• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Únor 2009

7. prosince 2012 
@kamila297 jinak s tou energií to bylo trefné:slight_smile: a jaké máš golfky? uvažuju nad koupí, tak sonduju:slight_smile:
28. únor 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297 nám právě taky nikdy v kočáru moc nepospala, hlavně nehrozilo, že by spala, když se zastavilo. takže já jezdila s kočárem 1,5hodiny a záviděla maminkám, co sedí na lavičce a čtou si, když jim dítko spí v kočárku.
Ale te´d se to nějak zlomilo, taky jsem překvapená.
@pajinka29 Já zjistila, že u Báry fakt nezáleží jak dlouho spí odpol...sice ideální je tak do těch 15h, ale i když spala Ondrovi do 16,15, tak pak šla spát jen asi o půl hodiny později. Myslím, že ona si naspává ty noci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. únor 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky omlouvám se, že skáču do debaty, ale už jsem bezradná a těhotenské hormony taky udělaly své: vybíráme jméno pro holčičku, která se má narodit během týdne a stále není jasno: ADÉLA nebo kLÁRA příjmení Křenková, mohly byste mi prosím pomoci, manžel žádné ´jiné jméno nechce připustit:o(. Předem moc děkuji....
28. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo, a právě mi napsali z té cestovky, že prostřední turnus (kterého jsem se nejvíc bála) padá, nenaplnili autobus....tak nevím, na jednu stranu jsem ráda, ale zase pak dostanu míň peněz a hlavně kvůli tomuhle turnusu jedu do té Paříže v březnu, což taky sníží vydělanou sumu peněz. ještě si budu muset dělat živnosťáky a to je dalších 1500,- takže jediný co mi zbývá, je to brát jako investici do budoucna a doufat, že příští rok mě třeba zase osloví, nebo z toho budu těžit, až budu hledat práci...
28. únor 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jsem zapomněla, doma máme 2,5 letou Kačenku....
28. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cherrylady jsem logopedka, takže tím deformovaná:slight_smile: příjmení máte hodně složité, takže bych šla do Adely, Klára je na výslovnost moc těžká a dohromady s ř to nezní moc hezky..
28. únor 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cherrylady a tím, že je doma už jendo jméno na K bych do druhého na stejnou hlásku nešla...pro mě na sto procent adela..
28. únor 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cherrylady Já jsem pro Adélku, aby obojí nebylo od K :slight_smile: Klára je pro mě trochu jazykolam :wink: Držím palce a tím se opravdu nestresuj. Pak prostě jedno z těch jmen řekneš a budeš ráda, že je hlavně holčička zdravá :wink:
28. únor 2011 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak to jsme to jméno vybíraly ze stejných důvodů :slight_smile:
28. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras aha..tak to je blbé...ale na druhous tranu, neber to tak, že jedeš do Paříže jen proto..jedeš tam taky za známými a orazit si..prostě na výlet..tak to ber tak, až budete stavět, nikam se nedostaneš, tak si to s kamoškou užijete a ty turnusy potom taky
28. únor 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to máme s tím jménem jistě pravdu :grinning:
28. únor 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jojo, to je fakt
Hlavně si musím říct, že je to třeba opravdu jen začátek mé budoucí profese a nedělám to jen pro peníze. Takhle z toho sice moc peněz nebude, ale něco jo a ty zkušenosti jsou pak k nezaplacení a bude to hezky vypadat v životopise :wink: A fakt mě to baví připravovat, takže si docela dobře dokážu představit, že bych mohla v nějaké cestovce zakotvit, ale otázka je, jestli mě někde vezmou...no, minimálně, když to dobře dopadne, tak třeba tato CK mě bude chtít párkrát do roka zase jako průvodce.
28. únor 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak tak...
28. únor 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 jo, jinak jsem se ptala Ondry na tu vodu....a hádej co? No, je to trochu sázka do loterie. Ondra doufá, že nebude filtrační zařízení potřeba (bylo by to hrozně drahé hlavně na provoz), že bude stačit studnu vyčistit (to stačilo nějakým sousedům)...ten hydrogeolog, co tam teď byl kvůli tomu projektu, říkal, že nějaká bakterie tam bude pořád, ale tím, jak se pak bude voda stále točit, tak tam bude v neškodném množství, protože se nestačí namnožit..
28. únor 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Tak vy už jste asi vzhůru, co? Kamča, chudák, ani nezalehla, ta už se někde prohání venku a my furt spíme...asi ji dnes nechám fakt klidně i do 16h, když má ten průjem, tak ať nabere síly aspoň spánkem...
28. únor 2011 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc děkuju holky, vím, že s Klárkou je to krkolomnější, ale bohužel po výběru Adélky (z které jsme se upřímně radovali) jsem zjistila, že jsme navzdory našim předsevzetím, podlehli jakési módní vlně, o které jsme netušili - Adélka je 4. nejčastěji dávané jméno v čr a to mě rozhodilo až k slzám, ale ve skrytu duše chápu, že jsou důležitější věci...to jen na vysvětlenou...
28. únor 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cherrylady My, když jsme vybíraly jména a Barbora byla byla jasná jednička pro nás, tak mě ani nenapadlo, že se v porodnici na nástěnce dočtu, že je to nejčastější jméno (už nevím, jestli jen v porodnici nebo obecně), ale už se nedalo nic dělat a mě to ani nijak nevadilo. Barunku jsem měla vysněnou už dlouho. Tak se nedejte zlomit nějakými žebříčky :wink: Dejte, co se vám líbí. Já znám Adélku jen jednu například :slight_smile:
28. únor 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cherrylady chápu, je to hodně časté jméno...ale myslím, že Natálie a jiná jména jsou ještě častější. Upřímně, klárka se mi líbí více, ale ne k vašemu už tak těžkému Příjmení a navíc, máte jedno K už v rodině a to se pak těžko ve vzteku volá na tu pravou K:slight_smile:
Chtěla jsi slyšet názor a dvě jsme se nezávsile na sobě shodly na stejném jménu a přesně, jak píše Akras, nenech se rozhodit tabulkami. To, že je to tak časté jméno neznamená, že všechny holky v okolí budou Adélky, třeba nepotkáte ani jednu.
28. únor 2011 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras takže ty odpady vám půjdou kam? Do té studny a tam se to přefittrluje nebo jak?
28. únor 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 nene, ty půjdou pak do té čističky odpadních vod, tam se vyčistí a půjde na splachování nebo se vsákne.
Jinak budeme jako zdroj využívat tu studnu...kdyby se studna tím vyčištěním nezlepšila, zkusíme ještě asi vyvrtat jinou, ale snad to nebude potřeba.
28. únor 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 kuk :slight_smile:
My dnes spaly celou noc!!!! :dizzy_face: Teda na mlíko se vzbudila o hoďku dřív než normálně - v půl 6, ale šla jsem si tam k ní ještě lehnout na gauč a usnula a spala až do 7. Takže paráda.
1. bře 2011 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no téééda, prima:slight_smile: štěpa se dnes v noci taky nějak zklidnil, celkem v klidu nám usnul něco po půl deváté, spal v kuse do půl šesté, dali jsme si ho k sobě a pak ještě spak do osmi hodin:slight_smile: zato ted tam divočí a to jsem doufala, že bude po dnešním cvičení unavený
1. bře 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamila297
@pajinka29 jinak už volali ohledně auta,
takže to vypadá, že si s tím budeme moct hned dělat, co chceme. Předání bude někdy začátkem dubna za účasti ČT (tak tam asi pošlu Ondru samotného :confused: ).
Budou je teprve objednávat, máme prostě tu základní výbavu a kdybychom chtěli něco navíc, tak si to můžeme přiobjednat a připlatit, dokonce by tu byla možnost, abychom dostali asi za 40tis příplatku combi verzi...
Včera jsme to řešili asi do půl1 v noci, co s tím budeme dělat. Hrozně se nám nechce zbavovat stávajícího auta, do kterého jsme vrazili peníze, má te´d nová kola, dělali jsme rozvody, brzdy....ale zase nám nového bude líto - ono vypadá na těch fotkách tak hezky :pensive: .
Je tu možnost, že bychom to staré třeba na 2 roky půjčili Ondrově ségře k užívání, my jezdili v novém a až se nastěhujeme do domku, tak bychom si ho od ní zase vzali. Ale já se vlastně hlavně hrozně bojím, že nám tady to nové ukradnou......
takže si myslím, že se stejně nakonec rozhodneme pro prodej. Z utržených peněz uděláme něco na domku a třeba pak ve finále ušetříme díky tomu něco z hypotéky a za dva roky bychom si koupily třeba tu velkou Dacii Logan, cenově přijatelnou a novou a dále budeme mít našeho milého megana, který nám opravdu přirostl k srdci
1. bře 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Co jste dělali na cvíču?
1. bře 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras tak to je super zpráva a já bych ho na 100procent prodala..přesně jak píšeš, někdo ho ukradne, nabourá a peníze budou fuč a pak se budete mlátit do hlavy, že za to mohla být kuchyn, obývák a kde co v novém domě
1. bře 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras cvičí se tam na velkých balonech, s podložkama-na nich třčba děti vozí plyšáky, maminy je na nich vozí, přeskakují se obruče, švihalda na zemi, je tam překážková dráha, takže sešikmené lavečky, kladina, trampolína, sklzavka, tunel...
1. bře 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 tak to je bezva, musím báru taky někam přihlásit....to by jí asi bavilo.
Dnes jsme kvůli tomu včerejšímu průjmu odvolali babičku.
Stejně je prý te´d nějaká hrozně špatná, v noci si stěžovali sousedi, že tam bouchala do dveří, furt myslí, že jí tam chodí nějací lidé. Máma ji pak dokonce potkala někde venku náhodou v kabátu a pod ním velmi spoře oděná... :pensive: :frowning2: No, je to fakt týden od týdne horší a máma si myslí, že to snad babička ani nevydrží sama do toho jejich střehování o prázdninách. Ale teď si nemůže dovolit dát výpověď, to už by z toho důchodu fakt neměla vůbec nic...tak nakonec zvažuje nějaké zařízení (má reference o nějakém opravdu dobrém, kde byla maminka její kamarádky...). :cry:
1. bře 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akras no, upřímně, podle toho, co jsi psala, jsem si taky tipovala, že to možná tak dlouho babi nevydrží--ono to jde orpavdu velmi rychle z kopce-naše babička se cca během půl roku stala naprosto nesamostatnou bytostí, kt. nemlže být skoro ani chvíli sama. Takže kdyby šla do zařízení, tak by se nakonec vaši ani nestěhovali a nešli do důchodu?
A Bára je už ok? to cvičení je prima, nemusí se tam asni hlásit. Prostě prijdeš, když se ti to hodí a zaplatíš na mís tě tu hodinu. Takže nejsme ničím vázaním, když se nám chce, tak jdem, když ne, tak nejdem
1. bře 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 Já myslím, že by se stěhovali i tak, protože je pro ně velmi finančně náročné držet 2 domácnosti, navíc do tohodle bytu po nich půjde asi ségra s rodinou, mají to už tak nějak dohodnuté s majitelkou....
Ale možná by i máma ještě nešla do důchodu a jezdila spolu s tátou do Prahy do práce...už to má asi jen na 2roky, tak by se to dalo.
Máma teď psala babičině doktorce, co si o tom myslí, chce se sejít s babičinou sestrou (byla to sestřička, je o 16let mladší a moc ochotná pohlídat babičku, když naši někam jedou, ale i ta už před 2lety se zmińovala o nějakých zařízeních..) a bratrem, aby se dohodli, poradili...i když stejně má máma pocit, že je to rozhodnutí hlavně na ní. Ale má te´d pocit, že kdyby babička byla někde s jinými lidmi, že by se tam cítila lépe....
Další možnost je celodenní péče - strejda by zaplatil...no nevím. Táta se vrací v soboru zase z Ruska, tak to asi budou řešit
1. bře 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pajinka29 a navíc mámě hodně lidí s těmito zkušenosti říká, že v jednom, to prostě nejde utáhnot, že se na té péči musí podílet celá rodina (třeba, kdybychom všichni bydleli v jednom domě) nebo aspoň byli v důchodu už oba i s tátou...ale takhle, že už je to potom nadlidský úkol.
1. bře 2011 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek