puzzle kartičky so zvieratkami - možeš prezradit kde si ich kupila, alebo od akého výrobcu...atd. Vobec nič také nemožem zohnat a viem že by to malu zaujímalo :D díky
11. led 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germik Kámoška mi to dovezla z Indie :sweat_smile:
Ale je to anglické - what animals eat, výrobce - Frank, tak třeba to na netu najdeš na obale je stránks www.frankedu.com
Tak nevím, jestli jsem ti pomohla, je to pro děti od 4 let, ale když jich vybereš jen pár, tak se to dá. Jinak jsou tam taková zvířata jako netopýr, lachtan, zebra had apod....jako naše hospodářská zvířata tam nenajdeš... :unamused:
12. led 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to už chápu Barunčino nadšení z táty. On to má od profese a vyštudované:frowning2: Taky jsem spec. pedagog, ale stejně jsem bez nápadů a neumím s ním tak blbnout, jak ti chlapi. Ti to mají prostě nějak v genech:slight_smile: tak to máte fakt malý byt, to musí být náročné. Asi ani nemá pořádně svůj pokojík, že? My se na druhé pomalu cítíme a těšíme...tak od května se na tom možná začne pracovat:slight_smile: ale to jsem tu už tuším psala:slight_smile:
12. led 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@germik ano ano, taky mě to zaujalo, myslela jsem na něco takového už dřív, ale co jsem viděla bylo bud moc drahé, nebo ne příliš povedené:frowning2:
12. led 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já jsem prvostupňový učitel a teda kam se na tatínka hrabu..... :rolling_eyes:
Ty puzzle jsou dobrý, ale je jasný, že v Indii asi mají jiný výběr zvířat. Taky bych ráda našla něco podobného u nás. No, zkusím pohledat.
Dopol. jsme byly podruhé v jednom mateř. centru - za 40,- si tam 1,5h dšti zazpívají, zacvičí, pohrají, něco vytvoří....No, nejvíc nás braly ty říkanky a písničky a tanec, zato výtvarná činnost tedy propadla - hračky zvítězily :wink:
12. led 2011 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím bytem naštěstí víme, že je to dočasné (nebo doufáme, že dostaneme hypotéku a v létě se pustíme do rekonstrukce). Ale s jedním dítkem se to dá. Pokojíček jsme jí udělali teď o Vánocích, přestěhovali jsme si rozkládací postel do obýváku a jí nechali celou ložnici.
A jaké postižení máš vyštudované? Manžel je tyfloped a učí na spec.škole hlavně AJ a pak matiku a fyz.
12. led 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tady u nás je taky mateřšké centrum, taky uvažuju, že bych zašla. Aby viděl a vyzkoušel jiné hračky. říkanky zatím nic, teda sice by je poslouchal, ale zapojit by se ještě nemohl, vytváření vůůůbec nic:frowning2:ale od včerejška si začal sám stavět. Prostě z fleku postaví komín z lega, nebo přikládá kostky na jiné kostky...z ničeho nic takový pokrok. A jak ho to baví!!! Konečně zase trochu času pro mě:slight_smile: takových deset minut si s tím sám hraje než ho to omrzí a chce něco jiného...a to si troufám říct, že bude ještě líp:slight_smile:
12. led 2011 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Navíc jsme spokojená, že i když bydlíme na sídlišti, tak tu máme za barákem velikánský park, na každém kroku je nově zrekonstruované hřiště, jsou tu hodně pěší zony... dřív jsme bydleli v Dejvicích, což je sice hogofogo čtvrť, ale hřiště teda skoro žádný, jen samé frekvent.silnice, hluk..., takdy je to bezva. Ale už se těšíme do vlastního.
12. led 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak vidíš, to je bezvadný, ono to fakt najednou přijde a skok dopředu.
Já teda dnes nějak vůbec nezvládám, přběhly jsme z toho MC před polednem a já si vymyslela takový složitý jídlo, Bára už unavená a protivná, všechno mi padalo z rukou....hrůza, nervy na pochodu. Bára zas furt posunovala stůl nohama, kopala do něj, až se rozbryndala polívka, tak asi po 5.napomenutí šla od stolu, takže jekot :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...te´d jsem domyla horu nádobí a doufám, že bude aspoň do 15h spát. Pak razíme do knihovny, už mám zpozdný.¨
Dejte sem nějaký recept na oblíbená jídla, mě už nějak dochází fantazie a že bych teda byla nějaká super kuchařka, to teda ne, tak něco rychlého a snadného, co u vás boduje. dík
12. led 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras já pracuju jako logoped, mám z toho i atestaci. A to bylo jednooborvé studium na VS v Olmiku- z tama mám státnice logopedie a surdopedie. Potom jsem si chtěla dodělat ještě ostatní specializace, takže nakonec jsem ejště dálkově v Brně dělala státnice z psychopedie, tyflopedie. Takže v podstatě jakékoliv postižení bych mohla teoreticky dělat. Ale dělám logopedii-ve fakuntí nemocnici v olomouci, zatím. Uvidíme, co bude, až se vrátím z mateřské.
12. led 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm, tak to jsi teda odborník na vše, to se hodí :slight_smile:
Ta logopedie, se trochu bojím, že se nám nevyhne, protože si asi před čtvrt rokem vyrazila horní jedničky :cry: , ve 3 -4letech budou dávat nějaký mezerníček, už teď se toho děsím, jak to nebude chtít nosit, než si na to zvykne.... No, ale třeba jí to problém s mluvením dělat nebude, zatím teda krásně mluví i bez zubů, ale až přijde čas na zdokonalování sykavek apod, tak to bez těch zubů asi nepůjde a uvidíme, jak to zvládne s tím mezerníčkem...
12. led 2011 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras horší by bylo, kdyby to byly dolní. Právě o ty se sykavky vytváří. Takže pravděpodobně dojde pouze k tomu, že sykavky bude tvořit dobře, fyziologicky, to jest za dolními zuby, ale budou špatně znít, protže odcházející vzduch potřebje pouze úzkou šterbinu k tomu, aby to znělo jako sykavky. Ale jak jí narostou druhé zuby,t ak bude problém pryč. Jen prostě musíte hlídat, aby jí ten jazyk nešel při sykavkách mezi zuby..ale to je ejště za dlouho
12. led 2011 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jinak já to měla stejné, když jsme se včera vraceli z toho cvičení. Malej hladový, unavený, křičel papat a hají a mě všechno padalo z ruky:slight_smile: Ale nakonec se to zmáklo.
jo s recepty taky bojuju. Někdy, když je to složitější jídlo to udělám pro nás na večeři a potom to s malým dojídámd ruý den.
12. led 2011 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras jinak dělám ráda špenát, rajskou, koprovku, pangase s kaší, mléčnou rýži, dnes měla zapečené brambory s brokolicí a smetanou, taky je rychlovka nějaké kuře na zelenině s bramborem...hm, přemýšlím, co dál..
12. led 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras těstoviny s rajským protlakem, nebo smetanovo sýrovou omáčkou, sladké nudle s mákem nebo tvarohem
12. led 2011 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek